حباب بیت کوین

همانطور که بیت کوین از مبهم شدن برخاسته است ، جنبش ناب آن هر دو دنیای مالی و رسانه های اصلی را مجبور به ایستادن و یادداشت برداری می کند. فقط در طی سال 2017 قیمت بیت کوین (BTC) بیش از 1700٪ سود داشته است. این نوع صعود است که منتقدان حباب بیت کوین را بزرگترین حبابی که دیده اند می خوانند. با این حال ، به همان اندازه طرفداران اولین ارز رمزنگاری شده در جهان وجود دارد ، نشان می دهد که چنین ارتفاعات بلند با آنچه بالقوه آن واقعاً نشان می دهد فاصله دارد.  

به سختی می توان آن را حباب بیت کوین نامید. حباب اغلب به عنوان دارایی تعریف می شود که بیش از ارزش ذاتی خود معامله می کند. مسئله دارایی مانند بیت کوین یا ارزهای رمزپایه به طور کلی این است که از نظر فنی هیچ ارزش ذاتی ندارند.

طرفداران استدلال می کنند که ارزهای فیات نیز هیچ ارزش ذاتی ندارند. با این حال ، طبق قانون ، مالیات در ایالات متحده باید به دلار آمریکا پرداخت شود. این یک سطح واقعی تقاضا و بنابراین یک ارزش واقعی به واحد پول رایج ایالات متحده می دهد. در حالی که خود بیت کوین ، در این برهه از زمان ، فقط کاربرد محدودی به عنوان روشی برای پرداخت دارد. از آنجا که چنین منتقدانی استدلال می کنند که صرفاً گمانه زنی های بیت کوین است که باعث دستیابی به سودهای کلان می شود و آنها را به منطقه حباب تبدیل می کند.

حباب بیت کوین  

حباب Bitcoin – نمودار روزانه 2017

حباب بیت کوین طلای جدید است

با توجه به کمبود ارزش واقعی آن ، بسیاری از کارشناسان به مقایسه آشکار بین طلا که یک ذخیره ارزش قابل توجه است و بیت کوین اشاره دارند که بسیاری آن را گزینه جایگزین دیجیتالی جدید می دانند.

سرمایه گذاران بنیادی طلا به طور سنتی از فلز گرانبها به عنوان پرچین در برابر تورم استفاده می کنند تا خود را از تلاطم اقتصادی محافظت کنند. و برخی شباهت ها با بیت کوین از این جهت است که در واقع عرضه محدودی وجود دارد.

با این حال دلالان طلا نیز طلا می خرند زیرا معتقدند قیمت با گذشت زمان به سادگی بالاتر می رود. جالب است که اصطلاح جستجو ، “خرید بیت کوین” اکنون در جستجوی گوگل “خرید طلا” را پشت سر گذاشته است ، و این به افزایش اشتیاق برای گمانه زنی های بیت کوین و اعتقاد بر این است که به سادگی بالاتر خواهد رفت.

اقتصاددانان مشهور اولیویه بلانچارد و مارک واتسون پیشنهاد می کنند که این نوع حباب ها اتفاق می افتد زیرا دلالان معتقدند که قیمت ها با گذشت زمان به سادگی به سمت بالاتر حرکت می کنند.

و اینجاست که حباب بیت کوین آشکارتر می شود. به عنوان سرمایه گذاران خرده فروشی ، به ورود به بازار ادامه می دهند ، بسیاری از آنها به سادگی حرکت می کنند که در حال حاضر بازدهی نمایی هستند. و بسیاری به سادگی انتظار دارند که در آینده ای نزدیک بتوانند با قیمت بالاتری فروش کنند. اتفاقی که ممکن است رخ دهد یا نباشد زیرا در واقع حدس و گمان بیت کوین است.

مقایسه بین حباب بیت کوین و رونق Dot-Com

در چند وقت اخیر یکی از بزرگترین تجمعات بازار که شاهد آن بودیم اواخر دهه 1990 به شکل رونق نقطه دات کام بود. این دوره ای بود که اینترنت در حال تغییر نحوه تعامل ما و نحوه فعالیت مشاغل بود. و این در قیمت سهام فناوری منعکس شد.

کامپوزیت NASDAQ ، معیار سهام فناوری در ایالات متحده طی چند سال کوتاه سه برابر افزایش یافته است. با این حال ، هنگامی که سرانجام سقوط کرد ، 15 سال طول کشید تا اوج های بلند سابق خود را بدست آورد. اما آنچه که ما دیدیم انبوهی از مشاغل جدید بود که جهان را متحول کرد. نام هایی مانند گوگل ، آمازون و eBay همگی استارت آپ بودند زیرا اوج فناوری در پرواز کامل بود ، اما به شکل گیری فرهنگ مدرن و تجاری ما ادامه یافته است.

برای قرار دادن حباب بیت کوین ، ارزش سهام فناوری ایالات متحده نزدیک به 1.7 تریلیون دلار قبل از سقوط آنها بود. در حال حاضر ارزهای رمزنگاری شده در حدود 170 میلیارد دلار است ، به این معنی که هنوز فضای بیشتری برای رشد بازار ارزهای رمزپایه وجود دارد.

 

حباب dot com

نمودار Dom-Com Boom: نمودار ماهانه شاخص NASDAQ: 1995-2017

آیا حباب بیت کوین در واقع یک حباب Blockchain است?

مقایسه بین حباب بیت کوین و رونق dot-com آشکار است. بیت کوین و ارزهای رمزپایه به وضوح نشان دهنده یک تغییر لرزه ای در نحوه کار ارزها است.

با این حال ممکن است تنها فناوری مبتنی بر آنها ساخته شود که به عنوان بلاکچین شناخته می شود که در ارزیابی های عالی نقش دارد. بلاکچین یک سیستم دفتر دیجیتالی است که معاملات را ردیابی می کند. ما شاهد کاربردهای بالقوه فناوری بلاکچین در بخش بانکی ، صنعت بیمه ، قمار و پیش بینی در میان بسیاری دیگر هستیم.

بسیاری از صاحب نظران با سرمایه گذاری در بیت کوین به راحتی روی فناوری بلاکچین شرط می بندند. آنها آینده بلند مدت را که این فناوری نشان دهنده کمک به وضعیت حباب بیت کوین است ، می بینند. 

در طول رونق نقطه دات کام ، شرکت های سهام کوچک پنی “dot-com” را به نام شرکت خود برگزیدند و سودهای کلانی در ارزش سهام خود دیدند. اکنون شاهد تاکتیک های مشابه با Blockchain هستیم. اخیراً شرکتی به نام “Long Island Iced Tea” بلاکچین را به نام خود اضافه کرده و رشد 500 درصدی قیمت سهام خود را مشاهده کرده است.

کشف قیمت و حباب بیت کوین

از نظر ارز کاملا دیجیتالی ، بیت کوین رقبای زیادی دارد. در چند وقت اخیر ارزهای رمزنگاری شده دیگری مانند Ethereum ، Litecoin ، Ripple ، Bitcoin Cash و سایر کشورها در حال کسب موفقیت هستند..

حباب ارز رمزنگاری شده 

سرمایه بازار ارزهای رمزنگاری شده: دسامبر 2017

جنبش قیمت و علاقه به حدس و گمان بیت کوین ، آن را به عنوان یک پروکسی برای بسیاری از افراد احساس می کند که دنیای جدید ارزهای دیجیتال برای ماندن در اینجا موجود است. با این وجود بعید است که جای چند ارز رمزنگاری شده به عنوان اشکال خالص پرداخت وجود داشته باشد. در نهایت یکی برنده مسابقه خواهد شد.

بنابراین بسیاری از کارشناسان حباب بیت کوین را صرفاً کشف قیمت می نامند. بازار قیمت را تعیین می کند و در نهایت کدام ارز رمزنگاری شده بیشترین کاربرد را دارد. کارشناسان آن را به نبرد اپل و کامپیوتر تشبیه کرده اند.

یک حباب بیت کوین نیز وجود دارد?

برای تعیین اینکه آیا حباب بیت کوین وجود دارد ، به این بستگی دارد که در کدام طرف حصار نشسته اید. اگر به این فن آوری و کاربرد آن اعتقاد دارید ، نه فقط به عنوان نوعی پرداخت ، بلکه یک بازی تعویض – پس بیت کوین احتمالاً کم ارزش است.

اگر فکر می کنید حباب بیت کوین درست مثل سهام پنی در طول رونق نقطه دات کام یا اشکال طلای دیگری است که فلز گرانبها را پمپاژ می کند ، امیدوار است که خریدار با قیمت بالاتر منتظر بال باشد ، پس ممکن است باور کنید که حباب بیت کوین این است بزرگترین که تاکنون دیده اید.

در حالی که پیشرفت فناوری در قالب بلاکچین ممکن است قیمتهای فعلی را تضمین کند ، مسئله این است که بیت کوین در واقع ممکن است برنده نهایی مسابقه ارزهای رمزپایه نباشد. Ethereum و حتی Cardano در زمینه انعطاف پذیری و کاربرد بسیار بیشتر ارائه می دهند. بیت کوین بر اساس بنیادی از امنیت ساخته شده و خرید و تجارت و حتی استفاده از آن دشوار و پرهزینه است.

یک استراتژی هوشمندانه تر ممکن است خرید سبد ارزهای رمزپایه پیشرو بر اساس سقف بازار آنها باشد و منتظر بمانید که کدام یک از آنها بیشترین جذابیت و عملکرد اصلی را کسب می کند. به نقل از وارن بافت ، “متنوع سازی محافظت در برابر جهل است.”

در نهایت اینکه حباب بیت کوین وجود داشته باشد یا نداشته باشد واقعاً یک نظر است ، اما آنچه مسلم است این است که این بازار خواهد بود که تصمیم نهایی را می گیرد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner