EUR / CHF پیش بینی قیمت Q4 2020: آیا بازنگری در زیر 1.10 پایان می یابد؟

یورو همچنان در نمودارهای طولانی مدت در برابر CHF از دست می دهد ، از حدود 1.90 در دهه 1990 ، زمانی که هنوز ECU نامیده می شد ، به 1.05 در اوایل سال جاری کاهش یافت ، زیرا توجه به مناطق امن باعث شد ، به دلیل ویروس کرونا. شیوع. به نظر می رسد که در حال حاضر پایین ترین سطح باشد ، اگرچه وقتی SNB میخ این جفت را در 1.20 برداشت ، به 0.87 کاهش یافت. این وضعیت یک باره بود ، اما در را برای سقوط این جفت از سطح برابر باز کرد. با این حال ، از اواسط ماه مه ، شاهد افزایش نرخ معاملات EUR / CHF هستیم ، زیرا احساسات در بازارهای مالی بهبود یافته است ، اما عقب نشینی بسیار ضعیف به نظر می رسد ، و میانگین متحرک در بالا ایستاده اند تا مقاومت در حدود 1.10 را ایجاد کنند ، بنابراین ممکن است به زودی ، فقط چند هفته قبل از پایان سال پایان یابد.  

جاری EUR / CHF قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت موج دار

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
30 روز -0.01 -1.0٪
6 ماه +0.21 +19.4٪
1 سال -0.07 -6.5٪
5 سال -06/0 -5.5٪
از سال 2000 -0.53 -49.1٪

 

EUR / CHF یک جفت عجیب است ، زیرا در حالی که این دو ارز در دو طرف مخالف طیف فارکس گسترش می یابند ، CHF یک پناهگاه امن است ، در حالی که یورو تا حدی ارز خطر است ، این دو با یکدیگر رابطه نزدیک دارند ، زیرا سوئیس در وسط منطقه یورو قرار دارد و بنابراین بیشتر تجارت بین المللی خود را با یورو انجام می دهد. در نتیجه ، بانک ملی سوئیس SNB در تلاش است تا این جفت را ثابت نگه دارد ، اما تاکنون موفقیت زیادی کسب نکرده است. برای تضعیف CHF به طور مداوم با خرید EUR / CHF مداخله می کند. آخرین بار در ماه مه بود ، که یکی از دلایل اصلی تغییر از 1.05 بود و بازپس گیری همچنان در حال انجام است ، اما به نظر می رسد که به زودی پایان می یابد ، زیرا قیمت در چند هفته گذشته متوقف شده است و بازگشت مجدد برای شروع قانع کننده نبود. بنابراین ، به نظر می رسد 1.10 قبل از رفتن به سمت برابری ، هدف این عقبگرد باشد.    

پیش بینی EUR / CHF: Q4 2020      پیش بینی EUR / CHF: 1 سال پیش بینی EUR / CHF: 3 سال 
قیمت: 1.08 – 1.10

رانندگان قیمت: COVID-19 در اتحادیه اروپا ، Brexit, احساس خطر                                                                                      

قیمت: 1.70 – 1.75  

رانندگان قیمت: ECB ، SNB ، Post Brexit ، احساس خطر جهانی ، انتخابات پس از ایالات متحده ، بهبود اقتصادی جهانی

قیمت: 1.40-1.50

رانندگان قیمت: احساس بازار ، اقتصاد جهانی ، سیاست جهانی ، ECB ، SNB

 

نمودار زنده EUR / CHF

EUR / CHF

پیش بینی قیمت EUR / CHF برای پنج سال آینده

احساسات بازار و COVID-19 

این جفت کاملا تحت تأثیر احساسات بازار قرار دارد. از آنجا که یورو و CHF بدون توجه به روشن یا خاموش بودن خطر ، در جهت مخالف حرکت می کنند. از اوایل سال 2018 میلادی ، به دلیل جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین ، احساسات منفی منفی است ، از این رو روند نزولی نزولی از 1.20 در دو سال گذشته است. اما ، از آنجا که جهان پس از قفل 2 تا 3 ماهه دوباره بازگشایی شد و اقتصاد منطقه یورو شروع به بازگشت کرد ، از ماه مه تا حدودی احساسات بهبود یافته است. همانطور که در بالا ذکر شد ، این جفت ارز بیشتر بازپرداخت شده است ، اما اکنون با همه صحبت ها در مورد موج دوم ویروس کرونا و محدودیت های منطقه ای گاه به گاه و احتمالاً قفل شدن ، دوباره احساسات کاهش می یابد. این به بهبود احساسات کمک نمی کند ، بنابراین تا زمانی که ویروس کرونا و محدودیت ها روی سر ما آویزان باشد ، معامله گران به پناهگاه های امن روی می آورند و EUR / CHF روند نزولی خود را از سر می گیرد.    

بانک مرکزی اروپا ، SNB و اقتصاد منطقه یورو 

بانک های مرکزی سال گذشته در چرخه کاهش بودند ، زیرا اقتصاد جهانی در حال کند شدن بود. اما آنها در مارس پس از شکست ویروس کرونا ، که دولتها را مجبور به بستن مرزها کرد ، دکمه وحشت را فشار دادند. بانک مرکزی اروپا نرخ های سرمایه گذاری مجدد را 0.00٪ و نرخ سپرده را -50٪ تعیین کرد ، در حالی که نرخ سیاست بانک ملی سوئیس -0.75٪ است. اما آنها برخی اقدامات شدید مانند برنامه خرید اضطراری همه گیر 1.35 میلیارد یورویی (PEPP) را در تلاش برای ایجاد دسترسی بیشتر در بودجه با تأمین هزینه کمتری برای وام دهی به شهروندان و مشاغل اروپایی معرفی کردند. عرضه پول M3 به شدت افزایش یافت ، از حدود 4٪ قبل از مارس به بالای 10٪ در ماه آگوست. همچنین بانک ملی سوئیس و دولت سوئیس برخی از برنامه های مهم را برای کمک به اقتصاد در چنین مواقعی معرفی کردند. اما ، اقتصاد منطقه منطقه یورو با کاهش بخش خدمات در ماه سپتامبر ، دوباره در حال کند شدن است. این به این معنی است که بانک مرکزی اروپا اقدامات کاهش را حفظ خواهد کرد ، در حالی که اقتصاد ایالات متحده ریتم جهش را حفظ می کند. این امر منجر به یورو ضعیف تر و پایین آمدن EUR / CHF خواهد شد. اما SNB مدام در بازارها مداخله می کند و این جفت را می خرد و چنانچه قول داده اند در صورت ضعیف شدن یورو این کار را انجام می دهند. بنابراین ، روند نزولی خیلی آرام نخواهد بود و امیدوارم که بسیاری از معامله گران درگیر جهش های DNB نباشند.     

تحلیل تکنیکال EUR / CHF – بازگشت به نظر می رسد خسته شده است 

تحلیل تکنیکی این جفت کاملاً ساده است. این جفت ارز روند نزولی را طی کرده است و ما سعی کرده ایم معاملات پس انداز را بالاتر بفروشیم. این کاهش از اوایل دهه 1990 قریب الوقوع بود ، زمانی که در حدود 1.90 معامله می شد. شدیدترین افت از بحران مالی در سال 2008 اتفاق افتاد تا سال 2011 که این جفت بیش از 60 سنت از دست داد. در ژانویه 2011 ، پس از آنکه SNB میخ این جفت را در 1.20 حذف کرد ، باعث کاهش شدید آن 0.87 شد. اما قیمت عقب نشینی کرد و از آن زمان تاکنون بالاتر از حد مجاز بوده است – اگرچه به نظر می رسد EUR / CHF در این قسمت قرار دارد.

این ضعیف ترین بازیابی در EUR / CHF بوده است

در این مدت ، میانگین های متحرک عملکرد خوبی در ایجاد مقاومت برای این جفت در هنگام بازگشت داشتند ، و در حال حاضر ، قیمت درست زیر 20 SMA (خاکستری) در نمودار ماهانه معامله می شود. به نظر می رسد که عقب نشینی اکنون متوقف شده است ، بنابراین ممکن است به پایان رسیده باشد. در هر صورت ، 50 SMA (زرد) در سطح 1.10 قرار دارد که یک سطح گرد بزرگ است ، بنابراین به نظر می رسد مکان خوبی برای باز کردن سیگنال فروش بلند مدت باشد. اگرچه ، اگر اقتصاد جهانی بهبود یابد ، که منجر به بهبود احساس خطر در بازارهای مالی نیز می شود ، اما پناهگاه های امن عقب نشینی می کنند و EUR / CHF ممکن است به 1.15 برسد ، جایی که 100 SMA (بنفش) در کمین است. اما من فکر می کنم که محتمل ترین سناریو این است که روند معکوس در حدود 1.10 اتفاق بیفتد و روند نزولی بزرگتر بار دیگر از سر گرفته شود.   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner