پیش بینی قیمت Polkadot (DOT) برای سال 2021: آیا DOT سود ژانویه را تمدید می کند؟

Polkadot – خلاصه پیش بینی

پیش بینی Polkadot: H1 2021

قیمت: 50 دلار – 60 دلار

رانندگان قیمت: احساس مثبت رمزنگاری ، عملکرد ETH ، کاهش ارزش USD ، مقاومت فنی در 20.00 $ ، تنظیم بالقوه

پیش بینی Polkadot: 1 سال

قیمت: 100 دلار

رانندگان قیمت: تمایل به رمز ارز صعودی ، کاهش ارزش دلار ، گسترش بلاکچین

پیش بینی Polkadot: 3 سال

قیمت: 200 دلار – 300 دلار

محرک های قیمت: بازپرداخت دلار ، پایان COVID-19 ، افزایش تنظیم ارز رمزنگاری شده ، کاهش رشد بلاکچین به دلیل مداخله دولت و بانک مرکزی

 

پولکادوت آخرین ارز اصلی رمزنگاری شده بود که با افزایش این ارز رمزنگاری شده ، رمز و رمز رمزنگاری را دنبال می کند که هنوز هم ادامه دارد. بالای 42 دلار. اما پس از عقب نشینی عمیق در پایان ماه فوریه به 26 دلار ، اکنون به نظر می رسد که خریداران دوباره تحت کنترل خود درآمده اند و دوباره بالای 35 دلار فشار آورده اند. DOT / USD فقط در چند روز آخر دسامبر شروع به صعود کرد. در 28 دسامبر Polkadot در حدود 5 دلار معامله شد ، اما در بازار رمزنگاری به روند صعودی پیوست و در 23 فوریه پس از عقب نشینی دقیقاً زیر 30 دلار ، با 37 دلار معامله شد. این بدان معناست که بیش از هشت برابر در یک ماه و نیم 20 SMA نیز در نمودار روزانه کار خوبی انجام می دهد و قیمت را بالاتر می برد ، که باعث می شود polkadot کاملاً متشنج شود ، اگرچه از اوایل فوریه نتوانسته است به قیمت برسد.

انتقال اواخر سال 2020 به اوایل 2021 زمان مثبتی برای کلاس دارایی ارزهای رمزپایه بود. برجسته شده توسط معیار صنعت بیت کوین (BTC) که 50،000 دلار به ازای هر BTC کاهش می یابد ، کل رمزنگاری مشارکت صعودی را تجربه کرد. یکی از سکه هایی که به شهرت گسترده ای دست یافت ، تازه وارد Polkadot (DOT) بود. پروتکل Polkadot که در ماه مه سال 2020 راه اندازی شد ، با هدف ارائه گزینه های اتصال برای زنجیره های جانبی ساخته شده به صورت سفارشی و بلاک چین های عمومی. 

Polkadot که توسط بنیانگذار Ethereum ، گاوین وود ایجاد شد ، در ابتدا علاقه عمومی محدودی را دید. در نتیجه ، سکه DOT ​​از ماه مه تا اواخر دسامبر سال 2020 در محدوده ای معادل 2.50 تا 5.00 دلار معامله شد. با این حال ، دسامبر 2020 تا فوریه 2021 برای DOT استثنایی بود ، زیرا قیمت ها بیش از 30.00 دلار به بالاترین سطح رسیده است دور اگرچه Bitcoin و Ethereum ممکن است مورد توجه رسانه ها قرار بگیرند ، Polkadot به عنوان یک سرمایه گذاری برجسته.

 

جاری DOT / USD قیمت: $

 

تغییرات اخیر در قیمت Polkadot

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
1 هفته +11.5 +43٪
1 ماه +19.1 +105٪
3 ماه +22.3 +146٪
6 ماه +18.7 +135٪
مه 2020 +35.24 +1.264٪

 


مانند همه ارزهای رمزنگاری شده ، DOT نیز مشمول مجموعه ای از محرک های منحصر به فرد بازار است. از جمله مهمترین شایعات شایعات مربوط به شرکت ها ، مقررات دولتی ، هک کردن ، کلاهبرداری و دادخواهی است. با این حال ، جایی که Polkadot از دیگر رمزنگاری ها منحصر به فرد است ، منابع مالی آن است. از زمان تأسیس سال 2017 ، Polkadot تقریباً 200 میلیون دلار از طریق سرمایه گذاری گسترده و ارائه چندین سکه از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است. بر این اساس ، Polkadot در ردیف بودجه ترین استارت آپ های بلاک چین در طول تاریخ قرار دارد.

از زمان راه اندازی DOT در ماه مه 2020 ، اختلاف نظرهایی پیرامون آنچه Polkadot و Ethereum را متفاوت می کند وجود دارد. با توجه به اینکه بنیانگذار Gavin Wood از دو رمزنگار یکسان است ، این نگرانی ها مشروع است. هر دو سکه از این نظر مشابه هستند که یک بلاکچین اصلی را کار می کنند که معاملات را تسهیل می کند و امکان اضافه شدن بلاکچین های مستقل کوچکتر را فراهم می کند. همچنین ، هر دو ETH و DOT به جای “استخراج” به “staking” اعتماد می کنند تا اطمینان حاصل کنند که شبکه به طور موثر رشد می کند. سرانجام ، تلاش می شود معاملات بین سکه ای بین Ethereum و Polkadot امکان پذیر شود. با توجه به شباهت چشمگیر فناوری DOT با ETH ، جای تعجب نیست که این دو سکه به طور دوره ای همبستگی های قوی به نمایش گذاشته اند. 

عوامل م Polثر در Polkadot (DOT) 

از بسیاری جهات ، ارزیابی و پتانسیل رشد Polkadot به گسترش خود بلاکچین بستگی دارد. هدف اصلی DOT این است که به عنوان پلی بین شبکه های عمومی و خصوصی عمل کند. اساساً هدف Polkadot اتحاد بلاکچین عمومی با parachains است. در صورتی که جریان اصلی ارز رمزنگاری شده باعث گسترش طولانی مدت بلاک چین شود ، می توان تصور کرد که Polkadot بخشی حیاتی از اکوسیستم ارز رمزنگاری شده باشد. برعکس ، اگر مقامات بانکی مرکزی و دولت ها مداخله کنند ، ارزیابی DOT ممکن است در میان نگرانی های نظارتی راکد بماند.

 

نمودار زنده Pokadot

 

Polkadot (DOT): پیش بینی قیمت 5 ساله

پیش بینی دقیق عملکرد قیمت هر دارایی طی یک دوره پنج ساله یک چالش است. برای یک ارز رمزنگاری شده مانند Polkadot ، حتی moreso. با این حال ، چهار محرک بازار وجود دارد که به احتمال زیاد بر ارزش بازار طولانی مدت DOT تأثیر می گذارد. در سمت صعودی معادله ، کاهش ارزش دلار ایالات متحده (USD) و گسترش بلاکچین چشم اندازهای صعودی Polkadot را تقویت می کند. با این وجود ، عوامل نزولی مانند سیاست بانکداری مرکزی و مداخله دولت نه تنها DOT بلکه کل کلاس دارایی رمزنگاری را تهدید می کند. در حالی که زمان قاضی نهایی نحوه عملکرد Polkadot خواهد بود ، ما می توانیم این عوامل و تأثیر بالقوه آنها را در قیمت گذاری DOT محاسبه کنیم.

تورم و کاهش ارزش دلار آمریکا چگونه تأثیر می گذارد?

یکی از بزرگترین عواملی که رمزارزها با آن روبرو هستند رفاه دلار آمریکا است. با شروع واکنش دولت ایالات متحده و فدرال رزرو (فدرال رزرو) به بیماری ویروس کرونا (COVID-19) ، USD برای نگه داشتن ارزش خود تلاش کرده است. برای مقابله با عواقب اقتصادی ناشی از COVID-19 ، دولت ایالات متحده تحت دولت ترامپ قانون مراقبت 2 تریلیون دلاری را تصویب کرد. تحت CARES ، مبلغ هنگفتی از هزینه های محرک مستقیم به شهروندان و صندوق های کمک به بلایای طبیعی اختصاص یافته به مشاغل ارسال شد. به منظور تکمیل قانون CARES ، بانک فدرال برنامه کمرنگی کمی نامحدود (QE) را آغاز کرد. هر دو سیاست عرضه دلار را به سطوح بی سابقه ای گسترش داد و شاخص USD را برای سال 2020 6.8 درصد کاهش داد. 

با حرکت به سال 2021 و بعد ، محرک های بیشتر و Fed QE قطعیت هستند. یکی از اولین اقدامات جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، اعلام برنامه ها برای تهیه بسته امداد 1.9 تریلیون دلاری COVID-19 بود که در اوایل سال 2021 راه اندازی می شود. علاوه بر این ، بانک فدرال متعهد شد که خریدهای بدهی خود را با 120 میلیارد دلار در ماه حفظ کند و نرخ بهره را تا حد حداکثر اشتغال ، تورم متوسط ​​2٪ و رشد اقتصادی هدف ، در 0.0-0.25٪ حفظ کند. اگرچه این سیاست ها باعث رشد می شوند ، اما عواقب طولانی مدت دلار نزولی است. در صورتی که سویه های جدید COVID-19 این سیاست های بهبود محور را برای چندین سال طولانی کنند ، کاهش ارزش دلار و تورم محتمل است. برای DOT ، یک دلار ضعیف احتمالاً محرکی صعودی در بازار خواهد بود. با کمرنگ شدن دلار ، سرمایه گذاران به دنبال ذخیره سرمایه در دارایی های دیگر خواهند بود. کالاها ، سهام و ارزهای رمزپایه همه گزینه های مناسبی برای دلار آمریکا هستند.

Will Polkadot و The Blockchain جریان اصلی پیدا می کنند?

از زمان راه اندازی بیت کوین در سال 2009 ، دنیای مالی این سوال را داشت که آیا و چه زمانی فناوری بلاک چین به جریان اصلی تبدیل می شود؟ پس از رمزنگاری سال 2018 ، به نظر می رسید که به زودی رمزنگاری ها مورد پسندیده قرار می گیرند. با این حال ، با شروع COVID-19 و افزایش تقاضا برای ارزهای دیجیتال ، فناوری Polkadot به کالای مورد پسند تبدیل شد.

عامل اصلی جذب سرمایه های جدی به Polkadot ، پتانسیل رشد آن بود. هدف اصلی Polkadot افزایش همکاری بین بلاکچین های عمومی و خصوصی است. اگر این فناوری به طور گسترده ای ادغام شود ، می تواند به صورت “پل” واقعی بین شبکه ها ، بلاکچین ها و ارزهای رمزپایه تبدیل شود. به عبارت ساده تر ، Polkadot در موقعیت رشد قرار می گیرد که بلاکچین رشد می کند – یک رابطه بالقوه سودآور.

برآوردها از اوایل سال 2020 پیش بینی می شود که اندازه بازار جهانی بلاکچین از 3 میلیارد دلار در سال 2020 به 39.7 میلیارد دلار در سال 2025 افزایش یابد. این رقم چشمگیر است و نرخ رشد مرکب سالانه 67.3 suggests را نشان می دهد. از نقطه نظر عملی ، این ارقام رشد نشان دهنده پذیرش جریان اصلی فناوری های مختلف بلاکچین است. در صورت تحقق ، امکان رشد همزمان ارزیابی های DOT با بازارهای کل وجود ندارد. با این حال ، اگر Polkadot به عنوان مترجم برتر بلاکچین صعود کند ، بازده می تواند بسیار بیشتر باشد.

آیا بانک های مرکزی قصد ورود به رمزنگاری را دارند?

برای هر ارز ، رمزنگاری یا غیر از این ، مقامات بانکی مرکزی نقشی اساسی در ارزیابی دارند. اگرچه امثال Bitcoin ، Ethereum و Polkadot اشکال الکترونیکی غیرمتمرکز پول هستند ، اما مطمئناً مورد توجه بانکداران مرکزی جهان هستند. در میان همه گیری 2020 COVID-19 ، علاقه به رمزنگاری ها منفجر شد – این مورد از چشم بانک ها دور نماند. در بیانیه ای از ژانویه 2021 ، رئیس بانک مرکزی اروپا (ECB) کریستین لاگارد اظهار داشت این را در مورد بیت کوین بگویید: “[بیت کوین] یک دارایی بسیار سوداگرانه است ، که فعالیت های خنده داری و فعالیت های جالب و کاملاً مذموم پولشویی انجام داده است. باید قانونی وجود داشته باشد. این باید در سطح جهانی اعمال و توافق شود. ” لارگارد با استناد به هیچ مدرک خاصی از چنین مواردی ، انگیزه بانک مرکزی اروپا را برای تنظیم بیت کوین و احتمالاً کل کلاس دارایی نشان داد.

به نظر می رسد در جبهه فرزندخواندگی ، بانک مرکزی ایالات متحده در حال توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است. اظهارات جروم پاول ، رئیس فدرال رزرو ایالات متحده (فدرال رزرو) از اوایل سال 2020 ، معرفی احتمالی “FedCoin”: “ما [FOMC] کاری را انجام می دهیم که مهمتر از اولین بودن باشد. درست کردن این بدان معناست که ما نه تنها به مزایای بالقوه CBDC نگاه می کنیم ، بلکه همچنین خطرات احتمالی را بررسی می کنیم و همچنین معاملات مهم را که باید با دقت اندیشیده شود تشخیص می دهیم. “ از آنجا که پاول این را گفت ، بانک فدرال یک CBDC آزمایشی ساخت که ظاهراً مبتنی بر فناوری بلاکچین است. در این مرحله ، به نظر می رسد که تنها زمان لازم است که CBDC ها به بخشی از جریان اصلی امور مالی تبدیل شوند.

بنابراین ، تأثیرات احتمالی مداخله بانک مرکزی در بازارهای رمزنگاری بر Polkadot چیست؟ اول ، تصویب مقررات گسترده جهانی همانطور که لاگارد پیشنهاد می کند ، گزارش را افزایش می دهد و معاملات را محدود می کند. هر دوی این مسائل باعث کاهش رشد بلاکچین می شود و دامنه فعالیت Polkadot را ارائه می دهد. دوم ، راه اندازی CBDC می تواند به شدت بر تقاضای ارزهای رمزپایه به عنوان روش های انتقال و ذخیره ثروت تأثیر بگذارد. یک بار دیگر ، این یک محرک منفی برای بازار DOT است. اگر بانک های مرکزی جهان بخش قابل توجهی از بلاکچین را در اختیار بگیرند ، گسترش سنتی محدود خواهد شد. این عامل باعث کاهش سهم بازار تسهیل کنندگان مانند Polkadot می شود. در صورت انقباض یا کنترل بلاکچین ، DOT در موقعیت بسیار آسیب پذیر قرار خواهد گرفت.

آیا مقررات دولت ایالات متحده اجتناب ناپذیر است?

انتخابات سراسری سال 2020 ایالات متحده دوره عدم اطمینان سیاسی بی سابقه ای را به بازار جهانی وارد کرد. سهام ، ارزها و کالاها هنگامی که سرمایه گذاران درباره پیامدهای تغییر رژیم آمریکا تأمل می کنند ، نوسانات بیشتری را تجربه کردند. با اتخاذ تصمیم نهایی در اوایل ژانویه 2021 ، قدرت هم در کنگره و هم در ریاست جمهوری ایالات متحده از کنترل جمهوریخواهان به کنترل دموکرات ها تغییر یافت. با این وجود ، علیرغم چرخه انتخاباتی که رقابت داغی با آن روبرو بود ، ارزهای رمزپایه پیشنهادات دائمی را مشاهده کردند. DOT نیز از این قاعده مستثنی نبود و از 4.23 دلار در تاریخ 2 نوامبر 2020 به 17.99 دلار به عنوان سوگند جدید POTUS و کنگره در 20 ژانویه 2021 جمع شد..

شاید تنها بزرگترین عامل ایجاد نوسانات رمزنگاری ، مقررات دولت باشد. و ، هنگام پیش بینی مقادیر احتمالی Polkadot طی پنج سال آینده ، توجه به موضع دولت جو بایدن در برابر تنظیم ارزهای رمزپایه مهم است. صحبت های بایدن از مسیر مبارزات انتخاباتی به سرمایه گذاران رمزنگاری فکر زیادی نمی داد. با این حال ، بایدن رئیس سابق کمیسیون مبادله آتی کالاها (CFTC) را انتخاب کرد مایکل بار برای رهبری دفتر نظارت بر ارز (OCC). بار در گذشته در هیئت مشاوره Ripple فعالیت می کرد. اگر Bar به عنوان رئیس OCC تأیید شود ، اولین شخص رمزنگاری است که پست را مدیریت می کند. پیامدها می توانند برای تنظیم مقررات بزرگ باشند ، زیرا Barr ممکن است ایده های جدیدی در مورد چگونگی تنظیم و کنترل بلاکچین داشته باشد. 

در کابینه بایدن ، چند عضو با سابقه و رمزنگاری وجود دارد. جانت یلن ، وزیر خزانه داری جدید ، به عنوان رئیس فدرال از 2014-2018 ، بارها و بارها رویکرد ارزآوری ارزهای رمزپایه را دنبال کرد. با این وجود ، یلن اظهار داشت که “او صریحاً می گوید که طرفدار نیست” ، به ویژه درباره بیت کوین. بعلاوه ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی را علیه Ripple (XRP) مطرح کرده و ادعا کرده است که مدیران XRP را به مدت هفت سال فروخته اند بدون اینکه آنها را به عنوان اوراق بهادار ثبت کنند. این دادخواست برای شرکتهایی که سکه می فروختند اما عرضه اولیه سکه (ICO) را انجام ندادند ، سابقه ای ایجاد خواهد کرد. نتیجه از SEC در مقابل Ripple ممکن است گسترده باشد و بیشتر مشخص کند که آیا XRP و به طور کلی رمزنگاری ها ، اوراق بهادار یا ارز هستند یا خیر. اگر SEC موفقیت آمیز باشد ، DOT و کل طبقه دارایی احتمالاً در سال های آینده تحت نظارت دقیق تری قرار خواهند گرفت.

در نهایت ، دخالت دولت عامل منفی در قیمت ارزهای رمزپایه است. با توجه به مقررات پسند دولت بایدن و مداخلات احتمالی SEC ، بسیاری از سکه ها ممکن است از بازار خارج شوند. برای Polkadot مهم است که 2021 سال قدرتمندی در پذیرش بلاکچین و رشد عملیاتی باشد. محیط نظارتی ارزهای رمزپایه در پنج سال آینده به طور قابل توجهی تکامل می یابد – این به خوبی می تواند منجر به انقباض کلاس دارایی شود و بسیاری از سکه ها را منسوخ کند. 

آنالیز فنی Polkadot (DOT)

سه ماهه چهارم (Q4) سال 2020 یک دوره کلیدی برای ارزهای رمزپایه بود. احساسات به طور مداوم مثبت بود ، و باعث می شود افرادی مانند Bitcoin و Ethereum به بالاترین حد خود برسند. Polkadot بعداً همانطور که نمودار Polkadot نشان می دهد ، در موفقیت سهیم بود و از بازپرداخت 4.35 دلار در 1 اکتبر 2020 تا پایان 31 دسامبر 2020 با 9.27 دلار جمع شد. DOT با بیش از 200٪ سود Q4 ، 2020 را تنها 0.25 دلار از بالاترین رقم خود به پایان رساند.

در ابتدا ، ژانویه 2021 ثابت کرد که داستان بسیار متفاوتی برای DOT است. در دو هفته اول ، قیمت از بالاترین رقم بالای 10.00 دلار به منطقه 7.00 دلار کاهش یافت. بازگشت 11 ژانویه با کمترین قیمت 7.20 دلار روبرو شد و 62٪ اصلاح فیبوناچی در پایین ترین سطح دسامبر (4.72 دلار) تا بالاترین سطح ژانویه (10.70 دلار) را آزمایش کرد. با این حال ، داوطلبان به سرعت این افت را خریداری کردند و در 16 ژانویه DOT ​​را با قیمتی نزدیک به 20.00 دلار افزایش دادند. تا پایان ماه ، قیمت ها بین بالاترین $ 19.39 و 38٪ اصلاح فیبوناچی در 14.73 $ ادغام شدند..

عقب نشینی کند نشان دهنده ضعف فروشندگان است

اقدام قیمت در دسامبر 2020 و ژانویه 2021 نشان دهنده روند رو به رشد بازار است. در نمودار روزانه ، یک روند صعودی کلاسیک مشهود است – شکستهای شیب دار و به دنبال آن بازگرداندن شکست خورده. علاوه بر این ، DOT ژانویه 2021 را کاملا بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه خود (7.67 دلار) و نقطه میانی مادام العمر (11.04 دلار ، پایین ترین سطح آگوست 2020 تا اوج ژانویه 2021) بسته است. 

از زمان نگارش این مقاله ، چشم انداز فنی Polkadot بسیار صعودی است زیرا خریداران متعهد به خرید هر افت قابل توجهی هستند. اعداد کلیدی مقاومت در کنار آن برای سال 2021 20.00 دلار ، 25.00 دلار و 30.00 دلار خواهد بود. اینها سطوح اصلی برای ادغام یا تشکیل تاپ های میان مدت است. سطح پشتیبانی مهم بازپرداخت فیبوناچی روزانه و هفتگی 38٪ و 62٪ خواهد بود. اگر بالاترین قیمت 19.38 دلار در ژانویه برای مدت طولانی نگه داشته شود ، بازپرداخت 38٪ ، 50٪ و 62٪ در طول عمر DOT در 13.01 $ ، 11.04 $ و 9.08 $ مهمترین بخش پشتیبانی خواهد بود. تا زمانی که قیمت اصلاحات اساسی را انجام دهد و در زیر 10.00 دلار برای مدت طولانی معامله کند ، تعصب صعودی تا سال 2021 ضمانت می شود.

Polkadot در ژانویه از 20 SMA انصراف داد

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map