پیش بینی قیمت آلومینیوم Q4 2020: قیمت مطابق با تقاضای چین افزایش می یابد

مانند اکثر کالاها ، آلومینیوم که تقریباً در همه بخش ها از جمله خودرو سازی ، هواپیمایی ، انرژی ، ساخت و سازهای مدرن ، مواد غذایی و آشامیدنی و بسیاری از صنایع دیگر به شدت مورد استفاده قرار می گیرد ، از ابتدای دهه گذشته تا سال 2016 رو به کاهش بود. MALTRC1 از بالاترین سطح تاریخی ، کمی زیر 2800 دلار به 1430 دلار کاهش یافت ، این بدان معناست که نیمی از ارزش خود را از دست داد ، زیرا اقتصاد جهانی دچار مشکل بود و همچنین به دلیل بحران بدهی یونان / منطقه یورو در آن زمان.

ما از سال 2016 تا 2018 شاهد بازگشت مناسب و معقول بودیم ، زیرا اقتصاد جهانی بهبود یافت ، اما جنگ تجاری بین آمریکا و چین ، پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ ، منجر به کاهش تقاضا از چین شد ، که یکی از مصرف کنندگان عمده آلومینیوم است. این کاهش در ماه های نخست امسال ، پس از شیوع ویروس کرونا در چین ، قبل از گسترش به غرب ، سرعت گرفت و نتیجه آن قفل شدن اقتصاد جهانی به رکود بود. اما ، با شروع کار مجدد چین ، تقاضا برای آلومینیوم افزایش یافته و از ماه مه قیمت را بسیار صعودی کرده است.  

تغییرات اخیر در قیمت آلومینیوم

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
6 ماه +464 +29.6٪
1 سال +276 +15.2٪
3 سال -213 -9.5٪
5 سال +522 +34.8٪
از 2010 -110 -5.2٪

عوامل موثر بر قیمت آلومینیوم

 

آلومینیوم ، مانند هر کالای دیگر ، به شدت تحت تأثیر احساسات ریسک در بازارهای مالی قرار دارد. اگر احساسات مثبت باشد ، سرمایه گذاران احساس می کنند ریسک بیشتری می کنند که این امر به نفع کالاها است. اصول اساسی ، مانند اقتصاد جهانی و به ویژه اقتصاد چین ، به دلیل مقادیر زیادی آلومینیوم که در بخشهای صنعت و تولید استفاده می کند ، در تقاضای این کالا نقش مهمی ایفا می کند و همچنین بر روی احساسات سرمایه گذار چین پس از مشکلات ویروس کرونا در Q1 به خوبی برگشت و محصولات فنی نیز بعد از بازگشت از منطقه پشتیبانی قبلی با 1430 دلار ، آلومینیوم نیز بالاتر است..      

 

پیش بینی آلومینیوم: Q4 2020 پیش بینی آلومینیوم: 1 سال پیش بینی آلومینیوم: 3 سال
قیمت: 2050 دلار – 2100 دلار

رانندگان قیمت: Covid-19 ، بهبودی چینی ها ، احساسات خطرناک

                

قیمت: 2300 دلار – 2400 دلار 

رانندگان قیمت: بهبود جهانی پس از تخمدان ، احساسات کالا ، ریاست جمهوری جدید ایالات متحده

   

قیمت: 221 دلار

رانندگان قیمت: اقتصاد جهانی ، سیاست جهانی ، کشورهای BRICK

        

نمودار زنده آلومینیوم

آلومینیوم

 


پیش بینی قیمت آلومینیوم برای 5 سال آینده

تقاضای چینی ها برای آلومینیوم در طول جنگ تجاری کاهش یافت و منجر به کاهش قیمت ها شد و در سه ماهه اول سال جاری ویروس کرونا در چین شیوع یافت و منجر به قفل شدن در مناطق خاصی از کشور شد و بعداً کل جهان این امر را دنبال کردند. این امر بر عرضه تأثیرگذار بود ، که دوره پر دردسری را سپری کرد ، اما کاهش تقاضا بسیار بیشتر بود. قیمت آلومینیوم از سال 2018 در حال کاهش است ، زیرا جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین به تولیدات چین آسیب می رساند.

اما ، چند ماه اول سال 2020 برای همه بازارها وحشتناک بود ، زیرا شاهد پایین آمدن کالاها بودیم. معاملات آتی آلومینیوم MALTRC1 روند نزولی را تسریع کرد ، به ویژه در ماه مارس ، اما پس از آن اقتصاد چین یک جهش شدید را آغاز کرد که هرچه بیشتر قوت می گیرد. تولید هم در چین و هم در جاهای دیگر افزایش یافته است. طبق اداره جهانی آمار فلزات ، بازار جهانی آلومینیوم از ژانویه تا سپتامبر سال 2020 به مازاد 1603 کیلوگرم رسیده است ، که در بالای مازاد 480 کیلوگرم در سال 2019 قرار دارد..

اما ، افزایش تقاضا از افزایش تولید ، به ویژه در چین پیشی گرفته است. علی رغم اینکه بخش خدمات در زمستان 20-20-21 دچار رکود اقتصادی دیگری شده است ، تولید به خوبی پیش می رود ، بنابراین تقاضا برای آلومینیوم همچنان بالا خواهد بود. این امر به ویژه با کاهش تولید در خاورمیانه و اروپا و همچنین تولید آمریکای شمالی در دستیابی به تمام پیشرفت هایی که احتمالاً به دست می آورد ، صادق است. این باید فعلاً قیمت را صعودی نگه دارد.

 

تجزیه و تحلیل فنی – روند تغییر در آلومینیوم در سال 2020 صعودی است

 

بیایید ببینیم آیا آلومینیوم در اوایل سال 2021 بیش از حد شکسته خواهد شد یا خیر

میانگین های متحرک واقعاً شاخص های خوبی در نشان دادن روند معاملات آتی آلومینیوم بوده اند. قبل از سال 2014 ، 20 SMA (خاکستری) و 50 SMA (زرد) در ارائه پشتیبانی کار بزرگی انجام می دادند ، زیرا قیمت در حال افزایش بود ، سپس با نزولی شدن قیمت به مقاومت تبدیل شدند. همانطور که در بالا ذکر شد ، این افت در 1430 دلار پایان یافت و از ابتدای سال 2016 تا آوریل 2018 ، آلومینیوم کاملا صعودی شد. همین میانگین های متحرک تبدیل به حمایت شده و قیمت را بالاتر می برد. این قیمت به 1550 دلار رسید ، اما پس از آن در آغاز جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین معکوس شد. MA دوباره به مقاومت تبدیل شد ، اما روند نزولی در پایین ترین سطح خود پایان یافت ، به این معنی که منطقه حدود 1430 دلار به حمایت تبدیل شده است. اکنون قیمت از همه میانگین های متحرک بالاتر رفته است ، این بدان معناست که روند صعودی دوباره در حال افزایش است ، اما از سال 2015 با قیمتی معادل 2100 دلار روبرو است.. 

کارشناسی ارشد مقاومت از شکل را به حمایت از ماه مه تبدیل کرده اند

در نمودار روزانه ، تصویر مشابهی است ، با نزولی بودن قیمت آلومینیوم در سال 2019 ، با کاهش میانگین ها پایین می آید ، در حالی که در سال 2020 MA ها به حمایت تبدیل شده اند ، این بدان معناست که روند صعودی است. 50 SMA در ماه سپتامبر بازپرداخت عمیق تری را حفظ کرد ، در حالی که 20 SMA تمام مدت قیمت را بالاتر می برد. همانطور که 20 SMA نشان می دهد ، این روند فقط در حال افزایش است ، بنابراین انتظار می رود جنبش صعودی بیشتری داشته باشد ، به ویژه هنگامی که بایدن در ایالات متحده کار می کند ، زیرا این می تواند به این معنی باشد که جنگ تجاری ممکن است به پایان برسد یا حداقل به بن بست برسد..  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map