Bitcoin و Crypto Events India در حین ممنوعیت از دست رفته – این یک نکته برجسته است

تبلیغات پیمکس

جامعه رمزنگاری نه تنها در هند ، بلکه در همه دنیا از تصمیم دادگاه Apex هند مبنی بر اجازه دادن به خدمات بانکی به مشاغل ارزهای رمزپایه خوشحال می شوند.

همانطور که در سال 2018 در CoinGape گزارش شد ، اعلام ممنوعیت در 5 آوریل 2018 برای کل صنعت یک شوک آور بود. این ممنوعیت تصمیم خودسرانه ای بود که توسط بانک مرکزی اتخاذ شد و همانطور که روز گذشته نیز توسط دیوان عالی كشور تأیید شد ، خلاف قانون اساسی بود.

ممنوعیت رمزنگاری دایره ای rbiبخشنامه RBI که ممنوعیت خدمات بانکی را به شرکت های VC اعلام کرده است

این یک مبارزه طولانی مدت به رهبری انجمن اینترنت و موبایل هند (IMAI) بوده است. نه تنها توسط صاحبان ارز و سرمایه گذاران ، بلکه نمایندگان پارلمان نیز پشتیبانی می شود.

20 ماه یک دوره طولانی در بازارهای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده است. از آن زمان تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده است. با نگاه به گذشته ، شکسته شدن قیمت از احتمال ضرر در بازارهای altcoin جلوگیری کرد. با این حال ، مشاغل موجود در کشور نیز پیشرفت حاصل در این مرحله را از دست داده اند.

اعلامیه و عدم موفقیت ترازو

فیس بوک به همراه 27 شرکت پیشرو FinTech از جمله MasterCard ، PayPal ، Uber ، Vodafone ، eBay و … برنامه های استفاده از “سبد ارز FIAT” را اعلام کرد – Libra برای پرداخت های مجازی.

پس از اعلامیه فیس بوک در ژوئن 2019 ، این یکی از عوامل اصلی اجرای گاو رمزنگاری بود.

غول رسانه های اجتماعی با استفاده از یک “ثبات Bitcoin” سعی در تسلط بر صنعت پرداخت داشت. طراحی Libra برای ایجاد دارایی جدید با افزودن چندین ارز FIAT (USD ، EUR ، JPY) به این ثبات بود.

با این حال ، این برنامه ها با مقاومت بسیاری از طرف دولتهای سراسر جهان روبرو شد. بنیانگذار Faceook ، مارک زوکربرگ و دیوید مارکوس ، به طور رسمی با PayPal و رئیس انجمن Libra ، حتی قبل از مجلس سنای آمریکا فراخوانده شدند تا آنها را در مورد برنامه ها مطلع کنند..

سرانجام ، دولت های ایالات متحده ، اروپا ، ژاپن و غیره به دلیل اینکه قدرت پولی باید در اختیار بانک های مرکزی باشد ، نه شرکت های خصوصی ، به ویژه فیس بوک ، از این پروژه اجتناب کردند..

رشد نهادی

نکات مثبتی که هندی ها احتمالاً از دست دادند ، تغییرات نهادی در بیت کوین بود. رشد بازار مشتقات و حضانت نهادی در این دوره نیروی مثبتی برای محاسبه بوده است.

در نهایت Bakkt ، یک صرافی منظم که تحویل فیزیکی بیت کوین را فراهم می کند ، نیز بوجود آمد. LedgerX ، TD Ameritrade ، ErisX ، Coinshares برخی دیگر از شرکتهای تحت نظارت بودند که بیت کوین و چند ارز رمزپایه دیگر را پذیرفتند.

سیستم عامل های پیشگویی برای بازداشت مانند Gemini و Coinbase Custody همراه با Fidelity مجوزها و مجوزهایی را از مقررات نظارتی در اروپا و ایالات متحده دریافت کردند. به خصوص از طرف وزارت امور مالی امور خارجه نیویورک (NYDFS) ، سختگیرانه ترین آنها.

صندوق های اعتماد به رهبری Greyscale و VanEck بازارها را یک قدم به ETF نزدیک کردند. با این حال ، تصویب مربوط به آن از SEC هنوز در انتظار است.

کلاهبرداری

با این وجود ، بازارهای بیت کوین و ارزهای رمزنگاری شده نیز با کلاهبرداری و هک تبادلات روبرو شده اند. به دلیل کلاهک نسبتاً کوچک بازار ، بازیکنان بد تأثیر قابل توجهی در بازار دارند. در طول این ممنوعیت ، بازارها بیش از 5 میلیارد دلار هک ، کلاهبرداری و سایر اتفاقات غیرمجاز را از دست دادند.

طبق یک گزارش تحقیقاتی ، فقط در سه ماهه اول سال 2019 حدود 1.2 میلیارد دلار ارز رمزنگاری شده در کلاهبرداری ها قرار گرفت. این کار با آشکار شدن بیت کوین های گمشده در QuadrigaCX پس از مرگ مشکوک صاحب آن آغاز شد.

در خود هند ، یک حلقه جنایی که به طرز وحشتناکی اشتباه پیش رفت ، ظاهراً منجر به از دست دادن 6000 BTC برای همیشه شد. علاوه بر این ، بعداً در Q2 و Q3 2019 ، کلاهبرداری PlusToken با مبلغی در حدود 3 میلیارد دلار بر عملکرد قیمت در بازارها غلبه داشت.

اخیراً کلاهبرداری Fcoin توسط بنیانگذاران آن آشکارترین اقدامی بود که توجه جامعه را به خود جلب کرد.

مقایسه قیمت

با این وجود ، تا آنجا که به قیمت مربوط می شود ، در مورد بیت کوین چیز زیادی تغییر نکرده است ، اگرچه w.r.t. احساسات قیمت – مقدار زیادی.

دامنه قیمت از زمان اعلام تا ممنوعیت واقعی ، زمانی که اساساً از مشاغل رمزنگاری هند خواسته شد تا مغازه خود را تعطیل کنند ، مشابه دامنه قیمت امروز است. پایین و پایین در آن دوره 10 هزار و 5800 دلار بود.

نمودار هفتگی btcusdنمودار هفتگی BTC / USD در Coinbase (TradingView)

با این حال ، پس از اعمال ممنوعیت ، معامله گران از بازار خرس 2018 که قیمت ها به پایین ترین سطح 3،150 دلار کاهش یافت ، اجتناب کردند..

علاوه بر این ، در Q2 سال 2019 ، مجدداً رشد چشمگیری داشت و به بالاترین قیمت در حدود 14000 دلار رسید. کمترین میزان اصلاح سهمی در نوامبر 2019 به 6500 دلار رسید. از آن زمان روند صعودی دارد.

اخیراً ، قیمت بیت کوین در محدوده 8500 تا 9،500 دلار از آزمایش تست و مقاومت در برابر روند صعودی قبل از نصف شدن است.. نصف شدن Bitcoin رویداد بزرگ بعدی است که در حال حاضر یک عامل اساسی قوی برای بازار است. 

علاوه بر این ، از آن زمان به بعد altcoins ارزش زیادی از دست داده است. به عنوان مثال. اتریوم و XRP بیش از 70 درصد از بالاترین حد در طول دوره هستند. سرمایه گذاری در altcoins می تواند بسیار سودآور باشد. با این حال ، خطر مرتبط با آن هنوز هم در قیمت های نسبتاً پایین تر بالاست.

نکته آخر اینکه کمترین نکته را بدانید ، بیت کوین به عنوان یک دارایی امن و بدون ارتباط با یکدیگر اهمیت پیدا کرده است. در حالی که هیئت منصفه هنوز به این موضوع اعتراض ندارند ، اقدام قیمت در بیت کوین در جریان رویدادهای جهانی مانند جنگ تجاری ایالات متحده و چین ، اعتراضات هنگ کنگ ، درگیری آمریکا و ایران و اکنون ویروس کرونا قابل توجه است.

فکر می کنید 1.2 میلیارد شهروند هند چگونه می توانند تغییری در بازارهای رمزنگاری ایجاد کنند؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید. 

برای پیگیری به روزرسانی های DeFi در زمان واقعی ، خبرخوان DeFi ما را بررسی کنید اینجا.

PrimeXBT

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner