پیش بینی قیمت نقره برای سال 2021: آیا حمایت برای نقره حفظ می شود؟

هفته های اخیر در حالی که تاجران خرده فروشی و سرمایه گذاران اقدام به یک جنگ صلیبی علیه وال استریت کرده اند ، یک پدیده عجیب در بازارهای مالی اتفاق افتاده است. این کار با معامله گران و سرمایه گذاران خرده فروشی پس از ارسال پست در Reddit برای خرید سهام GameStop آغاز شد که به طغیان افزایش یافت. بیت کوین همچنین پس از ارسال الون ماسک در Reddit # بیت کوین در اواخر فوریه ، حدود 8000 دلار بالاتر رفت. نقره آخرین دارایی بود که از جامعه معامله گران Reddit رونق گرفت ، پس از ارسال هفته گذشته در Reddit ، نقره را “بزرگترین کوتاه در جهان” اعلام کرد و معامله گران را تشویق کرد که به اعتماد iShares بپردازند تا راهی برای بزرگ نگه داشتن آن باشد بانک ها. iShares Silver Trust شرکت BlackRock Inc. ، بزرگترین کالای مورد معامله در بورس و ردیابی فلز ، خالص ورودی 944 میلیون دلاری را در روز جمعه ثبت کرد.

عملکرد دارایی های پناهگاه امن در طی سال 2020 متفاوت بوده است. آنها به دلیل تنش در خاور میانه سال را با کمی صعودی آغاز کردند ، اما به دلیل وحشت اولیه پس از ویروس کرونا به اروپا ، در فوریه و مارس سقوط کرد. پناهگاه های امن پس از خاموش شدن حالت وحشت ، روند صعودی خود را از سر گرفتند و همزمان با رفتن اقتصاد جهانی به رکود گسترده ، نقره و طلا بالاتر رفتند. در عرض چند ماه ارزش نقره تقریباً سه برابر شد و از 10 دلار به 30 دلار رسید ، در حالی که طلا با افزایش بیش از 2 هزار دلار ، به بالاترین رکورد رسید..

در آخرین پیش بینی بلند مدت خود ، نقره ای را با یک حرکت صعودی قوی ترک کردیم ، اگرچه این حرکت طولانی مدت طول نکشید و در هفته دوم آگوست ، شاهد یک چرخش نزولی در فلزات پناهگاه امن بودیم. طلا بیش از 300 دلار ضرر کرد و دوباره به زیر 2000 دلار سقوط کرد ، جایی که از آن زمان معامله می شود ، در حالی که نقره در محدوده ای تقریباً 22 تا 30 دلار پرش می کند. بنابراین ، نقره در این مدت عملکرد بسیار بهتری از طلا داشته است ، با نسبت طلا / نقره ، همانطور که در نمودار نشان داده شده است ، از اواسط مارس 2020 کاهش می یابد. به طور کلی ، نقره سال را با دستاوردهای مناسب به پایان رساند ، اگرچه ممکن است 2021 برای آن خیلی صعودی نباشد ، همانطور که از تجزیه و تحلیل در زیر.      

جاری نقره قیمت: $

 

تغییرات اخیر در قیمت نقره

عادت زنانه تغییر ($) تغییر دادن ٪
6 ماه +4.62 +17.8٪
1 سال +8.21 +46.4٪
3 سال +8.86 +52.1٪
5 سال +11.65 -81.5٪
از سال 2000 +48/20 +379٪

 

همانطور که در بالا ذکر شد ، پناهگاه های امن سال مخلوطی در سال 2020 داشتند. اگرچه ممکن است به نظر برسد که آنها ارزش خود را بدست آورده اند ، که به ارزش USD انجام دادند. با این حال ، این می تواند به ضعف برجسته دلار در این مدت نسبت داده شود. حتی در این صورت ، فلزات پناهگاه امن ، مانند طلا و نقره ، از ماه آگوست عقب نشینی کرده اند ، در حالی که سود در ارزهای امن بسیار کمتر از کاهش دلار است ، که نشان می دهد به طور کلی ، پناهگاه های امن از زمان اواسط سال 2020.

تقاضای صنعتی برای نقره افزایش یافته است ، با این وجود ما هیچ شتاب صعودی عمده ای مشاهده نکرده ایم. اکنون نیز تجمع دسامبر در طلا و نقره به پایان رسیده است ، زیرا قیمت در دو هفته اول ژانویه دوباره نزولی شد. نوسانات مطمئناً بسیار زیاد بوده است ، زیرا قیمت باعث نوسانات زیادی شده است که فرصت های خوبی را برای تجارت فراهم کرده است ، اگرچه ریسک نیز بسیار زیاد بوده است. اکنون ، برای نقره ، قیمت دوباره در حال نزول است و اگر وضعیت دلار در سال 2021 بهبود یابد ، که در برخی مواقع باید باشد ، ممکن است سال نقره و طلا نزولی باشد.

 

رویدادهای آینده برای تأثیرگذاری بر قیمت نقره

 

سه شنبه ، 2 فوریه ، 2021 Q4 GDP QoQ منطقه یورو

چهارشنبه ، 3 فوریه ، 2021   منطقه یورو CPI ژانویه (سالانه)

 

نقره ای – خلاصه پیش بینی

پیش بینی نقره: H1 2021

قیمت: 122 دلار – 23 دلار

محرک های قیمت: احساسات بازار ، COVID-19 ، اقتصاد جهانی ، سیاست

پیش بینی نقره: 1 سال

قیمت: 21 دلار

رانندگان قیمت: پست COVID-19 ، وضعیت پناهگاه ، سخنان کمتر بانک مرکزی?

پیش بینی نقره: 3 سال

قیمت: 30 دلار – 32 دلار

محرک های قیمت: اقتصاد جهانی ، وضعیت پناهگاه امن ، احساسات بازار

 

نمودار زنده نقره ای

 

نقره – پیش بینی قیمت XAG / USD برای 5 سال آینده

نقره حدود یک دهه روند نزولی داشت ، پس از آنکه در زیر بحران بدهی در منطقه یورو که زیر پناه 50 دلار بود ، در سال 2011 بیش از 50 دلار بود ، که باعث شد پناهگاه های امن بالاتر و کالاها کمتر شود. به نظر می رسید که روند صعودی ممکن است پس از افزایش در نیمه اول سال 2020 دوباره از سر گرفته شود ، اما در نیمه دوم سال گذشته هیچ پیگیری صورت نگرفته است و 2021 نزولی است برای نقره ، که با عقب نشینی پایین تر ، از دست دادن تقریباً 4 دلار تاکنون. در این اوقات نامشخص ، وقتی به نظر می رسد اقتصاد جهانی در حال تغییر است ، شاید همراه با صحنه سیاسی ، طلا و نقره باید بسیار صعودی باشد ، اما بازار ارزهای رمزپایه در سال 2020 وضعیت امن خود را بدست آورد ، توجه مردم از پناهگاه های سنتی سنتی را بدزدد . نظرات رئیس جمهور بانک ژاپن Haruhiko Kuroda این موضوع را در ماه دسامبر تقویت کرد. بنابراین ، هرچند که به آن نگاه کنید ، همه چیز به عقب نشینی بیشتر در ماه های آینده اشاره دارد ، به ویژه اگر اقتصاد جهانی در بهار شروع به بهبود کند.   

نقره در هنگام بحران ویروس کرونا ، وضعیت پناهگاه خود را از دست داد?

فلزات گرانبها مانند نقره و طلا در گذشته پناهگاه های امن نهایی بودند ، به این معنی که وقتی احساسات در بازارهای مالی منفی می شود ، صعودی رشد می کنند ، زیرا بازرگانان و سرمایه گذاران سرمایه های خود را برای ایمنی به چنین ابزارهایی منتقل می کنند. با این حال ، در ماه فوریه / مارس ، هنگامی که ویروس کرونا به اروپا برخورد کرد ، شاهد سقوط در فلزات گرانبها بودیم. این در نتیجه وحشت عظیمی بود که معامله گران را به سمت دلار آمریکا به عنوان ارز ذخیره جهانی سوق داد. به محض اینکه وحشت به پایان رسید ، روند معکوس شد و نقره و طلا وارد یک روند صعودی قوی شد ، که تا هفته دوم آگوست ادامه داشت.

در ماه اوت ، حرکت صعودی با بهبود احساسات به پایان رسید و هر دو ابزار پایین تر عقب نشینی کردند. داده های اقتصادی از سراسر جهان پس از بازگشایی مجدد پس از قفل های COVID-19 در بهار ، یک بازگشت قوی نشان داد. پناهگاه های سنتی هنوز روند صعودی خود را از سر نگرفته اند ، اگرچه اقتصاد جهانی از ماه اکتبر مجدداً رو به کاهش گذاشته است ، اما با افزایش محدودیت ها و بازگشت قفل در برخی از کشورها ، به ویژه در اروپا ، پس از اعلامیه رئیس اتحادیه اروپا اورسولا فون Der Leyen در ژانویه برای محدودیت های بیشتر و ایجاد منطقه نارنجی در اتحادیه. در ماه دسامبر یک حرکت صعودی وجود داشت ، اما این بیشتر یک حرکت USD بود ، که پس از انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده ، ارزش دلار بیشتر سقوط کرد. اکنون ، در اواسط ژانویه ، نقره همچنان رو به پایین است ، که با وخامت احساسات ارتباط ندارد.

علیرغم تولید واکسن ، ویروس کرونا همچنان در غرب وجود دارد و اروپا و انگلیس به سمت رکود اقتصادی دو برابر پیش می روند. اما ، نقره و طلا صعودی نیستند ، و این واقعیت که دلار آمریکا از مارس سال گذشته به شدت نزولی است ، شدت می یابد. پناهگاه های امن باید در حال افزایش بودند ، اما فلزات گرانبها سنتی از ماه اوت به دست نیامده اند. این نشان می دهد که آنها شاید وضعیت پناهگاه امن خود را از دست می دهند ، وگرنه به میزان قابل توجهی به حداقل رسیده است. ارزهای رمزپایه با بدست آوردن جایگاه امن ، که تقریباً برای یک سال کاملاً موج می زند ، توجه مردم را به سرقت برده اند. بنابراین ، پناهگاه های امن سنتی از ماه آگوست این فرصت را از دست داده اند و هنگامی که دلار صعودی شود ، که ممکن است به زودی رخ دهد ، آنها واقعاً به دردسر خواهند افتاد.      

نسبت طلا و نقره

نسبت طلا / نقره ، که نشان می دهد این دو فلز گرانبها چگونه با یکدیگر مقایسه می شوند ، از سال 2011 در حال افزایش است. در آن زمان ، این نسبت در حدود 32 بود ، در حالی که در اواسط سال 2020 بالاترین سطح در 93.50 بود. در طی روند صعودی ، میانگین های متحرک در ارائه پشتیبانی کار بزرگی انجام می دهند ، MA های دوره کوچکتر مانند 50 SMA (زرد) این کار را می کنند زمانی که سرعت افزایش قوی تر است ، در حالی که بزرگترها هنگام کاهش روند از قیمت حمایت می کنند و عقب پایین تر قوی تر بود. افزایش نسبت XAU / XAG به این معنی است که قیمت این فلزات متفاوت بوده است ، این را می توان از نمودارهای زیر در تجزیه و تحلیل فنی مشاهده کرد ، از سال 2018 طلا کاملا صعودی است ، در حالی که نقره تا اواسط مارس سال گذشته به صورت پهلو معامله می شد.

200 SMA به یک شاخص مقاومت بزرگ تبدیل شده است تا اکنون از سطح بالاتری عبور کند

این وضعیت تا ابتدای سال جاری ادامه داشت ، زمانی که این نسبت از صعودی به منفجر شد ، زیرا تنش های بین ایالات متحده و ایران در ابتدا ، به دنبال آن ویروس کرونا در چین و سپس در اروپا ، باعث افزایش پناهگاه های امن سنتی و ساخت طلا شد. برخی از رکوردها بالای 2000 دلار است. نقره نیز با افزایش قیمت روبرو شد و تقریباً 20 دلار در طی افزایش ویروس کرونا تا ماه آگوست به دست آورد ، اما طلا حدود 625 دلار به دست آورد. در نتیجه ، نسبت طلا / نقره در اواخر فوریه و دو هفته اول مارس از 87 به 127 افزایش یافت. اما افزایش در آن زمان به پایان رسید و این نسبت در آگوست به زیر 70 رسیده بود. میانگین متحرک در نمودار هفتگی از حمایت به مقاومت تبدیل شد ، ابتدا 20 SM (خاکستری) این کار را انجام داد ، سپس 200 SMA (بنفش) قیمت را در سپتامبر پس از افزایش مجدد قیمت رد کرد.

این نسبت به نفع نقره باقی مانده است  

در نمودار روزانه ، میانگین های متحرک نیز پس از چرخش نزولی ، که به دنبال افزایش قیمت رخ داد ، به مقاومت تبدیل شدند. این معکوس توسط شمعدان روزانه doji در بالا نشان داده شد. 100 SMA (سبز) در ماه نوامبر مقاومت در این نمودار زمانی را ایجاد کرد ، در حالی که 50 SMA در هفته های اخیر از پشتیبانی به مقاومت تبدیل شده است. بنابراین ، نسبت طلا / نقره در سطح پایین تر در سطح 17-2015 معامله شده است ، که نشان می دهد تقاضا برای نقره بیشتر از تقاضا برای طلا بوده است و از زمان اوج گیری نزولی از اوت ، نقره بهتر از طلا نگه داشته شده است. . این برای نقره مثبت بوده و ضررها را به حداقل رسانده است ، اما اگر میانگین های متحرک در نمودار هفتگی شکسته شوند ، ممکن است شاهد یک جهش در نسبت XAU / XAG باشیم. اگر اینگونه باشد و تقاضا برای پناهگاه های سنتی مداوم کاهش یابد ، ممکن است شاهد تسریع در کاهش نقره باشیم ، گرچه این نیز به دلار آمریکا بستگی دارد.    

بسته های محرک COVID-19 که به همه دارایی ها کمک می کنند

در زمان ویروس کرونا ، مقدار زیادی پول نقد ، با ده ها تریلیون دلار ، به بازارها سرازیر شده است. بدهی جهانی حدود 20 تریلیون دلار افزایش یافته است. دور اول ویروس کرونا باعث شد که اقتصادهای سراسر دنیا به رکود عمیقی وارد شوند ، زیرا اکثر مشاغل تعطیل بودند. بانک های مرکزی و دولت ها برخی از برنامه های مهم محرک اقتصادی را برای کمک به مبارزه با سقوط اقتصادی معرفی کردند. پس از دور اول قفل اقتصادی ، اقتصاد دوباره آغاز شد و زندگی تا حدی دوباره شروع شد ، بنابراین در تابستان شاهد یک جهش بودیم ، اما وضعیت مشابهی در حال حاضر با محدودیت ها و قفل های جدید در حال تکرار است ، در حالی که بانک های مرکزی و دولت ها به بسته های محرک قبلی اضافه می کنند و بدهی جهانی را بالاتر می برند.

رئیس بانک مرکزی اروپا ، کریستین لاگارد ، در اواخر ماه دسامبر اعلام کرد که بانک مرکزی اروپا برنامه محرک ویروس کرونا را با 500 میلیارد یورو از 1.35 تریلیون یورو به 1.85 تریلیون یورو افزایش خواهد داد. کمیسیون اتحادیه اروپا نیز بودجه ای را که شامل بسته بازیابی ویروس کرونا بود ، در مجموع بیش از 2 تریلیون دلار ، پس از ماه ها مذاکره تصویب کرد. در ایالات متحده ، كنگره در دسامبر لایحه ای را برای بیش از 2 تریلیون دلار تصویب كرد كه حدود 900 میلیارد دلار آن به صندوق ویروس كرونا اختصاص می یابد. این اقدامات شامل 300 دلار مکمل بیکاری فدرال در هفته و 284 میلیارد دلار وام برنامه Paycheck Protection می باشد. این برنامه همچنین شامل 600 دلار پرداخت مستقیم و 8 میلیارد دلار توزیع واكسن Covid-19 بود.

1.4 تریلیون دلار دیگر بودجه دولت را تا ماه سپتامبر تأمین می کند ، در حالی که جروم پاول رئیس FED اعلام کرده است که بانک مرکزی قصد ندارد به زودی خرید دارایی ها را کاهش دهد. نگرانی هایی وجود داشته است که افزایش شدیدتر از حد انتظار در تورم منجر به کاهش برنامه خرید اوراق قرضه بانک فدرال شود. اما پاول تأیید کرده است که تخفیف کمی همچنان ادامه دارد ، بنابراین در آینده قابل پیش بینی کمبود نقدی وجود نخواهد داشت و اکثر بازارها از این مزیت بهره مند می شوند. بازارهای سهام و ارزهای ریسک مسلماً ، کالاها نیز از این مزیت ها بهره خواهند برد. با این حال ، طلا و نقره با وجود سرازیر شدن بیش از حد پول نقد به بازارها ، از ماه آگوست در حال کاهش است.

تجزیه و تحلیل فنی – آیا می توان تصحیح خرس نقره ای – XAG / USD را انتظار داشت? 

دامنه معاملات به بالاتر از محدوده قبلی منتقل شده است

با نگاهی به نمودار ماهانه بالا ، می فهمیم که ، همانطور که تاریخ نشان می دهد ، در XAG / USD کمی گرایش صعودی وجود دارد ، با میانگین متحرک که پشتیبانی را در هنگام بازگشت کمتر می کند. در بیشتر دهه 2000 ، 20 SMA (خاکستری) پشتیبانی می کرد و سرعت روند کاملاً قوی بود. قیمت یافتن مقاومت زیر 15 دلار بود ، که منطقه پشتیبانی و مقاومت مهمی برای مدت طولانی بود ، اما آن منطقه مقاومت شکسته شد و یک منطقه مقاومت دیگر از 21 دلار تا 22 دلار تشکیل شد. در سال 2008 ، ما شاهد یک چرخش نزولی و یک عقب گرد بودیم. تا 8.50 دلار. اما 100 SMA (سبز) این بار به پشتیبانی تبدیل شد و پس از بحران مالی جهانی قیمت آن را معکوس کرد. بحران منطقه یورو در سالهای بعد احساس خطر را به شدت منفی کرد و تا سال 2011 پس از یک افزایش شدید نقره تقریباً به 50 دلار رسید. اما این سطح بزرگ دور برای مانع روانی خریداران ، که منصرف شدند ، بود و پس از بهبود احساسات در بازارهای مالی ، قیمت کاهش یافت..

اما این کاهش یک خط مستقیم نبوده و میانگین متحرک حرکتی را پشتیبانی می کند و حداقل برای چند ماه سقوط را متوقف می کند. 20 SMA (خاکستری) و 50 SMA (زرد) در ابتدا به عنوان شاخص های پشتیبانی عمل می کردند ، سپس 100 SMA (سبز) و اخیراً 200 SMA (بنفش) تا سال 2019 از نقره پشتیبانی می کردند. سال گذشته ، نقره در طی نیمه اول ، همانطور که گفته شد ، شکستن بالاتر از مقاومت دوم در حدود 21-22 دلار است ، که به نظر می رسد اکنون به پشتیبانی تبدیل شده است ، شبیه به اولین سطح مقاومت در حدود 15 دلار.      

20 SMA با قیمت نمودار هفتگی کنار آمده است

در نمودار هفتگی ، می بینیم که XAG / USD از 2014 تا ژوئیه 2020 در محدوده ای معامله شد ، علی رغم وقفه کوتاه در اواسط مارس سال گذشته ، زمانی که همه چیز به دلیل شکست ویروس کرونا در اروپا خراب شد ، قبل از تغییر بزرگ صعودی . بنابراین ، این یک وقفه مناسب محسوب نمی شود. قیمت بالاتر رفت و تقریباً به 30 دلار نزدیک شد ، که این یک مانع بزرگ دیگر برای روانشناسی است ، اما در ماه آگوست دوباره تغییر کرد ، اگرچه منطقه مقاومت قبلی بالاتر از 21 دلار به پشتیبانی تبدیل شد و از آن زمان تا کنون ادامه دارد. 20 SMA در اواخر سال گذشته با قیمت روبرو شد و قیمت را بالاتر برد ، اما خریداران نقره نتوانستند اوج جدیدی کسب کنند و قیمت دوباره پایین می آید. عدم دستیابی به حداقل بالاترین سطح زیر 30 دلار ، نشانه آن است که خریداران اطمینان از نزدیک نگه داشتن موقعیت خود نسبت به آن منطقه مقاومت ندارند و برای صعودی روند در نمودار هفتگی نیز تحت فشار نیستند. بنابراین ، اکنون فروشندگان دوباره مسئول این امر هستند.    

100 SMA دوباره به عنوان پشتیبانی در پایین عمل می کند

در نمودار روزانه ، ما می بینیم که قیمت حدود یک سال در دامنه طغیان بود ، جدا از شیرجه در مارس سال گذشته ، و آنها میانگین های متحرک را نادیده گرفتند ، زیرا وقتی دارایی برای یک طرف چرخش می کند خیلی خوب کار نمی کنند. مدت زمان طولانی. اما قیمت در ماه جولای و اوایل ماه اوت افزایش یافت و طبق گفته کارگزار من ، بالاترین قیمت 29.90 دلار را چاپ کرد. گرچه در آن زمان اواخر به پایان رسید و در حال عقب نشینی کمتری بود و از میانگین های متحرک پشتیبانی می کرد. عقب نشینی در منطقه مقاومت قبلی زیر 22 دلار متوقف شد و سپس بالاتر رفت. اگرچه همانطور که در بالا ذکر شد ، نقره زیر 28 دلار معکوس شد که تقریباً 2 دلار کمتر از اوج قبلی است ، نشان می دهد که خریداران تمایل ندارند به این زودی ها روند صعودی را از سر بگیرند. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner