پیش بینی قیمت USD / NGN Q4 2020: انتظار می رود CBN دوباره میخ را افزایش دهد

نایرا نیجریه ای که زندگی خود را در دهه 1970 آغاز کرد ، با نرخ ارز 2-1 در برابر GBP ، یک ارز ثابت است ، اما از آنجا که ایالات متحده شریک اصلی تجارت نیجریه است ، میخ به دلار تبدیل شده است. پس از سقوط قیمت نفت خام ، USD / NGN درست زیر 200 معامله شد ، که مهمترین میزان این جفت ارز پس از کاهش نرخ NGN بود. بانک مرکزی نیجریه (CBN) اعلام کرد که میخ را حذف می کند و USD / NGN پس از آنکه 307 دلار تعیین شود ، به 354 دلار افزایش یافت ، که به نظر می رسد یک میخ جدید است.

این میخ تا مارس سال جاری ادامه داشت ، زمانی که ویروس کرونا ویروس کرونا را مجبور کرد آن را به بالاتر از 360 دلار و سپس در ژوئیه 2020 به 380 دلار برساند ، جایی که از آن زمان باقی مانده است. علی رغم ضعف دلار ، این جفت ارز در حال افزایش است و این بدان معنی است که صعودی تنها راه برای معامله گران USD / NGN است ، اگرچه آنها باید تورم را که در حدود 13٪ است ، در نظر بگیرند..    

جاری USD / NGN قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت USD / NGN

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز 0.00 دلار 0.0٪
3 ماه +20 +5.6٪
6 ماه +73 +23.8٪
1 سال +180 -90٪
3 سال +280 -280٪

 

عوامل موثر بر USD / NGN

نایرا نیجریه در مقابل عوامل مختلفی آسیب پذیر است. از آنجا که نفت صادرات اصلی نیجریه است ، صادرات نفت و درآمد حاصل از تولید آن باعث NGN می شود. این منبع عالی ارز و به ویژه دلار آمریکا برای کشور آفریقا است. تورم در نیجریه نیز یک عامل است ، زیرا بر تصمیمات سیاست پولی توسط CBN تأثیر می گذارد. COVID-19 در همه جا به ویژه در کشورهای در حال توسعه تأثیر داشته است. USD نیز در این دوره COVID عملکرد منفی داشته است ، در حالی که در حال حاضر ، نمایش انتخابات ایالات متحده و برنامه محرک بعدی دولت ایالات متحده مهمترین عوامل برای USD هستند.   

 

USD / NGN پیش بینی Q4 2020 USD / NGN پیش بینی 1 سال USD / NGN پیش بینی 3 سال
قیمت: 3 دلار80

رانندگان قیمت: قیمت نفت ، ذخایر FX در نیجریه ، انتخابات ایالات متحده ، Covid-19

قیمت: 430-450 دلار 

رانندگان قیمت: پس از انتخابات ایالات متحده ، کوید -19 ، تقاضای نفت

قیمت: 500-600 دلار

رانندگان قیمت: سیاست جهانی ، اقتصاد جهانی ، قیمت نفت ، CBN


نمودار زنده USD / NGN

USD / NGN

پیش بینی قیمت NGN / USD برای 5 سال آینده

Naira نیجریه – یک تحلیل بنیادی

همانطور که در بالا ذکر شد ، ذخایر ارزی نقش عمده ای در ارزش Naira ، به ویژه USD در رابطه با USD / NGN دارند. ذخایر خارجی همراه با قیمت نفت در اوایل سال 2020 کاهش یافت و با وجود افزایش به 40 دلار ، قیمت هنوز پایین است. از آنجا که اقدامات ویروس کرونا در اروپا و ایالات متحده در حال افزایش است و زمستان غم انگیز است ، چشم انداز حرکت نفت بسیار بالاتر از حد پایین است و حداکثر قیمت آن حداکثر 50-55 دلار پیش بینی می شود..

وضعیت فعلی منجر به رکود 4 درصدی در نیجریه شده است ، در حالی که تورم به 13.2 درصد افزایش یافته است. این امر باعث شده CBN برای کاهش ارزش پول ، میخ را بالاتر ببرد ، ابتدا از 307 دلار به 360 دلار و سپس از 360 دلار به 380 دلار. با این حال ، نرخ ارز در بازار سیاه در حدود 470 دلار برای USD / NGN ، که نشان می دهد CBN احتمالاً میخ را دوباره متناسب با این نرخ افزایش می دهد.

USD – عوامل اساسی

USD نیز از مارس تحت تأثیر ویروس کرونا و محدودیت ها قرار گرفته است. در بین ارزهای اصلی ضعیف ترین بوده است ، اما همچنان عملکرد بهتری نسبت به نایرا نیجریه دارد که یک ارز ریسک پذیر است ، در نقطه مقابل پناهگاه های امن مانند طلا. این به ما می گوید وقتی دلار شروع به افزایش در برابر ارزهای اصلی کند ، فشار را برای این جفت ارز حفظ می کند. در حال حاضر ، USD هنوز منتظر است تا روند انتخابات ایالات متحده به پایان برسد ، به همین دلیل در بیشتر ماه نوامبر راکد مانده است ، در حالی که نتیجه نهایی انتخابات نیز برای برنامه مالی بعدی منتشر شده توسط ایالات متحده تعیین کننده خواهد بود دولت. اگر بسته محرک مناسب باشد ، USD احتمالاً برای مدتی صعودی خواهد شد – اندازه آن مشابه بسته قبلی است. تا آن زمان انتظار می رود که USD محدود به معاملات باشد و USD / NGN نیز همینطور است.  

USD / NGN – یک تحلیل تکنیکی – 20 اس ام اس یک بار دیگر با قیمت همراه شد

USD / NGN در اوایل دهه 2000 با یک سوگیری در جهت صعودی ، زیر 100 معامله می شد. میانگین های متحرک پشتیبانی می کردند ، اما از سال 2004 تا سال 2008 ، یک عقب نشینی جزئی دیدیم و 20 SMA (خاکستری) از نمودار پشتیبانی به مقاومت در نمودار ماهانه تبدیل شد. سپس ، در اواخر سال 2008 ، در طی بحران مالی جهانی شاهد جهشی بودیم و از آن زمان مسئولیت خریداران با سرعت روند صعودی قابل توجهی بر عهده آنها بود. 20 SMA از سال 2009 تا سال 2014 دوباره به پشتیبانی تبدیل شد ، زمانی که قیمت نفت معکوس شد.

 

USD / NGN مرحله به مرحله بالاتر می رود

USD / NGN از 160 به 200 افزایش یافت و مدتی در آنجا مستقر شد ، تا اینکه 20 SMA دوباره قیمت را تحمل کرد. CBN برای اولین بار میخ را حذف کرد و این جفت دوباره افزایش یافت ، این بار به 355 رسید ، قبل از اینکه در 307 حل شود ، تا مارس سال جاری ، وقتی که میخ دوباره در جای خود قرار گرفت ، با قیمت 360 دلار با 20 دلار SMA برای بیش از دو سال مجدداً پشتیبانی می کند.

 Masهای بالاتر 20 SMA را به عنوان پشتیبانی در نمودار هفتگی اضافه می کنند

در نمودار هفتگی ، می بینیم که 20 SMA در بعضی مواقع توسط 50 SMA (زرد) و 100 SMA (سبز) کمک شده است. حرکت در اینجا واضح تر است ، با حرکت اول ، تدریجی ، در سال های 2014-2014 ، قبل از افزایش در 2016 ، و دوباره در مارس 2020 ، هنگامی که 200 SMA (بنفش) تازه گرفتار شد ، هفته اول تیر. حالا 20 SMA تازه عقب افتاده است. در صورت ادامه قفل های کاهش یافته در ماه نوامبر ، اقتصاد جهانی مجدداً دچار رکود می شود و قیمت نفت را پایین می آورد و USD / NGN بالاتر می رود.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map