پیش بینی قیمت Ripple (XRP) برای سال 2021: آیا XRP می تواند به ارتفاعات قبلی بازگردد؟

Ripple (XRP) – خلاصه پیش بینی

پیش بینی XRP: H1 2021

قیمت: 0.55 دلار

رانندگان قیمت: احساس ارز رمزنگاری شده مثبت ، XRP در گردش ، نبرد حقوقی SEC در بازار قیمت گذاری می شود

پیش بینی XRP: 1 سال

قیمت: 0.30 دلار

رانندگان قیمت: تمایل به افزایش صعودی رمزنگاری ، عقب افتادگی عملکرد USD ، فروش سکه ریپل ، قضاوت SEC

پیش بینی XRP: 3 سال

قیمت: 0.15 دلار

محرک های قیمت: افزایش رقابت ، تنظیم بیشتر ، عواقب احتمالی قانونی از قضاوت 2021 SEC

شین ورنیر ، تحلیلگر ایالات متحده

سه ماهه چهارم سال 2020 (Q4) به عنوان یک زمان اصلی برای ارزهای رمزپایه به یاد می آید. احساسات صعودی قوی به عنوان ویروس کرونا (COVID-19) بر طبقه دارایی مسلط شد و عدم قطعیت های سیاسی شروع به اقامت کرد. بازگشایی جزئی اقتصاد جهانی ، تصمیم گیری در انتخابات عمومی ایالات متحده و نتیجه گیری نهایی درباره حماسه Brexit ، همه خوش بینی ها را در بسیاری از طبقات دارایی به وجود آورد. مدت ها بود که فروش هراس COVID-19 در مارس 2020 وجود داشت – و درعوض آن خوش بینی تقویت شده بود.

Q4 2020 ثابت شد که یک دوره صعودی برای رمزنگاری های پیشرو است. در میان بزرگترین برندگان ، بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) بودند که هر دو رکورد جدید در تمام دوران ثبت کردند. متأسفانه ، Ripple (XRP) مناقصه حماسی را که بسیاری از رمزپایه های دیگر ارائه داده اند ، نشان نداد. در طول Q4 ، XRP با 0.78 دلار فراتر رفت. تنها حدود 24 درصد از بالاترین قیمت ژانویه 2018 آن 3.30 دلار است. اواخر سال 2020 خرید سرخوشی را برای بیشتر دارایی های ارزهای رمزپایه به ارمغان آورد. برای XRP ، رمزنگاری زمستان ادامه داشت.

 

جاری XRP / USD قیمت: $

 

تغییرات اخیر در قیمت موج دار

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز +0.29 دلار +104٪
3 ماه +0.30 دلار +1.11٪
6 ماه +0.27 دلار +90٪
1 سال +0.26 دلار +86.7٪
3 سال -0.56 دلار -47.5٪

Ripple Live Chart

 

مشابه سایر ارزهای رمزپایه ، بازار XRP توسط مجموعه متنوعی از زیربناها هدایت می شود. شایعات ، مقررات دولت ، تصویب جریان اصلی و سلامت شرکت ها چهار عامل رایج در بازار هستند که XRP با بقیه طبقه دارایی مشترک است. با این حال ، XRP محصولی کاملاً منحصر به فرد است. ریپل که در سال 2012 راه اندازی شد ، سابقه طولانی دارد و به عنوان یکی از سکه های برتر بازار سرمایه شناخته شده است. به نظر بسیاری XRP با یک شناور ماموت 100 میلیارد واحدی و قیمت بسیار پایین ، “نقره ارزهای رمزپایه” است. اگر توانایی پرداخت BTC یا ETH را ندارید ، XRP گزینه مناسبی به نظر می رسد. 

از زمان آغاز به کار ، قیمت گذاری XRP به طور دوره ای از ارزهای رمزپایه پیشرو خارج می شود. یکی از دلایل اصلی این امر این است که XRP تنها یکی از چندین دارایی تبلیغ شده توسط شرکت مادر Ripple است. علاوه بر این ، XRP توسط مردم مانند BTC ، ETH یا Litecoin (LTC) استخراج نمی شود. در سال 2012 ، ریپل 100 میلیارد XRP ضرب کرد که قرار بود به صورت دوره ای توسط ریپل به مردم فروخته شود. از سال 2021 ، فقط حدود 45 میلیارد در گردش است – 55 میلیارد دیگر توسط Ripple برای انتشار در آینده نگهداری می شود. این یک جنبه بسیار بحث برانگیز از قیمت گذاری XRP است. از نظر تئوریک ، Ripple می تواند بلوک های زیادی از XRP را “در صورت لزوم” در بازار ریخته کند. با توجه به این قابلیت ، این س ofال وجود دارد که آیا قیمت XRP می تواند مستقیماً توسط شرکت اصلی آن دستکاری شود یا خیر.

عوامل موثر بر سکه ریپل

ارزش ارزهای رمزپایه با توجه به عرضه و تقاضا ، مطالعه جالبی است. در واقع ، کارشناسان استدلال می کنند که عرضه زیاد BTC دلیل اصلی افزایش شیب دار 2020/21 از 3500 دلار به 50،000 دلار است. از ژانویه 2020 ، حدود 18.5 میلیون BTC در گردش بود که حداکثر عرضه آن 21 میلیون بود. اساساً ، کمبود ذاتی BTC با افزایش تقاضا باعث افزایش عمده ارزش می شود. دوگانگی عرضه / تقاضا برای XRP تقریباً 180 درجه از BTC است – یک تن XRP موجود است و حتی بیشتر در ذخیره نگهداری می شود. رابطه Ripple ، XRP و عرضه / تقاضا عامل اصلی موثر در پیش بینی آینده ارزش سکه است.

Ripple (XRP): پیش بینی قیمت 5 ساله

در طول Q1 2021 ، بحث در برابر احساسات صعودی که در بیشتر کلاس دارایی های ارز رمزپایه تسلط دارد ، یک چالش خواهد بود. قیمت ها به بالاترین حد نجومی رسیدند زیرا به نظر می رسید جریان اصلی رمزنگاری درست در گوشه ای قرار دارد. با این حال ، آینده Ripple و XRP بسیار نامشخص بود. دادخواست ارائه شده توسط کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه ریپل تهدید کرد که شرکت را به شدت تحت تأثیر قرار خواهد داد. علاوه بر این ، بسیاری از افراد خارجی آماده بودند تا رقابت جدیدی را در بخش بانکداری رمزنگاری به وجود آورند. در نهایت ، ارزش پنج ساله XRP به چگونگی نرخ آن در برابر SEC ، رقابت صنعت ، عرضه در گردش و عملکرد کل ارزهای رمزپایه بستگی دارد..

چگونه عرضه و تقاضا بر قیمت XRP تأثیر می گذارد?

مهم نیست که در معاملات سهام ، کالاها ، ارزها یا رمزنگاری هستید ، عرضه و تقاضا عامل اصلی ارزیابی ها است. قاعده کلی این است: اگر تجهیزات کم و تقاضا زیاد باشد ، قیمت ها افزایش می یابد. از اواسط سال 2020 تا فوریه 2021 ، تقاضای شدید عمومی و نهادی برای رمزنگاری ها قیمت ها را به بالاترین حد رساند. XRP یک فروشنده بود – چرا؟ پاسخ در رابطه طرف عرضه بین XRP ، شرکت مادر آن Ripple و مردم تجار نهفته است.

قبل از درک منحنی عرضه / تقاضای XRP ، مهم است که نگاهی به روش Ripple برای مدیریت سکه بیندازیم. از فوریه 2021 ، Ripple Inc تقریباً 6.3 میلیارد XRP در اختیار داشت ، در حالی که 48 میلیارد دیگر را در یک حساب محافظت رمزنگاری شده قرار داد. حدود 45.6 میلیارد XRP از 100 میلیارد موجود در گردش عمومی باقی مانده است. در حقیقت ، ریپل تقریباً 55 میلیارد XRP را کنترل کرد ، در حالی که مردم 45 میلیارد XRP را در اختیار داشتند. تقسیم اکثریت 55/45. از اواسط فوریه 2021 ، قیمت XRP 0.60 دلار بود و کل سقف بازار را تقریبا 60 میلیارد دلار ساخت – ریپل 33 میلیارد دلار به طور مستقیم مالکیت آن را داشت. دلیل آن این است که وقتی Ripple تصمیم دارد XRP بیشتری را در گردش عرضه کند ، قیمتها به طور قابل توجهی تحت تأثیر قرار می گیرند.

برای افزایش عرضه در دسترس XRP ، ریپل باید سکه به خریداران بفروشد. در اینجا نگاهی به سیاست های رسمی فروش Ripple می اندازیم: “از سال 2012 ، ریپل به طور متداول XRP را فروخته و از آن برای ایجاد انگیزه در فعالیت سازندگان بازار برای افزایش نقدینگی XRP و تقویت سلامت كلی بازارهای XRP استفاده كرده است.” به عبارت دیگر ، Ripple XRP را برای اطمینان از بهره وری عملیاتی و قیمت گذاری می فروشد. بنابراین ، چگونه Ripple این حرکت رو به جلو را مدیریت خواهد کرد؟ این یک سوال پیچیده است. در نیمه دوم سال 2020 ، ریپل به طور فزاینده ای در بازارهای XRP فعال شد. برای Q3 2020 (1 جولای – 30 سپتامبر) ، Ripple 81.39 میلیون دلار XRP فروخت و 45.55 میلیون دلار برای خالص خرید 35.84 میلیون دلار. Q4 (1 اکتبر – 30 دسامبر) حتی تهاجمی تر بود. برای Q4 ، Ripple به ارزش 111.12 میلیون دلار XRP فروخته ، 34.85 میلیون دلار خریده است ، با خالص 76.27 میلیون دلار. 

نتیجه گیری: با افزایش قیمت ، Ripple XRP بیشتری فروخت. برای Q3 2020 محدوده XRP بین 0.17 و 0.25 دلار بود. Q4 این دامنه را به سمت شمال گسترش داد و بین 0.25 تا 0.75 دلار تثبیت شد. عملکرد قیمت Q4 ارزش بررسی دقیق دارد. برای شروع ماه اکتبر ، XRP در حوالی 0.23 دلار معامله شد. اواسط ماه نوامبر اوج 0.76 دلار به ارمغان آورد. با پایان یافتن ماه دسامبر ، قیمت ها به 0.21 دلار کاهش یافت. اساساً ، Ripple فروش XRP را آغاز كرد ، معامله گران نیز این روند را دنبال كردند و قیمت ها به سرعت پایین آمدند. 

هنگام بررسی عرضه گسترده XRP که ریپل به طور مستقیم کنترل می کند ، فروش سکه های جدید محرک بازار بسیار نزولی است. در صورت نیاز ریپل به تزریق سرمایه ، یا مجبور به پخش سکه های نگهداری شده ، قیمت XRP متضرر می شود. تا زمانی که ذخایر XRP تخلیه نشود و سکه های در گردش به اکثر عرضه های کل تبدیل نشوند ، فروش Ripple XRP یک ریسک نزولی شدید محسوب می شود. برعکس ، اگر Ripple فروش XRP را برای مدت زمان طولانی متوقف کند ، قیمت ها احتمالاً تثبیت یا بالاتر می روند.

آیا SEC در مقابل Ripple می تواند ارزیابی ها را خراب کند?

در 22 دسامبر 2020 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اعلام کرد که علیه Ripple Labs Inc شکایت کرده است. ادعای SEC بر اساس ادعاهایی بود که بیش از 1.3 میلیارد دلار از طریق پیشنهاد اوراق بهادار در حال انجام ، ثبت نشده جمع آوری شده است. طبق شکایت SEC ، از سال 2013 م Christianسس مسیحی لارسن و مدیر عامل شرکت بردلی گارلینگهاوس در فروش ثبت نشده میلیاردها XRP برای تأمین مالی مشاغل شرکتی به ریپل کمک کردند. علاوه بر این ، گارلینگ هاوس و لارسن 600 میلیون دلار XRP برای منافع شخصی فروختند. اساساً ، SEC ادعا می کند که این فروش XRP مغایر با قوانین اوراق بهادار فدرال بوده است. استفانی آواکیان ، مدیر بخش اجرای اعمال ، خلاصه ای از این موارد را عنوان کرد SEC موقعیت: “ناشرانی که به دنبال مزایای عرضه عمومی هستند ، از جمله دسترسی به سرمایه گذاران خرده فروشی ، توزیع گسترده و بازار معاملات ثانویه ، باید از قوانین فدرال اوراق بهادار که نیاز به ثبت پیشنهادات دارند ، پیروی کنند مگر اینکه معافیت از ثبت اعمال شود. ما ادعا می کنیم که ریپل ، لارسن و گارلینگهاوس موفق به ثبت پیشنهاد مداوم و فروش میلیاردها XRP به سرمایه گذاران خرد نشده اند. ” 

هسته اصلی SEC در مقابل Ripple این س ofال وجود دارد که آیا XRP یک امنیت است یا نه؟ ریپل در پاسخ اولیه به این اتهامات اظهار داشت که XRP یک قرارداد سرمایه گذاری نیست ، بلکه یک ارز رمزپایه است. اندرو سرسنی ، مشاور خارجی Ripple, در مورد ادعاها این را داشت: “پرونده SEC بی سابقه و بد تصور است. SEC وضعیت واضح XRP را به عنوان ارز مجازی نادیده گرفته است ، که نه تنها با یافته های سایر سازمان های نظارتی بلکه با رژیم های نظارتی بین المللی نیز مغایرت دارد. اکنون SEC مفهوم “قرارداد سرمایه گذاری” را بیش از نقطه شکست خود گسترش داده است. “ از نظر تئوری ، Cerenskey یک نکته دارد. عملکرد XRP تسهیل معاملات مرزی است. همچنین ، در صدها صرافی در سراسر جهان ، بسیار فراتر از توان SEC ایالات متحده ، معامله می شود. در مصاحبه سال 2019 با CNBC ، رئیس SEC ، جی کلایتون درباره طبقه بندی دارایی رمزنگاری ها این را گفت: “ارزهای رمزنگاری شده ؛ اینها جایگزین ارزهای حاکم هستند. این نوع ارز امنیتی نیست. “ پیش از این ، كلیتون بار دیگر تأكید كرد كه تمام پیشنهادات اولیه سكه (ICO) اوراق بهادار هستند و “اگر امنیت است ، ما [SEC] آن را تنظیم می کنیم.”

در حالی که پیش بینی اتفاقات در دادگاه همیشه دشوار است ، اما به نظر می رسد که Ripple دفاع قابل توجهی دارد. جنبه های اصلی این پرونده این است که Ripple هرگز ICO برای XRP در اختیار نداشته و دارندگان XRP حق هیچ گونه سهمی از سود شرکت را ندارند. حداقل با توجه به نظرات Clayton ، به نظر می رسد این دو مورد XRP را از طبقه بندی به عنوان یک اوراق بهادار محروم می کند. با این حال ، تصادفی نیست که این پرونده به عنوان تجمع Cryptos در ارتفاعات جدید آورده شده است. ایده نگه داشتن ارزهای رمزپایه به عنوان سرمایه گذاری – به جای استفاده از آنها برای تجارت – مورد توجه سرمایه گذاران نهادی قرار گرفته است. از طریق SEC در مقابل Ripple, به نظر می رسد که دولت ایالات متحده علاقه مند به ایجاد یک سابقه جدید قدرتمند برای ارزهای رمزپایه است ، و آنها را به عنوان اوراق بهادار برچسب گذاری می کند. این یک اقدام بسیار تهاجمی است ، زیرا هر خرید ، فروش یا انتقال رمزنگاری می تواند به طور بالقوه تحت صلاحیت SEC قرار گیرد.  

تشکیل پرونده SEC در دسامبر 2020 فروش گسترده ای را برای XRP به ارمغان آورد. پس از آن ، معامله گران به سمت تپه ها دویدند و شروع به کاهش 50 درصدی دو روزه XRP از 0.50 دلار تا 0.25 دلار کردند. اگرچه قیمت ها در ژانویه 2021 دوباره افزایش یافت ، اما تأثیر دادخواهی بسیار زیاد بود. با حرکت به جلو ، یک چیز قطعی است – Ripple و XRP در رادار دولت ایالات متحده هستند. مهم نیست که در SEC در مقابل Ripple 2021 ، این مورد احتمالاً فقط آغاز است. اگر SEC در تعریف XRP به عنوان یک امنیت موفق باشد ، کل رمزنگاری ، تحت هدایت Ripple ، برای اصلاح عظیم.

آیا XRP دارای یک لبه رقابتی پایدار است?

در اصل خود ، XRP ابزاری برای ساده سازی نقل و انتقالات مرزی بین موسسات مالی است. در سال 2012 ، به عنوان ارزان تر و سریعتر جایگزین بیت کوین به بازار عرضه شد. با استفاده از زیرساخت دیجیتال متمرکز Ripple ، XRP توانست با حذف الگوریتم اجماع مورد نیاز برای تسهیل معاملات ، از ورود به سیستم blockchain جلوگیری کند. با استفاده از مجموعه ای از حدود 35 اعتبار سنج XRP ، Ripple می تواند معاملات را به سرعت و در عرض 3-5 ثانیه پردازش کند. در آن زمان ، بسیاری تصور می کردند که Ripple و XRP آینده صنعت بانکداری هستند. شرکت هایی مانند American Express ، MoneyGram و PNC از جمله اولین شرکت هایی بودند که فناوری جوانه زنی را به کار گرفتند.

البته ، از سال 2012 خیلی تغییر کرده است. رقبایی مانند Stellar ، DrumG Technologies ، IOTA و Ethereum نیز تلاش های خود را به سمت صنعت بانکداری هدایت کرده اند. علاوه بر این ، باید در مورد احتمال رمزنگاری بانکهای مرکزی تعجب کرد. در حال حاضر ، آزمایش های بتا بر روی محصولات ارز رمزنگاری شده توسط فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) و بانک مرکزی اروپا (ECB) در حال انجام است. پیش بینی های رئیس بانک مرکزی اروپا ، کریستین لاگارد از نوامبر 2020 ، اشاره به “یورو دیجیتال” است که ظرف 2-4 سال راه اندازی می شود. اگر یک FedCoin یا Digital Euro به واقعیت تبدیل شود ، احتمالاً نقش ارزهای رمزپایه در بخش بانکی مورد بررسی جدی قرار می گیرد. اگر بانک های مرکزی پیشرو در جهان دفترهای دیجیتال خود را ایجاد کنند ، آیا به عملکرد XRP نیاز است? 

به طور واقعی ، پیش بینی تکامل یک کلاس دارایی به اندازه پیشرفته ارزهای رمزپایه غیرممکن است. با این وجود ، اگر ارزهای دیجیتال تحت سلطه بانک های مرکزی و دولت ها قرار بگیرند ، XRP ممکن است برای یافتن جایگاهی در اکوسیستم جدید سخت باشد..

تجزیه و تحلیل فنی Ripple (XRP)

Q4 2020 یک دوره بسیار فعال برای XRP بود. در طی بحران بازار COVID-19 در مارس 2020 ، XRP در پایین ترین سطح در 0.12 دلار قرار گرفت. تا اواخر ماه نوامبر ، یک محدوده تجاری نسبتاً محدود بین 0.15 تا 0.32 دلار برقرار شد. با منفجر شدن قیمت ارزهای رمزپایه در طی Q4 ، XRP پس از اعلام شکایت SEC ، به بالاترین قیمت 0.78 دلار رسید قبل از سقوط به 0.17 دلار. ژانویه و فوریه بهبود یافت ، و قیمت ها اوج ماه نوامبر را دوباره آزمایش کردند.

XRP تا 14 فوریه بیش از 100 روز (0.40 دلار) ، 150 روز (0.34 دلار) و 200 روز (0.33 دلار) میانگین متحرک ساده (SMA) معامله شد. این مناطق قرار است تا نیمه اول سال 2021 سطح پشتیبانی کلیدی باشند. همچنین توجه به مسیرهای مسطح این SMA ها مهم است. فارغ از افت گسترده مارس 2020 و اوج ماه نوامبر ، XRP در بیشتر سال به صورت مساوی بود. با این وجود ، XRP در طی سال 2020 بیش از 10٪ افزایش یافت (+0/02 دلار +). قیمت گذاری نماینده سنبله ها و خرابی ها بود – نه قله های سنتی و فرورفتگی.      

از منظر کلان ، فعالیت صعودی Q4 2020 و اوایل 2021 اولین بار است که XRP از سال 2018 زندگی نشان می دهد. و حتی در اوج ماه نوامبر به 0.78 دلار ، قیمت ها هنوز بسیار پایین تر از بالاترین رقم های گذشته بالای 3.00 دلار بود. علاوه بر این ، رالی در نوامبر 2020 از 38٪ اصلاح فیبوناچی در محدوده شکست 2017-2018 (1.33 دلار) بسیار کوتاه بود. این یک سطح مقاومت کلیدی درازمدت است و هنوز یک تست نشده است.

از زمان نگارش این مقاله ، چشم انداز فنی XRP چند وجهی است. در بازه زمانی روزانه ، می توان یک سوگیری صعودی را پیش بینی کرد زیرا قیمت ها بارها و بارها خط را در 0.50 دلار نگه داشته و بالاتر از SMA های میان مدت قرار گرفته اند. برعکس ، محصولات تکنیکی بزرگ در زیر 38٪ اصلاح فیبوناچی XRP (1.33 دلار) بازار نزولی را نشان می دهند. کلیدی ترین سطح پشتیبانی طولانی مدت تعداد کل 0.20 دلار ، 0.15 دلار و 0.10 دلار خواهد بود. سطح مقاومت در برابر سد مانع روانی 1.00 دلار ، 38٪ (1.33 دلار) ، 50٪ (1.71 دلار) و 62٪ (2.08 دلار) بازیابی فیبوناچی است. 

برای سال 2021 ، تا زمانی که XRP بالاتر از میانگین متحرک 100 ، 150 و 200 روز باشد ، تعصب متوسط ​​صعودی مجاز است. در صورت به خطر افتادن این سطوح ، الگوی تعصب و تحکیم نزولی طولانی مدت باید مقدم باشد.   

در حال حاضر Ripple در هیچ جایی اجرا نمی شود

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner