بیت کوین به طور رسمی وارد “حالت کشف قیمت” شد ، چرا قیمت BTC هرگز نمی تواند 20 هزار دلار دوباره بازدید کند

تبلیغات پیمکس

در حال حاضر ، با قیمت 30،000 دلار + بیت کوین (BTC) قبلاً وارد حالت کشف قیمت مورد انتظار شده است. این رالی قیمت بیت کوین با مشارکت عمده نهادی همراه با برخی از بازیگران بزرگ در فضای مالی که میلیون ها دلار به این طلای دیجیتال می ریزد ، پشتیبانی می شود.

با افزایش مشارکت نهادی ، غول های مالی شروع به کار روی ابزارهای سرمایه گذاری بیت کوین کرده اند که خواسته های نهادی را برآورده می کنند. برخی از غول های نظارتی مالی مانند CME و Bakkt در حال حاضر برای معاملات آتی بیت کوین تجارت می کنند. از طرف دیگر ، در زمینه معرفی Bitcoin ETF در بازار کار کافی وجود دارد.

اما برای وجود همه این محصولات سرمایه گذاری در بازار ، درک مکانیسم کشف قیمت برای کلاس دارایی مهم است. بیایید نگاهی بیندازیم در واقع کشف قیمت Bitcoin چیست.

عواملی که نقش اساسی در کشف قیمت بیت کوین دارند

همانطور که همه ما می دانیم بیت کوین کاملاً روی یک شبکه بلاکچین غیرمتمرکز کار می کند و هیچ نهاد نظارتی بر خلاف سایر کلاسهای دارایی بر آن نظارت ندارد. بیت کوین و به طور کلی ارزهای رمزپایه یک دارایی بسیار بی ثبات است و در گذشته مورد دستکاری های عمده قیمت قرار گرفته است.

کشف قیمت بیت کوین برای مدت طولانی یک کار سخت باقی مانده است. اما همانطور که مبادلات و بازارهای نظم یافته بیشتری به تصویر می آیند ، سناریو در حال بهبود است. مشارکت نهادی در BTC احتمالاً تقاضای وسایل نقلیه سرمایه گذاری مانند Bitcoin ETF و سایر موارد را بیشتر خواهد کرد.

افزایش فعالیت سرمایه گذاران قبلاً تأییدی بر این موضوع است که حق بیت کوین در قلمرو خاص خود قرار دارد و ممکن است شاهد اصلاحات بزرگی نباشیم که در سقوط قیمت 2017 دیده شده.

منبع: توییتر ، نمودار فعالیت سرمایه گذاران بیت کوین

از آنجا که چنین محصولاتی فقط از طریق سیستم عامل های تنظیم شده کار می کنند ، به مهار نوسان قیمت و رفتار غیر قابل پیش بینی BTC کمک می کند. در طی یک بحث پنل سال گذشته در Invest: ASIA در سنگاپور ، Lennix Lai ، مدیر بازار مالی در OKEx گفت Coindesk:

“اگر شما فقط می توانید نشانه های اساسی بیت کوین را خریداری یا بفروشید و توانایی کوتاه کردن ندارید ، اساساً در جهت دیگری حدس می زنید ، بازار بسیار بی ثبات تر خواهد بود زیرا کاملاً توسط احساسات هدایت می شود.”

“به عنوان مثال ، شما می توانید بیت کوین را بسیار ناپایدارتر قبل از معرفی CME Futures بدانید … بنابراین ما باید ابزارهای مالی بیشتری مانند گزینه هایی برای کمک به بیشتر در روند کشف قیمت در رابطه با نوسانات داشته باشیم.”

مشارکت اخیر صندوق های تامینی ، سرمایه گذاران باسابقه ، موسسات و دیگر بازیگران بزرگ ، وضوح بیشتری را در این مفهوم کشف قیمت بیت کوین با بالغ شدن بازار ایجاد خواهد کرد..

چرا قیمت BTC ممکن است هرگز 20 هزار دلار مجدداً مراجعه نکنید?

همانطور که ویلی وو ، تحلیلگر رمزنگاری اشاره کرد ، بیت کوین قیمت ممکن است هرگز 20،000 دلار دوباره نبیند. به نظر وی خرید زیاد همراه با افزایش فعالیت سرمایه گذاران باعث شده است که این رالی نسبت به مسابقات قبلی جدا نباشد. به نظر او 24000 دلار سطح قیمت همان است كه برای محدوده قیمت BTC 12 تا 14 دلار مشاهده شد و برای شکستن این سطح نیاز به سقوط گسترده بازار است.

دیگر هرگز 20 هزار دلار BTC نخواهیم دید.

پشتیبانی 24 هزار دلاری برای خرابی نیاز به یک رویداد قو سیاه دارد.

قیمت کف که توسط خریداران طولانی مدت پشتیبانی می شود بسیار سریع در حال افزایش است.

– ویلی وو (woonomic) 3 ژانویه 2021

یک نکته کلیدی دیگر که باید در تحقیقات وو ذکر شود این است که بیت کوین ممکن است هرگز شاهد اصلاحات 30-40٪ معامله گران رمزنگاری نباشد و حداکثر ما ممکن است اصلاحات قیمت سفارشات 25-25٪.

بیشتر بخوانید: حالت کشف قیمت Bitcoin چیست؟?

مکانیسم کشف قیمت اساساً به معنای استخراج قیمت دارایی در بازار براساس تعاملات خریدار و فروشنده است. کشف قیمت بیت کوین به معنای تنظیم قیمت لحظه ای برای معاملات بیت کوین (BTC) است که به تعدادی از عوامل ملموس و نامشهود بستگی دارد.

جدا از اصول کلاسیک اقتصادی تقاضا و عرضه ، تعدادی از عوامل در تصویر کشف قیمت BTC وجود دارد. این می تواند شامل عواملی مانند جریان اطلاعات در بازارهای رمزنگاری ، مبادلات و همچنین تعاملات با بازارهای سنتی باشد. همانطور که امسال دیدیم ، وضعیت اقتصادی جهانی و عدم قطعیت ها نیز وزن قابل توجهی بر کشف قیمت دارند.

همانطور که گفته شد ، در هسته Bitcoin Price Discovery مهمترین عامل تقاضا و عرضه است. همچنین ، کشف قیمت Bitcoin تا حد زیادی به بازار آینده و گزینه ها بستگی دارد. تاجران در این بازار از اطلاعات و قضاوت بهتری برای انجام اقدامات مطلوب برخوردار هستند. در مورد هرگونه اطلاعات خارجی یا اخباری که شرایط بازار یا اقتصاد را تحت تأثیر قرار می دهد ، اقدامات انجام شده توسط معامله گران سوداوی اطلاعات جدیدی را در بازار مشتقات به وجود می آورد که بیشتر جنبش های قیمت را پیش می برد..

بازار آتی و گزینه های بیت کوین نقشی اساسی در کشف قیمت بیت کوین بازی می کند زیرا اولین کسانی هستند که واکنش نشان می دهند زیرا هزینه های معامله در اینجا در مقایسه با بازارهای محلی بسیار پایین است. بنابراین ، آنها شامل عنصر پیش بینی آینده در مورد آنچه احتمالاً اتفاق می افتد هستند.

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner