6500000 Bitcoins Lost Forever، Mt. مالک Gox روز جمعه 15 مارس به سرنوشت خود در دادگاه ملاقات می کند

بدنام بدنام حماسه Gox سرانجام در دادگاههای ژاپن در تاریخ 15 مارس 2019 پایان می یابد. صاحب صرافی ، فرانسوی مارک کرپلس ، 33 ساله ، به “جعل داده های دیجیتالی و اختلاس میلیون ها دلار (3 میلیون دلار)” متهم شده است. در صورت اثبات جرم وی به شدت مجازات خواهد شد و ممکن است ده سال حبس داشته باشد. در اینجا خلاصه ای از کل قسمت را می خوانید:

2014 کوه Gox خاموش کردن

در فوریه 2014 کوه گفته می شود که Gox به دلیل مشکلات نگهداری ، برداشت و تجارت در بورس خود را متوقف کرده بود. با این حال ، در تاریخ 28 فوریه 2014 ، این دادخواست ورشکستگی ادعا کرد که مهمترین تبادل جهانی در آن زمان از 850000 بیت کوین هک شده است.

بازار بیت کوین به زودی سقوط کرد و سرمایه گذاران در آن زمان حدود 425 میلیون دلار بیت کوین از دست دادند. این پرونده در دادگاه ژاپن مطرح شد و مارک کارپلز ، صاحب صرافی ، پاسخگو بود.

در مارس 2014 ، انتشار عمومی در وب سایت اعلام کرد که آنها 200000 بیت کوین را از کیف پولهای سردخانه Mt. Gox Exchange. این وجوه توسط مقامات ژاپنی برای حمایت از اعتبار “با اعتماد” نگهداری می شد.

روند رسیدگی به پرونده های 2015: 650000 بیت کوین برای همیشه گمشده?

پس از فاش شدن 200000 بیت کوین ، تحقیقات به دلیل عدم رعایت سازگاری با KYC و ALM در آن زمان به بن بست رسید.

مارک کارلپس بعداً در آگوست 2015 در ژاپن دستگیر شد. ادعا می شود که کرپلز سالها در جریان کار بورس اختلاس 3 میلیون دلار داده های مبادله را دستکاری کرده است. وی تا ژوئیه 2016 یک سال حبس را تحمل کرد ، قبل از آن که با قرار وثیقه آزاد شود.

این مقدار بسیار کمی است با توجه به ارزش 6500000 بیت کوین که هنوز در صرافی گزارش نشده است. با این وجود ، در صورت مجرم شناخته شدن ، وی به شدت مجازات می شود.

Satoshi Mihira ، وکیل دادگستری در شرکت حقوقی Mizuho Chuo ، گفت: “اگر یک هکر خارجی بود که ارز را سرقت می کرد ، این یک مشکل است. اما اگر او حتی بخشی از پول را بدزدد ، این اختلاس است. “

سرمایه گذاران واقعاً چقدر ضرر کردند?

روند دادرسی علیه Mark Karpeles می تواند مقداری وجه به کل اعتبار اضافه کند ، اما مالک غیرقانونی 6500000 بیت کوین از Mt. Gox هنوز هم به طور كلی ظاهر می شود.

با این وجود ، همه چیز برای سرمایه گذاران آن از بین نرفته است. در ژوئن 2018 ، زمانی که قیمت بیت کوین 6200 دلار بود ، دادگاه منطقه توکیو یک برنامه بازپرداخت اعتبار را شروع کرد که به عنوان توانبخشی مدنی شناخته می شود. وجوهی بالغ بر 170،000 بیت کوین و فورک فورک آن بیت کوین کش (BCH) به ارزش تقریبی 1.2 میلیارد دلار به مشتریان سابق و بدهکاران واریز شد. مبلغ اعتبار هنوز هم تقریباً سه برابر مبلغی است که گزارش شده است در طی دزدی از دست رفته است.

“دارایی های عظیم … به طلبکاران کوه بازگردانده می شود. Gox ، ”شین فوکووکا ، وکیل مدافع و شریک ژاپن در نیشیمورا & موسسه حقوقی Asahi ، او همچنین در بیانیه ای نوشت. “این پیروزی طلبکاران است.”

اولین جلسه طلبکاران از زمان توانبخشی مدنی امروز به اتمام رسید #MtGox – مورد بعدی در تاریخ 20 مارس 2019 خواهد بود. به یاد داشته باشید ، آخرین مهلت برای تشکیل پرونده های توانبخشی مدنی در 22 اکتبر 2018 است ، بنابراین اگر شما علیه MtGox ادعایی دارید ، به یاد داشته باشید که به موقع پرونده را تنظیم کنید!

– Mark Karpelès (MagicalTux) 26 سپتامبر 2018

ادعاهای دادستان علیه کرپلس

دادستان های ضد 10 سال حبس و بازپرداخت طلبکاران از دارایی های شخصی وی را پر کرده اند. به گفته دادستان ، آنها گزارش هایی از هزینه های گزاف و سرمایه گذاری توسط مارک کارپلز دارند که ممکن است نشانگر عدم پایه بودن بودجه باشد.

آنها سرمایه گذاری قابل توجهی در تجارت نرم افزار چاپ سه بعدی پیدا کرده اند که هیچ ارتباطی با مبادله ندارد. علاوه بر این ، یک تخت سایبان به ارزش 54000 دلار ، هزاران دلار در سفرهای خارج از کشور برای همسر دور خود ، و هزاران دلار برای یک زندگی لوکس هزینه کرد (طبق گزارش سالانه 120،000 دلار).

دفاع Karpeles

صاحب مبادله مورد مناقشه از زمان آزادی در شبکه های اجتماعی فعال بوده است. اگرچه او به کلاهبرداری متهم شده است ، و سرمایه گذاران و “Twitterati” بد دهنی کارپلز را دارند. او همچنان موضع غیر گناهی را حفظ می کند.

“اکثر مردم به آنچه من می گویم باور نخواهند کرد. تنها راه حل من این است که واقعاً مقصر را پیدا کنم. “او بعد از جلسه دادرسی به خبرنگاران گفت.”

 

وقتی یک مشاجره را از دست می دهید ، چه راهی بهتر از حمله به خود شخص به جای مشاجره ، برای کسب یک پیروزی است. خوشبختانه یک کلمه برای آن وجود دارد: argumentum ad hominem. به بالا نگاه کن.https://t.co/jA1Zp4Atrh

– Mark Karpelès (MagicalTux) 10 فوریه 2019

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner