استراتژی درست در یک بازار غیر منطقی

تجارت فارکس اغلب کار بسیار پیچیده ای است. بعضی مواقع تجارت ساده است – به نظر می رسد که تحلیل بنیادی ، تجزیه و تحلیل فنی ، شاخص ها و احساسات بازار گام به گام پیش می رود. در کل ، آنها می توانند به شما اشاره کنند و شما سریع خرید می کنید ، یا آنها به سمت پایین اشاره می کنند و شما می فروشید. ما موارد بسیاری از این دست را مشاهده کرده ایم ، مانند: روند نزولی EUR / USD که در ماه مه 2014 آغاز شد ، روند صعودی USD / CAD که با سقوط قیمت بنزین تقویت شد و روند صعودی USD / JPY که از سال 2012 آغاز شد.

گاهی اوقات ، بازار غیر منطقی حرکت می کند اما ما همچنان می توانیم با یک استراتژی مناسب فارکس سودآوری معامله کنیم

تمام این حرکات بسیار منطقی بود. EUR / USD از نظر فنی بسیار زیاد خریداری شد. وضعیت اقتصادی به ترتیب واگرا بود ، اقتصاد اروپا نزدیک به انقباض و تورم نزدیک به صفر بود. در همین حال ، اقتصاد ایالات متحده دوره پررونقی را پشت سر گذاشت و FED شروع به سخت گیری سیاست های پولی خود کرد. علاوه بر این ، بانک مرکزی اروپا تازه برنامه کاهش کمیت (QE) خود را آغاز کرده است. در حقیقت ، روند نزولی بزرگ در جریان کنفرانس ماه مه 2014 آغاز شد ، یک دقیقه پس از اعلام ماریو دراگی ، رئیس بانک مرکزی اروپا ، برنامه QE ، که قرار بود در ژانویه 2015 آغاز شود. وضعیت USD / JPY مشابه بود. اقتصاد ژاپن در حال انقباض بود (هنوز هم هست) و BOJ شروع به مداخله كرد ، هم از طريق مداخله پولي و هم از طريق تسهيل سياست. اقتصاد کانادا دقیقاً به همان شکل اقتصاد ژاپن بود – و علاوه بر این ، قیمت بنزین در حال سقوط بود همانطور که در بالا ذکر کردیم.

بنابراین ، تمام این حرکات کاملاً منطقی بود ، اما حتی در چنین مواردی ، تجارت دشوار است. باید سطح ها را با دقت انتخاب کنید و بسیار صبر کنید تا قیمت به سطح مناسب برسد. سپس ، جفتی را که در روند نزولی قرار دارد پس از پایان دوره بازگشت به فروش برسانید. حتی اگر با جریان کار کنید ممکن است بسوزید ، از آنجا که عقب نشینی در طی چنین روندهای بزرگ می تواند بسیار بزرگ و عمیق تر از حد مجاز جیب شما باشد.

معاملات فارکس در صورت منطقی بودن بازار به اندازه کافی سخت است. وقتی بازار غیرمنطقی است ، معاملات فارکس را تصور کنید – شما یک رنجر تنها هستید! ما اخیراً موارد زیادی را مشاهده کرده ایم و به همین دلیل تصمیم گرفتیم این مقاله را زودتر از موعد مقرر منتشر کنیم. سه جفتی که در بالا ذکر کردیم در حال حاضر برعکس عمل می کنند. همه این جفت ها 10 تا 20 سنت معکوس شده اند (1000 – 2000 پیپ). اگر روندهای بلند مدت همچنان دست نخورده باشند ، این یک عقب گرد است.

به شخصه ، من فکر می کنم که روندهای بلند مدت هنوز زنده هستند و این فقط یک اقدام مجدد است ، اما یک روند بزرگ. همچنین ، فکر نمی کنم کسی بتواند چنین عقب گردی را داشته باشد. خوب ، شاید فقط بودجه های کلان با ده ها و صدها میلیارد سهام. جدای از بازپرداخت USD / CAD ، که منطقی در پشت آن است ، زیرا قیمت بنزین تا حدودی افزایش یافته است (بازار در جلسه روز دوحه قیمت گذاری در بازار انجام می شود) ، اقدام قیمت اخیر در دو جفت دیگر کاملا غیر منطقی است.

EUR / USD از پایین ترین سطح دسامبر ، تقریباً 1000 پیپ را بازیابی کرده است

USD / CAD نزدیک به 2،000 پیپ از اوج ژانویه کاهش یافته است

USD / JPY طی چند ماه گذشته حدود 1800 پیپ را بازیابی کرده است

بنابراین ، در چنین شرایطی چه کاری می توانیم انجام دهیم؟ آیا باید به منطق خود پایبند باشیم یا باید با جریان کار پیش برویم؟ و چگونه می توانیم بفهمیم جریان چقدر طول می کشد؟ همیشه این شانس وجود دارد که ممکن است درست قبل از اینکه بازار به خود بیاید و جریان تغییر کند ، با آن جریان پیدا کنیم. بنابراین ، باید در این زمان ها بسیار مراقب باشیم. ما باید از همه ابزارهای موجود استفاده کنیم و به نظر من باید هر دو را انجام دهیم: منطق خود را دنبال کنیم و جریان را نیز دنبال کنیم. اگر یکی از آنها را کنار بگذاریم ، این امر مانند تجارت فقط بر اساس تجزیه و تحلیل فنی ، کنار گذاشتن تجزیه و تحلیل اساسی یا برعکس خواهد بود.

تجارت فارکس کار سختی است ، وقتی از همه ابزارهایی که در دسترس دارید استفاده می کنید به سختی می توانید از بالا خارج شوید – اما سعی کنید نیمی از آنها را کنار بگذارید! به همین دلیل است که ما باید منطق خود را بر اساس تجزیه و تحلیل های اساسی و فنی دنبال کنیم ، اما همچنین سعی کنیم روند را پیش ببریم. اما ، چگونه می توانیم هر دو را انجام دهیم که آنها با یکدیگر متناقض هستند؟ این مقاله باید این کار را بسیار آسان کند ، ما حتی در صورت منطقی نبودن جریان می توانیم هر دو را انجام دهیم.


سطوح را با دقت انتخاب کنید

هنگامی که نوسانات بسیار زیاد است و حرکت بسیار زیاد است ، شما باید سطح را با دقت زیاد انتخاب کنید. این سطح خطر ما را تعریف می کند. ما برای محافظت از معاملات و حساب خود به آنها اعتماد می کنیم. بنابراین ، برای انتخاب دقیق سطوح ، باید به چارچوب های زمانی بزرگتر نگاه کنیم. در چنین اوقات ناپایداری ، سطح پشتیبانی و مقاومت در برابر بازه زمانی کوتاه تر ، سر و صدا در بازار ایجاد می کند ، آنها به سادگی نمی توانند کار کنند. بنابراین ، در شبکه ای از سطوح غیر مهم گیر نکنید.

وقتی بازار به طور غیر منطقی با صدها پیپ در جهت مخالف روند اصلی حرکت کرده و برخلاف منطقی که تحلیل تکنیکی و بنیادی نشان می دهد ، غیرمنطقی به نظر می رسد که حرکت در این مسیر بسیار طولانی تر ادامه یابد. منطقی نیست که پس از چنین حرکتی به پیش بروید و یک سیگنال تجارت بلند مدت یا فارکس را باز کنید زیرا دیر یا زود بازار به خود می آید. بنابراین بهترین چیز یافتن سطح حمایت / مقاومت قابل اعتماد برای تعریف ریسک ماست.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت در بازار بی ثبات: چگونه نوسان را به نفع خود تبدیل کنیم – استراتژی های تجارت فارکس

100 MA در نمودار H1 ، و 200 MA در ماهانه ، هر دو در 107.50-60 قرار دارند

یک سطح از این دست در USD / JPY سطح 107.50-60 است ، جایی که 200 MA صاف در نمودار ماهانه و 100 MA صاف در نمودار هفتگی قرار دارد. این یک مهره بسیار سخت برای شکستن است و با تمام شاخص های اساسی و فنی در برابر روند نزولی اخیر ، منطق نشان می دهد که این پایان سقوط این جفت خواهد بود. اما ، ما فقط با این استراتژی فارکس می توانیم از معاملات بلندمدت یا سیگنال های فارکس استفاده کنیم زیرا ضررهای متوقف کننده 40-50 پیپ مانند گرد و غبار برای بازار فارکس در چنین زمان هایی است – و همه ما می دانیم که شکار متوقف همیشه توقف های ضعیف را هدف قرار می دهد. یک استراتژی معقول در بازار فارکس این است که یک سیگنال فارکس طولانی مدت در 107-08 با ضرر توقف زیر 1.05 باز کنید ، که سطح پشتیبانی بسیار قوی دیگری است. سپس ابتدا 110 ، 116 ، سپس 120 و در نهایت 125 را هدف قرار می دهیم.

تجارت در کوتاه مدت

در کوتاه مدت ، ما مجبور به پیروی از جهت جریان هستیم ، اگرچه ممکن است بر خلاف تمام تحلیل ها و شاخص ها باشد. بهترین استراتژی فارکس در این حالت فروش یا باز کردن سیگنال های فارکس در USD / JPY پس از اتمام بازپرداخت است. هم می توانید بفروشید که قیمت به سطح پشتیبانی قبلی رسیده باشد ، که به مقاومت تبدیل خواهد شد و هم اینکه یک میانگین متحرک (MA) در جهت نزولی شکسته شده و اکنون قیمت دوباره آن را آزمایش می کند ، اما این بار MA کار می کند سمت بالا این استراتژی ها در شرایط عادی بازار مناسب ترند اما منطق آنها یکسان است. البته ، شما می توانید با هر دو روش با آن بازی کنید اما فقط در زمانی که بازار تا حدودی تثبیت شده باشد.

برای بررسی در مورد سطح پشتیبانی و مقاومت در برابر معاملات – استراتژی های معاملات فارکس

برای مرور در معاملات میانگین متحرک – استراتژی های تجارت فارکس

نمودار زیر یک دوره پس از یک حرکت نزولی بزرگ را نشان می دهد ، زمانی که بازار قبل از حرکت گسترده بعدی در حال معاملات کج است. در این دوره ، ما می توانیم سیگنالها یا معاملات کوتاه مدت فارکس را بخریم و بفروشیم. بهترین استراتژی فارکس در اینجا خرید یا فروش در سطح پشتیبانی / مقاومت یا کارشناسی ارشد است.

اولین معامله در اینجا فروش زمانی است که قیمت پس از کاهش 400 پیپ به 50 MA (به رنگ زرد) بازپرداخت شود. در این زمان ، پس از یک حرکت رو به پایین شدید ، جستجوی خرید خطرناک خواهد بود. تأیید پایان سقوط غیرمنطقی (حداقل در کوتاه مدت) عدم شکست در پایین ترین سطح در 107.50 ثانیه است. فقط در این صورت است که می خواهیم سیگنال خرید فارکس را بخریم یا باز کنیم ، زیرا دو فرصت خرید کوتاه مدت وجود دارد. سپس ، هنگامی که قیمت دوباره با هدف 30-40 پیپ به 50 MA رسید ، می توانیم دوباره بفروشیم. ما می توانیم وقتی قیمت به 20 MA رنگ خاکستری می رسد با بالا رفتن و غیره ، خرید کنیم.

بسیاری از فرصت های خرید و فروش خوب برای معاملات کوتاه مدت در USD / JPY وجود داشته است

همانطور که می بینید ، ما حتی در بدترین زمان ها می توانیم سودآوری داشته باشیم. ما نمی توانیم بازار را تغییر دهیم. اگرچه بازار فارکس اغلب می تواند یک جانور باشد ، اما این خود ما هستیم که باید با آن سازگار شویم. در زمان نوسانات بسیار زیاد ، زمانی که قیمت بر خلاف منطق حرکت می کند ، ما می توانیم معاملات کوتاه مدت را در جهت روند اخیر آغاز کنیم که قیمت مجدداً معاملات را انجام دهد. ما همچنین می توانیم معاملات بلندمدتی را آغاز کنیم که مغایر روند اخیر باشد اما مطابق با روند بزرگتر و تحلیل باشد. اما ، ما باید سطح ها را با دقت انتخاب کنیم و از نزدیک قیمت را دنبال کنیم تا ببینیم در این سطح چگونه واکنش نشان می دهد. به این ترتیب می توانید منطق خود را با موفقیت در برابر جریان معامله کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map