سکه های حفظ حریم خصوصی چگونه می توانند بزرگترین نگرانی تنظیم کنندگان باشند؟

اگر از هرگونه ارز رمزپایه بلاکچین عمومی مانند بیت کوین یا اتریوم استفاده می کنید ، شاید شما آنطور که خودتان تصور می کنید ناشناس نیستید. به همین دلیل است. 

آغاز به کار سکه های حریم خصوصی

USP بیت کوین و سایر رمزنگاری های قدیمی در هنگام پرتاب ، گمنامی آنها بود. اما آیا آنها واقعاً ناشناس هستند؟ واژه مناسب تر “نام مستعار” است. کلید عمومی هر کاربر فقط یک اسم مستعار است که در بلاکچین استفاده خواهد شد. کلید عمومی ، مبلغ معامله ، آدرس گیرنده و برخی جزئیات دیگر همیشه توسط همه افراد در وب قابل دسترسی است. در اینجا ، شما ممکن است احساس امنیت کنید زیرا هیچ کس نمی داند که این کلید عمومی متعلق به شماست ، یا خلاصه اینکه ، آنها نمی توانند رابطه ای بین شما و کلید عمومی شما برقرار کنند. با این حال ، گیرنده از این اطلاعات مطلع خواهد شد. یک بار ، کسی می تواند بداند که شما صاحب کلید عمومی خود هستید ، تمام حریم خصوصی شما نقض می شود. اکنون ، به جای اینکه تمام معاملات در دسترس عموم شما را با کلید عمومی خود مرتبط کنید ، آنها با شما مرتبط می شوند. آنجاست که خرقه حریم خصوصی شما از بین می رود. 

حتی سابقه خرید شما عمومی خواهد شد. تهدید چگونه است؟ دولت ها تنها کسی نیستند که به دنبال داده های شما است ، هکرهای مخرب نیز مانند شاهین منتظر طعمه در وب حضور دارند. 

اکنون ممکن است بپرسید – “اما آیا ایجاد ارتباط بین کلید من و من کار سختی نیست؟” شاید فکر کنید این کار سخت است ، اما دنیای اینترنت هرگز نمی تواند ما را متحیر کند. ما از “سیاست کوکی ها” در هر وب سایتی که آنها قصد دارند برای ارائه تبلیغات شخصی تر استفاده کنند ، کاملاً آگاه هستیم. آنها هنگام بازدید از وب سایتهایی که در آنها قرار دارند ، فعالیت شما را ردیابی می کنند. اگر از هر وب سایتی برای معامله با بیت کوین یا هر رمزنگاری دیگری استفاده می کنید ، به احتمال زیاد اطلاعات شما ردیابی می شود و ممکن است در اینترنت نشت کند. حتی اگر از برنامه هایی مانند CoinJoin استفاده می کنید ، شنودگر می تواند به راحتی کلید عمومی را با دقت 98٪ به شما ردیابی کند. جزئیات در یک شرح داده شده است مقاله تحقیقاتی توسط استیون گلدفدر و تیمش در دانشگاه پرینستون.

چه مواردی هستند?

از دست دادن حریم خصوصی یک مشکل بزرگ است – اول از همه ، حریم خصوصی باید یکی از حقوق اساسی بشر برای همه باشد. اگر دولت و شنوندگان شنونده همچنان می توانند از شما جاسوسی کنند و متوجه رفتار مالی شما شوند ، این به عنوان یک حریم خصوصی محسوب نمی شود. بیشتر مردم نقض حریم خصوصی مالی خود را به عنوان یک مسئله جدی تلقی می کنند. چنین نقضاتی می تواند برای تصویب ارزهای رمزپایه مضر باشد. زیرا این افراد در صورت عمومی بودن فعالیت های مالی خود به سمت ارز رمزنگاری غیرمتمرکز حرکت نخواهند کرد. 

مشاغل بسیار جدی حریم خصوصی را می گیرند ، آنها دوست دارند با قراردادهای هوشمند معامله کنند تا با مشتریان و شرکای خود معامله کنند. اگر قراردادهای هوشمند در دسترس عموم باشد ، چه فایده ای برای آنها خواهد داشت؟ در عوض ، نقض چنین داده هایی می تواند رقبا را از استراتژی های مداوم خلاصه کند ، و فاجعه ای برای تجارت طولانی مدت ایجاد کند.

این همه از دید کاربران بود ، حالا بیایید از دید ارز رمزنگاری شده فکر کنیم. حریم خصوصی یک عامل مهم برای قابلیت استفاده از ارز رمزنگاری شده است. Fungibility مفهومی است که ارزش سکه بدون توجه به سابقه آن باید ثابت بماند یا اینکه 1 BTC باید هر BTC 1 باشد. اما با سکه های کاملاً شفاف ، همه می توانند تاریخ معاملات یک سکه را مشاهده کنند. اکنون ، بر اساس تاریخچه ، کسی می تواند سکه را قبول کند. به عنوان مثال ، اگر بیت کوین در یک معامله مواد مخدر نقش داشته باشد ، می توانید آن را رد کنید. این مسئله با ارزش بودن برخی سکه ها را نسبت به سایرین به وجود می آورد. اگر این در مقیاس انبوه اتفاق بیفتد ، مشکل بزرگی برای ارزهای رمزپایه ایجاد خواهد شد. 

خوشبختانه برای ما ، سکه های متمرکز بر حریم خصوصی هر دو این مشکلات را حل می کنند.

سکه های متمرکز بر حریم خصوصی

سکه های متمرکز بر حفظ حریم خصوصی به دلیل فناوری آن کاملاً قابل ردیابی و گمنام نیستند. برخلاف بیت کوین و دیگران ، سکه های حریم خصوصی اطلاعات فرستنده و گیرنده را پنهان می کند. تکنیک های متنوعی برای انجام این کار در دسترس است. بعضی از آنها … هستند

  • آدرسهای خفا

ساده ترین تکنیک ، هر زمان که در شبکه آنها معامله می کنید آدرس جدیدی ایجاد می کند. نسخه های پیشرفته تری از این نیز وجود دارد. 

  • امضاهای حلقه ای

برای تأیید هرگونه معامله باید وارد سیستم شوید. امضاهای زنگ دار شما را با سایر امضا کنندگان ترکیب می کند تا شما را به عنوان فرستنده پنهان کنند. 

  • zK-SNARK ها

شکل پیشرفته رمزنگاری برای ایمن تر کردن معاملات شما.

و روش های دیگر مانند MimbleWimble ، Tor ، CoinJoin و غیره. 

محبوب ترین سکه های متمرکز بر حریم خصوصی کدامند?

مونرو (XMR)

یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین سکه های حفظ حریم خصوصی. این کار به عنوان یک چنگال از Bytecoin در سال 2014 آغاز شد و اکنون از Ring Signatures ، Stealth Addresses و یک مکانیزم منحصر به فرد تقسیم استفاده می کند. 

داش (DASH)

Dash گزینه ای را در اختیار کاربر قرار می دهد تا معاملات خود را خصوصی نگه دارد یا خیر. سکه به صورت چنگال Litecoin شروع به کار کرد. الگوریتم استخراج شده Proof-of-Stake X11 اصلاح شده Dash از “CoinJoin” برای معاملات خصوصی استفاده می کند تا اطمینان حاصل کند که معامله شما قابل مشاهده نیست.

ZCash (ZEC)

ZCash همچنین دارای گزینه ای برای انتخاب حریم خصوصی است یا خیر. این سکه با JP Morgan ، Parity و StarkWare مشارکت داشته است. از zK-SNARK استفاده می کند. 

سکه های حریم خصوصی دیگر Bytecoin ، Verge ، Komodo ، Grin و غیره هستند. می توانید لیست را بررسی کنید اینجا.

سکه های حریم خصوصی و سکه های دیگر را از کجا می توانید خریداری کنید?

سوال بعدی این است که از کجا می توان این سکه ها را خریداری کرد. سکه های حریم خصوصی از نظر تجارت با ارزهای رمزپایه دیگر تفاوتی ندارند. روش های زیادی برای خرید ارزهای رمزپایه وجود دارد اما بیشترین راه های ترجیحی خرید از طریق صرافی ها و کارگزاری ها است.

خرید از طریق صرافی ها

صرافی مشابه بورس اوراق بهادار است که خریدار و فروشنده بر اساس قیمت بازار فعلی سهام معامله می کنند. صرافی برای خدمت به عنوان مرد میانی هزینه دریافت می کند. با این حال ، همه مبادلات تمام سکه ها و سکه های حریم خصوصی مانند Monero را در همه صرافی های بزرگ مانند Binance ، Coinbase ، OKEx و غیره در دسترس ندارند. یافتن سکه های نسبتاً جدید در اکثر صرافی ها دشوار است.

خرید از طریق کارگزاران

در این حالت ، وجوه شما به جای صرافی متمرکز از طریق شبکه فروشنده منتقل می شود. ما از این به عنوان یک بازار فرابورس (OTC) یاد می کنیم. دلالان رمزنگاری افرادی را که استخرهای بزرگ رمزنگاری در دست دارند و بازرگانانی که مایل به خرید آن هستند پیدا کنید و آنها را جفت کنید. این انعطاف پذیری گسترده و دوره تسویه حساب سریعتر با توجه به مبادلات را فراهم می کند. 

مقررات و سکه های حریم خصوصی

هر سکه دو صورت دارد و این نیز چنین است. گرچه سکه های حریم خصوصی ممکن است به مشاغل و کاربران کمک کند تا از حضور مالی آنلاین امن تری برخوردار باشند ، اما آنها همچنین به روش ترجیحی برای معامله برای کاربران مخرب تبدیل می شوند. شیوه هایی مانند پولشویی ، معاملات برای تروریسم یا فعالیت های غیرقانونی و حمله به مالیات ، در سکه های حریم خصوصی بیشتر مشهور است. به همین دلیل سکه های حریم خصوصی مترادف با روش پرداخت وب تاریک هستند. 

دولت در اینجا دخالت می کند و سکه های حفظ حریم خصوصی مهمترین نگرانی در بسیاری از مقررات بوده است. گفته شده است که سال 2019 سال تنظیم ارزهای رمزپایه است ، عرضه اخیر سکه Facebook Libra باعث جلب توجه نظارتی از سوی دولت های مختلف شده است. در چنین مواقعی ، می توانیم اطمینان حاصل کنیم که سکه های حریم خصوصی نیز مورد بررسی قرار می گیرند. اما اگر به تاریخچه مقررات مربوط به ارزهای رمزپایه نگاهی بیندازیم ، در این صورت مشاهده خواهیم کرد که اکثر کشورها هنوز در حال تلاش برای چگونگی طبقه بندی ارزهای رمزپایه در یک کلاس دارایی هستند. کنگره ایالات متحده هنوز در فکر این است که آیا ارزهای رمزپایه را به عنوان اوراق بهادار ، کالاها یا یک طبقه کاملاً جدید از دارایی ها معرفی می کند؟.  

از هم اکنون ، ژاپن تنها کشوری است که در جهت منع سکه های حفظ حریم خصوصی گام های جدی برداشته است. دولت است مبادلات رمزنگاری را مجبور به ذکر هر گونه سکه حریم خصوصی می کند. آنها در تلاشند تا تبدیل فیات را به یک سکه حفظ حریم خصوصی سخت تر کنند. اما هنوز هم می توان با کمک مبادلات غیرمتمرکز (DEX) به آن دست یافت.. 

ایالات متحده ممکن است سکه های حفظ حریم خصوصی را در نظر نگرفته باشد اما آنها به طور کامل تضعیف نمی کنند. در اینجا برخی از نظرات مقامات رسمی دولت ارائه شده است.

“بسیار مهم است که ایالات متحده به کار بین المللی خود برای بهبود کنترل های مربوط به ارز دیجیتال ادامه دهد. ما همچنین باید اقدامات قانونی یا نظارتی دیگری را در نظر بگیریم تا چالش های احتمالی مربوط به ارزهای رمزپایه افزایش یافته با بی هویتی ، خدماتی را که برای پنهان کردن معاملات در بلاک چین است ، در نظر بگیریم. “

رابرت نووی به کمیته فرعی تروریسم و ​​امور مالی غیرقانونی مجلس.

“[…] در حالی که به دولت اجازه می دهید کار خود را برای محافظت از مردم انجام دهد ، چگونه اجازه آزادی می دهید و من فکر می کنم که باید تعادل در آنجا برقرار باشد و […] دولت می بینم که در تلاش است تا این تعادل را پیدا کند. من فکر می کنم مواردی مانند اثبات دانش صفر این تعادل را یک طرفه تحریک می کند و ممکن است لازم باشد که کالیبراسیون مجدد مکان این خط انجام شود […] “

—— برایان کوینتنز ، کمیسیونر CFCT اخیراً نشان دادن. 

از هم اکنون ، اقدامات خاصی در مورد سکه های حریم خصوصی به ویژه به دلیل اینکه دولت ها هنوز به طور کلی درگیر معاملات ارزهای رمزپایه هستند ، انجام نشده است. اما میزان گمنامی ارائه شده توسط سکه های حریم خصوصی نیز می تواند خیانت آمیز باشد. ممکن است به یک راه حل ترکیبی نیاز داشته باشیم که دارای ویژگی های سکه های حریم خصوصی و سایر موارد باشد. 

آیا سکه های حریم خصوصی از مقررات زنده می مانند?

از هم اکنون ، دولت ها هیچ روش محکمی برای جلوگیری از استفاده از سکه های حریم خصوصی ندارند. حداکثر کاری که آنها می توانند انجام دهند این است که روند مبادله بین ارزهای رمزنگاری شده و ارزهای رمزپایه پیچیده تر شود. اما استفاده از سکه های حریم خصوصی غیرممکن خواهد بود بلکه کار به عنوان یک تونل برای سفید کردن پول سیاه است. 

اگر به تاریخ نگاه کنیم ، دولت ایالات متحده نسبت به صدور گواهینامه SSL به وب سایت ها بدبین بود. سالها بعد ، گواهی SSL استاندارد ایمنی وب سایتها است و هر وب سایت دولتی باید از این گواهی برای اهداف امنیتی استفاده کند.

“افزایش بررسی ممکن است آنها (ارزهای رمزنگاری شده) را برای سرمایه گذاران / بازرگانان سنتی خطرپذیرتر کند ، اما سکه های محرمانه حفظ حریم خصوصی همیشه موارد استفاده در مکان هایی با محدودیت آزادی شخصی را دارند.”

– شفیلد کلارک ، مدیر عامل Coinsource ، اپراتور خودپردازهای بیت کوین.

با چنین اظهار نظرها و وعده هایی ، به نظر می رسد سکه های حریم خصوصی بدون آسیب از این مقررات زنده می مانند. با این وجود ، باید کارهایی انجام شود که مسایل مربوط به سکه های حریم خصوصی باعث سهولت فعالیت های غیرقانونی می شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner