پیش بینی قیمت بیت کوین (BTC) برای سال 2021: آیا بیت کوین اکنون به مکان امن نهایی تبدیل شده است؟

بیت کوین – خلاصه پیش بینی

پیش بینی بیت کوین: H1 2021

قیمت: 70،000 – $ 80،000

رانندگان قیمت: احساسات بازار ، Elon Musk / Tesla ، COVID-19

پیش بینی بیت کوین: 1 سال

قیمت: 100000 – 120،000 دلار

رانندگان قیمت: وضعیت پناهگاه امن ، بانک مرکزی COVID-19 ، هاوکیش

پیش بینی بیت کوین: 3 سال

قیمت: 150،000 – 200،000 دلار

محرک های قیمت: احساس مثبت در معرض خطر ، وضعیت پناهگاه امن ، تحولات بیت کوین ، اقتصاد جهانی

 

افزایش ارزهای رمزپایه در بیشتر ماه فوریه بسیار زیاد بود ، اما پس از عقب نشینی عمده در هفته آخر فوریه ، اکنون متوقف شده است. افراد مشهور بیشتری وارد این بازار می شوند ، زیرا الون ماسک پس از سخنرانی یک هفته زودتر ، ارسال اواسط ماه فوریه ، پیاده روی کرد بیت کوین بالای 50000 دلار و رسیدن به 58.300 دلار. الون ماسک که # بیت کوین را در پیامی در Reddit مطرح کرد و اولین جهش پس از عقب نشینی ژانویه خیلی زود رخ داد بیت کوین در آخرین هفته ژانویه ، پس از آنکه در اکثر ماه گذشته کمتر عقب نشینی کرد ، تغییراتی ایجاد کرد. از بالاترین سطح درآمد ، اما دوباره از زیر 30،000 دلار معکوس شد ، جایی که به نظر می رسد یک منطقه پشتیبانی بالاتر از سطح 29،000 $ تشکیل داده است. با شروع هفته آخر ژانویه ، قیمت با افزایش بیشتر به 38000 دلار رسید. پیام الون ماسک یکی از دلایل جهش 9000 دلاری در دو روز بود.

پس از افزایش در هفته اول ژانویه ، هفته های بعد برای بیت کوین نزولی بود و از بالای 40000 دلار عقب نشینی کرد. اما ، حرکت صعودی بی امان در رمزنگاری ها ، بیت کوین را همراه با اظهار نظر ایلان ماسک در مورد Reddit ، مجدداً بالاتر برد. این دوشنبه ، در هفته دوم ماه فوریه ، شرکت Musk’s Tesla خرید عظیم به ارزش 1.5 میلیارد دلار بیت کوین و انتظار دارد که پذیرش این رمزنگاری را به عنوان نوعی پرداخت آغاز کند. این مطابق a بود بایگانی SEC در این مورد ، با تسلا گفت که:

“علاوه بر این ، ما انتظار داریم که پذیرش بیت کوین را به عنوان نوعی پرداخت برای محصولاتمان در آینده نزدیک ، با توجه به قوانین قابل اجرا و در ابتدا به طور محدود ، که ممکن است پس از دریافت آن را تصفیه کنیم یا نکنیم.”

امروز بیت کوین پیوست ، حرکت قوی دیگر صعودی را انجام داد ، زیرا خریداران از اوج اوایل ژانویه صعود کردند. در حال حاضر بیت کوین پس از شکستن 50 هزار دلار چندی پیش در حدود 53000 دلار معامله می شود و علیرغم آخرین عقب نشینی از بالاترین سطح ، که قیمت را به زیر 50،000 دلار می رساند ، حرکت صعودی فقط در بلند مدت سرعت می گیرد. آن عقب نشینی بعد از آن اتفاق افتاد نظرات ماسک پیشنهاد می کند که بیت کوین دقیقاً طلای فیزیکی نیست, که مدتی قیمت آن را بیش از 15000 دلار پایین آورده بود ، اما این قیمت بیش از 50 هزار دلار است. در حال حاضر با قیمت 550،00 دلار معامله شده و در حالی که پس از عقب نشینی در فوریه پس از عقب نشینی مبادرت می ورزید ، به سمت بالاترین قیمت ها می رود.

سال گذشته تحول عظیمی در بازار ارزهای رمزنگاری به وجود آورد. ارزهای رمزنگاری شده در طی چند ماه از دارایی های خطرناک به پناهگاه های امن تبدیل شدند ، مانند هرگز افزایش یافت ، و بیت کوین پیشگام بسته بندی بود. به گفته اکثر کارگزاران بیت کوین ، این ارز رمزنگاری شده در هفته اول ژانویه 2021 در حدود 42000 دلار معامله شد. در پیش بینی طولانی مدت قیمت بیت کوین در سپتامبر سال گذشته ، ما پیش بینی کردیم که قیمت افزایش خواهد یافت ، همانطور که نشانه ها نشان می دهد. اکنون بیت کوین پیش بینی های ما را شکست داده است. با همه آنچه در سال گذشته اتفاق افتاد ، از جمله عدم اطمینان در مورد آینده اقتصاد جهانی و سیاست ، همه ارزها فوق العاده افزایش یافت و ارزهای رمزپایه برای برخی ایمنی ها توجه زیادی را به خود جلب کردند.

بازار ارزهای رمزنگاری شده ، به ویژه در سه ماه آخر سال 2020 ، بیشتر صعود کرد و تاکنون ، حرکت در سال 2021 ادامه دارد ، که نشان دهنده حرکت صعودی بیشتر است. با این حال ، در حالی که بیت کوین کاملاً در حال افزایش است ، تعداد کمی از سکه های دیجیتال دیگر بالاترین رکورد را ایجاد کرده اند که می تواند با عملکرد بیت کوین مطابقت داشته باشد ، و حتی برخی از رمزنگاری های خاص نیز وجود دارد که کاملاً از دست می روند. بنابراین ، بیت کوین همچنان رهبر بسته در بازار رمزنگاری است و پول زیادی را از سرمایه گذاران بزرگ جذب می کند ، که آن را به یک ابزار سرمایه گذاری قابل احترام تبدیل کرده است.  

 

جاری BTC / USD قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت بیت کوین

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
3 ماه +34530 +178٪
6 ماه +41،430 +341٪
1 سال +44،075 +487٪
3 سال +42،700 +465٪
5 سال +52،665 +9244٪

بنابراین ، پیش بینی قیمت بیت کوین و تجزیه و تحلیل فنی ، که در این پیش بینی عمیق تر به آن نگاه خواهیم کرد ، اشاره به حرکت صعودی بیشتر برای رمزنگاری اصلی دارد ، در حالی که تحولات اخیر بیت کوین نیز در دراز مدت مثبت است. احساسات در بازار ارزهای دیجیتال در ماه های اخیر بسیار مثبت بوده است و فقط برای آلت کوین ها بهتر می شود و این به سال 2021 نیز سرایت می کند ، بنابراین در ابتدای سال جاری همه چیز برای بیت کوین نشان می دهد ، اگرچه وضعیت ممکن است تغییر کند ، همانطور که بعد از اولین هجوم طلا تغییر کرد ، زمانی که در سال 2018 سقوط کرد ، اما ما شما را با پیش بینی های ارز و ارز رمزنگاری شده به روز می کنیم.

بیت کوین ، که مهمترین ارز رمزنگاری شده به حساب می آید ، کاملاً شهرت خود را به عنوان یک رهبر در بازار رمزنگاری ، که از زمان تأسیس بنیانگذار ساتوشی ناکاموتو به دست آورد ، تحقق بخشید. پس از افزایشی که در پایان سال 2017 در بازار رمزنگاری مشاهده کردیم ، زمانی که بیت کوین تقریباً به 20 هزار دلار رسید ، قیمت دوباره کاهش یافت و برای مدت دو سال معامله شد ، تا سه ماه آخر سال 2020 ، زمانی که “طلا” برای ارزهای رمزنگاری شده دوباره بازگشت و ما شاهد افزایش بیش از 42،000 دلار بیت کوین بودیم.  

رویدادهای آینده برای تأثیر بر قیمت بیت کوین

 

  • فوریه ، 20221 هند برنامه های ممنوعیت بیت کوین را برنامه ریزی می کند     
  • تسلا در آینده برای قبول بیت کوین به عنوان پرداخت
  • 4 و 5 ژوئن 20221    انتقال بیت کوین به میامی   

 

 

نمودار زنده بیت کوین

 

پیش بینی قیمت بیت کوین برای 5 سال آینده

احساس بازار رمزنگاری

احساسات در بازار ارزهای رمزنگاری در سالهای گذشته همچنان روشن و خاموش می شد و آنها را صعودی می کرد و دوباره نزول می کرد تا اواخر سال 2020. با این حال ، از اکتبر سال گذشته ، احساس بازار برای کل بازار رمزنگاری کاملا مثبت شده است و هیچ علامتی از بازگشت ندارد. پس از موجی که در پایان سال 2017 در این بازار مشاهده کردیم و به دنبال آن تغییر در ابتدای سال 2018 رخ داد ، احساسات در بازار ارزهای رمزپایه تا اوایل سال 2020 عمدتا خنثی بود. در نتیجه ، بخش بیشتری از ارزهای رمزپایه معامله شده تا اوایل سال 2020 بیشتر به صورت پهلو است. در ابتدای سال گذشته میلادی احساسات در بازار ارزهای رمزپایه بهبود یافت و در دو ماه اول شروع به صعود کردند ، اما شیوع ویروس کرونا در اواخر فوریه در اروپا باعث منفی شدن احساسات شد ، ارسال altcoins پایین تر تا اواسط ماه مارس. اما ، در آن زمان شاهد یک تغییر ناگهانی بودیم و از آن زمان احساسات در بازار رمزنگاری در حال بهبود است ، همانطور که در CryptoIndex 100 در زیر مشاهده می کنید.

فهرست CIX 100

این شاخص رمزنگاری در اواخر سال 2018 آغاز شد و در ابتدا ، بین پایان 0.20 و 1 تا پایان اکتبر 2020 ، هنگامی که شکست رخ داد ، بالا و پایین شد. اعلامیه پی پال مبنی بر اتخاذ ارزهای رمزپایه به عنوان وسیله پرداخت در سیستم عامل خود ، به بهبود احساسات در ماه اکتبر کمک کرد ، اما شکست در نوامبر رخ داد و در ژانویه 2020 ، شاخص CIX 100 به 2.75 واحد رسید. طی چند ماه گذشته بیت کوین از احساس مثبت در بازار رمزنگاری نهایت استفاده را کرده است ، در حالی که سایر آلت کوین ها مانند Ripple یا Litecoin سود زیادی دریافت نکرده اند. Ethereum در حال صعود به بالاترین قیمت 1420 دلار است.

آیا بیت کوین به طلای جدید تبدیل شده است?

در پایان سال 2017 ، توجه بازارهای مالی و عموم مردم برای اولین بار به بازار ارزهای رمزپایه روی آورد و آن را به عنوان یک بازار جداگانه و مهم تأیید کرد. اما ، با توجه به افزایش 2020 ارزهای رمزنگاری شده و احساسات صعودی تا سال 2021 ، 2017 دیگر چندان چشمگیر به نظر نمی رسد. شاید سقوطی که در سال 2018 رخ داد ، پس از افزایش در پایان سال 2017 ، چشمگیر بود ، اما در اینجا در FXLeaders ، ما پیش بینی نمی کنیم که چنین سقوط دیگری در بازار رمزنگاری انجام شود ، خصوصاً در مورد Bitcoin. ممکن است یک بازپرداخت عمیق وجود داشته باشد ، مثلاً از 40،000 دلار ، جایی که در 10 ژانویه معامله می شد ، تا 20،000 $ ، که قبلاً آخرین مقاومت بود. اما انتظار نمی رود که زیر 10،000 دلار تغییر کند.

دلیل این امر این است که به نظر می رسد وضعیت بازار رمزنگاری تغییر کرده است. ارزهای دیجیتال به عنوان بازاری با ریسک بالا در نظر گرفته می شوند که در آن معامله گران با توجه به نوسانات زیاد و اسپردهای زیاد در زمان احساس خطر مثبت سرمایه گذاری می کنند. در حال حاضر ، معامله گران به ارزهای رمزنگاری شده روی می آورند که عدم اطمینان زیاد است ، که آنها را به پناهگاه های امن تبدیل می کند – و حتی بیشتر از آنهایی که سنتی هستند ، مانند JPY یا Gold ، به خصوص از آنجایی که نخست وزیر ژاپن شینزو آبه در ماه آگوست استعفا را تحویل داد 2020. عدم اطمینان در سال 2020 بسیار زیاد بود ، به دلیل ویروس کرونا ، بحران اقتصادی ، سیاست های ایالات متحده و غیره. همه چیز برای خرید بسیار خطرناک شد ، به جز بازارهای سهام که ممکن است از تمام برنامه های محرک دولت ها و بانک های مرکزی در اطراف آن بهره مند شوند. جهان.

بازار ارزهای رمزنگاری شده کاملاً بر اساس شایستگی های خود سالی کاملاً سرسخت داشت. با بالا رفتن خطر برای ارزهای عادی ، معامله گران و سرمایه گذاران به بازار رمزنگاری روی آوردند و به این ترتیب به آن پناهگاه دادند. روند صعودی طلا و نقره در آگوست سال 2020 به پایان رسید ، در حالی که ارزهای رمزپایه و به ویژه بیت کوین روند مثبت افزایش یافته است. این باعث جذب سرمایه گذاران عمده شده است     

بیت کوین ، رهبر بازار در ارزهای رمزپایه 

همانطور که در بالا توضیح دادیم ، بازار ارزهای دیجیتال در چند ماه آخر سال 2020 بسیار صعودی شد و تاکنون ، روند در چند هفته اول سال 2021 ادامه داشته است. بازار رمزنگاری سرانجام به مارک 1 تریلیون دلار رسیده است ، که به نظر می رسید در ابتدای سال 2020 فاصله زیادی وجود دارد. حتی چند ماه پیش ، در اکتبر سال 2020 ، کل سقف بازار برای کل بازار رمزنگاری فقط حدود 330 میلیارد دلار بود ، که فقط یک سوم ارزش سه ماه بعد بود. سرمایه بازار بیت کوین از 10 ژانویه 2021 بالغ بر 726 میلیارد دلار است که سهم شیر کل بازار را در حدود 70٪ تشکیل می دهد..   

بیت کوین از همان ابتدا رهبر بازار رمزنگاری بوده است ، از آنجا که اولین ارز دیجیتال بود که به کار خود ادامه داد. فراز و نشیب های زیادی رخ داده است ، سکه های جدیدی از چنگال های سخت بیت کوین و رسوایی ها و غیره بیرون می آید ، اما بیت کوین وضعیت خود را به عنوان رهبر در این بازار جدید حفظ کرده است و در واقع با جدیدترین موج ، وضعیت خود را تقویت کرده است ، افزایش تفاوت در ارزش و محدودیت بازار در مقایسه با سایر ارزهای رمزپایه. در واقع بیت کوین بود که در سال 2017 و دوباره در سال 2020 شروع به جهش کرد. به عنوان رهبر در بازار رمزنگاری ، بیت کوین بزرگترین سرمایه گذاری ها را نیز به خود جلب می کند.

بیت کوین عملکرد بهتری نسبت به سایر بازارها داشته است

بیت کوین علاوه بر اینکه هدف سرمایه گذاری برای معامله گرانی است که مایل به سرمایه گذاری در دارایی های پر خطر هستند ، در سه ماهه چهارم سال 2020 وجوه قابل توجهی را از شرکت های بزرگ سرمایه گذاری و سرمایه گذاران خصوصی و دولتی جذب کرد و بنیان های آن را حتی بیشتر مستحکم کرد. در حقیقت ، تجمع چند ماه اخیر عمدتا توسط سرمایه گذاران بزرگ موسسه ای انجام شده است ، مانند MassMutual که 100 میلیون دلار بیت کوین در دسامبر 2020 خریداری کرد ، Skybridge Capital با سرمایه گذاری 182 میلیون دلار ، همچنین در دسامبر و Guggenheim ، که برای سرمایه گذاری درخواست کرده تا 500 میلیارد دلار یا حداکثر 10 درصد از صندوق کلان 5 میلیارد دلاری آن در بیت کوین. این نشان می دهد که تصادفی مانند آنچه در ابتدای سال 2018 مشاهده کردیم ، مشاهده نخواهیم کرد ، زیرا این پول بزرگی است که برای بلند مدت سرمایه گذاری شده است.

نکات منفی احتمالی افزایش نرخ بیت کوین

در حالی که عملکرد ارزهای رمزپایه در طی سال 2020 عالی بود ، عواملی وجود دارد که ممکن است سود بیشتر برای بیت کوین را محدود یا کند کند. علاوه بر وضعیت امن که بیت کوین در یک سال گذشته به دست آورده است ، یکی از دلایل اصلی افزایش این واقعیت جریان گسترده ارز فیات است. دولت ها و بانک های مرکزی از طریق برنامه های محرک پولی و مالی پول نقد می انداختند و بخشی از این پول نقد به بازار رمزنگاری ها سرازیر می شود. اما ، در حالی که بانک ها و دولت ها در سال 2021 شیر آب را خاموش نمی کنند ، اما به احتمال زیاد بسته های قبلی را از آنچه تاکنون اعلام شده افزایش می دهند. اما آنها ممکن است به شروع پایان این برنامه ها تا سال 2022 اشاره کنند ، که تأثیر منفی بر تقاضای ارز رمزپایه خواهد گذاشت.

سختی استخراج همراه با افزایش قیمت افزایش یافته است

عامل دیگری که ممکن است بر روند صعودی Bitcoin در ماه های آینده تأثیر بگذارد ، مشکل در استخراج است. با گران شدن بیت کوین ، درآمد استخراج معادن افزایش یافته است ، از اوت سه برابر شده است. اما ، این تعداد بیشتری از ماینرها را به بازی جذب کرده است ، به ویژه شرکتهای بزرگ سازمانی ، مانند شرکتهای استخراج مانند Riot Blockchain (RIOT) و Marathon Patent Group (MARA) ، که پیش خرید مشابهی را برای 31000 و 90،000 ماشین در سال 2020 انجام داده اند تولید کنندگان ماشین آلات معدن قادر به پاسخگویی به تقاضا نیستند ، که به افزایش دشواری استخراج کمک کرده است. نمودار بالا نشان می دهد در حالی که بیت کوین به سمت 40000 دلار رسید ، این سختی به بالاتر از 20 تریلیون رسید و رشد آن همچنان ادامه خواهد داشت که برای بیت کوین سنگین تر خواهد بود ، از نظر تداوم سرعت افزایش در دراز مدت. با این وجود ، پیش بینی قیمت بیت کوین برای سه ماهه آینده همچنان صعودی است. 

تجزیه و تحلیل فنی

سطح 40،000 دلار اکنون شکسته شده است

با نگاهی به نمودار ماهانه بیت کوین ، می بینیم که قیمت برای چندین سال ، تا اوایل سال 2017 ، در محدوده بسیار محدود معامله شده بود ، جدا از جهش در اواخر سال 2013 ، که خیلی سریع خنک شد. این نشان می دهد که توجه به ارزهای دیجیتال تا زمانی که در سال 2017 افزایش یابد کم بود. میانگین های متحرک پشتیبانی می کردند ، اما آنها ارتباط خود را با قیمت در سال 2017 از دست دادند ، اگرچه پس از تغییر در سال 2018 ، 50 SMA دوباره آن کار را آغاز کرد و متوقف شد کاهش می یابد. یک پایین برای بیت کوین بالاتر از 3000 دلار قرار گرفت و ما شاهد جهش به 13847 دلار در سال 2019 بودیم. هرچند که دوام نیاورد و برای سال بعد ، روند نزولی شد ، زیرا بیت کوین به سمت 3000 دلار حرکت کرد. ، پس از سقوط ویروس کرونا اولیه. اما ، علی رغم سوراخ شدن ، میانگین متحرک نگه داشته شد و جهش بزرگ آغاز شد ، اگرچه پس از شکست در بالاترین قیمت سال 2017 ، کمی کمتر از 20000 دلار ، افزایش رسمی بود.

10 SMA سرانجام با قیمت نمودار روزانه کنار آمد

نرخ بیت کوین زنده 

در نمودار هفتگی بالای این مقاله ، 200 SMA (بنفش) پشتیبانی نهایی از بیت کوین بود ، اگرچه میانگین متحرک و سطح حمایت و مقاومت قبلی اکنون اهمیت خود را از دست داده است ، زیرا خریداران منتظر رسیدن به آنها نیستند ، ترجیح می دهند با احساسات خالص تجارت کنند. در نمودار روزانه ، 20 SMA به عنوان پشتیبانی در نوامبر 2020 ، پس از اولین افزایش در ماه اکتبر ، و از زمان شکستن سطح 20،000 دلار در دسامبر برگزار شد ، بیت کوین به عقب نگاه نکرد و 20 SMA نیز نتوانست رسیدن. بنابراین ، نمودارها در ژانویه کاملا صعودی باقی می مانند و پیش بینی قیمت بیت کوین نشان دهنده یک روند نزولی مانند آنچه در سال 2018 دیدیم نیست.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner