تجارت بانک های مرکزی – اقدامات

بانک مرکزی (CB) هر کشور مهمترین شرکت کننده در بازار ارز آن کشور است. مقامات بانک مرکزی با در اختیار داشتن رئیس جمهور / رئیس خود ، انحصار سیاست پولی هر کشور یا منطقه اقتصادی را در اختیار دارند. نمونه کاملی از این وجود منطقه یورو است. آنها عامل تعیین کننده ای برای همه حرکات ارزی بلند مدت هستند. البته فعالان دیگری در بازار فارکس مانند سرمایه گذاران ، دلالان ، صندوق های تامینی ، بانک های سطح دوم و غیره وجود دارند ، اما آنها معمولاً بازار را در کوتاه مدت تا میان مدت هدایت می کنند.

بانک مرکزی می تواند هر مقدار پول چاپ کند و آن را به بازار القا کند (که ارزش پول را کاهش می دهد) یا هر مقدار پول را که ارزش ارز را دارد از بازار بازیابی کند. بنابراین ، به عنوان معامله گران فارکس ، باید از سیاست واقعی پولی بانک های مرکزی بزرگ و تغییرات احتمالی آینده سیاست ها – بدین ترتیب ، به طور طبیعی ، چگونه تجارت کنیم. در اینجا ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید بر اساس اقدامات CB تجارت کنید. این اقدامات ممکن است کاهش نرخ بهره ، افزایش نرخ بهره ، برنامه کاهش کمیت ، کاهش قیمت ، مداخله در بازار (درصورتی که بانک مرکزی پول ارز خریداری یا فروش می کند) ، اجرای یا حذف میخ و غیره باشد..

تجارت بانک های مرکزی

تجارت اقدامات بانک مرکزی می تواند یک استراتژی بسیار سودآور باشد

تجارت انتظارات

همیشه انتظارات در فارکس وجود دارد. این ممکن است توسط اقتصاددانان ، رسانه های مالی ، سرمایه گذاران ، دلالان و البته توسط خود مقامات CB وارد بازار شود. ما باید بدانیم که چگونه انتظارات را معامله کنیم ، زیرا اغلب آنها حتی از خود رویداد نیز مهم ترند. بعضی اوقات ، انتظارات بازار قیمت یک ارز را به سمت بالا یا پایین می برد و در زمان وقوع رویداد ، قیمت آن قبلاً قیمت گذاری شده است. اقدام قیمت پس از رویداد در مقایسه با اقدام قیمت قبل از رویداد ، تنها حداقل است.

مثال کامل آن گران شدن دلار آمریکا از تابستان 2014 است. اقتصاد ایالات متحده پس از بحران مالی 2008 ، به ویژه در سال 2013 و 2014 ، به خوبی بهبود یافته است. بنابراین ، بدیهی است که فعالان بازار فارکس انتظار دارند FED افزایش نرخ بهره پنجشنبه آینده ، که تقریباً تضمین شده است. از آن زمان هر کس مدتهاست وارد Buck می شود و یک سال و نیم آن را خریداری می کند. در حال حاضر ، دلار در برابر سبد ارزها به بالاترین سطح در بیش از یک دهه گذشته رسیده است. این بدان معناست که بازار قبلاً نرخ افزایش نرخ بهره توسط FED را تعیین کرده است. این حرکت پیش بینی شده به معنای افزایش 30-35 درصدی دلار در کمی بیشتر از یک سال است. بله ، این حدود 3000 تا 3500 پیپ است.

تصور کنید تابستان گذشته 10 لات دلار / دلار کانادا خریداری کرده اید و تاکنون صبر و حوصله دارید و موقعیت خود را حفظ می کنید. حساب شما تاکنون 300000 دلار بیشتر شده بود. وقتی FED پنجشنبه آینده نرخ ها را افزایش می دهد ، ممکن است شاهد افزایش 2-4 درصدی دلار دیگری باشیم ، اما با توجه به این حرکت غول پیکر که ناشی از انتظارات است ، این امر غیرمنتظره است..

پس از پایان نوسانات پس از افزایش ، بازار انتظارات جدیدی ایجاد خواهد کرد. سرانجام FED نرخ ها را بالا برد ، حالا چه؟ بازار به زودی انتظار بیشتری برای افزایش مجدد نخواهد داشت ، بنابراین آنها از موقعیت های طولانی USD خود پایین آمده و روند صعودی را معکوس می کنند و متحمل ضررهایی می شوند. این احساسات تا زمانی ادامه خواهد داشت که بازار انتظارات خود را برای افزایش مجدد نرخ افزایش دهد.

بنابراین با شنیدن نظرات معصومانه اعضای CB در مورد تشدید سیاست پولی ، بهتر است خرید کنید زیرا اتفاق بزرگی در راه است و نمی خواهید این حرکت را از دست بدهید. گاهی اوقات این نظر با ریختن یک بمب شکل می گیرد ، مانند همان موردی که رئیس بانک مرکزی اروپا دراگی در ماه مه 2014 تحویل داد. از کمال خبر ، او اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا یک برنامه QE بزرگ را برای پمپ کردن یورو به بازار آغاز می کند. از زمان انتشار این اطلاعیه ، یورو در حدود 25 سنت در برابر بیشتر رشته ها از دست داد تا اینکه این برنامه در ژانویه 2015 راه اندازی شد.

معامله واکنش تند و سریع

پس از انتظار از رویداد ، که معمولاً مهمترین قسمت و بزرگترین تحریک کننده بازار است ، در چند دقیقه اول یک واکنش تند و سریع انجام می شود. این واکنش ممکن است قیمت را از 40-50 پیپ به چند سنت برساند. این حرکت اصلی این رویداد نیست ، اما اگر بتوانید خیلی سریع باز کنید بسیار ساده است که تجارت کنید. برخی از کارگزاران مجاز به تجارت اخبار نیستند و برخی بستر تجارت را مسدود می کنند ، اما شما می توانید اعلامیه های CB را با بیشتر کارگزاران معامله کنید. اما ، اجرای آن باید سریع باشد تا لغزش زیاد نباشد ، زیرا این امر در زمان ناپایداری معمول است. معامله واکنش بسیار ساده است ، شما با توجه به سیاست های پولی پیش می روید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت اخبار: تجارت اخبار – استراتژی های تجارت فارکس

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت نوسان: چگونه نوسان را به نفع خود تبدیل کنیم – استراتژی های تجارت فارکس

یورو پس از کاهش نرخ کاهش یافت اما بعداً معکوس شد

یورو پس از کاهش نرخ کاهش یافت اما بعداً معکوس شد

تجارت رویداد

با معامله این واکنش می توانید به سرعت 50 تا 200 پیپ سود کسب کنید ، اما این تجارت واقعی این رویداد نیست. تغییرات سیاست پولی CB تأثیر طولانی مدت تری دارد که بیشتر از حرکت واکنش اولیه است. هنگامی که بانک مرکزی اروپا برنامه QE خود را در ژانویه آغاز کرد ، یورو در آن روز حدود دو سنت از دست داد اما تجارت واقعی در بلند مدت بود. یورو طی دو ماه آینده حدود 10 سنت از دست داد.

همین اتفاق در ین ژاپن رخ داد. BOJ برنامه مشابهی را اواخر سال 2012 اعلام کرد و USD / JPY بیش از 200 پیپ در آن روز کسب کرد. بسیاری از بازرگانان با سود خوبی بیرون آمدند ، اما تجارت واقعی را از دست دادند. از آن زمان به بعد ، این جفت ارز 50 سنت بدست آورده است. آن دسته از بازرگانانی که صبور بوده اند از این حرکت طولانی مدت سود زیادی می برند. اگر در آن زمان USD / JPY طولانی با 10 لات می رفتید ، حدود 500000 دلار در حساب خود داشتید.

لزوماً نباید کل حرکت را در موقعیت حفظ کنید. شما باید بدانید که وقتی یک CB یک تغییر مهم در سیاست های پولی مانند برنامه QE را اعلام می کند ، این حرکت ممکن است سالها طول بکشد و شما می توانید از هر دوره خرید مجدد خرید کنید (فقط جهت درست را انتخاب کنید). اما معامله کردن رویداد اصلی همیشه به این آسانی نیست. نکته قابل توجه در اینجا این است که تأثیر بلند مدت یا جهت طولانی مدت ممکن است با عمل CB همخوانی نداشته باشد.

طی دو هفته گذشته ، ما دو نمونه کامل از این مورد داشته ایم. همانطور که در بالا ذکر کردیم ، بانک مرکزی اروپا نرخ بهره سپرده 10 bps را کاهش داد و شش ماه QE اضافی را ارائه داد. به طور معمول ، شما فکر می کنید که یورو افت خواهد کرد. پس از اولین واکنش حدود 100 پیپ سقوط کرد اما بلافاصله معکوس شد و از آن زمان حدود 500 پیپ کسب کرد. این به این دلیل است که فعالان بازار انتظارات بیشتری داشتند و ناامید شدند.

بنابراین ، برای رویداد اصلی ، باید اندازه تغییر سیاست پولی را با انتظارات بازار مقایسه کنید. اگر انتظارات کمتر از اقدام اعلام شده توسط CB باشد ، تأثیر بیشتر می شود و حرکات ناشی از آن بسیار زیاد است. 35 دلار کاهش در یورو / دلار آمریکا از اعلامیه QE در ماه مه 2015 توسط بانک مرکزی اروپا. اگر انتظارات بیشتر از تغییر اعلام شده باشد ، تجارت اصلی معمولاً در جهت مخالف اقدام CB است ، مانند سود 500 پیپ در یورو / دلار آمریکا که در بالا ذکر کردیم.

USD / JPY در اولین روز اعلام QE در سال 2012 200 پیپ به دست آورد و روند برای 50 سنت دیگر ادامه داشت

USD / JPY در اولین روز اعلام QE در سال 2012 200 پیپ به دست آورد و روند برای 50 سنت دیگر ادامه داشت

بنابراین ، معامله بانک های مرکزی یک سودآوری است ، اما همیشه یک استراتژی آسان نیست. انتظارات و واکنشهای اولیه برای معامله راحت تر است ، اما هنوز هم باید مسیر را درست طی کنید و معاملات را به سرعت انجام دهید. تجارت اصلی کمی سخت تر است. شما باید تغییر سیاست پولی را به درستی بخوانید و آن را با انتظار بازار مقایسه کنید. بعضی اوقات بازار قیمت را در همان جهتی تغییر می دهد که سیاست پولی CB تغییر می کند و گاهی در جهت مخالف است. در مقاله بعدی نحوه تجارت اصطلاحات CB را توضیح خواهیم داد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner