پیش بینی قیمت طلا برای سال 2021: آیا روند طلا تغییر کرده است؟

وقتی ما تحلیل طولانی مدت خود را برای ارسال کردیم طلا, قیمت در میانه یک روند بسیار سرسخت کله شق بود. این احساس در بازارهای مالی منفی بود ، و این امر باعث حفظ پناهگاه های امن در تقاضا شد. از آن زمان تاکنون وضعیت اساسی تغییر چندانی نکرده است: اقتصادهای پیشرفته هنوز در تلاش هستند ، ویروس کرونا همچنان در اطراف خود آویزان است ، جهان دستخوش تغییرات سیاسی و اقتصادی بزرگی است ، اما تقاضا برای کالاهای پناهنده کاهش یافته است. در نتیجه ، طلا در هفته دوم آگوست 2020 نزولی شد و ما انتظار داریم که این حرکت نزولی ادامه یابد.

جاری طلا قیمت: $

تغییرات اخیر در قیمت طلا

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
6 ماه +37 +1.9٪
1 سال +111 +6.3٪
3 سال +396 +28.3٪
5 سال +812 +77.6٪
از سال 2000 +1،623 +662.2٪

طلا از اواسط سال 2018 روند صعودی را طی کرد ، که در نتیجه هر آنچه در طول سال اتفاق افتاد ، در سال 2020 سرعت بیشتری گرفت. از بین رفتن ویروس کرونا در غرب باعث افزایش طلا شد و این امر در تابستان با افزایش نزولی دلار رو به افزایش بود. اما ، همه چیز در هفته دوم ماه اوت معکوس شد و از آن زمان تاکنون طلا روند نزولی داشته است.

روند به خصوص قوی نبوده است ، اما این امر علی رغم این واقعیت رخ می دهد که امسال USD به شدت نزولی بوده است. علاوه بر این ، احساس سرمایه گذاران همچنان منفی باقی مانده است ، اما کالاهای امن مانند طلا و نقره در حال کاهش است. این نشان می دهد که اگر اقتصاد جهانی بهبود یابد و احساسات معکوس شود ، و با صعودی شدن دلار ، این روند سریعتر کاهش خواهد یافت ، که ممکن است پس از تصویب بسته محرک اقتصادی در سنای آمریکا رخ دهد..

طلا – خلاصه پیش بینی

پیش بینی طلا: H1 2021

قیمت: 1600 دلار – 1650 دلار

رانندگان قیمت: عقب نشینی فنی ، موج دوم COVID-19 ، عقب نشینی از پناهگاه امن

پیش بینی طلا: 1 سال

قیمت: 1350 دلار – 1400 دلار

رانندگان قیمت: پست COVID-19 ، بانک های مرکزی Hawkish ، وارونه دلار ، احساس مثبت ریسک

پیش بینی طلا: 3 سال

قیمت: 2000 دلار

محرک های قیمت: بازیابی اقتصادی ، ویروس پست کرونا ، سیاست های پولی سختگیرانه ، بازده بالاتر اوراق قرضه

 

نمودار زنده طلا

 

پیش بینی قیمت طلا برای 5 سال آینده

طلا در طی دو سال گذشته بسیار صعودی بوده است ، به دلیل افزایش جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین ، که احساسات را در بازارهای مالی منفی نگه داشت ، همانطور که در پیش بینی قیمت طلا برای سال 2020. روند صعودی فقط با از بین بردن ویروس کرونا در اروپا در ماه مارس سرعت گرفت ، اما وقفه ای که در تابستان داشتیم و همراهی آن با جهش اقتصادی ، باعث مثبت شدن احساسات در بازارهای مالی و منفی شدن مناطق امن شد. این به طلا نزولی تبدیل شد و این روند با وجود محدودیت های جدید COVID-19 تا پایان سال 2020 ادامه داشت. این نشان می دهد که حرکت طاقت فرسای طلا در سال 2021 بیشتر است ، زیرا جهان از آنچه در سال 2020 اتفاق افتاد بهبود می یابد.

همبستگی منفی دلار آمریکا از دست رفته است

رابطه با دلار آمریکا برای کالاها مهم است ، زیرا بیشتر آنها با دلار معامله می شوند. دلار و طلا در بیشتر مواقع با یکدیگر رابطه منفی دارند ، به طوری که وقتی دلار پیشرفت می کند ، طلا سقوط می کند و بالعکس. دلار در سال 2020 بسیار ضعیف بود و طلا تا اوت افزایش می یافت. عوامل دیگری برای این حرکت صعودی قوی وجود داشت ، مانند سقوط اقتصادی جهانی ، ویروس کرونا و غیره ، که ما در زیر تجزیه و تحلیل خواهیم کرد ، اما همبستگی USD نقش مهمی در تقویت حرکت صعودی داشت..

اما ، از هفته دوم آگوست ، وضعیت تغییر کرده است و باعث نزولی شدن طلا و نقره شده است. دلار آمریکا نزولی باقی مانده است ، جدا از کمی عقب نشینی در سپتامبر و اکتبر ، اما این فلزات روند نزولی داشته اند. این به یک حرکت نزولی دیگر اشاره دارد که با کاهش دلار در پایان دلار صعود کند و در نهایت صعود کند. نشانه هایی وجود دارد که مدتی در Q1 سال 2021 اتفاق می افتد ، احتمالاً زودتر از دیرتر ، همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد ، بنابراین روند نزولی طلا احتمالاً در سال 2021 ادامه خواهد داشت.

در حالی که سرمایه گذاران جهانی موفق می شوند در طول دوره های عدم اطمینان با دلار آمریکا کار کنند ، علی رغم جنگ تجاری با چین ، این نوع حرکت نسبت به سال گذشته بی صدا شده است. آنها ترجیح می دهند با طلا بروند.

در سال جاری ، مهمترین تأثیر بر قیمت طلا توسط سیاست پولی ایالات متحده بوده است که توسط فدرال رزرو کنترل می شود. نرخ بهره به دلیل عاملی که به عنوان “هزینه فرصت” شناخته می شود ، به طور قابل توجهی بر قیمت شمش تأثیر می گذارد. هزینه فرصت ایده رها کردن سود تقریباً تضمین شده در یک سرمایه گذاری برای دستیابی به سود بیشتر در سرمایه دیگر است. با توجه به چشم انداز تاریخی ، رابطه منفی شدیدی بین نرخ بهره و قیمت طلا وجود دارد.

با این وجود ، افزایش چشمگیر قیمت طلا می تواند ناشی از نرخ پایین بهره از همه بانک های مرکزی در سراسر جهان باشد که برای جلوگیری از کندی اقتصادی ناشی از قفل های ناشی از همه گیر ویروس کرونا ، کاهش یافته اند. فدرال رزرو ایالات متحده نرخ بهره آنها را از 1.75٪ به 1.25٪ در ماه مارس کاهش داد ، که این باعث فروش شدید دلار آمریکا شد و باعث ایجاد یک سوگیری صعودی برای فلز گرانبها ، طلا شد. بعداً ، در 16 مارس ، فدرال رزرو تصمیم گرفت با توجه به شیوع گسترده COVID-19 ، نرخ را حتی بیشتر صعودی کند ، از 1.25٪ به 0.25٪ کاهش دهد..

سیاست پولی فدرال رزرو و بسته تحریک آتی ایالات متحده

مناطق امن و نرخ بهره پایین نیز دارای سابقه قوی همبستگی منفی هستند. وقتی فدرال رزرو (FED) نرخ بهره را کاهش می دهد ، قیمت طلا افزایش می یابد. یکی از دلایل آن اضافه پول نقد اضافی در اقتصاد و سراسر جهان است ، زیرا اقدامات FED کل اقتصاد جهانی را تحت تأثیر قرار می دهد. مقداری از آن پول نقد به طلا منتقل می شود. دلیل دیگر کاهش بازده اوراق قرضه خزانه داری است که سود کمتری کسب می کند ، بنابراین سرمایه گذاران را به پناهگاه های امن تبدیل می کند.

FED در مارس 2020 نرخ های بهره را به شدت تهاجمی کاهش داد ، که پناهگاه های امن طلا را به شدت مورد تقاضا قرار داد. FED نرخ ها را در مرز پایین بین 0.00٪ و 0.25٪ بدون تغییر نگه داشته است ، اما با این وجود طلا از آگوست روند نزولی داشته است. این علامت مثبتی نیست ، به خصوص اگر FED تصمیم بگیرد که در بعضی از زمان ها شاهین تراشی کند.

آخرین بیانیه FOMC در 18 دسامبر و کنفرانس مطبوعاتی متعاقب آن با رئیس جروم پاول ، حاکی از آن است که FED این درام را کنار گذاشته است. اکثر بانکهای مرکزی و دولتهای بزرگ در طی سال 2020 واقعاً چشمگیر بوده اند ، در نتیجه بحران اقتصادی ، اما ، آخرین جلسه FED این تصور را ایجاد کرده است که FED دیگر بدتر نمی شود و آنها در پایان نور می بینند از تونل.

آنها به زودی تغییر در سیاست پولی را پیشنهاد نکردند ، اما اگر اقتصاد ایالات متحده که سرعت بهبود را نسبت به اروپا به خوبی حفظ می کند ، بهبود یابد ، ممکن است رخ دهد. همانطور که داده ها نشان داده شده است ، اصول اقتصادی ایالات متحده جامد باقی مانده است ، در حالی که بسته محرک اقتصادی انتظار می رود هزینه های بیشتری را از مصرف کننده آمریکایی تحریک کند ، که به بهبود هر چه بیشتر اقتصاد کمک می کند. بنابراین ، هرچقدر که شرایط اکنون تاریک به نظر برسد ، FED می تواند در ماه های آینده صدای کمرنگ و فاحش تری به خود بگیرد ، که یک عامل منفی برای طلا خواهد بود.

احساسات بازار و اقتصاد جهانی باید برای طلا مثبت باشد

همانطور که می دانیم کالاها واقعاً به احساسات در بازارهای مالی حساس هستند. کالاهای پرخطر مانند نفت ، گاز ، مس و غیره تمایل دارند که احساسات مثبت شوند ، به این معنی که تجار و سرمایه گذاران احساس می کنند با سرمایه گذاری در آنها ریسک بیشتری می کنند. وقتی احساس بازار منفی است ، کالاهای امن مانند طلا و نقره تمایل به افزایش دارند ، زیرا سرمایه گذاران به آنها به عنوان مکانی امن برای ذخیره پول نقد مراجعه می کنند. این دلیل صعودی شدید طلا در نیمه اول سال 2020 تا ماه اوت بود.

اما همانطور که اشاره کردیم ، روند آن زمان تغییر کرد. همانطور که داده ها در اواخر ژوئیه و آگوست نشان می دهد ، اقتصاد جهانی در Q3 شروع به بازگشت به شدت می کند ، که باعث بهبود تمایل به بازار می شود. احتمالاً این همان چیزی بود که در آن زمان وارونه شد. بازرگانان فکر کردند که تاریکی اقتصادی قفل خانه ها به پایان رسیده است و شروع به دور شدن از پناهگاه های امن کردند.

اما اواخر پاییز دوباره اوضاع خراب شد و اقتصاد جهانی نیز رو به ضعف گذاشت. اقتصاد منطقه یورو به ویژه از نظر خدمات ، که از ماه سپتامبر در رکود به سر می برد ، روند صعودی به خود گرفت ، در حالی که اعتماد مصرف کننده بیشتر به قلمرو منفی فرو رفت. اقتصاد انگلیس احتمالاً در حال حرکت به سمت یک رکود دیگر است ، حداقل در رابطه با فعالیت های خدماتی ، که در ماه نوامبر به زیر حد بی طرف رسید. از طرف دیگر ، اقتصاد چین در حال رونق است و با کمک مرحله دوم برنامه های محرک اقتصادی اتحادیه اروپا ، دولت ایالات متحده ، پس از امضای لایحه متوسط ​​900 دلاری رئیس جمهور آمریکا ، احساسات ریسک را مثبت نگه می دارد. ، FED ، بانک مرکزی اروپا و سایر بانک های بزرگ مرکزی. این امر برای پناهگاه های منفی منفی است و عامل دیگری است که باعث صعود طلا در چند ماه گذشته شده است. پیش بینی می شود که این احساس در سال 2021 بهبود یابد و این باید طلا را در پای عقب نگه دارد.

آیا پایان COVID-19 به معنای پایان است ، یا آیا یک روند صعودی طلائی را آغاز می کند?

شیوع COVID-19 تأثیر گسترده ای در همه چیز داشته است ، نه فقط در بازارهای مالی. بدیهی است که این مسئله در سیاست جهانی ، در مشاغل ، در زندگی اجتماعی و با تمام فاصله های اجتماعی تأثیر داشته و البته طلا نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. اولین واکنش هنگام ویروس کرونا در اروپا کاهش 250 دلار بود ، از 1700 دلار به 1450 دلار ، اما این بیشتر یک حرکت USD بود ، زیرا معامله گران در وحشت اولیه به دلار آمریکا تبدیل شدند..

پس از آن ، بازارها به خود آمدند و آنها از اواسط ماه مارس به پناهگاه های امن تبدیل شدند. طلا به شدت صعودی شد و روند صعودی تا اوت ادامه داشت ، اما پس از آن ویروس کرونا در تابستان در غرب عقب نشینی کرد و جهان در ماه ژوئن دوباره بازگشایی شد ، که از نتایج اقتصادی داده های ماه اوت دیده می شود. همانطور که در بالا ذکر شد ، این آغاز پایان روند صعودی طلا بود. با این حال ، ویروس کرونا بار دیگر در اروپا و ایالات متحده زنده شده و محدودیت ها افزایش یافته است ، اما طلا توجهی به آن نمی کند. این روند از ماه اوت نزولی باقی مانده است و بازپرداخت بالاتر در دوره هایی انجام شده است که USD به شدت ضعیف بود. این نشان می دهد که بازارها به ویروس کرونا عادت می کنند ، بنابراین دیگر آنقدر بر طلا تأثیر نمی گذارد.

تجزیه و تحلیل فنی – آیا بازگشت مجدد به پایان رسیده است ، یا این یک روند معکوس است?

با نگاهی به نمودار هفتگی ، می بینیم که طلا در تابستان 2018 با افزایش جنگ تجاری بین ایالات متحده و چین ، صعود کرد. قیمت معکوس با شروع قیمت 1،160 دلار شروع شد و از آن زمان تاکنون بیش از 900 دلار افزایش یافته است. طلا بالاتر از میانگین متحرک در این نمودار حرکت کرد ، جایی که تا همین اواخر باقی مانده بود ، و در اکتبر سال 2020 به زیر 20 SMA (خاکستری) رسید. 50 SMA (زرد) پشتیبانی نهایی از طلا در این نمودار زمانی است . در اوایل ماه مارس امسال ، هنگام ویروس کرونا ، در هنگام اولین نزول برگزار شد و پس از شکسته شدن 20 SMA ، در نوامبر برگزار شد. قیمت از 50 SMA عقب نشینی کرد ، اما به نظر می رسد که 20 SMA ممکن است اکنون به مقاومت تبدیل شود ، زیرا در اولین تلاش قیمت را رد کرد. اگر شمعدان دسامبر بسته شود ، به عنوان یک دوجی یا یک چکش ، که به نظر می رسد به احتمال زیاد ، این یک سیگنال نزولی است ، که ممکن است ما را به کوتاه مدت طلا فریب دهد.

تجزیه و تحلیل فنی طلا

50 SMA هنوز به عنوان پشتیبانی از نمودار هفتگی عمل می کند

در نمودار روزانه ، طلا با پشتیبانی از 1،450 دلار که در حین سقوط ویروس کرونا ، نگهداری شده بود ، حمایت کرده است. از آن زمان به بعد ، قیمت بالاتر می رود و میانگین های متحرک نیز به نوبه خود در ارائه پشتیبانی عمل می کنند. با افزایش روند صعودی ، کوچکترها قیمت را بالاتر می بردند ، اما اکنون که بازپس گیری بسیار عمیق تر شده است ، MA های بزرگتر مانند 200 SMA (بنفش) به نوبه خود تغییر کرده اند. طلا در اوایل ماه دسامبر با پایین آمدن از میانگین متحرک ، بالاتر از 50 SMA حرکت کرد ، اما 100 SMA (سبز) به مقاومت تبدیل شد. اکنون طلا در نمودار روزانه بیش از حد خریداری شده است و این الگو به یک چرخش نزولی اشاره دارد ، بنابراین بیایید ببینیم که آیا روند نزولی پیش خواهد آمد و روند نزولی چند ماه گذشته ادامه خواهد داشت یا اینکه بالاتر از 100 SMA شکسته و مجدداً روند صعودی را تجربه خواهد کرد. روند صعودی بزرگتر.

تجزیه و تحلیل فنی طلا

گزاف گویی در نمودار روزانه کامل به نظر می رسد

نرخ زنده طلا

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner