پیش بینی قیمت نفت خام WTI برای سال 2020: آنچه از نفت خام در Q4 انتظار می رود

[[WTI]] قیمت های نفت با ادامه معاملات در بازه گسترده ای از معاملات در سطح 40.50 تا 4.50 ، کمی تغییر کرده است. افزایش تقاضا اوپک + را تشویق کرد تا شروع به کاهش تولید کند که در اوایل سال جاری اعلام شد. کارتل 23 کشور تولیدکننده نفت ، به ریاست عربستان سعودی و روسیه ، تأیید کرد که آنها از ابتدای ماه اوت اندازه کاهش تولید خود را به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش خواهند داد ، که تقریباً 2 میلیون بشکه به تولید روزانه اضافه می کند. سطح علاوه بر ارقام تولید ناخالص داخلی برای اتحادیه اروپا ، ایالات متحده و هنگ کنگ. WTI Crude در 41.25 ثابت بود در حالی که Brent در 43.26 نگه داشت.

آخرین نسخه را در اینجا بخوانید پیش بینی قیمت نفت خام WTI 2021

 

WTI قیمت نفت خام اکنون: $

تغییرات اخیر در قیمت نفت خام WTI

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز +2.51 +6.48٪
6 ماه -10 -20.10٪
1 سال -20 -32.35٪

شکاف سیاه در پشت اصلاح / صعودی صعودی است ، زیرا دو ماه مثبت را پشت سر گذاشته و بیش از 170٪ افزایش قیمت را تجربه می کند. بیایید نگاهی به پیش بینی قیمت نفت خام WTI بیندازیم.

پیش بینی USOIL: Q4 2020 پیش بینی USOIL: 1 سال پیش بینی USOIL: 3 سال
قیمت: 44.76 دلار

رانندگان قیمت: چین به قفل شدن پایان داد و تقاضا را از سر گرفت ، 61.8٪ اصلاح فیبوناچی با 44.76 دلار به پایان رسید ، سیاست پولی dovish بانک فدرال می تواند بخش تولید را تقویت کند.

قیمت: 60-62 دلار

رانندگان قیمت: بازیابی COVID19 ، انتظار می رود Lockdown ها در سراسر جهان برداشته شود ، کاهش تولید OPEC + ، مقاومت نزولی روند روند 62 دلار در بازه زمانی M1.

قیمت: 29-30 دلار

رانندگان قیمت: پس از رکود اقتصادی COVID19 ، اصلاحات نزولی زیر 60 دلار ، جنگ تجاری ایالات متحده و چین ممکن است به تقاضای نفت آسیب برساند

 

نمودار زنده نفت خام WTI

WTI

 

عوامل مشترکی که بر قیمت نفت خام تأثیر می گذارد

به دلیل جنگ همه گیر COVID-19 و جنگ قیمت روسیه و عربستان سعودی 2020 ، قیمت های نفت خام WTI به طور قابل توجهی کاهش یافت. در تاریخ 20 آوریل ، قراردادهای آتی WTI Crude Futures برای اولین بار در تاریخ به زیر 0 دلار کاهش یافت.

1: COVID-19 – ویروس کرونا ویروس:

قیمت نفت خام WTI در سال 2020 به دلیل ابتلا به بیماری همه گیر Covid-19 به میزان قابل توجهی کاهش یافت و باعث افت گسترده بازار سهام شد. طبق گزارش IHS Market ، “شوک تقاضای کوید -19” انقباض بزرگتری نسبت به آنچه در اواخر دهه 2000 و اوایل سال 2010 در دوران رکود اقتصادی رخ داده بود ، نشان داد. در نتیجه ، با افزایش تنش بین اعضای اوپک ، تقاضای نفت به زیر 4.5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت. در اجلاس اوپک در وین (6 مارس) ، تولیدکنندگان عمده روغن در پاسخ به بیماری همه گیر جهانی COVID-19 نتوانستند در مورد کاهش تولید روغن به توافق برسند. در نتیجه ، قیمت لحظه ای نفت خام معیار WTI در NYM در ​​6 مارس 2020 ، به 42.10 دلار در هر بشکه کاهش یافت..

پس از آن ، جنگ قیمت نفت در 8 مارس آغاز شد و قیمت نفت که 30 درصد کاهش یافت ، مهمترین افت یک بار از زمان جنگ خلیج فارس 1991 بود. نکته ای که باید درک کنیم این است که تعداد کمی از شرکت های تولید کننده انرژی قادر به تولید نفت بودند در حالی که قیمت نفت در هر بشکه حدود 30 دلار بود. عربستان سعودی ، ایران و عراق کمترین هزینه تولید را در سال 2016 داشته اند ، در حالی که انگلیس ، برزیل ، نیجریه ، ونزوئلا و کانادا بیشترین هزینه تولید را داشته اند..

پس از این ، عربستان سعودی و روسیه در 9 آوریل با کاهش تولید نفت موافقت کردند. طبق گزارش رویترز که “اگر عربستان سعودی نتواند تولید خود را کم کند ، سناتورهای آمریکایی از کاخ سفید می خواهند که ریاض را تحریم کند ، نیروهای آمریکایی را از این کشور بیرون بکشد. پادشاهی صحرا و تعرفه های واردات نفت عربستان را تأسیس کنید. ” در تاریخ 20 آوریل ، قیمت تحویل آتی نفت خام آمریکا در ماه مه منفی شده بود ، دلیل اصلی آن تقاضای بیش از حد برای ذخیره سازی حجم زیاد تولید مازاد بود. این اولین باری است که از زمان آغاز معاملات بورس کالای نیویورک در سال 1983 اتفاق می افتد.

2: جنگ قیمت نفت روسیه و عربستان:

سقوط قیمت های نفت همچنین می تواند با جنگ قیمت روسیه و عربستان سعودی در سال 2020 همراه باشد. این یک جنگ اقتصادی بود که در مارس 2020 آغاز شد ، زیرا عربستان سعودی به منظور جلوگیری از موافقت روسیه برای کاهش تولید نفت خود ، برای حفظ قیمت نفت در سطح متوسط. در نتیجه این درگیری ، قیمت های نفت در بهار سال 2020 کاهش یافت.

در همان ماه ، عربستان سعودی جنگ قیمتی را با روسیه آغاز کرد و کاهش سه ماهه 65 درصدی قیمت نفت را تسهیل کرد. در هفته اول مارس ، نفت خام 26٪ و نفت برنت 24٪ کاهش یافت. دلیل اصلی جنگ قیمت را می توان به قطع گفتگو بین سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و روسیه بر سر پیشنهادی کاهش تولید نفت در دوران رکود COVID-19 دانست. روسیه از توافق عقب نشینی کرد و باعث فروپاشی توافقنامه اوپک + شد. با این وجود ، جنگ قیمت یکی از مهمترین دلایل و پیامدهای سقوط مداوم بازار سهام جهانی است که در حال حاضر باعث سردرد برخی سرمایه گذاران شده است..

3: مجموعه ای از رویدادها 

جدا از همه کاتالیزورهای کمی ، در 8 مارس ، عربستان سعودی کاهش قیمت غیر منتظره 6 تا 8 دلار در هر بشکه را برای مشتریان در اروپا ، آسیا و ایالات متحده اعلام کرد و این فشار نزولی قابل توجهی بر قیمت نفت وارد کرد. وست تگزاس اینترمدیت ، نوعی نفت خام که به عنوان معیار قیمت گذاری نفت استفاده می شود ، 20٪ کاهش یافت. پس از یک روز ، بازارهای سهام در سراسر جهان با شناسایی ترکیبی از جنگ قیمت و ترس از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، ضررهای عمده ای را گزارش کردند. با این حال ، اثرات این اطلاعیه در خارج از قیمت نفت و بازارهای سهام نیز احساس شد. در نتیجه ، روبل روسیه 7٪ کاهش یافت و در برابر دلار آمریکا به پایین ترین سطح 4 ساله رسید.

از طرف دیگر ، هشدارهای دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریكا مبنی بر عقب نشینی از حمایت نظامی آمریكا ، اگر اوپك و متحدانش تولید نفت را قطع نكنند ، پس از فشار داخلی قابل توجه ، به نام ولیعهد عربستان سعودی و عملا ، كاهش قیمت نفت تقویت شد. حاکم محمد بن سلمان.

4: افزایش در دلار آمریکا – نمایش های همبستگی 

از ابتدای COVID-19 Pandemic ، دلار آمریکا به عنوان یک دارایی امن در نظر گرفته شده است. سرمایه گذاران احساس امنیت کردند که در دلار آمریکا سرمایه گذاری می کنند ، زیرا چین تعداد زیادی از موارد COVID-19 را همراه با چندین کشور دیگر در جهان گزارش می کند. در نتیجه ، دلار آمریكا در طول مدت همه گیر پایدار بوده و همین امر قیمت های نفت را نیز پایین نگه داشته است ، زیرا قیمت نفت رابطه معكوس با قیمت دلار دارد. افزایش نرخ دلار موجب شد تا نفت خام دلار به کشورهای خارجی گران تبدیل شود و آنها مجبور به کاهش خواسته های غیر ضروری خود شوند..

پیش بینی قیمت روغن برای سالهای آینده

WTI نفت خام می تواند بسیار ناپایدار باشد و به ویژه در طی یک دوره پنج ساله دچار نوسان شدید شود. برای مثال ، بشکه نفت خام برنت از 125 دلار در هر بشکه در سال 2012 به پایین 30 دلار در هر بشکه در ژانویه 2016 تغییر یافت. بنابراین ، با وجود تلاطم بازارها تا سال 2019 و تا سال 2020 ، بازهم نتیجه بسیار غیرمعمولی وجود دارد. در قیمت تا سال 2025.

با این وجود ، در مورد تصمیم گیری در مورد قیمت نفت خام ، احتمالاً همان عوامل قطعی هنوز هم نقش خود را بازی می کنند. عوامل اساسی که تقاضا و عرضه نفت خام را تعریف می کنند ، احتمالاً تا پنج سال آینده بدون تغییر باقی می مانند ، اما تأثیرات آنها به میزان قابل توجهی متفاوت خواهد بود. در پیش بینی قیمت نفت خام همیشه باید عوامل زیر را در نظر گرفت:

  1. اوپک (سیاست ها ، توافق نامه ها) & تصمیمات تولید)
  2. کشورهای تولید کننده نفت غیر اوپک
  3. عملکرد اقتصادی جهانی
  4. منابع انرژی جایگزین
  5. قدرت دلار آمریکا
  6. گمانه زنی در بازار

طبق پیش بینی EIA ، تا سال 2025 ، متوسط ​​قیمت هر بشکه نفت خام برنت به 79 دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت. تقاضای جهانی تا سال 2030 قیمت نفت خام را به 98 دلار در هر بشکه خواهد رساند. تا سال 2040 ، قیمت ها در هر بشکه 146 دلار خواهد بود. دلایل این امر می تواند با انتظارات EIA که تقاضا برای نفت مسطح می شود همراه باشد زیرا شرکتها بیشتر به گاز طبیعی و انرژی های تجدید پذیر متکی هستند. این همچنین فرض می کند که اقتصاد به طور متوسط ​​سالانه حدود 2٪ رشد می کند ، در حالی که مصرف انرژی سالانه 0.4٪ افزایش می یابد. با این حال ، به نظر من ، طی چند سال آینده ، جهان از رکود اقتصادی پس از ویروس کرونا رنج خواهد برد. جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده می تواند تأثیر طولانی مدت بر مصرف نفت خام چین داشته باشد ، در حالی که صادرات به بخش ایالات متحده کاهش یافته است. کاهش صادرات می تواند منجر به کاهش تولید و در نهایت مصرف کمتر و تقاضای کمتری از نفت خام از بزرگترین مصرف کننده نفت در جهان شود. بیایید جنبه فنی بازار را بررسی کنیم ، به ویژه از نظر قیمت نفت خام WTI.

تحلیل فنی – آیا می توان تصحیح صعودی در نفت خام WTI داشت?

WTI Crude Oil با یک سوگیری صعودی ، با قیمت 41.15 دلار معامله می شود. با درنظر گرفتن جنبه فنی ، پیش بینی قیمت نفت خام نشان می دهد که قیمت نفت خام WTI در حال حرکت به سمت شمال است تا 61.8٪ اصلاح فیبوناچی را تا سطح 44.89 دلار به پایان برساند. دو شمع ماهانه قبلی کاملا صعودی بودند و احتمال قوی وجود دارد که شمع بعدی برای ماه جولای نیز صعودی باشد. اگر این اتفاق بیفتد ، به “سه سرباز سفید” تبدیل می شود ، که احتمال قوی روند صعودی نفت را تأیید می کند ، که به حمایت از قیمت نفت در سطح 44.89 دلار کمک می کند. شکست صعودی در این سطح همچنین می تواند قیمت نفت را به سطح روانشناختی 50 دلار برساند ، با مقاومت 50 دوره EMA افزایش یابد.

WTI Oil Crude - سه سرباز بالقوه سفید پوست پیشنهاد خرید دارند

WTI Oil Crude – سه سرباز بالقوه سفید پوست پیشنهاد خرید دارند

با توجه به پیش بینی سالانه ، الگوی سه سرباز سفید نشان دهنده یک سوگیری شدید صعودی در میان معامله گران است و در عین حال ، کاهش نرخ بهره فدرال رزرو همچنین می تواند قیمت نفت را تقویت کند و آنها را به سمت 53.20 دلار و 60 دلار سوق دهد..

WTI نفت خام - نمودار ماهانه

WTI نفت خام – نمودار ماهانه

پیش بینی نفت خام WTI برای سال 2023 – ما می توانیم انتظار داشته باشیم که قیمت نفت خام به زیر مقاومت 60 دلار کاهش یابد ، تا 38.2٪ اصلاح فیبوناچی به 40.72 دلار برسد. در زیر این ، بازار احتمالاً پس از 61.8٪ سطح اصلاح فیبوناچی یعنی 29.40 حرکت خواهد کرد. در هر صورت ، اگر اصول اساسی از روند صعودی حمایت کنند ، شکست صعودی در سطح 60 دلار می تواند فضای بیشتری برای خرید تا 74.5 و 107 دلار باز کند ، بیایید برای نیمه دوم سال آماده شویم و نزدیک تر شویم چشم به جنبه اساسی بازار.

موفق باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner