شنوایی ترازو: سناتور شرمن خواستار این است: “ما باید مارک زاکربرگ را به اینجا بیاوریم”

تبلیغات پیمکس

مرحله دوم دادرسی سنا برای Libra با دیوید مارکوس با شهادت وی آغاز شد. مرحله اول با کمیته مسکن ، بانک و امور شهری بر روی مسائل مربوط به حریم خصوصی و امنیتی پیشنهاد ارز رمزنگاری شده توسط Libra بود..

امروز ، کمیته خدمات مالی جلسه ای تحت عنوان “بررسی رمز ارزهای پیشنهادی فیس بوک و تأثیر آن بر مصرف کنندگان ، سرمایه گذاران و سیستم مالی آمریکا” را رهبری کرد. 

نگرانی های آنها حول ماهیت تجارت ، برنامه های آنها ، میزان خودمختاری و از همه مهمتر چشم انداز آن در صنعت خدمات مالی متمرکز بود. بدیهی است که سناتورها در مورد چالشی که Libra در حال حاضر با فدرال رزرو مطرح کرده است نگران بودند. سناتور میکس اشاره کرد که,

“[این می تواند] کل فدرال رزرو را کاهش دهد و صنعت خدمات مالی را تحت تأثیر قرار دهد”

ماکسین واترز ، رئیس کمیته ، ریاست جلسه را بر عهده داشت. وی با این واقعیت شروع کرد که اگرچه دیوید تأکید می کند که فیس بوک از هر صد عضو انجمن یکی خواهد بود ، اما در حال حاضر انجمن را رهبری می کند. او گفت,

“هیچ پولی توسط اعضای دیگر انجمن سرمایه گذاری نشده است”

با این وجود دیوید مارکوس این واقعیت را پذیرفت ، خاطرنشان کرد که کد منبع باز است و آنها کد پایه را کنترل نخواهند کرد.

آیا ETF ، کالا یا ارز است?

سناتور فاستر س theالات پیرامون نوسانات و این واقعیت را مطرح کرد که آنها باید قانون 1940 را پاک کنند ، این قانون برای محافظت از پرداخت کنندگان اجاره از پرداخت بیش از حد اجاره در ماه های مختلف طراحی شده است. او گفت ، “این به نظر من مانند ETF است.”

داوود با گفتن جواب داد,

“نه به دلیل ثبات Libra به عنوان سرمایه گذاری خریداری خواهد شد … شما نمی توانید از ETF برای پرداخت استفاده کنید.”

در ابتدا تردیدهای مشابهی در ابتدای کار توسط دیگر نهادهای نظارتی نیز مطرح شد. دیوید اشاره کرد که,

“ترازو یک امنیت نیست ، یک ETF ، شاید یک کالا نیست. به عنوان یک ابزار پرداخت طراحی شده است. “

رئیس واترز خاطرنشان کرد ، “این تعهدی نیست.”

مولونی ، نماینده کنگره کاملاً مخالف این ایده بود و خاطرنشان کرد که ارزها و ثبات اقتصادی موضوعاتی هستند که باید توسط دولت مدیریت شوند. وی همچنین شرایط سالم را بیش از رهاسازی قرار داد. وی خواستار تعهد ضبط شده برای یک برنامه آزمایشی قبل از اجرای واقعی در مقیاس کوچک منتشر شد. او گفت,

“ایجاد ارز کار دولت است … آیا شما به یک برنامه آزمایشی کوچک با 1 میلیون کاربر با اجازه تنظیم کننده ها متعهد می شوید … آیا حاضرید آن تعهد را بپذیرید؟”

ماركوس متعهد شد كه هرگونه تعهد را متعهد شود جدا از اینكه آنها در تلاش خود برای تحمیل مقررات KYC و AML و رعایت قوانین متعهد خواهند بود.

به نظر می رسید که دیوید مارکوس در مهارت پاسخ های دیپلماتیک تسلط داشته است. وی از انجام هرگونه تعهد امتناع می ورزد و همچنین با بیانیه ای محکم که بیان زیر را تأکید می کند ، بسیاری از س questionsالات را به تعویق انداخته است,

ما برای گرفتن این حق وقت خواهیم گذاشت

“زاکربرگ نمی تواند پول چاپ کند.”

سناتور شرمن در حالی که به دیوید مارکوس و انجمن ترازو درباره عواقب مربوط به این پروژه هشدار داد ، تأثیرگذارترین نظرات را در بین سایر دیدگاه ها داشت. او گفت,

“صد وكیل به او [مارك زاكربرگ] می گویند كه چه كاری انجام می دهد قانونی است و بنابراین او در امان است. اما شخصی در سیاست های این کشور باید به زاکربرگ توضیح دهد که اگر ارز رمزنگاری شده برای تأمین اعتبار حمله تروریستی بعدی بعدی علیه آمریکایی ها استفاده شود. صد وکیلی که پشت سر هم ایستاده اند و هر ساعت 200 دلار شارژ می گیرند ، نمی توانند از عقب او در برابر خشم مردم آمریکا محافظت کنند. “

علاوه بر این ، او قاطعانه خواستار حضور مارک زاکربرگ در کمیته شد. به گفته وی ، در پایان ، مارک تنها تنظیم کننده این طرح است ، و این می تواند خطر امنیتی بالاتری برای او ایجاد کند که در حال حاضر با مسائل مربوط به حفظ حریم خصوصی دارد..

با توجه به نقش فیس بوک در این سناتورها ، با انجام تصویب این پروژه احساس راحتی نمی کنند. با این حال ، برخی از آنها ابتکار عمل و بینش ابتکاری را ستوده اند. با این وجود ، تاخیر و بسیاری از موانع نظارتی در آینده برای انجمن های ترازو پیش بینی شده است.

سناتورها همچنان درباره ترازو و کالیبرا س questionال می کردند. در حال حاضر ، به وقت مطبوعات ، جلسه در یک تعطیلات است. قیمت بیت کوین با توجه به غیرمتمرکز بودن آن واکنش مثبتی نشان داده است.

btcusdنمودار 15 دقیقه ای BTC / USD در Bitstamp (TradingView)

اوایل امروز بیت کوین در حدود 9000 دلار پایین آمد. با این حال ، از آن زمان به بعد در حال افزایش است. قیمت جلسه بیت کوین از 9577 دلار افزایش یافت که لحظه ای جلسه شروع به بالای 9800 دلار کرد.

فکر می کنید سرانجام به ترازو یک سیگنال سبز داده می شود؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner