آیا SEC ETF بیت کوین را تأیید می کند؟ مصاحبه با ماتی گرینسپن ، تحلیلگر ارشد eToro

بیت کوین ETF؟ Coingape اولین کسی بود که به پتانسیل یک احتمال اشاره کرد بیت کوین ETF تصویب. این باعث گمانه زنی ها و در نتیجه در حال اجرا گاو نر در حال اجرا است. در تلاش برای ایجاد شفافیت بیشتر در مورد بحث ETF بیت کوین ، ما امروز با ما ماتی گرینسپن که یک تحلیلگر ارشد eToro و آقای است ، هستیم.. سونیل شارما, مدیر عامل شرکت در SquadX. 

هر دو دیدگاه خود را در مورد یک بحث مداوم در مورد برنامه CBOEs برای Bitcoin ETF به اشتراک گذاشتند. مهمترین نکته مطرح شده در طول مصاحبه عبارتند از:

  1. 3 دلیل چرا SEC ممکن است این بار Bitcoin ETF را تأیید کند.
  2. چرا افزایش ناگهانی علاقه سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین؟?
  3. آینده بیت کوین و کل بازار ارزهای رمزنگاری شده در صورت پذیرش بیت کوین ETF توسط SEC و در غیر این صورت.

اینجا می رویم:

س Quesال: سلام ماتی ، لطفاً می توانید کمی در مورد خودتان به مخاطبان ما بگویید?

ماتی: من تحلیلگر ارشد بازار در eToro هستم. من از سال 2012 اینجا هستم. کار من این است که به مردم کمک کنم بازارهای مالی را بفهمند ، چرا جنبش ، چه فرصت هایی وجود دارد و البته چگونه می توان نمونه کارهای مناسب خود را ایجاد کرد. ما در سال 2007 تاسیس شدیم تا بازارهای مالی را به روی همه باز کنیم تا تجارت مردم ، سهام و ارز و کالاها را برای مردم آسان کند..

#BitcoinETF

س Quesال: چرا برنامه های قبلی Bitcoin ETF رد شده اند?

سونیل: بنابراین اساساً ما می توانیم چند دلیل برای این ردها در میان این عمده ذکر کنیم:

  • در ژانویه 2018 ، SEC برنامه های اعضای دو گروه تجاری وال استریت ، موسسه شرکت سرمایه گذاری و صنعت اوراق بهادار و انجمن بازارهای مالی را برای راه اندازی صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) برای بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه رد کرد. این موارد مجدداً رد شد زیرا SEC چندین مورد مهم در مورد حمایت از سرمایه گذاران وجود دارد که باید قبل از شروع حامیان مالی این سرمایه ها به سرمایه گذاران خرد مورد بررسی قرار گیرند.
  • نقدینگی و بی ثباتی بدنام بازارهای رمزنگاری باعث می شود سرمایه گذار خرده فروشی سرمایه خود را از دست بدهد به عنوان مسئله اصلی تصور می شود. سایر موضوعاتی که تحت بحث و بررسی قرار گرفتند ، حضانت ، امنیت دارایی و دستکاری بالقوه آن بود

س Quesال: آیا فکر می کنید SEC این بار برنامه Bitcoin ETF را تأیید می کند?

ماتی: مطمئنا امیدوارم در طول بیت کوین ETF قبلی ، یک مورد در ماه مارس وجود داشت که توسط دوقلوهای Winklevoss پیشنهاد شد. و در آن زمان SEC ETF را رد کرد زیرا وضوح کافی در مورد بیت کوین وجود نداشت و بازار کاملاً توسعه نیافته بود.

ساختار این ETF کمی متفاوت از قبلی است. اول از همه ، این یک CBOE را به عنوان یک حامی دارد و VanEck یک بازیکن مالی سنتی است که پیشنهاد می دهد. من پروپوزال را خواندم که حدود 50 صفحه است. این شامل یکی از بهترین توضیحاتی است که من در مورد بیت کوین ، استخراج ، سردخانه و بازار به طور کلی دیده ام..

اول ، اندازه قرارداد بیست و پنج بیت کوین خواهد بود که به وضوح برای بازیکنان سازمانی در نظر گرفته شده است ، آنها به اینجا نمی آیند تا این کار را با میانگین بازنشستگی انجام دهند.

این چیزی است که می تواند به ترغیب SEC کمک کند. دیگر این که بازار اکنون کاملاً تعریف شده و بسیار توسعه یافته است. بنابراین SEC در حال حاضر وضعیت بیت کوین را در آن مرحله روشن کرده است و می گوید مطمئناً امنیتی نیست یا مواردی از این دست.

و بازار فرابورس نیز اکنون توسعه یافته تر است. بنابراین ما بین طرفین معاملات تلفنی داریم که بزرگتر هستند. Coinbase اخیراً میزهای OTC را باز کرده است. ما در eToro یک میز OTC افتتاح کردیم بنابراین دریافت نقدینگی مورد نیاز برای آنها بسیار آسان تر است.

# سرمایه گذاران خیابان وال

س Quesال: بنابراین ، نظرات شما در مورد مشارکت سرمایه گذاران وال استریت چیست و چرا آنها ناگهان به بیت کوین علاقه مند هستند?

ماتی: دلایل زیادی وجود دارد که یک مدیر دارایی به ارز رمزنگاری شده علاقه مند است. اخیراً ، من دارچین را تشبیه می کنم. دارچین یک ماده فرار محسوب می شود. به این دلیل که از نظر مولکولی بسیار پیچیده است و بر اساس ترکیبات مختلفی که از آن استفاده می کنید می تواند فعل و انفعالات متفاوتی داشته باشد.

البته ، اکنون ارزهای رمزپایه کاملاً بی ثبات هستند. با افزودن مقدار بسیار کمی ارز رمزنگاری شده به نمونه کارهای خود ، واقعاً می توانید ادویه اضافی اضافه کرده و پتانسیل سود نمونه کارها را افزایش دهید. البته ، شما نمی خواهید زیاد استفاده کنید زیرا اگر بیش از حد استفاده کنید می دانید که می تواند کل دستور العمل را خراب کند.

سوال: بنابراین شما به سرمایه گذاران نهادی اشاره کردید. فکر می کنید عواقب آنها در بازار چه خواهد بود؟ آیا فقط خوب خواهد بود؟ مردم در مورد قسمت خوب آن صحبت می کنند. آیا عواقب بدی در پی خواهد داشت?

ماتی: از چه راهی عواقب بدی در پی خواهد داشت. این به سادگی یک محصول ساختاریافته جدید است که در حال ساخت است تا به مردم امکان سرمایه گذاری آزادتر در ارزهای رمزنگاری شده به ویژه سرمایه گذاران نهادی را بدهد. من نمی دانم که چگونه می تواند عواقب منفی ناشی از آن باشد.

# جادهسفر

س Quesال: خوب پس در مورد 2018 صحبت کنید. هفت ماه گذشته را چگونه تحلیل می کنید؟ نظر شما در مورد بازار فعلی چیست?

ماتی: سال 2018 عمدتا با اصلاح از بالا آغاز شد ، زمانی که شاهد افزایش گسترده ارزهای رمزنگاری شده در کل صنعت در سال 2017 بودیم. بیت کوین تقریباً از یک استثنا که از این نوع الگوی پیروی می کند ، جایی که یک موج عظیم را پشت سر می گذارد. معمولاً درصد چهار رقمی هزار درصد است. در گذشته حتی بزرگتر بوده است. در سال 2011 که 11،500 دلار در مدت چند ماه.

اما هر بار که این کار را انجام می دهد ، باید یک اصلاح از بالا وجود داشته باشد و این اصلاح می تواند بسیار قابل توجه باشد ، حتی گاهی اوقات 80 یا 90 درصد اصلاح می شود در گذشته. این اصلاح تاکنون اگر به 5000 برسیم ، 75 درصد اصلاح از بالا را نشان می دهد. اقدام دیروز که دلگرم کننده بود ، شاید قبلاً شاهد آن بودیم. اما هیچ چیز غیرممکن نیست.

اساساً چرخه به این ترتیب کار می کند. به طور کلی ، پس از اصلاح ، یا شاهد یک افزایش بزرگ دیگر خواهیم بود یا یک دوره آرامش طولانی مدت برای چرخه هایی مانند آنهایی که بدتر دیده ایم.

به اعتقاد متواضعانه ، دوره استراحت برای بازار بسیار خوب خواهد بود. این یک چیز سالم است و به مردم اجازه می دهد زیرساخت ها را افزایش دهند ، برنامه ایجاد کنند و ارتباطات جدیدی ایجاد کنند که به بازار کمک می کند. اگر شاهد افزایش دیگری هستیم ، باید بسیار آماده باشیم تا دوباره به این نوع حجم برسیم.

همچنین ، بخوانید: اگر CBOE’s Bitcoin ETF رد شود ، آیا این گاوها را خسته می کند؟?

# پیش بینی بیت کوین

س Quesال: چه چیزی این بار پیشنهاد بیت کوین ETF را متفاوت می کند?

سونیل: به نظر می رسد دلایل عمده مورد توجه قرار گرفته است:

  • اندازه بلیط سرمایه گذاری زیاد تعیین شده است تا محصول را از دسترس سرمایه گذاران خرده فروشی بسیار کوچک دور نگه دارد. بر اساس این پیشنهاد ، هر سهم 25 بیت کوین خواهد بود که این امر برای یک سرمایه گذار خرده فروشی بسیار گران است.
  •  خوشبختانه خدمات نگهداری ارزهای رمزپایه اکنون با Coinbase و بورس سهام سوئیس در دسترس است
  • با توجه به سرقت به دلیل هک ، این نرم افزار ذکر کرده است که تمام بیت کوین های نگهداری شده توسط Trust با استفاده از “کیف پول های سردخانه چند امضایی” ذخیره می شوند.

س Quesال: با صحبت در مورد پیش بینی ها ، مردم پیش بینی های زیادی می کنند و در مورد میلیون ها دلار صحبت می کنند. نظر شما در این باره چیست?

ماتی: منظور من این است که اگر به صورت درصد به آن نگاه کنید ، خدماتی که در مورد برخی از آنها صحبت کردیم از نظر درصد کاملاً قابل توجه هستند. حتی در سال 2017 این افزایش به ویژه زیاد نبود و نه اصلاح واقعی. به سادگی ما به جایی رسیده ایم که یک بازار بسیار بزرگتر است و هرچه بازار بزرگتر شود ، آن موج ها باید بیشتر آرام بگیرند. بنابراین هرچه تعداد افرادی که از بیت کوین استفاده و نگهداری می کنند ، بی ثباتی در پایان روز کمتر است.

اکنون برای اینکه بیت کوین شناخته شود ، شما رمز ارزهای کم و بیش پایدار را می دانید ، من فکر می کنم که ما باید یک کلاهبرداری بسیار بزرگتر از بازار را ببینیم که واقعاً سالها به طول می انجامد. ما متوجه شده ایم که با هر چرخه نوسانات کاهش می یابد.

قطعاً قیمتی بسیار بیشتر از امروز داریم. بنابراین من نمی دانم من فکر می کنم با توجه به اینکه به عنوان ارز رمزنگاری غالب در فضا ادامه دارد ، در یک جدول زمانی کافی امکان پذیر است و من دلیلی برای تغییر آن نمی بینم.

س Quesال: بنابراین صحبت در مورد پیش بینی هایی که مردم می کنند ، پیش بینی شما چیست?

ماتی: من شماره ای ندارم آینده کاملاً باز است. بیت کوین بسیار خطرناک است و فناوری بلاکچین از بسیاری جهات هنوز در دست توسعه و آزمایش است. بنابراین ، می توان بیت کوین را در پایان سال تا هزار دلار پایین و تا یک میلیون دلار دید. من واقعاً راهی ندارم که بگویم شما می توانید در هر جایی باشید.

ETF های بیت کوین بحث بازار هستند در حالی که SEC با استقبال گسترده مردم روبرو می شود. همانطور که ماتی توضیح داد ، مطمئناً ETF های بیت کوین این بار شانس بیشتری برای تأیید دارند. با توجه به اینکه بیت کوین از هفته گذشته دستاوردهای قابل توجهی را ثبت کرده و از 8 هزار دلار عبور کرده است ، تأیید Bitcoin ETF می تواند قیمت بیت کوین را به سرعت افزایش دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner