پروژه DeFi Kava دارای تدابیر جدی امنیتی مانند Apple’s App Store است

اپل معمولاً انتقاداتی را به دلیل دستورالعمل های دقیق App Store که این شرکت برای عایق بندی کاربران خود با بهترین تجربه در نظر گرفته ، دریافت می کند. توسعه دهندگان برنامه ها باید از استانداردها و الزامات بالا پیروی کنند یا در غیر این صورت ارسالی آنها را رد می کنند. رویکرد مشابهی توسط توسعه دهندگان بلاکچین Kava به کل اکوسیستم توسعه دهندگان DeFi نیز ارائه شده است. پروتکل سخت اولین برنامه در کاوا است که به عنوان بازار پول متقابل زنجیره ای توسط کاربرانی که دارایی هایی از جمله بیت کوین ، XRP ، USDX و دیگران دارند در اختیار شما قرار می گیرد. به طور مشابه با اپل ، کاوا از توسعه دهندگان برنامه ها می خواهد تا اکوسیستم توسعه دهنده سخت تری را اعمال کنند که در آن جامعه در حاکمیت شرکت می کند ، به پیشنهادها رأی می دهد و قوانین دقیق توسعه دهنده را حفظ می کند. به عنوان مثال ، ممیزی کد به طور منظم مورد نیاز است. 

رویکرد اپل از مشتریان محافظت می کند

اقدام به فروشگاه اپل اپل یک آزمایش سخت است. شرایط و ضوابط طرح شده توسط غول فناوری به روشنی بیان می کند که انواع ارسالی پذیرفته می شود. اپل به یک فرآیند پاک و صحیح از اکوسیستم توسعه دهنده خود احتیاج دارد که جایی برای تفسیر باقی نمی گذارد. در عین حال ، در صورت ایجاد تغییرات لازم ، می توان درخواست های رد شده را دوباره ارسال کرد. 

تمام این اقدامات توسط اپل برای محافظت از مشتریان خود در همه زمان ها انجام می شود. در حالی که فروشگاه اپل اپل دروازه بان برای آینده توسعه برنامه های تلفن همراه است ، اجرای یک روش مشابه برای امور مالی غیرمتمرکز یا DeFi ، به از بین بردن گندم از گاو کمک می کند. از طریق توسعه دهندگان lense که در بلاکچین Kava کار می کنند ، برای برنامه هایی که زیرساخت های مالی آینده بانکداری را ایجاد می کنند ، به طور م processثر باید چنین فرآیندی را نگه دارید..

وضعیت فعلی DeFi پایدار نیست

اصل اصلی تولید بازده DeFi در Ethereum ممکن است در طولانی مدت عملی نباشد. اگر هدف DeFi افزایش اثربخشی و دستیابی به فناوری برای نیازهای کاربران با خدمات مالی است. بیش از آنکه صنعت در صنعت نیاز به پشتیبانی از امنیت و مقیاس مورد نیاز برای تأمین نیازهای کاربران به طور ایمن داشته باشد. به طور خاص ، پروژه های جدید تقریباً انگیزه دارند تا در مقایسه با رقبای خود پاداش بیشتری به سرمایه گذاران بدهند. قبل از اینکه همه چیز بهم بریزد ، یک بازی با سرپرستی می تواند به خوبی پیش برود زیرا DeFi باید چیزی بیشتر از جنگ انگیزه باشد و بیشتر به خدمات کاربران با خدمات مالی امن و مطمئن بهتر از بانک ها تمرکز کند.

منبع: CoinGeckoمنبع: CoinGecko

در حالت فعلی ، بیشتر علاقه مندان به DeFi برای دستیابی به منافع کوتاه مدت در آن حضور دارند. ظاهراً حضور در آن “برای فناوری یا ارزشهای اصلی” از اهمیت کمتری برخوردار است. به جای ایجاد تنش بیشتر بین کسانی که اصول را می دانند و کاربرانی که می خواهند پول بیشتری کسب کنند ، یک برنامه اقدام جدید لازم است. 

جایزه دادن به همکاران به جای دلالان

به جای مدل هایی که در مورد قیمت رمزها گمانه زنی می کنند ، یک مدل تجاری ممکن به صورت پاداش دهندگان شبکه است. هرکسی که وظایفی را برای شبکه انجام می دهد – مانند عملکرد به عنوان اعتبار سنج یا staker – می تواند پاداش تلاش خود را بگیرد. این انگیزه ای را برای کسانی که مشارکت می کنند ایجاد می کند و اطمینان می دهد که توسعه دهندگان پروتکل می توانند روی آنچه که بهتر انجام می دهند تمرکز کنند: ساده سازی کد. 

یکی از پروژه های کاوش این مدل Kava است ، یک لایه بلاک چین برای ایجاد پایه ای برای توسعه دهندگان DeFi برای ساخت برنامه های میان زنجیره ای. برنامه های موجود در Kava که با Cosmos SDK ساخته شده اند می توانند با سایر زنجیره های Cosmos SDK نیز یکپارچه عمل کنند. اولین برنامه ای که از Kava بهره می برد Hard Protocol نام دارد. ارث خواهد برد ویژگی های زنجیره ای متقابل و همچنین گره های تأیید کننده امنیتی کاوا امنیت قوی را فراهم می کنند. علاوه بر این ، برنامه های موجود در Kava مانند Hard Prtocol می توانند از Chainlink Oracles برای تغذیه امن قیمت استفاده کنند. تأمین کنندگان نقدینگی فعلی دارایی های بازار پول Hard Protocol را تأمین می کنند ، HARD ، رمز حکم پروتکل Hard را کسب خواهند کرد. این به عنوان انگیزه ای برای مشارکت کنندگان فعلی است که به انجام کاری که قبلاً انجام می دهند ادامه دهند.

تمرکز در حال رشد بر روی امنیت

امنیت مسئله ای برای پروژه های DeFi است که بر روی Ethereum ساخته شده اند. به طور خاص ، ده ها پروژه جدید وجود داشته است که با اشکالات ، مشکلات یا کشش فرش روبرو شده اند. با کد حل می شود ممیزی, با این وجود کشش فرش مصادیق بارز نقض امنیت با قصد شیطانی است. اگر موسسات مالی بزرگتر از این فناوری استفاده کنند ، حمایت از مشتری باید در اولویت بخش DeFi باشد. 

از این دیدگاه ، کاوا به طور فعال رویکردی مشابه موسسات مالی را حفظ می کند ، مشارکت می کند و با بانک های سنتی کار می کند. به طور خاص ، شبکه Kava’s توسط بزرگترین موسسات مالی موجود در فضا نشان داده می شود. با ادامه رشد پروژه ، برنامه های بیشتری راه اندازی می شوند و اعتبار سنج های بیشتری به اکوسیستم اضافه می شوند. در نتیجه ، لیست اعتبارسنج ها در هفته های اخیر نسبتاً بزرگ شده است ، با بیش از 80 موسسه که گره دارند. هر اعتبارسنج ، رأی دهنده و بورس شبکه را بیشتر غیر متمرکز می کند. تمرکززدایی بیشتر امنیت بهتری را برای همه کاربران فراهم می کند. 

جنبه دیگری که باید بخاطر بسپارید این است که کدی که این پروژه DeFi را تأمین می کند به صورت هدفمند با تمرکز زیاد بر مقیاس پذیری و سرعت ساخته شده است. علاوه بر این ، برای جلوگیری از اشکالات غیر منتظره در طول مسیر ، ممیزی منظم کد انجام می شود. این ممیزی ها نمونه دیگری از تمرکز فزاینده بر امنیت است. 

این روش همچنین به هر کسی که در بالای ساختمان واقع شود گسترش می یابد کاوا زیست بوم. تا حدودی با الزاماتی که توسط App Store اپل اعمال می شود ، Kava به ممیزی کد بیشتری احتیاج دارد و محیط امن تری را برای کاربران فراهم می کند. علاوه بر این ، کد هر برنامه ، محصول یا خدمات جدید در هنگام ممیزی مورد بررسی دقیق قرار می گیرد تا محیطی امن برای کاربران محصولات و خدمات DeFi ایجاد شود..

افکار پایانی

چشم انداز DeFi به طور قابل توجهی رشد کرده است ، با این وجود هنوز مسائل خاصی برای غلبه بر آنها وجود دارد. راه اندازی بازار پول Kava پروتکل سخت تأیید خواهد کرد که آیا روش تیم در امور مالی غیرمتمرکز می تواند نتیجه دهد. این بلاکچین بومی است و نه پروژه ای که روی Ethereum اجرا می شود. این امر آن را از بسیاری از سرمایه های فعلی “برتر” DeFi در بازار متفاوت می کند زیرا مشابه Ethereum هر نشانه ای می تواند پروژه های خود را به عنوان برنامه های کاربردی در Kava ایجاد و راه اندازی کند. 

ارائه جایگزینی برای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز Ethereum می تواند نتایج گویایی داشته باشد .. KAVA هنوز نسبتاً جدید است و به خوبی شناخته شده نیست. این پروژه در DeFi Pulse ذکر نشده است و هنوز در Coinbase در دسترس نیست. با این حال ، پیش بینی می شود به زودی لیست شود. با توجه به اینکه چه مقدار پول در حال حاضر در DeFi حبس شده است ، تعداد کمی از پروژه KAVA شنیده اند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner