GBP / AUD پیش بینی قیمت Q4 2020: جهش در مثلث

در اواخر دهه 1990 و اوایل سال 2000 ، GBP در مقایسه با AUD کاملاً بیش از حد ارزش گذاری شده بود ، اما با گذشت زمان ، نرخ ارز [[GBP / AUD]] پایین تر حرکت کرد ، در بعضی از زمان ها بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد و در پایین ترین سطح 1.43 قرار گرفت. -44 در سال 2013-2014 ، پس از یک دهه نزولی روند. این نشان دهنده افت از 3.04 در سال 2011 است. از آن زمان ، خریداران به صحنه بازگشتند ، زیرا GBP / AUD پایین تر است ، اما از طرف دیگر ، اوج ها نیز پایین می آیند ، همانطور که در ماهانه مشاهده می شود چارت سازمانی. این نشانگر عدم قطعیت در طولانی مدت است ، اما با شدت گرفتن قیمت در GBP / AUD ، شدت حرکت ها کمتر می شود..

جاری GBP / AUD قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت موج دار

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز +0.01 +1.0٪
6 ماه -0.20 -10.5٪
1 سال +0.02 +1.0٪
5 سال -00.33 -15.3٪
از سال 2000 -1.18 -39.0٪

 

GBP و AUD کاملا بی ثبات هستند ، اما GBP در دست بالا است ، به خصوص از زمان Brexit. با این حال ، همانطور که نمودار نشان می دهد ، GBP / AUD هرگز از نوسان بی بهره نبوده است. در واقع ، این یکی از ناپایدارترین جفت های فارکس است که همراه با GBP / JPY و تعداد انگشت شماری از جفت های دیگر وجود دارد. آنچه در این جفت جالب است ، این واقعیت است که در حالی که جفت های دیگر توسط اصول اساسی هدایت می شوند و از شاخص های فنی به عنوان سطح معاملات استفاده می شود ، در اینجا قیمت از تصویر فنی پیروی می کند ، یعنی مثلث و میانگین متحرک ، و اصول فقط در جهت حرکت قیمت عمل می کنند بین شاخص های فنی. Aussie از گسترش گسترده اقتصاد چین در دهه 2000 بهره مند شد ، در حالی که Brexit این جفت را پس از سال 2016 به پایین فرستاد. در حال حاضر ، ویروس کرونا ویروس را برای این جفت ارز هدایت می کند.. 

 

پیش بینی GBP / AUD: Q4 2020      پیش بینی GBP / AUD: 1 سال پیش بینی GBP / AUD: 3 سال     
قیمت: 2.0 – 2.3 دلار 

رانندگان قیمتاقدامات Brexit ، COVID-19 در استرالیا, احساس خطر ، فنی

قیمت: 1.70 – 1.75  

رانندگان قیمت: Post Brexit ، احساس خطر جهانی ، انتخابات پس از ایالات متحده ، بهبود اقتصادی جهانی

قیمت: 1.40-1.50

رانندگان قیمت: روابط تجاری اتحادیه اروپا و انگلیس ، احساسات بازار ، سیاست جهانی

 

نمودار زنده GBP / AUD

GBP / AUD

پیش بینی قیمت GBP / AUD برای 5 سال آینده

COVID-19 و چین برای AUD 

همانطور که در بالا ذکر شد ، استرالیا یک شریک تجاری نزدیک چین است ، زیرا از رونق اقتصادی در آنجا بهره مند شده است. صادرات خارج از کشور ، عمدتا به چین ، از سال 2000 به دلار استرالیا کمک کرده است ، زیرا اقتصاد چین رشد کرده است. روابط تجاری با چین از ماه مارس به بهبود احساسات AUD کمک می کند ، زیرا چین شروع به ترک همه گیر COVID-19 کرد ، در حالی که برای بقیه جهان تازه شروع شده بود. اما جنگ تجاری بین آمریکا و چین که اتفاقاً هنوز هم در جریان است ، برای اقتصاد استرالیا و AUD چندان مطلوب نیست. اگر دونالد ترامپ در انتخابات ماه نوامبر پیروز شود ، انتظار می رود جنگ تجاری ادامه داشته باشد. 

به هر حال ، استرالیا یکی از کشورهایی بود که حداقل تحت ویروس کرونا قرار گرفت و در ابتدا تحت تأثیر قفل گذاری قرار نگرفت. این برای AUD مثبت بود و در نتیجه ، Aussie از ماه مارس کاملا صعودی شده است ، با AUD / USD تا سپتامبر حدود 19 سنت افزایش یافته است. GBP / AUD در این مدت حدود 25 سنت از دست داد. اما سپس محدودیت ها اعمال شد ، و Aussie شروع به نشان دادن ضعف کرد ، از این رو جهش از خط پایین مثلث در سپتامبر ، همانطور که در بخش تجزیه و تحلیل فنی زیر توضیح خواهیم داد.

Brexit و COVID-19 در انگلیس

در انگلیس ، وضعیت ویروس کرونا برای کسب و کارهایی که می خواهند برای آینده برنامه ریزی کنند بسیار امیدوارکننده به نظر نمی رسد. هنگامی که ویروس کرونا در انگلیس شروع به گسترش کرد ، بوریس جانسون ابتدا قفل قفل را رد کرد ، اما پس از آن که خود قربانی ویروس شد ، پس از آن شروع به حمایت از آنها کرد. انگلیس از مارس تا مه شاهد قفل شدید بود و اقتصاد دچار انقباض بزرگی شد ، اما پس از بازگشایی مجدداً بازگشت. در حال حاضر ، اقتصاد انگلستان در حال پیشبرد سرعت است و خدمات مانند سایر نقاط اروپا دچار انقباض نشده اند ، که نشانه خوبی است ، زیرا اقتصاد جهانی دوباره در حال کند شدن است. اما تهدید به قفل شدن مداوم به احساسات اقتصادی و GBP آسیب می رساند. به نظر نمی رسد وضعیت Brexit خیلی مثبت باشد ، زیرا انگلیس به سناریوی تجارت بدون معامله Brexit نزدیکتر است ، هر دو طرف مواضع خود را حفظ می کنند ، در حالی که ساعت همچنان ادامه دارد. حتی اگر آنها دور هم جمع می شدند ، برای رسیدن به یک معامله تجاری سالها زمان لازم بود که این مسئله بسیار پیچیده ای است. بنابراین ، 2021 برای GBP ضرر نخواهد داشت ، اما ممکن است اصول فنی و فنی همیشه موافق نباشند ، بنابراین نگاهی به تصویر فنی می اندازیم.   

تجزیه و تحلیل فنی – آیا GBP / AUD به مثلث احترام می گذارد?

[[GBP / AUD]] در سال 2000 ، پس از یک روند صعودی قوی که از سال 1996 آغاز شد ، بالای 3 دلار معامله شد. اما دهه 2000 یک دهه وحشتناک برای این جفت ارز بود ، زیرا ارزش GBP در مقابل AUD و در سراسر آن ارزش قابل توجهی را از دست داد. هیئت مدیره پس از بحران مالی 2007 200 SMA (بنفش) تا اواسط دهه پشتیبانی می کرد ، اما پس از تبدیل 100 SMA (سبز) به نمودار ماهانه ، فشار به سمت پایین در این جفت انباشته شد و تا سال 2013 با سقوط پایین تر سقوط کرد تا 1.44. این بدان معناست که GBP / AUD در طی آن کاهش بیش از نیمی از ارزش خود را از دست داد ، اما پس از آن بالاتر رفت و تا اواخر سال 2015 ، جفت ارز افزایش یافت.

 

100 SMA اکنون در نمودار ماهانه به پشتیبانی تبدیل شده است

با این حال ، 200 SMA این بار به مقاومت تبدیل شده است ، و این جفت را رد می کند ، که پس از تشکیل چند شمعدان چکش زیر آن میانگین متحرک نزولی شد ، و این نشان دهنده یک چرخش نزولی است. فروشندگان قیمت را پایین آوردند ، اما نتوانستند روند نزولی بزرگتر را از سر بگیرند. پایین ترین سطح در سال 2016 امیدهای یک حرکت نزولی دیگر را از بین برد. این اوایل امسال دوباره قیمت به بالای 2 دلار رسید ، اما شیوع ویروس کرونا باعث شد AUD تا سپتامبر بسیار نزولی باشد و قیمت دوباره کاهش یابد. اما روند صعودی و 50 و 100 SMA بیش از حد بود و باعث شد قیمت بیش از میانگین متحرک رشد کند. این شمعدان پین از سپتامبر و مثلث خود نشان دهنده یک چرخش صعودی است ، و به احتمال زیاد GBP / AUD تا پایان سال 2020 با قیمتی حدود 2 دلار به بالای مثلث می پرد. اما در این صورت ، قیمت احتمالاً در حالی که انگلستان خارج از اتحادیه اروپا و بدون معامله تجاری ، معکوس شود و مثلث را به سمت نزولی بشکند.    

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner