EUR / INR پیش بینی Q4 2020: آیا شاهد بازگشت مناسب و معقول خواهیم بود؟

یورو از زمان تأسیس خود در سال 2000 دچار اختلالات عمده ای شده است. ما در بخش تقویم اقتصادی خود به این موضوع پرداختیم. عوامل تأثیرگذار زیادی وجود داشته است که از بحران مالی سال 2008 آغاز می شود و به دنبال آن بحران بدهی یونان ، Brexit و هم اکنون ویروس کرونا. با این وجود ، EUR / INR از زمان معرفی یورو در سال 2000 روند صعودی داشته است. از اوایل دهه 2000 ارزش این جفت بیش از دو برابر شده است و خریداران با این جفت ارز کاملاً تحت کنترل هستند. احتمالاً اوج 92.35 در سال 2013 به زودی شکسته خواهد شد ، در حالی که سطح بزرگ 100 هدف EUR / INR است. با این حال ، ما در حال مشاهده الگوی معکوس نزولی در نمودارهای بزرگتر از چهارچوب زمانی هستیم که نشان دهنده عقب نشینی قبل از حرکت صعودی بعدی است که احتمالاً تا سال 2022 آغاز می شود. اگر عقب نشینی به طور کامل باز شود ، قیمت باید حدودا کاهش یابد 10 سنت ، از حدود 87 به 77-78 ، قبل از اینکه روند صعودی طولانی مدت خود را آغاز کند.

جاری EUR / INR قیمت: $

 

عادت زنانه تغییر (یورو) تغییر دادن ٪
30 روز -0.03 -3.5٪
6 ماه +0.04 +4.6٪
1 سال +0.07 +8.1٪
5 سال +0.13 +15.1٪
از سال 2000 +0.41 +47.7٪

 

هند یک اقتصاد در حال توسعه است که برای سرمایه گذاری های مستقیم خارجی (FDI) جذاب است و این باید از روپیه پشتیبانی کند. اما این کشور همچنین یک وارد کننده کالا خالص است ، به این معنی که ارز خارجی بیش از آنچه که در آن است وارد کشور می شود ، بنابراین تقاضا برای دلار ، یورو ، CNY ، GBP و غیره پایدار است. این یکی از دلایل اصلی نزولی روپیه هند برای دهه ها است ، در حالی که از سوی دیگر تراز تجاری اروپا مثبت است ، از این رو روند صعودی EUR / INR است. نرخ بهره به نفع روپیه هند باقی مانده است ، در حالی که بانک مرکزی اروپا آنها را در حدود 0.0٪ و -0.50٪ نگه داشته است ، در حالی که نرخ RBI با وجود برخی کاهش های عمده در سال های اخیر در حدود 4٪ است. اما در حال حاضر ، نرخ های بانک مرکزی آنقدر مهم نیستند ، زیرا اوضاع پیرامون ویروس کرونا و بازگشت اقتصادی همراه با سیاست های بین المللی ، احساسات را در بازارها ، از جمله EUR و INR ، پیش می برد. INR در ماه آگوست پس از عقب ماندگی ، در مقایسه با سایر ارزهای ریسک کننده شروع به افزایش قدرت می کند ، اما صعود در INR در چند هفته گذشته متوقف شده است ، و همچنین بازگشت در EUR / INR..    

 

 

USD / INR پیش بینی: Q4 2020       USD / INR پیش بینی: 1 سال USD / INR پیش بینی: 3 سال        
قیمت: 78 – 80 دلار 

رانندگان قیمت: Covid-19 ، Risk Sentiment ، RBI Rates                                                                   

قیمت: 82 تا 84 دلار  

محرک های قیمت: احساس بازار ، بهبود اقتصادی ، بازارهای در حال توسعه ، همبستگی USD

قیمت: 88 – 90 دلار

محرک های قیمت: محرک های قیمت: تورم ، بهبود اقتصادی ، بازارهای در حال توسعه ، اقدامات RBI ، تورم

 

نمودار زنده EUR / INR

EUR / INR

EUR / INR پیش بینی قیمت برای پنج سال آینده 

Sentiment Market و Covid-19 

روپیه هند و یورو ارزهای خطرآفرین هستند ، اگرچه این وضعیت در INR قوی تر است ، زیرا هند یک کشور در حال توسعه بزرگ است که انتظار می رود در دهه های آینده افزایش یابد. اما وضعیت ویروس کرونا و رویدادهای سیاسی در سراسر جهان باعث شده است که آینده برای چنین اقتصادی کمتر قطعی باشد ، بنابراین این امر به نحوه تغییر وضعیت در چند ماه بستگی دارد. با این حال ، دهه گذشته برای کالاهای اصلی و ارزهای خطرناک خیلی خوب نبود. انتظار می رود روند صعودی EUR / INR ، که نرخ تبدیل آن 87 برابر است ، برای این جفت ارز ادامه داشته باشد ، اما تنها پس از کاهش قیمت ، زیرا در این اواخر احساسات برای INR بهبود یافته است. دارایی های خطرناک از احساس خطر در زمان ویروس کرونا بهره مند شده اند و از ماه مارس به دستاوردهای قابل قبولی رسیده اند ، اما INR عقب مانده است. اما در حال افزایش است که EUR / INR در ماه آگوست بیش از 3 سنت کاهش می یابد. با این حال ، عقب نشینی در چند هفته گذشته متوقف شده است ، بنابراین تا این حد احساسات ما را در این جفت می برد حال بیایید نگاهی به سایر اصول و فنی بیندازیم.   


تورم و سیاست RBI     

همانطور که در بالا اشاره کردیم ، برخلاف چین ، هند وارد کننده خالص است. در نتیجه ، تقاضا برای ارز خارجی همیشه زیاد است ، که روپیه را تحت فشار نگه می دارد. کسری رو به رشد در تراز تجاری هند یکی از اصلی ترین عواملی بود که سقوط روپیه هند را در سال 2013 به وجود آورد و EUR / INR در آن زمان رکورد زد ، در 92.35. منطقه یورو یک صادر کننده خالص است ، به این معنی که تراز تجاری مثبتی دارد. هند با 4٪ ، به عنوان یک اقتصاد در حال توسعه ، هدف تورم بالاتری دارد ، در حالی که هدف بانک مرکزی اروپا حدود 2٪ است ، اما در حال حاضر با آن فاصله زیادی دارد. در نتیجه ، نرخ بهره از بانک ذخیره هند (RBI) بیشتر است. در زیر ، نرخ های ECB و RBI را از سپتامبر 2020 مشاهده می کنید:      

نرخ سیاست INR

نرخ تسهیلات سپرده:  -0.50٪
نرخ اصلی ReFi:   0.00٪
نرخ تسهیلات حداکثر وام:   0.25٪

 

منبع: ECB

نرخ بهره ECB

 

نرخ بهره گذاری مجدد سیاست:   4.00٪
معاملات معکوس نرخ   3.35٪
نرخ تسهیلات ایستاده حاشیه ای:   4.25٪
نرخ بانک:   4.25٪
منبع: RBI

EUR / INR همبستگی با یورو و INR

همانطور که از نمودار هفتگی نشان داده شده است ، EUR / INR از سال 2000 روند نزولی را طی کرده است ، که عقب نشینی های گاه به گاه کمتر است. افزایش در سال 2013 غیرمعمول بود ، اما این نوار را که بالاتر از 100 است ، نزدیک می کند. میانگین های متحرک در این صعود کمک زیادی نکرده اند ، اما 200 SMA (خاکستری) به پشتیبانی تبدیل شده است از سال گذشته ، جایی که ما قصد داریم این جفت را خریداری کنیم ، اگر در آنجا یک معاملات مجدد وجود دارد.

پایین رفتن برای EUR / INR بیشتر می شود

از سوی دیگر ، شاخص یورو EXY خود روند نزولی داشته است. میانگین های متحرک نیز در اینجا کارساز نبوده اند ، و روند یک خط مستقیم نیست ، اما اوج ها در حال پائین آمدن بوده و آخرین بالاترین سطح نیز در زیر آخرین بالاترین سطح در سال 2018 است. به نظر می رسد جدیدترین بازپرداخت نیز اکنون پس از شکست در فشار ، خسته شده است بالاتر از 120 ، بنابراین اگر اتحادیه اروپا به زودی متلاشی نشود ، روند کاهشی احتمالاً ادامه خواهد داشت ، البته با سرعت کمتری. این بدان معناست که روند صعودی EUR / INR به دلیل خود یورو نیست بلکه به این دلیل است که روپیه در این مدت حتی ضعیف تر بوده است. بنابراین ، اگر این جفت را معامله می کنیم ، باید بیشتر روی روپیه هند تمرکز کنیم تا یورو.

 

شاخص یورو روند نزولی دارد 

 

آنالیز فنی EUR / INR – بازگشتی که پیش از حمله به اوج های همیشه تاریخ انتظار می رود  

EUR / INR زندگی خود را در حدود سال 45 در سال 2000 آغاز کرد و پس از یک بازپرداخت کوچک در آغاز ، از آن زمان روند صعودی داشته است. بازگرداندن سیستماتیک بوده است ، اما خریداران کنترل خود را حفظ کرده اند. میانگین های متحرک به عنوان پشتیبانی خوب عمل کرده اند ، با 50 SMA (زرد) که هنگامی که افت نزولی بوده است ، قیمت را حفظ کرده و 100 SMA نیز هنگامی که بازپرداخت های عمیق تر شده است ، نوبت خود را می گیرد.

 

100 SMA به عنوان پشتیبانی نهایی به خوبی کار کرده است

100 SMA (سبز) قیمت را در سال 2010 معکوس کرد ، پس از یک شمعدان ماهانه doji بالای آن – این یک سیگنال برگشت صعودی است. سپس مجدداً در سال 2015 و 2017 معکوس شد. آخرین پایین آمدن کم عمق بود و EUR / INR از ماه فوریه 50 SMA را پشت سر گذاشت ، اما شمعدان قبلی از آگوست به عنوان ستاره صبح بسته شد ، که پس از صعود. شمعدان ماه سپتامبر نوعی نزولی به نظر می رسد. این امر به کاهش احتمالی حداقل 50 SMA یا شاید 100 SMA اشاره دارد. اگر این اتفاق بیفتد ، ما مدت طولانی این جفت را ادامه خواهیم داد ، اما اینکه آیا چنین عقب نشینی را شاهد خواهیم بود ، قطعی نیست. ما شما را به روز می کنیم.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map