پیش بینی قیمت پالادیوم برای H2 سال 2020: هر دو مبانی و فنی به سمت بالا حرکت می کنند

پالادیوم در سال 2020 تاکنون رفتاری کاملاً پرخاشگرانه داشته است ، اما از طرف دیگر این یک سرمایه بزرگ سرمایه گذاری بوده و فرصت های بسیاری را ارائه می دهد. پالادیوم یکی دیگر از فلزات براق است که به عنوان یک کالا در نظر گرفته می شود ، بنابراین گاهی اوقات یک دارایی خطرناک است و همچنین یک مکان امن است. در طیف وسیعی از محصولات در صنعت خودرو و الکترونیک و برای جواهرات استفاده می شود ، به این معنی که وقتی اقتصاد جهانی وضعیت خوبی دارد تقاضا و قیمت نیز افزایش می یابد. از طرف دیگر ، این کالایی نادر است ، 30 برابر کمتر از طلا ، که آن را به پناهگاهی امن در زمان عدم اطمینان تبدیل می کند ، و در واقع در دوره های اخیر نیز به همین ترتیب عمل کرده است. در حقیقت ، در حالی که شیوع ویروس کرونا در ووهان افزایش یافت ، پالادیوم در طی دو ماه اول افزایش یافت ، تقریباً 1000 دلار افزایش یافت ، از قیمت طلا پیشی گرفت و به مرز 2900 دلار رسید ، از حدود 1900 دلار در پایان از سال 2019. بنابراین به طور کلی ، پالادیوم فقط از نظر ارزش افزایش یافته است – چه در زمان رونق اقتصادی و چه رکود اقتصادی – هم به عنوان کالایی که تقاضا در آن ادامه خواهد یافت و هم به عنوان پناهگاه امن. پالادیوم اساساً یک سرمایه گذاری عالی بود ، زمانی که تعرفه تعرفه برای ایالات متحده و چین آغاز شد ، در تابستان سال گذشته ، قبل از افزایش بزرگ ، سرمایه گذاری خوبی بود و از نظر فنی سرمایه گذاری خوبی بود ، در ابتدای ماه جاری ، پس از بازگشت از افزایش. اما ، به نظر نمی رسد فرصت های معاملات شگفت انگیز با پالادیوم خاتمه یابد ، بنابراین ما معاملات فعال XPD / USD را خواهیم داشت.

آخرین نسخه را در اینجا بخوانید پیش بینی قیمت پالادیوم 2021

 

عادت زنانه 3 روز 1 هفته 1 ماه 3 ماه 6 ماه
تغییر دادن +2.7٪ +9.1٪ +16.7٪ +13.6٪ -11.3٪

 

پالادیوم تا پایان دهه 1990 حدود 200 تا 300 دلار معامله شد ، زمانی که یک حرکت صعودی قوی انجام داد ، که بخشی از آن ناشی از افزایش استفاده از آن در صنعت کامپیوترهای دات کام بود ، که در آن دوره افزایش یافت. سپس برای اولین بار از رقم بزرگ 1000 دلار عبور کرد ، اما در اوایل دهه 2000 دوباره به محدوده طبیعی خود بازگشت. در طول بحران سال 2008 ، پالادیوم به اندازه طلا افزایش نیافت و تا سال 2008 با روند صعودی آهسته اما مداوم معامله شد ، که نشان داد ارزش آن به عنوان کالای مورد تقاضا در حال افزایش است ، زیرا اقتصاد جهانی دوباره از آن رشد می کرد. بحران اقتصادی 2009-2009. اما تعرفه های تجاری ایالات متحده و چین از سال 2018 باعث صعود بالاتر شده است ، زیرا مشخص شد که جنگ تجاری در جریان است. پالادیوم به عنوان یک پناهگاه امن شروع به فعالیت کرد و در زمانهای نامشخص بسیار صعودی شد. این مسئله به ویژه درست بود زیرا XPD / USD در طی ژانویه و فوریه سال 2020 ، هنگامی که ویروس کرونا به چین حمله کرد ، افزایش یافت. در ماه مارس و آوریل لرزید ، اما در ماه جولای روند صعودی خود را از سر گرفت و وضعیت پناهگاه خود را تأیید کرد. بنابراین ، وقتی پالادیوم تجارت می کنیم ، ابتدا باید تأیید کنیم که آیا این کالا به عنوان یک کالا رفتار می کند یا به عنوان یک پناهگاه امن – اگرچه این یک سوئیچ طولانی مدت است ، بنابراین ما مجبور نیستیم سریع تصمیم بگیریم.

پیش بینی پالادیوم: Q4 2020 پیش بینی پالادیوم: 1 سال پیش بینی پالادیوم: 3 سال
قیمت: 2500 دلار – 2600 دلار

رانندگان قیمت: Covid19 ، احساس خطر ، فنی

قیمت: 2800 تا 3000 دلار

رانندگان قیمت: احساس خطر ، افزایش تقاضا ، تنش های ژئوپلیتیک

قیمت: 3500 تا 4000 دلار

رانندگان قیمت: احساسات ریسک ، اختلاف تقاضا / عرضه,

پیش بینی قیمت پالادیوم برای 5 سال آینده

همانند اکثر دارایی های مالی در حال حاضر ، فضای جدیدی برای تجارت پالادیوم ایجاد شده است و در کوتاه مدت و میان مدت ، تغییر چندانی نخواهد داشت. دارایی هایی از این دست تحت تأثیر همه گیری ویروس کرونا و انتشار اخبار روزانه قرار دارند که دائماً در بازارهای مالی احساسات را به هم می زنند. USD برای مدتی در سقوط آزاد قرار داشت ، که با داشتن پالادیوم در ماه جولای دوباره صعود کرد ، دارایی های خطرناک و مکان های امن را به خوبی پیشنهاد می دهد. اما وضعیت ممکن است خیلی سریع تغییر کند. اقتصاد ایالات متحده بیشترین انقباض را در طول قفل اقتصادی داشته است ، اما از ماه مه به بعد دوباره رشد کرده است ، اگرچه اشکالات و عدم قطعیت هایی وجود دارد. اما اگر این اشکالات از بین بروند ، دلار احتمالاً صعودی خواهد شد ، که یک عامل منفی برای XPD / USD خواهد بود. احساس خطر مدام در حال چرخش است ، در حالی که تنش های ژئوپلیتیکی و تجاری احتمالاً پناهگاه های امن مانند پالادیوم را در مناقصه حفظ می کند. همچنین انتظار می رود که تقاضا به ویژه در صنعت خودرو افزایش یابد و نمودارهای هفتگی و ماهانه بالاتر است ، بنابراین به نظر می رسد تجزیه و تحلیل بلند مدت برای پالادیوم.  

 

COVID-19 همه گیر – احساس خطر 

بحران COVID-19 پیامدهای شدیدی برای فلزات گروه پلاتین داشت. عرضه و تقاضا به شدت تحت تأثیر قفل گسترده ای قرار گرفتند که برای جلوگیری از گسترش ویروس اعمال شد و این تأثیر گسترده ای بر اقتصاد جهان داشت. گسترش سریع COVID-19 در اروپا ، ایالات متحده آمریکا ، خاورمیانه ، چین و سایر آسیا باعث شد که قیمت پالادیوم بیش از 10 درصد کاهش یابد. این قفل ها بر زنجیره تأمین جهانی و بخش خودرو در سراسر جهان تأثیر گذاشت و در نهایت بر قیمت پالادیوم تأثیر گذاشت. با این حال ، احساسات پیرامون پالادیوم در بیشتر دهه گذشته مثبت بوده است ، با افزایش شدید قیمت ها در سال های 2019 و 2020 و تقریباً 80 درصد در شش ماه گذشته ، که به رکورد بیش از 2800 دلار آمریکا در هر اونس رسیده است. از ابتدای سال ، سرمایه گذاران به پناهگاه های امن روی آورده اند و به دلیل ترس از موج دوم ویروس کرونا ، این احساسات پایدار مانده است. در نتیجه ، بازار سهام جهانی اغلب پایین می آید ، در حالی که تجارت در مناطق امن مانند دلار آمریکا و پالادیوم همچنان صعودی است.

همانطور که همه ما می دانیم ، توافق تجاری طولانی مدت بین ایالات متحده و چین که در اوایل سال جاری امضا شد ، همچنین باعث افزایش قیمت ها شد. تاجران انتظار دارند این توافق نامه به کاهش فشار رو به رشد اقتصادی جهانی و کاهش فروش خودروهای چینی کمک کند. اما در حال حاضر ، بیماری همه گیر ویروس کرونا بزرگ ، گرگ بد است ، بنابراین تا زمانی که آن تمام شود ، سایر موضوعات اهمیت چندانی نخواهند داشت – آنها فقط در صورت عقب نشینی ویروس کرونا ، بر احساسات خطر تأثیر خواهند داشت.   

آیا تقاضای پالادیوم افزایش می یابد?

قرار است استفاده از پالادیوم در خودروهای دارای موتور احتراق شدت یابد ، زیرا تولیدکنندگان خودرو برای دستیابی به قوانین سختگیرانه انتشار در اروپا و چین تلاش می کنند ، با افزایش پالادیوم ، پلاتین و رودیم حداقل 30٪ برای مبدلهای کاتالیزوری سه طرفه در بیشتر خودروهای اصلی بازارها این امر می تواند تقاضا را به رغم کاهش رشد اقتصادی جهانی و کاهش فروش خودرو در بازارهای اصلی مانند اروپا ، ایالات متحده و چین ، به بالای 10 میلیون اونس برساند. در نتیجه ، قیمت ها ممکن است همچنان بالا بمانند ، زیرا عرضه قادر به ادامه تقاضا نیست. علاوه بر این ، افزایش 14 درصدی استفاده از پالادیوم در وسایل نقلیه با موتور احتراقی ، تقاضای آن را به بالاترین رکورد 9.7 میلیون اونس در سال گذشته افزایش داد.

در سمت عرضه ، در نتیجه منطقی سازی در معادن آفریقای جنوبی و تخلیه مواد سطحی غنی از پالادیوم در روسیه ، ممکن است منابع اولیه تولید معدن اندکی کاهش یابد. با این حال ، قیمت های بالای پالادیوم باعث بهبودی ثانویه حاصل از بازیافت می شود ، اما این برای کاهش کسری کسر به هیچ وجه کافی نخواهد بود. به دلیل عدم اطمینان بازار کوتاه مدت و میان مدت ، به دلیل عدم انتشار سریع COVID-19 از چین به ایالات متحده آمریکا و سایر نقاط جهان ، کسری عرضه که شکاف دارد احتمالاً زیربنای قیمت ها خواهد بود. تأثیر منفی کوتاه مدت بر فروش خودرو در سال 2020 ، به دلیل کندی اقتصادی ، می تواند بر قیمت پالادیوم نیز تأثیر بگذارد.

احتمالاً تنش های ژئوپلیتیک و تجاری ادامه خواهد داشت

دلیل عدم اطمینان زیاد در بازار را می توان ناشی از تنش های طولانی مدت ژئوپلیتیک و تجاری بین ایالات متحده و بقیه اقتصادهای جهانی دانست. اینها شامل اتحادیه اروپا (اتحادیه اروپا) ، انگلیس و چین است. علاوه بر این ، هر فعالیتی که اختلافات ایالات متحده و چین را تشدید کند ، احتمالاً قیمت پالادیوم را به بالاترین سطح سوق می دهد. در همین حال ، چین و ایالات متحده در درگیری های مداوم تحریم های جدیدی علیه یکدیگر اعمال کرده اند. در میان اتهامات متقابل جاسوسی ، هر دو کشور تعدادی از دیپلمات های کشور مقابل را اخراج کرده اند. چین همچنین در تلاش است تا هنگ کنگ را تصاحب کند ، در حالی که ایالات متحده حضور نظامی خود را در دریای شرق چین افزایش داده است ، با وجود لبخندهای جعلی برای عکاسان ، اوضاع چندان آرام نیست. این امر باعث شده است که معاملات آتی پالادیوم به بالاترین حد خود در طول زندگی صعود کنند ، زیرا پناهگاه های امن در زمان عدم اطمینان پناهگاه ایجاد می کنند. معامله فاز یک بین دو کشور نیز به معنای پایان جنگ تجاری نیست – درگیری بین غول های اقتصادی پناهگاه های امن را برای تقاضا برای سالهای آینده حفظ خواهد کرد ، حتی پس از عقب نشینی ویروس کرونا ، اگر بیماری همه گیر در سال جاری پایان یابد.

سقوط بازار سهام

سقوط اخیر 2020 در بورس اوراق بهادار ایالات متحده تنها به ایالات متحده محدود نشد. در عوض ، این یک سقوط بازار سهام جهانی بود که از 20 فوریه سال 2020 آغاز شد. در 12 فوریه ، میانگین صنعتی داو جونز ، NASDAQ کامپوزیت و S&شاخص P 500 همه در بالاترین سطح به پایان رسید (در حالی که NASDAQ و S&P 500 در 19 فوریه به بالاترین رکورد رسید). از 24 تا 28 فوریه ، بازارهای سهام در سراسر جهان بزرگترین افت یک هفته ای خود را از زمان بحران مالی سال 2008 گزارش کردند. در 9 مارس ، اکثر بازارهای جهانی کاهش شدید را گزارش کردند که عمدتا ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 و جنگ قیمت نفت بین روسیه و کشورهای اوپک به رهبری عربستان سعودی. این امر به طور غیررسمی به دوشنبه سیاه معروف شد. در آن زمان ، این بدترین افت سهام از زمان رکود بزرگ در سال 2008 بود. رابطه بین قیمت پالادیوم و بازارهای سهام معکوس است. عموماً ، قیمت پالادیوم هنگامی که بازارهای سهام عملکرد خوبی داشته باشند و بالعکس ، کاهش خواهد یافت. به همین ترتیب ، هنگامی که بازار سهام سقوط می کند ، تقاضا برای پالادیوم افزایش می یابد ، زیرا سرمایه گذاران بیشتر به گزینه های امن تر نگاه می کنند. اگرچه ، در حال حاضر USD به سرعت در حال کاهش است ، که هم پناهگاه های امن را حفظ می کند و هم دارایی های مورد نیاز را به خطر می اندازد ، با سود پالادیوم از هر دو.  

همبستگی XPD / USD

همبستگی بین دلار و پالادیوم به اندازه طلا یا برخی دارایی های ریسک پذیر دیگر نیست ، اما با این وجود همبستگی وجود دارد ، زیرا به دلار آمریکا نقل شده است. بدیهی است که پالادیوم ذهن خود را دارد ، زیرا از یک پناهگاه امن به یک کالای دیگر تبدیل می شود ، اما بیشتر از هر دو سود می برد ، زیرا قیمت از سال 2009 در حال افزایش است. در حالی که پالادیوم بیشتر اوقات مسیر خود را دنبال کرده است ، در دوره های خاص دلار آمریکا راننده XPD / USD بوده است. همانطور که در نمودار DXY در زیر نشان داده شده است ، از سال 2014 تا 2016 شاخص USD افزایش یافت.

DXY ابتدا صعودی ، سپس نزولی تبدیل می شود

DXY ابتدا صعودی ، سپس نزولی تبدیل می شود

XPD / USD ابتدا نزولی ، سپس صعودی شد

XPD / USD ابتدا نزولی ، سپس صعودی شد

در همان دوره ، XPD / USD با کاهش رو به رو شد ، این بدان معناست که افزایش USD تأثیر منفی بر قیمت پالادیوم داشت. از 2016 تا 2018 DXY نزولی شد و از 103 واحد به 88 واحد سقوط کرد و XPD / USD از 480 دلار به 1140 دلار افزایش یافت. در طول شوک نیمه اول مارس 2020 ، DXY از 94 امتیاز به 103 واحد افزایش یافت ، در حالی که پالادیوم پایین تر سقوط کرد ، فقط برای اینکه شرایط در ماه های آینده برعکس شود. بنابراین ، هنگام معامله پالادیوم در ماه ها / سال های آینده ، باید مراقب DXY باشیم ، به ویژه در انتخابات ایالات متحده در اواخر سال جاری.    

تجزیه و تحلیل فنی – آیا آخرین 20 SMA گزاف گویی خواهد کرد?

پالادیوم پس از آنکه به 20 SMA در نمودار ماهانه رسید ، نزولی شد

پالادیوم پس از آنکه به 20 SMA در نمودار ماهانه رسید ، نزولی شد

در دهه 1990 ، پالادیوم در بازه ای بین 200 تا 400 دلار معامله می شد ، اما در اواخر دهه 90 بیش از 1000 دلار افزایش یافت. سرانجام ، قیمت در اوایل دهه 2000 دوباره کاهش یافت ، اما این حرکت بالاتر از سطح 1000 دلار نقطه شکست روانشناختی بود و سرانجام احساسات پالادیوم افزایش یافت. روند پالادیوم از سال 2006 تا سپتامبر 2018 ، هنگامی که XPD / USD بالاتر رفت ، صعودی و ثابت بود ، زیرا معامله گران پالادیوم دریافتند که تعرفه های تجاری بین ایالات متحده و چین بیش از درگیری ها و اقتصاد جهانی است. رنج می برند. XPD / USD تا مارس 2019 از 900 دلار به بالای 1620 دلار افزایش یافت ، اما بزرگترین صعود هنوز آغاز نشده بود ، از سپتامبر 2019 ، زمانی که پالادیوم که با 1500 دلار معامله می شد ، با بیشترین افزایش به 2880 دلار جهش کرد. سرانجام ، در ماه مارس ، مانند بیشتر دارایی ها ، شاهد یک عکس معکوس بودیم و این در ماه آوریل نیز ادامه داشت. 20 SMA (خاکستری) در نمودار XPD / USD ماهانه سوراخ شده بود ، اما قیمت در همان ماه به بالاتر از آن بازگشت ، بنابراین به عنوان یک شکست محسوب نمی شود. این میانگین متحرک طی ماه های مه و ژوئن به خوبی حفظ شد و خود را به عنوان یک شاخص پشتیبانی در این بازه زمانی تأیید کرد. اتفاقاً شمعدانهای دو ماه گذشته به عنوان dojis بسته شده اند که سیگنالهای برگشتی صعودی هستند و چرخش صعودی در حال انجام است ، اکنون در ماه جولای. این قیمت تاکنون در این ماه از 1880 دلار به 2208 دلار رسیده است ، که به معنای افزایش ارزش 15 درصدی است. مطابق این نمودار ماهانه ، اکنون که پایین آمدن مجدد سطح هوا کامل است و 20 SMA به عنوان پشتیبانی از آن استفاده می شود ، پالادیوم باید حرکت صعودی خود را ادامه دهد..

150 SMA از مقاومت به پشتیبانی از XPD / USD تبدیل شده است

 150 SMA از مقاومت به پشتیبانی از XPD / USD تبدیل شده است

علاوه بر اینکه نمودار ماهانه به سمت بالا است ، نمودار هفتگی نیز برای پالادیوم اشاره دارد. قیمت در این بازه زمانی بیش از میانگین متحرک است و 150 SMA بلافاصله پس از شکسته شدن به پشتیبانی تبدیل شد. هر سه شمعدان آخر به عنوان پشتیبانی به این میانگین متحرک اعتماد کرده اند. دو شمعدان هفتگی قبلی به صورت dojis بسته می شدند ، که در این حالت سیگنال های برگشتی پس از صعود هستند ، اما 150 SMA به عنوان پشتیبانی در نظر گرفته شد و این هفته قیمت مجدداً بالاتر رفت و شمعدانی کاملا صعودی شکل گرفت. بنابراین ، تجزیه و تحلیل فنی در نمودارهای چارچوب زمانی نشان داده می شود و اصول نیز برای پالادیوم عمدتا صعودی است ، که آن را به یک خرید خوب تبدیل می کند.  

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner