پیش بینی قیمت GBP / USD برای سال 2021: آیا بعد از 1.4350 ادامه دارد؟

GBP / USD – خلاصه پیش بینی

پیش بینی GBP / USD: H1 2021 قیمت: 1.3900 دلار – 1.4700 دلار رانندگان قیمت: Downward Trendline Breakout ، Bullish Engulfing Candles ، MACD & کراس اوور RSI پیش بینی GBP / USD: 1 سال قیمت: 1.4700 دلار – 1.5010 دلار رانندگان قیمت: ضعیف تر دلار در میان محرک های مبتنی بر COVID-19 ، شکست نزولی مثلث ، 50 EMA Crossover پیش بینی GBP / USD: 3 سال قیمت: 1.3500 دلار – 1.4300 دلار رانندگان قیمت: رشد اقتصادی تنبل انگلستان ، اصلاح اصلاحات ، مقاومت در برابر روند ، نشانه خرید بیش از حد

اخیراً ، در پوند انگلیس (پوند انگلیس) برخی حرکات صعودی قوی وجود دارد که شاهد افزایش جفت GBP / USD از منطقه 1.2800 بود و در 1.3900 معامله شد ، در 6 ماه گذشته رشد 6.64٪ داشت. در میان توافق تجاری موفقیت آمیز Brexit بین انگلیس و اتحادیه اروپا ، استرلینگ در ماه های اخیر روند صعودی در برابر دلار آمریکا داشته است. قدرت تازه در استرلینگ همچنین می تواند ناشی از توزیع گسترده واکسن های ویروس کرونا در انگلیس باشد ، که انتظارات برای بازگشت به فعالیت اقتصادی طبیعی را افزایش می دهد.

در سال 2020 ، بیماری همه گیر ویروس کرونا باعث افت ناگهانی قیمت GBP / USD به ویژه در سه ماهه اول سال شد. جفت GBP / USD به پایین ترین سطح از زمان بحران مالی در سال 2009 سقوط کرد ، زمانی که قفل انسداد برای جلوگیری از گسترش ویروس معرفی شد ، که به شدت بر فعالیت های اقتصادی در انگلیس تأثیر می گذارد. با این حال ، در سه ماهه دوم و سوم سال 2020 ، در میان اصلاحات صعودی و کاهش محدودیت های قفل در انگلیس ، قیمت GBP / USD شروع به افزایش کرد. در آغاز سال 2021 ، جفت GBP / USD با بالا رفتن انگلیس از اتحادیه اروپا ، با توافق نامه تجاری در ژانویه ، بالاتر رفت و یک بار دیگر به یک کشور مستقل تبدیل شد. این باعث شد که قیمت های جفت GBP / USD با 1.37586 به بالاترین سطح از ماه مه 2018 برسد.

GBP / USD قیمت فعلی:GBP / USD $

 

تغییرات اخیر در قیمت GBP / USD

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن (٪)
30 روز +0.0283 2.07٪
6 ماه +72.46 66.86٪
1 سال +114.73 173.54٪

 

پیش بینی قیمت GBP / USD برای 5 سال آینده

در کوتاه مدت ، شاخص های فنی نشان می دهد که بازار همچنان ادغام شده است زیرا شاخص مقاومت نسبی (RSI) هنوز شکسته شدن سطح 1.3700 در برابر دلار آمریکا را تأیید نکرده است. طبق گفته Commerzbank از آلمان ، تحلیلگران شکست GBP / USD بالای سطح 1.3700 در ژانویه را شکست احتمالی کاذب دانستند زیرا زودرس بود و همچنین به این دلیل که RSI هنوز شکست را بیشتر تأیید نکرده است. به همین دلیل بازار شک دارد که جفت GBP / USD در کوتاه مدت بیشتر ادغام خواهد شد. در بلند مدت ، Commerzbank پیش بینی کرد که جفت GBP / USD اوج 2018 بالاتر از سطح 1.4377 را هدف قرار دهد تا در 2021 برسد. از تحلیلگران Citibank ، پیش بینی سه ماهه اول 2021 برای GBP / USD برای رسیدن به سطح 1.3800 و برای سه ماهه دوم ، بانک پیش بینی کرد که جفت ارزی GBP / USD برای بلند مدت به سطح 1.40 برسد. تحلیلگران وام دهنده HSBC در خیابان های بزرگ انگلیس گفتند که چشم انداز پوند انگلیس از نظر آنها امیدوار کننده نیست زیرا پویایی جریان گسترده تری در آن وجود دارد. آنها به مشتریان واحد بانکی تجاری و سرمایه گذاری خود گفتند که پوند انگلیس در سال 2021 با مشکل روبرو خواهد شد. تاکنون ، پوند انگلیس حرکت متفاوتی داشته است ، زیرا ارز در برابر یورو 0.70٪ و در برابر دلار آمریکا 0.18٪ رسیده است. با این حال ، استرلینگ در برابر کرون نروژ ، دلار نیوزیلند و دلار استرالیا ضرر کرده است. طبق گزارش HSBC ، امیدهای سرسختی که به دلیل خوش بینی پس از امضای توافق نامه بین انگلیس و اتحادیه اروپا ایجاد شد ، به نظر می رسد به دلیل موقعیت طولانی مدت کم وزن ، متوقف شده است. به طور خلاصه ، HSBC در سال 2021 دیدگاه پوند انگلیس را به عنوان یک عملکرد ضعیف در بین ارزهای G10 حفظ کرد. با در نظر داشتن اصول اساسی و فنی ، به نظر می رسد اقتصاد انگلیس در سال های آینده بهبود می یابد ، با این حال ، اقتصاد ایالات متحده نیز به احتمال زیاد تثبیت می شود در پشت تزریق نقدینگی COVID19 ، بنابراین می توان انتظار داشت که جفت GBP / USD طی 5 سال آینده در بازه 1.3500 – 1.5000 معامله شود ، زیرا در اینجا انتظار هیچ چیز استثنایی وجود ندارد.

عوامل GBP / USD م theثر بر پوند انگلیس (GBP)

در چهار سال گذشته ، عامل اصلی پوند انگلیس تحولات مذاکرات Brexit با اتحادیه اروپا و تأثیر این مذاکرات بر اقتصاد انگلیس بوده است. پوند انگلیس نیز تحت تأثیر اصول اساسی قرار گرفت ، که عوامل دیگری مانند تولید ناخالص داخلی ، تولید صنعتی ، اشتغال ، نرخ بهره و تورم را نیز تحت تأثیر قرار داد..

سال گذشته ، بیماری همه گیر ویروس کرونا تأثیر گسترده ای بر عملکرد اقتصادی جهان داشت. سپس ، پس از بهبودی نسبتاً سالم ، استرلینگ تعداد بیشتری ضربه در پشت ویروس ویروس کرونا ایجاد کرد که در دسامبر سال 2020 در انگلیس شناسایی شد. نوع جدید ویروس COVID-19 منجر به افزایش تعداد عفونتها در کشور ، که دولت را مجبور کرد دستور یک دور دیگر از قفل ملی را صادر کند ، که به نوبه خود ، اقتصاد انگلیس و در نهایت پوند انگلیس را مختل کرد ،.

ویروس کرونا – تأثیر آن بر پوند انگلیس:

مهم نیست که از کدام اقتصاد یا واحد پولی صحبت می کنیم ، ویروس کشنده بر سلامت اقتصادی و ارزیابی ارز تأثیرگذار است. همانطور که همه ما می دانیم ، COVID-19 از شهر ووهان در چین سرچشمه گرفته و در اواخر ژانویه سال 2020 به انگلیس رسیده است. از آن زمان به بعد ، تعداد کل موارد ویروس کرونا به 3،959،784 رسیده است که 112،798 نفر کشته شده اند. انگلستان به عنوان کشوری با چهارمین بالاترین میزان مرگ و میر در هر صد هزار نفر در سراسر جهان مشخص شده است و همچنین کشوری است که بیشترین تعداد ویروس کرونا را در کل اروپا دارد.

در مارس 2020 ، این کشور دستور ماندن در خانه را صادر کرد که تمام سفرهای غیر ضروری را ممنوع می کند و منجر به بسته شدن بیشتر مکان های تجمع می شود. در همان ماه ، قفل های ناشی از بیماری همه گیر ویروس کرونا ، پوند انگلیس را به پایین ترین سطح در برابر دلار آمریکا در 35 سال گذشته رساند. در اکتبر سال 2020 ، انگلستان برای کنترل بیماری همه گیر با مشکلات زیادی روبرو شد ، زیرا یک ویروس جدید سریعتر گسترش یافت و در نهایت تعداد پرونده ها و تعداد کشته شدگان افزایش یافت. با این حال ، در ماه دسامبر ، انگلستان همچنین اولین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا ویروس Pfizer-BioNTech را در یک برنامه واکسیناسیون گسترده که هنوز در جریان است ، مجاز و آغاز کرد. با تشکر از این برنامه واکسیناسیون گسترده ، انگلیس شروع به بهبودی کرده است ، و این ممکن است همچنان به قدرت پوند انگلیس در سال 2021 اضافه کند.

تأثیر Brexit بر پوند انگلیس:

همه چیز از 23 ژوئن 2016 آغاز شد ، زمانی که در همه پرسی ، بیشترین آرا به نفع خروج انگلیس از اتحادیه اروپا بود. در مارس 2017 ، رئیس شورای اروپا ، دونالد توسک ، ماده 50 را آغاز کرد که شمارش معکوس 2 ساله را آغاز کرد تا اینکه انگلیس رسماً از اتحادیه اروپا خارج شود. بعداً ، این به عنوان Brexit شناخته شد.

برای اولین بار انتظار می رفت انگلیس در تاریخ 29 مارس 2019 از اتحادیه اروپا خارج شود ، اما رای گیری در مجلس عوام چاره ای جز درخواست مجوز از اتحادیه اروپا برای تمدید ماده 50 و توافق در مورد تاریخ بعدی Brexit نداشت. مجوز حقوق تمدید توسط 27 رهبر اتحادیه اروپا فقط یک روز پس از درخواست رسمی نخست وزیر وقت انگلیس ، ترزا می ، داده شد..

نخست وزیر می سپس در آوریل 2019 اعلام کرد که به دنبال توسعه بیشتر روند ماده 50 است ، زیرا می خواهد در دستیابی به توافق با مخالفان که حمایت نمایندگان را به دست می آورد کار کند. در جلسه شورای اروپا در تاریخ 10 آوریل 2019 ، انگلیس و اتحادیه اروپا با تمدید مهلت قانونی تا 31 اکتبر 2019 موافقت کردند. با این حال ، در اکتبر 2019 ، نخست وزیر موفق به تأیید مجلس عوام نشد ، در نتیجه یک مورد دیگر درخواست تمدید روند Brexit تا 31 ژانویه 2020. سفیران اتحادیه اروپا این درخواست را در 28 اکتبر 2019 پذیرفتند. در همین حال ، ترزا می در انتخابات عمومی 2019 انگلیس به بوریس جانسون باخت ، در نتیجه نخست وزیر تازه انتخاب شده قول داد Brexit را بدست آورد در مهلت جدید تعیین شده نهایی شد. در 23 ژانویه سال 2020 ، توافق نامه خروج ، تحت قانون اتحادیه اروپا از سال 2020 ، رضایت سلطنتی را دریافت کرد و در 31 ژانویه سال 2020 ، انگلیس سرانجام اتحادیه اروپا را ترک کرد و وارد یک دوره گذار یک ساله شد.

کل سال 2020 برای تأمین معامله در مورد مهمترین نقاط شیلات ، زمینه های بازی مساوی ، مرزهای ایرلند شمالی و سایر موارد مختلف صرف شد. با این حال ، در هفته های پایانی ماه دسامبر ، انگلیس و اتحادیه اروپا سرانجام پس از یک دور گفتگو طولانی و چالش برانگیز ، به دلیل ویروس کرونا و قفل انسداد ، با یکدیگر توافق کردند. در این دوره ، پوند استرلینگ یک ضرب و شتم دریافت کرد.

در 31 دسامبر سال 2020 ، دوره گذار به پایان رسید و انگلیس از اتحادیه بازار و اتحادیه گمرکی اتحادیه اروپا خارج شد. در طول سال ، پیشرفت در مذاکرات Brexit باعث افزایش قیمت پوند انگلیس شد و پس از اطمینان از توافق نهایی ، پوند انگلیس شروع به افزایش کرد و از آن زمان تاکنون فقط در برابر دلار آمریکا قویتر شده است..

تأثیر بانک انگلیس بر پوند انگلیس:

اندرو بیلی ، رئیس بانک انگلیس ، در میان افزایش نیاز به حمایت از اقتصاد انگلیس در زمانی که به طور چشمگیری تحت تأثیر همه گیر قرار گرفت ، یک برنامه اضافی کاهش کمی (QE) را در نوامبر 2020 اعلام کرد. در مارس 2020 ، QE در 645 میلیارد پوند انگلیس بود که در ژوئن به 745 میلیارد پوند افزایش یافت. سهولت کمی در انگلیس ، توسط بانک انگلیس ، اکنون به 895 میلیارد پوند انگلیس رسیده است. افزایش QE منجر به کاهش ارزش پوند انگلیس می شود ، و این اقدامات QE به طور مداوم بر روی جفت ارز GBP / USD در طول سال سنگین می شود.

در ماه مارس ، بانک انگلیس نیز نرخ های خود را به نصف کاهش داد و به 0.25٪ رساند و در نوامبر 2020 ، بانک نرخ بهره را مجددا کاهش داد و به 0.10٪ پایین ترین سطح ثبت شده رسید. کاهش نرخ بهره همیشه بر ارز تأثیر منفی می گذارد ، این بدان معناست که پوند انگلیس به دلیل حرکتهای بی ثبات بانک انگلیس در سال 2020 ضعیف بود. اخیراً ، بانک انگلیس کاهش نرخ بهره را به زیر صفر در نظر گرفته است. در آخرین جلسه سیاست پولی خود در فوریه 2021 ، BOE از بانک ها س askedال کرد که آیا این بر توانایی آنها در وام دادن تأثیر می گذارد.

نوسانات پوند انگلیس در سال 2020:

به نظر می رسد که پوند استرلینگ در سال های اخیر دست کم گرفته شده است ، زیرا عدم اطمینان در مورد تأثیر Brexit حرکت صعودی ارز را محدود کرده و روند GBP در برابر ارزهای دیگر را تحت تأثیر قرار داده است. استرلینگ سال 2020 را در برابر 1.308 در برابر دلار آغاز کرد ، اما به دلیل قفل شدن ناشی از ویروس کرونا ، ارز در اواخر مارس به 1.163 کاهش یافت. این فروش در بازارهای مالی صورت گرفت ، به دلیل افزایش تقاضای پناهگاه امن در میان افزایش ترس از یک بحران همه گیری.

در اواخر ماه اوت ، پوند انگلیس به سطح 1.335 رسیده بود ، بعد از اینکه تعداد ویروس های کرونا در کشور در طول تابستان کاهش یافت. امیدها برای معامله Brexit بین انگلیس و اتحادیه اروپا قبل از 31 دسامبر افزایش یافت. سپس ، در اواخر سپتامبر ، پوند انگلیس دوباره کاهش یافت و به 1.275 رسید ، زیرا تعداد ویروس های کرونا دوباره افزایش یافت. علاوه بر این ، مذاکرات Brexit در برابر بن بست در مورد شیلات و برخی مسائل دیگر قرار گرفت. در پایان امید به توافق نامه Brexit و کاهش محدودیت های قفل در این کشور ، پوند انگلیس در پایان سال به 1.367 رسید. پوند استرلینگ 2021 را در محدوده ای از 352/1 تا 373/1 آغاز کرد و اکنون این س arال مطرح می شود: آیا پوند انگلیس در سال 2021 بیشتر صعود می کند؟ من فکر می کنم بیشتر حرکات به موفقیت آمیز بودن برنامه واکسیناسیون در انگلیس بستگی دارد. رواج سریعتر واکسن ها بیانگر بازگشایی سریعتر اقتصاد است که از تولید ناخالص داخلی کشور پشتیبانی می کند.

احساس صعودی فعلی اطراف GBP / USD:

پوند انگلیس در میان انتظارات کمرنگ برای کاهش نرخ سود توسط بانک انگلیس ، موقعیت خود را به عنوان عملکرد برتر امسال در بازار جهانی ارز حفظ کرده است. روز پنجشنبه ، بانک انگلیس از گسترش برنامه کاهش کمی و کاهش نرخ بهره خود با ارسال سیگنال های قوی به بازارها خودداری کرد. در نتیجه ، انتظارات از کاهش نرخ بهره از بین رفت و پوند انگلیس شروع به جلب توجه کرد. تاکنون در سال 2021 ، پوند استرلینگ سود در برابر تمام ارزهای اصلی G10 را ثبت کرده است. چشم انداز پوند انگلیس با موفقیت در مذاکرات Brexit و رفع تهدیدهای مربوط به نرخ بهره منفی به طور چشمگیری بهبود یافت.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که علیرغم عملکرد عالی استرلینگ در میان ارزهای G10 در سال 2021 ، جفت GBP / USD کاهش خواهد یافت ، زیرا دلار آمریکا نیز به دلیل وضعیت امن و گسترده آن شروع به جذب بازار می کند. محبوبیت مبتنی بر یک دلار قوی می تواند سود GBP / USD را عقب بکشد و در هفته های آینده حرکت صعودی جفت ارز را وادار کند.

قدرت دلار آمریکا:

در هفته های اخیر ، دلار آمریکا با خرید سرمایه گذاران از یورو ضعیف تر ، خرید گسترده ای را تجربه کرده است. یورو واحد پولی تحت فشار کم واکسن در منطقه یورو تحت فشار قرار گرفته است. این می تواند به معنای آن باشد که قفل قفل ها با پشت سر گذاشتن اقتصاد یورو و انگلیس برای مدت طولانی تری در جای خود باقی خواهند ماند.

به غیر از تأخیر در زمینه واکسن ها ، اقتصاد اتحادیه اروپا به دلایل مختلفی در مقایسه با اقتصاد ایالات متحده با مشکل روبرو بود: تعداد موارد ویروس کرونا در ایالات متحده در حال کاهش بود ، اقدامات قفل تقریباً در بسیاری از مناطق برداشته شده بود ، و امیدها زیاد بود که دولت جدید دموکرات بزودی مقدار زیادی پول نقد به اقتصاد آمریکا تزریق کند.

تجزیه و تحلیل فنی ، GBP / USD – آیا GBP / USD از 50 SMA بازپس خواهد گرفت?

در چارچوب زمانی ماهانه ، شاخص های فنی نشان دهنده یک سوگیری شدید صعودی برای جفت GBP / USD است ، زیرا شاخص مقاومت نسبی (RSI) و MACD از سطح 50 عبور کرده اند ، که احتمال قوی بودن روند خرید در کابل را نشان می دهد. بسته شدن الگوی سه سرباز سفیدپوست در بازه زمانی ماهانه از احتمال قوی ادامه روند صعودی پشتیبانی می کند. در سمت بالاتر ، جفت GBP / USD ممکن است تجارت صعودی را تا منطقه 1.4393 ادامه دهد ، در حالی که ادامه روند صعودی می تواند خرید را تا سطح 1.4393 افزایش دهد..

GBP / USD – نمودار ماهانه – سه سرباز سفید

با عبور MACD از سطح متوسط ​​و بسته شدن بیش از 0 هیستوگرام ، تعصب صعودی GBP / USD حمایت بیشتری به دست آورده است. در بلند مدت ، جفت GBP / USD احتمالاً بالاترین قیمت 2018 را هدف قرار خواهد داد ، بیش از 1.4377 در 2021. در سه ماهه اول 2021 ، GBP / USD احتمالاً به 1.3800 خواهد رسید و در سه ماهه دوم ، کابل ممکن است ادامه یابد بعد از سطح 1.40.

GBP / USD – نمودار هفتگی – شکست الگوی مثلث نزولی

در بازه زمانی پایین تر ، جفت GBP / USD یک سری شمع های طعمه ای صعودی را در اطراف منطقه 1.3855 بسته است ، و از یک روند صعودی قوی حمایت می کند. در نمودار هفتگی ، می توانیم ببینیم که جفت الگوی مثلث نزولی را مختل کرده است ، که نشانه تسلط صعودی است. با این حال ، MACD نشان می دهد که گاوها خسته شده اند و فروشندگان ممکن است وارد بازارهای امن شوند. قبل از نمایش روند خرید بیشتر در بازار ، کابل می تواند اصلاح در سمت پایین را تا 1.3565 و 1.3360 نشان دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner