پیش بینی قیمت گاز طبیعی برای H2 سال 2020: کوتاه مدت / میان مدت صعودی ، در بلند مدت به سمت روز رستاخیز می رود

درست مانند نفت خام ، قیمت گاز طبیعی تا اواسط دهه قبل در یک روند صعودی طولانی مدت بود ، زیرا تقاضا برای محصولات انرژی دائماً افزایش می یافت. گاز طبیعی در دسامبر 2005 به بالاترین سطح 16.50 دلار رسید ، اگرچه خریداران بار دیگر تلاش کردند که در سمت بالا قرار بگیرند ، در حالی که در مدت زمان H1 از 2008 در 14.30 دلار کوتاه بود. از آن زمان فشار در حال نزولی است ، در مقایسه با گاز کمتر از 10 درصد از ارزش جهان در حال تغییر است و آگاهی از سوخت فسیلی به انرژی تجدیدپذیر تبدیل شده است ، که تقاضا برای همه محصولات انرژی فسیلی را کاهش داده است. تولیدکنندگان و سرمایه گذاران از افزایش و کاهش تقاضا مطلع هستند ، بنابراین آنها تولید را تنظیم می کنند و در پروژه ها سرمایه گذاری می کنند تا عرضه را متناسب با تقاضا متعادل کنند. با این حال ، روند طولانی مدت نزولی به نظر می رسد و اصول نیز نزولی است ، به این معنی که فشار نزولی در بلند مدت ادامه خواهد یافت ، با وجود افزایش معکوس در چند ماه گذشته و افزایش مداوم مصرف ، که احتمالاً تغییر خواهد کرد از برخی نقطه نظرات.

آخرین نسخه را در اینجا بخوانید پیش بینی قیمت گاز طبیعی 2021

 

عادت زنانه 3 روز 1 هفته 1 ماه 3 ماه 6 ماه
تغییر دادن +1.1٪ +3.5٪ +35.0٪ +25.3٪ -23.3٪

همانطور که در بالا ذکر شد ، گاز طبیعی در سال 2005 رکورددار بود ، اما پس از بحران 2008 ، وضعیت برای همیشه تغییر کرد. قبل از آن ، نفت و گاز با هم ارتباط نزدیک داشتند ، زیرا هر دو کالای انرژی استخراج می شوند. اما آگاهی جهانی به سمت محصولات کم مصرف سوق یافته است, که سرنوشت مرگ احتمالی سوخت های فسیلی ، مانند نفت و گاز را مهر و موم کرده است. البته ، تقاضا برای گاز فصلی است ، در اوایل پاییز و زمستان اوج می گیرد ، که ممکن است در آن زمان تصور غلط ایجاد کند ، اما قیمت برای سالهای زیادی پایین آمده است و تا ژوئن سال جاری به 1.529 دلار کاهش یافته است ، قفل شدن ویروس کرونا ، تقاضا برای همه چیز را کاهش داد ، به غیر از پناهگاه های امن ، و نه فقط برای گاز و روغن. تقاضای ماه های اخیر به نظر می رسد یک گربه مرده است ، بنابراین ما انتظار داریم که طرف بالای گاز در ماههای آینده با حداقل سود ، در صورت وجود حداقل سود ، محدود شود ، در حالی که روند نزولی بزرگتر دیر یا زود از سر می گیرد و فروشندگان در سالهای آینده قیمت را به پایین ترین سطح سوق خواهد داد.

پیش بینی گاز طبیعی: Q4 2020 پیش بینی گاز طبیعی: 1 سال پیش بینی گاز طبیعی: 3 سال
قیمت: 2.75 دلار – 2.80 دلار

رانندگان قیمت: پیشرفت ویروس کرونا ، احساسات بازار ، اعتراضات / انتخابات ایالات متحده

قیمت: 2.40 دلار – 2.50 دلار

رانندگان قیمت: انتخابات پس از ایالات متحده ، معامله تجاری اتحادیه اروپا و انگلیس ، نمودارهای فنی

قیمت: 2 دلار

رانندگان قیمت: اقتصاد جهانی ، توافق نامه های انرژی پاک ، احساسات بلند مدت

پیش بینی قیمت گاز طبیعی برای 5 سال آینده

کالاهای احساس خطر – احساسات خطر چگونه بر گاز طبیعی تأثیر می گذارد؟?

همانطور که می دانیم ، پناهگاه های امن مانند طلا با احساسات همبستگی منفی دارند ، در حالی که کالاها با احساسات در بازارهای مالی. وقتی احساس خطر وجود دارد ، کالاها بالاتر می روند و وقتی که احساسات منفی است ، نزولی می شوند. اما ، گاز طبیعی واقعاً خیلی مجبور به احساس سرمایه گذاران نیست. ما طی دو دهه گذشته جهش های شیب دار و معکوس زیادی دیده ایم ، اما در نتیجه احساسات نبوده اند. ما در طی / پس از بحران 2008 شاهد یک سقوط بودیم ، به عنوان احساسات واقعاً سخت به کالاها ضربه زد, اما این چند ماه قبل از آن شروع شده بود. در طی بهبود اقتصادی در سالهای بعد ، کالاهای دیگر افزایش یافت ، اما گاز طبیعی افزایش نیافت. در عوض ، از سال 2005 در یک روند نزولی طولانی مدت قرار داشته است. امسال به نظر می رسد که احساسات باعث کاهش قیمت گاز در Q1 ، سپس در Q2 و Q3 شده است. اما این بیشتر از احساسات با دلار ارتباط دارد. بنابراین ، حکم این است که احساسات سرمایه گذار / ریسک خیلی بر گاز طبیعی تأثیر نمی گذارد ، و ما باید تمرکز بیشتری بر احساسات مربوط به خود گاز طبیعی داشته باشیم.

عرضه در بلند مدت تقاضای پیشی گرفته را ارائه می دهد

جدا از احساسات, عرضه و تقاضا عواملی هستند که قیمت کالاها را سخت تر می کنند ، بیشتر اوقات ، به ویژه در بلند مدت. در حالی که میزان عرضه و تقاضا برای گاز طبیعی به طور مداوم در حال افزایش است ، همانطور که داده های IEA در نمودارهای زیر نشان می دهد ، با تغییر جهان از سوخت های فسیلی به انرژی های تجدید پذیر ، پیش بینی ها برای آینده چندان روشن نیست. این در نمودارهای گاز زیر به وضوح نشان داده شده است ، جایی که می توانیم ببینیم قیمت از بالاترین رکورد در حدود 16.50 دلار در دهه 2000 به 1.55 دلار در اوایل سال جاری کاهش یافته است. بسیاری از شرکت های بزرگ در حال نوشتن دارایی های خود در میادین گازی هستند و بدترین وضعیت هنوز در انتظار نیست.

تقاضای بازار برای گاز فصلی است – تقاضای بازار برای گاز طبیعی بسیار فصلی است ، زیرا گاز منبع اصلی سوخت یا انرژی مورد استفاده برای گرمایش یا برق است ، بیشتر آن برای گرم کردن یا سرمایش نیز استفاده می شود. در مواقعی که تابستان ها خیلی گرم است ، تقاضا افزایش می یابد ، اما فصل طبیعی گاز طبیعی در زمستان است. اگرچه ، طبق معاملات معمول ، دلالان دوست دارند قبل از افزایش واقعی تقاضا ، مانند شرکت های ذخیره سازی ، دارایی را خریداری کنند ، بنابراین صعود به گاز قبل از زمستان شروع می شود ، گاهی اوقات در تابستان قبل ، با افت از اوایل / اواسط زمستان این کار برای معامله گرانی که دوست دارند نمودارهای بلند مدت را معامله کنند بسیار آسان تر می شود. آنها اساساً در اوایل پاییز خرید می کنند و در اواسط تا اواخر زمستان در یک شستشو و تکرار استراتژی می فروشند. در حالی که خریداران هیچ تضمینی واقعی برای صعودی شدن گاز در پاییز ندارند ، اما تقریباً مطمئن است که در برخی اوقات ، در اواخر زمستان ، گاز نزولی خواهد شد و روند نزولی طولانی مدت را از سر می گیرد. امسال متفاوت بود ، زیرا قیمت بنزین در زمستان کاهش یافته و از ماه مه صعودی بوده است ، که در زمان های عادی بسیار عجیب است. اما قفل شدن ویروس کرونا همه چیز را تغییر داد ، بنابراین اکنون در اوقات عادی نیستیم و نوسانات افزایش یافته است, نسبت به سالهای اخیر انتظار می رود طی سال 2020 تقاضا در کل 4٪ کاهش یابد و سپس به حالت عادی برگردد ، اما توافق نامه های اقلیمی اطمینان حاصل می کند که مردم مجبور به استفاده از گاز خود شده و به سمت منابع انرژی پاک تر حرکت می کنند. بنابراین ، به نظر می رسد افزایش اخیر در چند ماه گذشته یک فرصت عالی برای کوتاه مدت استفاده از گاز طبیعی است و تجزیه و تحلیل فنی از این امر پشتیبانی می کند ، همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد. تقاضای طولانی مدت برای سوخت های فسیلی در حال کاهش است ، زیرا جهان به سمت منابع انرژی پاک تر و تجدیدپذیر پیش می رود ، و این باعث می شود تجارت فروش گاز وسوسه انگیزتر شود..

تقاضا برای گاز طبیعی رو به افزایش بود

تقاضا برای گاز طبیعی رو به افزایش بود

عرضه نیز با تقاضا مطابقت داشته است


منبع: IEA https://www.iea.org/reports/natural-gas-in- اطلاعات- نمای کلی

همبستگی بین گاز طبیعی و دلار آمریکا

همبستگی بین دلار آمریکا و گاز طبیعی مانند اکثر کالاهای دیگر منفی است. در نگاه اول ، درک اینکه همبستگی منفی بین شاخص USD و قیمت گاز به ویژه در دهه های اخیر زیاد نبوده ، کار چندان دشواری نیست. در طول دهه 1990 ، هر دو صعودی بودند ، اما تصور می شود که همبستگی منفی داشته باشند ، بنابراین این بدان معنی است که همبستگی منفی وجود ندارد. در بیشتر دهه 2000 ، دلار USD نزولی بود ، در حالی که گاز در یک روند صعودی باقی مانده بود ، بنابراین رابطه تا حدودی افزایش یافت ، اما در حالی که گاز در سال 2005 پس از افزایش بزرگ صعود کرد ، DXY در سال 2008 پایین آمد ، که باز هم خیلی از موارد را نشان نمی دهد یک همبستگی حتی اندازه حرکات هر دو دارایی قابل مقایسه نبودند ، از این رو شاخص USD حدود 20٪ ارزش کسب کرد ، در حالی که گاز تقریباً 80٪ ارزش خود را از دست داد. DXY تا سال 2016 در حال افزایش بود. از طرف دیگر ، قیمت گاز رو به کاهش بود ، اما از آن زمان تاکنون USD در محدوده ای معامله شده است. بنابراین همبستگی ضعیف بار دیگر از بین رفت. این فقط در سال جاری میلادی افزایش یافت ، زیرا دلار در طی Q1 افزایش یافت و سپس دوباره معکوس شد ، در حالی که در سه ماه اول بنزین نزولی شد ، اما از آن زمان به بعد افزایش یافته است. اما همانطور که گفتیم ، ما در دوران عادی زندگی نمی کنیم و بازارها بیشتر معاملات دلار را در حال حاضر انجام می دهند ، بنابراین کالاهایی که به دلار معرفی می شوند باید جهت عکس آنها را دنبال کنند. با این حال ، فکر نمی کنم این ارتباط خیلی طولانی شود.

DXY در طی دهه ‘90 روند صعودی داشت

DXY در طی دهه ‘90 روند صعودی داشت

قیمت بنزین نیز طی دهه ‘90 در حال افزایش بود

قیمت بنزین نیز طی دهه ‘90 در حال افزایش بود

تجزیه و تحلیل فنی – آیا گاز طبیعی می تواند دامنه 6 ساله را بشکند?

معاملات گاز طبیعی طی چند دهه با روند صعودی آغاز شد و به بالاترین رکورد در سطح 16.50 دلار رسید. اگرچه میزان جهش در سال 2008 از رقم برتر در سال 2005 کمتر بود ، اما تغییر در حرکت صعودی در بازارهای انرژی فسیلی در سال 2008 و در زمان بحران مالی اتفاق افتاد. در طول روند صعودی ، میانگین های متحرک پشتیبانی کمی از نمودار ماهانه را ارائه می دهند ، که تنها موردی است که برای تجزیه و تحلیل فنی مورد توجه قرار می گیرد ، زیرا در نمودارهای دیگر سر و صدا زیادی وجود دارد ، که به راحتی برای همه گیج کننده است.

150 SMA در دوره هایی که بازپرداخت قوی تر بودند مقاومت ایجاد کرده است

150 SMA در دوره هایی که بازپرداخت قوی تر بودند مقاومت ایجاد کرده است

این روند در سال 2008 تغییر کرد و گاز طبیعی با افت کمتری روبرو شد و قیمت را به زیر میانگین متحرک منتقل کرد. این میانگینهای متحرک سرانجام در هنگام بازگشت بیشتر به مقاومت تبدیل شدند و آنها واقعاً شاخصهای خوبی برای فروش جهشهای گازی بودند. هنگامی که سنبله ها بزرگتر بودند ، 150 SMA (سبز) مقاومت ایجاد می کرد. هنگامی که بازپرداخت بالاتر بود ، کارشناسی ارشد کوچکتر ، مانند 50 SMA (زرد) ، آن کار را بر عهده گرفت ، و یک مورد وجود داشت که 200 SMA (خاکستری) در سال 2011 مجدداً معکوس کرد. میانگین متحرک از اوایل سال 2017 مقاومت کرده است و یک مورد در سال 2018 بود که قیمت بالاتر از آن شکست ، اما در 150 SMA معکوس شد. با ادامه حرکت نزولی بلند مدت ، قیمت همچنان زیر 50 SMA باقی می ماند ، اما در ماه های اخیر ، با توجه به افزایش ضعف دلار ، شاهد یک چرخش صعودی هستیم. اگرچه ، همه احتمالات به پایان این روند صعودی صعودی اشاره دارد ، زمانی که قیمت دوباره با 50 SMA ماهانه همراه می شود و روند نزولی طولانی مدت احتمالاً از همانجا از سر گرفته خواهد شد. بنابراین ، ما قیمت گاز را دنبال می کنیم تا به محض بروز سیگنال فارکس در دراز مدت ، آن را باز کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map