تجارت احساسات بازار

درس 1 – راهنمای استراتژی تجارت فارکس – مقدمه

 • به دنبال یک روش کارآمد برای سرمایه گذاری پول خود هستید و نه اینکه آن را استراحت دهید و ارزش خود را از دست دهید?
 • به دنبال راهی برای استفاده واقعی از پول خود هستید?
 • به دنبال بازده بالاتر از سرمایه گذاری های خود هستید?
 • شروع کار حرفه ای یا تمام وقت در امور مالی?
 • در حال جستجو برای یک بازار بسیار پویا?

آشنایی با بازار جهانی فارکس

بازار فارکس یک بازار ارز در سراسر جهان است (ابزار نیز نامیده می شود). ارزش پول را از نظر ارزش واحد پول دیگر اندازه گیری می کند (به عنوان مثال 1 دلار = 0.66 £).

امروزه دنیای ما یک بازار جهانی بزرگ و واحد است. ارزهای مختلف هر زمان و هر مکان تغییر می کنند – برای اهداف تجاری ، سرمایه گذاری ، وام و مشارکت. شما می توانید کره زمین را به عنوان یک بازار عظیم تصور کنید که در آن نیروهای عرضه و تقاضا به دلیل طیف گسترده ای از حوادث هر روز دائماً در حال تغییر هستند..

آیا می دانید تقریباً همه در فعالیت های فارکس شرکت کرده اند؟ به عنوان مثال ، با تغییر ارز هنگام پرواز به یک کشور خارجی برای تعطیلات یا سفر کاری ، دادن یک امتیاز به مشتری ، یا حتی با چت با دوستان یا همکاران در مورد دلار ، یورو یا ارزهای دیگر.

بازار فارکس پر معامله ترین بازار در جهان است ، بزرگتر از هر بازار دیگر. حجم معاملات روزانه تقریباً 5 تریلیون دلار است! فقط برای مقایسه ، بزرگترین بازار سهام ، NYSE (بورس اوراق بهادار نیویورک) ، گردش مالی روزانه حدود 50 میلیارد دلار دارد (که 100 برابر کمتر از Forex است). شگفت آور ، درست است! هیچ بازار دیگری وجود ندارد که بتواند با بازار فارکس برابر باشد.

بنابراین فارکس چیست؟ بیایید به مثال تعطیلات برگردیم. بگویید که در یک سفر کوتاه تعطیلات از خانه خود در نیویورک به رم ایتالیا هستید. هنگام فرود در فرودگاه و تغییر دلار به یورو ، در یک معامله فارکس شرکت می کنید. چند روز بعد ، پس از پرواز از رم به نیویورک ، یوروهایی را که به جا گذاشته اید به دلار تغییر می دهید ، اما با قیمت کمی متفاوت. در اقدام دوم شما معامله ای معادل معامله اول را انجام دادید و حلقه خرید و فروش یک ارز را برای ارز دیگر بسته اید.

تا کنون خیلی خوب؟ عالی!

تاریخچه بازار معاملات فارکس

تا دهه 1970 بازار فارکس مانند یک بازار پیشرفته و مدرن عمل نمی کرد و به تغییرات عرضه و تقاضا واکنش نشان می داد. از دهه 1970 به بعد ، همه اینها تغییر کرد. بازار جهانی شد و نرخ ها نیز نوسان داشتند و در پاسخ به نیروهای بازار حرکت کردند. با گذشت سالها بازار فارکس بزرگتر و بزرگتر شد تا اینکه به اندازه فعلی خود رسید.

امروزه ، بازار فارکس به قدری عظیم است که هیچ کس نمی تواند به تنهایی ، هر چقدر حجم معامله کند ، آن را جابجا کند. حتی موسسات بزرگ – مانند بانک های سرمایه گذاری و صندوق های تامینی – تاثیری بر بازار فارکس ندارند. حتی بانک های مرکزی نیز در انتقال ارز خود مشکل دارند.

در گذشته ، تنها نیروهای واقعی در بازار نیروهای بزرگ تجاری مانند بانک ها و شرکت های بزرگ با توجه به نیازهای تجاری خود تجارت می کردند (به عنوان مثال اگر یک شرکت در ژاپن فعالیت تجاری داشته باشد ، ین ژاپن را در اختیار داشته باشد). امروز همه چیز متفاوت است: فارکس در حال حاضر بین معامله گران خصوصی بزرگ و کوچک بسیار محبوب است. از اواخر دهه 1990 ، به لطف انقلاب اینترنت ، قوانین بازی تغییر کرده است. بانک ها ، کارگزاران فارکس و شرکت های مالی اکنون بسترهای معاملاتی فارکس راحت ، ساده و آنلاین را ارائه می دهند که به افراد عادی (بازیکنان متوسط ​​و کوچک) اجازه می دهد بازار فارکس را برای خود معامله کنند.

چه تجارت می کنیم?

ابتدا به این واقعیت عادت کنید که در فارکس ما ارز معامله می کنیم نه کالاهای فیزیکی. ارزها کالاهایی مانند کالاهای دیگر هستند ، اما هنگام خرید فارکس بصورت آنلاین ، تا زمانی که سود خود را از حساب خود برداشت نکنید ، نمی توانید پول را ببینید یا لمس کنید. ایده خرید ارز در واقع بسیار ساده است. اگر اعتقاد دارید که ارزش ارز افزایش می یابد ، آن را با ارز دیگری خریداری می کنید و آن را نگه دارید تا دیگر باور نکنید که بیشتر افزایش یابد. اگر فکر می کنید ارزش ارز کاهش می یابد ، آن را می فروشید. چه بخرید و چه بفروشید در واقع مبادله ارز می کنید – خرید یک ارز و فروش ارز دیگر (به عنوان مثال خرید دلار و فروش یورو).

هنگام خرید یک جفت فارکس ، همیشه ارز اول را در کنار ارز دوم خریداری می کنید. این بدان معنی است که شما ارز دوم را می فروشید. به عنوان مثال ، اگر USD / JPY بخرید ، دلار می خرید و ین می فروشید. هنگامی که یک جفت فارکس می فروشید نیز به همین ترتیب است. شما همیشه ارز اول را می فروشید و ارز دوم را می خرید.

ابزارهای ارزی همیشه به صورت جفت معامله می شوند. یک جفت ارزی را تصور کنید که یک زن و شوهر بوکسور در رینگ هستند و درگیر یک مبارزه بی پایان بر سر قدرتمندتر هستند. در طول مسابقه ، هر کدام لحظات قویتر و ضعیف تر خود ، فراز و نشیب های خود را دارند. گاهی استراحت می کنند و گاهی حمله می کنند.

نمادها – هر ابزار با 3 حرف نشان داده می شود (2 تای اول کشور است و کشور پایه آن ارز را نشان می دهد ، سومین اسم پول است). به عنوان مثال ، USD = دلار آمریکا.

3 دسته اصلی جفت وجود دارد:

سرگردها – 8 جفت تجاری بیشتر در جهان ، به عنوان مثال ، GBP / USD (پوند انگلیس / دلار آمریکا) ، USD / JPY (دلار آمریکا / ین ژاپن) ، EUR / USD (یورو / دلار آمریکا). در درس بعدی ، همه 8 مورد را بررسی خواهیم کرد.

جفت ارزهای متقابل (یا صلیب) – همه جفتهایی که شامل دلار آمریکا نمی شوند. به عنوان مثال ، EUR Crosses همه جفتهایی است که شامل یورو است ، به جز EUR / USD (که یک عمده است).

جفت ارزهای عجیب و غریب – جفت هایی که از یک ارز اصلی و یک ارز “ضعیف تر” ساخته شده اند (از یک بازار در حال توسعه). این جفت ها معمولاً در حجم بسیار کمتری معامله می شوند. کمیسیون مربوط به جفت های عجیب و غریب ، که توسط کارگزاران پرسیده می شود ، نسبتاً زیاد است. به عنوان مثال ، GBP / THB (پوند انگلیس / بات تایلند).

ساختار و اندازه بازار فارکس

بازار فارکس “ساختار پشت بام” (یک نهاد نظارت کننده و محدودیت های تجاری) ندارد. این محبوب ترین و پر معامله ترین بازار در جهان است که گروه های خصوصی ، بازرگانان کوچک و متوسط ​​، شرکت های تجاری و دولتی ، بانک ها و دولت ها در آن شرکت دارند. معاملات بصورت الکترونیکی و آنلاین انجام می شود و همزمان در سراسر جهان و بصورت 24 ساعته انجام می شود.

بیشترین ارزهای معامله شده دلار آمریکا است که کمی بیش از 85٪ از کل ارزهای معامله شده در سراسر جهان را تشکیل می دهد. یورو با تقریبا 40٪ و ین با 18٪. ما در حال حاضر بیش از 140 درصد هستیم. سردرگم؟ به یاد داشته باشید که درصد کل فارکس 200٪ است. چرا؟ از آنجا که بازار از جفت تشکیل شده است بنابراین 2 ارز در هر معامله وجود دارد. ایالات متحده بزرگترین و پایدارترین اقتصاد جهان را در اختیار دارد ، به همین دلیل دلار آمریکا 62٪ از کل ذخایر ارزی جهان را تشکیل می دهد.

ابزارهای دیگری که در هنگام پیشرفت باید مورد توجه قرار دهیم ، ابزارهای بازارهای در حال توسعه مانند جمهوری های برزیل ، ترکیه و اروپای شرقی است.

در اینجا می توانید نگاهی به توزیع ارز در بازار فارکس (در کل = 200٪!)

معاملات در زمان واقعی و به صورت شبانه روزی انجام می شود. بازار بسیار پویا و بسیار بی ثبات است ، با امکانات سودآور برجسته و اطلاعات بی وقفه در مورد آن در تمام ساعات روز در دسترس است. هر کسی می تواند به راحتی تجارت کند: فرقی نمی کند شما یک “تاجر سنگین” باشید یا “یک تاجر کوچک” ، از خانه خود تجارت می کنید.

مزایای تجارت فارکس

مزایای بسیاری در تجارت ارز وجود دارد:

 • این بازار به مدت 24 ساعت در روز ، پنج روز هفته و در هر کجای دنیا برای کسب و کار باز است. صبح دوشنبه در استرالیا در شرق آغاز می شود و بعدازظهر جمعه به وقت نیویورک در غرب به پایان می رسد.
 • هیچ کمیسیونی برای افتتاح و بستن حسابها وجود ندارد. مالیات هم نیست. شما استاد خود هستید ، موقعیت های تجاری را انجام می دهید و توسط خودتان فعالیت هایی را انجام می دهید. بدون نیاز به کسی که کار را برای شما انجام دهد.
 • اندازه بسیار زیاد آن هر روز با میلیون ها برنده فرصت های بی پایان را به ارمغان می آورد.
 • تقریباً با هر مبلغی می توانید معامله را شروع کنید! حتی با 25 دلار.
 • بازار بسیار جامع است: هیچ نیرویی در جهان به اندازه کافی قدرت ندارد که بتواند آن را کنترل و دستکاری کند. بر خلاف سایر بازارها ، جایی که بانک ها و شرکت های مالی می توانند قیمت هایی را که مشتریانشان می پردازند کنترل کنند ، بازار فارکس کاملاً از دستکاری قیمت پاک است..
 • نقدینگی زیاد: شما همیشه می توانید ارز مورد نظر خود را بخرید یا بفروشید.
 • پتانسیل سود حتی برای بازرگانانی که با مقادیر کم تجارت می کنند بسیار زیاد است. گزینه های بی پایان برای گرفتن سود ، حتی در معاملات کم حجم وجود دارد. بعداً بیشتر به این موضوع خواهیم پرداخت!

ارزها در برابر سهام:

بیایید نگاهی به مزایای بازار فارکس در مقایسه با بازارهای سهام بیندازیم:

 1. به تفاوت فاحش فارکس با حجم بازار سهام توجه کنید. در حالی که رسانه ها ترجیح می دهند بازارهای سهام مانند NASDAQ و NYSE را به جای فارکس پوشش دهند ، در واقع این بازارها در مقایسه با بازار فارکس بسیار کوچک هستند (که 10 برابر بزرگتر از همه بازارهای سهام جهان است)!
 2. لحظه ای به سهام و کالاها فکر کنید: فرض کنید شما در مورد معامله سهام تصمیم گرفته اید. تنوع سهام بسیار مضحک است – فقط در NASDAQ تقریباً 4000 شرکت ثبت شده است. در LSE (بورس اوراق بهادار لندن) 2000 شرکت دیگر وجود دارد! چگونه فهمیدید کدام سهام را انتخاب کنید؟ حتی می توانید در مورد آن سردرد بگیرید! فارکس بسیار ساده تر است – فقط تعداد معدودی از جفت ارز اصلی برای انتخاب وجود دارد.
 3. در حالی که بازارهای سهام هر روز بعد از ظهر بسته می شوند ، بازار فارکس 24/5 باز است. این امر مزایای بسیاری دارد ، مانند اجرای فوری دستور. بازار فارکس همچنین بسیار واکنش پذیرتر از حوادث چشمگیر نسبت به بازارهای سهام است زیرا ساعت معاملات مداوم به معامله گران اجازه می دهد تا بلافاصله پاسخ دهند. دیگر جای تعجب یا واکنش گسترده پس از وقایع شگرفی که در خارج از ساعت معاملات رخ داده است وجود ندارد (همانطور که می تواند در مورد سهام وجود داشته باشد). واکنش ها همیشه در زمان واقعی ، زنده هستند.
 4. هیچ نیرویی نمی تواند بازار را دستکاری کند. کارگزاران و شرکت های مالی نمی توانند با بالا بردن و کاهش کارمزدی که برای فعال سازی موقعیت های خود باید بپردازیم ، بازار را کنترل کنند. خط پایین – معامله گران هزینه ای پرداخت نمی کنند.
 5. برخلاف سهام ، در فارکس می توانید در بازارهای در حال سقوط نیز درآمد کسب کنید. در واقع ، این بسیار ساده است – هر زمان که ارزش یک ارز در یک جفت پایین می آید ، ارزش پول دوم بالا می رود! به طور دقیق ، می توان با فروش و خرید “شلوارک” (که برای سرمایه گذاری در کاهش پیش بینی شده قیمت اوراق بهادار استفاده می شود) از خسارت در بازار سهام سود کسب کرد ، اما ما بدون دستکاری به شرایط طبیعی بازار مربوط می شویم. به یاد داشته باشید ، یک “مبارزه” مداوم بین 2 ارز تشکیل دهنده این جفت وجود دارد. فروش یک ساز به معنای خرید ساز دیگر است.

بیایید مزایای عمده بازار فارکس نسبت به بازار سهام را به طور خلاصه بیان کنیم:

سهام فارکس
بزرگ غول پیکر
سخت پیروی کردن (قوانین پیچیده) درک آن آسان است
در ساعات کار باز است 24/5 باز است
باز برای دستکاری پتانسیل درآمد زیاد
هزینه های معامله مجانی

بازیکنان کلیدی تجارت فارکس بررسی شدند

ما قبلاً گفتیم که درک بازار فارکس ساده است. واقعاً مشکلی نیست که گرایش پیدا کنید. تعداد زیادی از بازیگران اصلی این بازار را تشکیل می دهند. این یک بازار غیرمتمرکز است که توسط هیچ منبع واحد کنترل نمی شود. با این وجود نظم وجود دارد. در اینجا عوامل اصلی موثر در بازار فارکس وجود دارد:

بانکهای مرکزی: هر کدام با توجه به نیازهای اقتصاد و دولت مربوطه برای کشور خود فعالیت می کنند. بانک های مرکزی نقش اصلی را در بازار فارکس بازی می کنند ، نرخ بهره ملی ، سطح تورم و موارد دیگر را تعیین می کنند. بانک های مرکزی نیز در نرخ ارز تأثیرگذار هستند. اگر نرخ ارز خیلی زیاد یا خیلی پایین باشد ، بانک مرکزی خرید و فروش مقادیر بسیار زیادی ارز را در ازای ارزهای دیگر آغاز می کند. تأثیر آنها بر اقتصاد و ارز بسیار مهم است. در مواقع بحرانی ، مانند بحران جهانی 2008 ، بانک مرکزی برای کمک به اقتصاد در مسیر درست ، نرخ بهره را کاهش می دهد. تأثیری که بر عرضه و تقاضای ارز می گذارد بسیار زیاد است.

اطلاعات بیشتر در این باره را می توانید در صفحه استراتژی های معاملات Forex اساسی ما بیابید.

نرخ بهره معیار

نمونه هایی از نرخ بهره در بازارهای بزرگ (دقیق در تاریخ 8/2011):

نرخ بهره کشور
ایالات متحده آمریکا 0.50٪
منطقه یورو
بریتانیا. 0.50٪
سوئیس -0.75٪
ژاپن -0.10٪
استرالیا 1.75٪
کانادا 0.50٪
برزیل 14.25٪
نیوزلند 2.25٪

بانک های تجاری: بزرگترین و شاخص ترین گروه در این گروه بانکهای تجاری هستند. این بانک ها لحن خود را در بازار فارکس تعیین می کنند. مبالغ دست به دست شدن در داخل سیستم بانکی (بنام Interbank) نجومی است! آنها نرخ ارز را برای عرضه و تقاضای بازار تعیین می کنند. به عنوان مثال می توان از Citigroup ، Barclays ، JP Morgan ، UBS ، Deutsche Bank و BofA نام برد..

شرکت های تجاری:  همه شرکت های بزرگ با توجه به نیازهای متغیر خود فارکس معامله می کنند و ارز مبادله می کنند. معمولاً فعالیت آنها به فضای کسب و کارشان مربوط می شود. بیایید سامسونگ را به عنوان مثال در نظر بگیریم: هنگام شروع مشارکت تجاری با تأمین كنندگان جدید الكترونیكی از آلمان ، سامسونگ در نظر دارد یورو بیشتری را در موجودی خود نگه دارد. اکنون فرض کنید شرکت های بزرگ دیگری نیز وجود دارند که همکاری خود را با تأمین کنندگان آلمانی (یا سایر تأمین کنندگان اروپایی) تقویت می کنند – تقاضا برای یورو افزایش می یابد و آن را تقویت می کند. این شرکت ها همچنین قراردادهای آپشن را برای مبادله ارز خود با یورو با نرخ ارز فعلی در صورت نیاز در آینده خریداری می کنند. این نیز بر نرخ واقعی و آینده تأثیر می گذارد. معامله گران باتجربه ای که این تغییرات را ردیابی می کنند می توانند با این داده ها ثروت زیادی کسب کنند!

صندوق های تامینی: این ارزهای تجاری به منظور سودآوری سرمایه گذاری مشتریان خود از طریق استفاده از اهرم های ماهرانه است. ما آن را “اجازه می دهیم پول شما هوشمند کار کند” می نامیم. مشتریان آنها شرکتهایی با موجودی وسیع سرمایه هستند.

کارگزاران خرده فروشی فارکس: همه شرکت های بازرگانی فارکس سیستم عامل های معاملاتی را به بازرگانان متوسط ​​و متوسط ​​در سراسر جهان ارائه می دهند. به آنها کارگزاری گفته می شود. صدها کارگزار تنظیم شده فارکس وجود دارد که امکان تجارت تقریباً با هر میزان سرمایه را در هرجای دنیا (تا زمانی که به اینترنت وصل باشید) ، بدون نیاز به استفاده از خدمات بانک ها ارائه می دهند..

بازرگانان خرده فروشی: سرمایه گذار خصوصی مانند شما ، تجارت فارکس را برای ایجاد سود و درآمد دوم برای خود انجام می دهد. از این طریق آنها می توانند سرمایه خود را افزایش دهند. آنها از این واقعیت بهره مند می شوند که می توانند فارکس را در هر زمان ، حتی در حین کار یا بعد از کار و از هرجایی معامله کنند.

افتتاح حساب کاربری رایگان تجارت فارکس

اکثر سیستم عامل های معاملاتی پیشنهادی ما به معامله گران جدید اجازه می دهد تا “حساب عملی” (که “حساب آزمایشی” نیز نامیده می شود) را به صورت رایگان باز کنند. در حساب کاربری خود ، می توانید از پول مجازی برای تجارت در نرخ های زنده بازار استفاده کنید. حساب های عملی به شما امکان می دهد قبل از باز کردن یک حساب تجاری واقعی و پرش در انتهای عمیق ، سیستم عامل را گرم کرده و مطالعه کنید. تنها تفاوت با یک حساب واقعی این است که شما نمی توانید پول واقعی بدست آورید یا از دست دهید.  

یاد آوردن: معاملات آزمایشی خطرات معاملاتی صفر را در بر دارد!

ما به شما توصیه می کنیم قبل از واریز پول خود ، یک حساب آزمایشی را با یکی از کارگزاران توصیه شده خود باز کنید و از آن برای تمرین هر آنچه در طول دوره یاد می گیرید استفاده کنید. سعی کنید دیدن آن را مانند یادگیری رانندگی با ماشین ببینید: داشتن یک مربی خوب بسیار خوب است ، اما تا وقتی که شما چرخ را در دست نگیرید و برای خود تمرین نکنید هنوز نمی دانید که چگونه رانندگی کنید …

ما انتخاب بهترین و محبوب ترین کارگزاران جهان را پیشنهاد می کنیم ، کارگزارانی که به شما امکان می دهند حساب های عملی را در سیستم عامل های خود به صورت رایگان باز کنید. ما همچنین شما را در مورد چگونگی انجام این کار راهنمایی خواهیم کرد.

هنگامی که احساس آمادگی کردید ، می توانید یک حساب مناسب باز کرده و تجارت واقعی را شروع کنید. به ما اعتماد کنید ، هیچ چیز جالب و هیجان انگیزتر از استفاده از دانش جدید خود برای کسب درآمد از سرمایه های خوب نیست! فارکس بالاترین پتانسیل درآمدزایی در جهان را ارائه می دهد. شما فقط باید یاد بگیرید که چگونه آن را عملی کنید و به همین دلیل ما اینجا هستیم!

مهم: چند دقیقه وقت بگذارید و یک حساب عملی باز کنید. در طول راه بسیار مفید خواهد بود. به یاد داشته باشید که تلاشی که اکنون انجام داده اید بعداً به سود بالقوه تبدیل خواهد شد!

نحوه افتتاح حساب تمرینی رایگان

حسابی که می خواهید باز کنید برای اهداف آموزشی در خدمت شما خواهد بود. هر یک از روشهای آموخته شده را می توان در سیستم عامل آزمایش کرد. سپس ، شما احساس می کنید که برای معاملات واقعی تجارت می کنید زیرا در درک قدرت اسرار و قوانین بازار در موقعیتی قوی قرار خواهید گرفت.

افتتاح حساب های آزمایشی در این سیستم عامل ها یک فرایند ساده است و حساب های عملی آنها دوستانه ترین و بصری ترین سیستم عامل های تجارت را برای معامله گران مبتدی فارکس فراهم می کنند.

هنگامی که بر روی کارگزار انتخابی خود کلیک می کنید از شما خواسته می شود برای یک حساب تجاری ثبت نام کنید و پس از اتمام این روند حساب کاربری خود را خواهید داشت که می توانید با آن تمرین کنید..

آماده انتخاب کارگزار هستید؟ برای یادگیری نحوه انتخاب کارگزارهای توصیه شده اینجا را کلیک کنید.

شما در جای درست قرار گرفته اید – بازار فارکس!

در فصل 2 – اولین قدم ها در معاملات فارکس ، بیشتر در مورد “انتخاب کارگزار مناسب” توضیح خواهیم داد. در آنجا توضیحات مفصلی درباره نحوه انتخاب کارگزار مناسب برای نیازهای خود ، بعلاوه نکات و توصیه های اضافی دریافت خواهید کرد. اما هیچ عجله ای وجود ندارد! قبل از اینکه یک حساب واقعی باز کنید ، زمینه های زیادی برای پوشش وجود دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner