درک فارکس و اجازه دادن به شما در راهنمایی بازار – استراتژی های معاملات فارکس

بازار فارکس هرگز یکسان نیست ، اتفاقی که امروز می افتد به این معنی نیست که فردا نیز همین اتفاق رخ می دهد. امروز بازار ممکن است از داده های مثبت اقتصادی افزایش یابد اما هفته آینده پس از انتشار همین تعداد ممکن است خراب شود. طی این سالها چند بار این را دیده ایم؟ پاسخ این است که اغلب اوقات.

ما می دانیم که معاملات فارکس در بهترین زمان ها یک تجارت سخت است ، چه رسد به آنکه در دوره هایی بازار غیر منطقی باشد و مغایر با هر دلیل باشد. خوب ما چکار کنیم؟ خوب ، ما نمی توانیم بازار را تغییر دهیم ، فقط می توانیم آن را دنبال کنیم. به قول معروف ، “مال ما این نیست که دلیل کنیم – مال ما این است که انجام دهیم یا بمیریم”. علت اصلی مرگ حساب های فارکس تلاش برای مبارزه با بازار است. اما چگونه بازار را دنبال می کنیم ، چگونه می دانیم چه زمانی روند را ادامه دهیم یا اینکه روند برخلاف منطق چگونه تغییر کرده است؟ مثال های زیر نحوه درک بازار و پاسخ به این سالات را به شما نشان می دهد.

برای نحوه تجارت در یک بازار غیر منطقی: استراتژی درست در یک بازار غیر منطقی – استراتژی های تجارت فارکس

جهت بازار را کشف کنیداگر نمی توانید جهت را مشخص کنید ، اجازه دهید بازار شما را راهنمایی کند

USD / CAD

USD / CAD از سال 2011 در یک روند افزایشی بلند مدت قرار دارد و در سالهای 2014 و 2015 سرعت خود را افزایش داد. این توجیه پذیر است زیرا اقتصاد ایالات متحده از سال 2011 بهبود یافته و FED با پایان دادن به برنامه QE وارد یک چرخه سفت سازی پولی شده است و برنامه ریزی شده برای افزایش نرخ بهره از طرف دیگر ، اقتصاد کانادا ضعیف شده است و تورم نزدیک به صفر است. طی سال گذشته ، داده های اقتصادی ماهانه حاکی از آن است که اقتصاد چندین بار در رکود اقتصادی به سر می برد. علاوه بر این ، کاهش قیمت نفت در تضعیف بیشتر کانادا ، که سومین ذخیره بزرگ نفت در جهان است ، نقش داشته است. بنابراین ، این روند صعودی USD / CAD کاملاً منطقی است.

اما از اواسط ژانویه سال جاری ، این جفت ارز معکوس شد و طی 23 ماه حدود 23 سنت کاهش یافت. این حرکت کاملاً خلاف عقل است زیرا جریان به سمت نزولی پیش رفت – اما ما همیشه باید با این روند همراه شویم. در اواسط ماه فوریه ، بازار سه نشانه مهم به ما داده بود که جریان حداقل در کوتاه مدت از صعودی به نزولی تغییر کرده است. این علائم چه بود?

1. اولین علامت شیفت شمع غوطه وری در هفته سوم ژانویه بود. بعد از دو شمع بزرگ صعودی در دو هفته اول این ماه ، یک شمع نزولی حتی بزرگتر داشتیم. اکنون ، این به ما می گوید که برخی از فعالان بازار بزرگ موقعیت های خرید طولانی مدت خود را بسته اند یا حتی بدتر از آن ، ممکن است موقعیت های فروش زیادی را باز کرده باشند.

2. بازار در هفته اول فوریه نشانه دوم را به ما داد. در طی آن هفته ، در اوج قیمت 1.47 در اواسط ژانویه به 1.3630s رسید. این 11 سنت (یا 1110 پیپ) فقط در مدت بیش از دو هفته حرکت می کند. یک حرکت رو به پایین بزرگ باعث می شود فکر کنید که اتفاق بسیار مهمی در بازار فارکس تغییر کرده است.

3- بازار در هفته دوم فوریه یک علامت سوم و نهایی به ما داد. ما می دانیم که دلار کانادا کاملاً به قیمت نفت وابسته است و USD / CAD با آن ارتباط تنگاتنگی دارد. با این حال ، در هفته دوم ، قیمت نفت در پایین ترین نقطه خود ، در منطقه 26-28 دلار / بشکه قرار گرفت ، در حالی که دلار کانادا حدود 1000 پیپ بالاتر بود. چگونه می تواند باشد؟ منطقی نبود اما بازار سعی داشت چیزی را به ما بگوید. کوتاه آمدن با دلار / دلار کانادا در آنجا معنی چندانی نداشت اما ما باید بازار را دنبال کنیم و بازار با علائم ما را راهنمایی می کرد. تمام کاری که ما باید در این مرحله به عنوان معامله گران فارکس انجام دهیم این است که علائم را بخوانیم و جریان را دنبال کنیم.

سه علامت مقدس به ما داد

سه نشانه مقدس که بازار به ما داد

EUR / USD

درک مثال دوم کمی آسان تر است. در روز دوم مارس سال جاری ، بانک مرکزی اروپا نرخ REPO را از 0.05٪ به 0٪ کاهش داد ، نرخ بهره را از -20.20٪ به -0.30٪ کاهش داد و خرید ماهانه دارایی QE خود را از 60 میلیارد یورو به 80 میلیارد یورو افزایش داد. . این منطق به شما می گوید که وقتی یک بانک مرکزی پول بیشتری را به اقتصاد وارد می کند و بانک های سطح دوم را مجبور به افزایش وام می کند ، قیمت آن ارز به طور معمول پایین می آید زیرا ارزها مانند بقیه کالاها محسوب می شوند. یورو در اولین لحظات پس از انتشار بیانیه 200 پیپ سقوط کرد ، اما معکوس شد و روز 400 پیپ بالاتر را بست. تا پایان روز همه خراشیده شده بودند.

روز بعد ، انواع گمانه زنی ها بازار را محاصره کردند ، مانند (1) اکنون که بانک مرکزی اروپا این اقدامات را انجام داد ، دیگر مداخله نمی کنند. (2) اکنون بانک مرکزی اروپا (ECB) بدون هیچ گونه حفاظتی باقی مانده است ، یا (3) بازار این امر را به عنوان یک علامت مثبت برای اقتصاد منطقه یورو در بلندمدت می داند. هیچ یک از آنها درست نبودند ، اما به هر دلیلی که باشید ، شما فقط نمی توانید بازار را نادیده بگیرید.

با نگاهی به نمودار روزانه ، دید عقب 20/20 است – ، بازار می خواست صعود کند. یک شمع بزرگ صعودی روزانه وجود دارد و علی رغم اصول اساسی نزولی ، بازار اشاره کرد که گرایش آن صعودی است. و مثل همیشه ، بگذارید بازار راهنمای شما باشد. بازار به ما می گفت که بخریم ، بنابراین بهترین مکان برای خرید بازگشت به سطح مقاومت قبلی 1.1050 بود که اکنون به یک حمایت تبدیل شده بود. هرچند به آرامی ، این جفت ارز تقریباً 600 پیپ قدردانی کرد.

بازار اشاره به صعودی


بازار اشاره داشت که روند صعودی در شرف آغاز شدن است

همانطور که در بند اول گفتیم ، بازار فارکس اغلب می تواند بسیار غیر منطقی باشد. اما ، اگر سرمان را واضح نگه داریم و تصویر بزرگتری را ببینیم ، همیشه نشانه هایی در مورد اینکه می خواهد چه راهی را طی کند به ما می دهد. این علائم راهی برای راهنمایی ماست. اصول ممکن است یک راه به ما نشان دهند اما بازار فارکس همیشه از این تحلیل پیروی نمی کند. اخیراً شاهد بسیاری از این رفتارهای غیر منطقی بازار بوده ایم. بعضی اوقات بهترین استراتژی فارکس نداشتن استراتژی یا حداقل کنار گذاشتن استراتژی تا زمانی که بازار فارکس به هوش نیاید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map