اتریوم چیست؟ – یک راهنمای کامل برای Ethereum برای مبتدیان

Ethereum یکی دیگر از جواهرات دنیای ارزهای رمزنگاری شده است که از زمان تولد آن در سال 2015 به شدت محبوب شده است.!

اتریوم چیست

Ethereum یک پلت فرم نرم افزاری باز است که مبتنی بر یک شبکه بلاک چین توزیع شده است. در سال 2015 توسط ویتالیک بوترین, ایده پشت اتریوم ایجاد بستری برای برنامه های غیرمتمرکز و مشترک بود. این یک پلت فرم چند منظوره با ارز خاص خود است. ویژگی اصلی این Cryptocurrency قراردادهای هوشمند است.

Smart Contracts اساساً اسکریپت ها یا کدهای رایانه ای است که می تواند توسط هرکسی ایجاد شود و سپس در بلاکچین بارگذاری شود. ذخیره شدن در یک دفتر عمومی ، باعث می شود معاملات بدون نیاز به واسطه ، دستکاری شود. Ethereum همچنین توکن Ether خود را دارد که مشابه آن کار می کند بیت کوین, یعنی می توانید آن را بخرید و بفروشید.

چرا اتریوم مهم است?

با معرفی بیت کوین ، مردم معتقد بودند که زنجیره بلوک آن می تواند در سایر حوزه های زندگی نیز مورد استفاده قرار گیرد. با این حال ، طراحی بیت کوین برای دستیابی به هدف ارزی است که کاربرد آن را محدود می کند. به نوعی ، این منجر به ظهور Ethereum شد. Buterin این ارز رمزنگاری شده را با طرح a سیستم بلاکچین که می تواند برنامه های غیرمتمرکز را تسهیل کند.

Ethereum در آن یک زبان برنامه نویسی نوشته شده است که به مردم امکان می دهد آن را طبق نیازهای خاص خود سفارشی کنند. تمام برنامه های جدیدی که در این سیستم عامل ایجاد می شوند براساس قراردادهای هوشمند آن است.

به طور خلاصه ، اتریوم اجازه می دهد تا انواع عملکردها را به روشی شفاف و قابل اعتماد و بدون نیاز به یک مرجع مرکزی یا شخص ثالث مورد اعتماد انجام دهد..

Ethereum چه مشکلی را حل می کند?

بسیاری از ما روزانه با اشخاص ثالث سر و کار داریم ، حتی گاهی بدون اینکه این موضوع را بدانیم. به عنوان مثال ، یک خرید ساده یک قهوه شامل یک واسطه از نظر ثبت کارت خرید توسط شرکت کارت اعتباری شما می شود.

واسطه ها معمولاً طرفهای معتبری هستند که خریداران و فروشندگان ممکن است به یکدیگر اعتماد داشته باشند یا موفقیت آمیز انجام یک معامله را انجام دهند.. شبکه Ethereum اساسا دو نفر را قادر می سازد یا سازمانها به ارزش انتقال, این می تواند یک دارایی یا پول دیجیتالی باشد ، با اطمینان و اطمینان بدون نیاز به واسطه ای مانند PayPal یا بانک.

قراردادهای هوشمند Eethereum ضمن کمک به شما در تبادل هر چیزی که دارای ارزش باشد در یک محیط بدون درگیری و شفاف ، قوانین و همچنین مجازات های یک توافق نامه را تعریف می کند.

روندهای فعلی بازار برای Ethereum

فقط یک ارز رمزنگاری شده سه ساله ، اتریوم با یک قیمت سوار می شود 900 دلار در آن زمان با درپوش بازار از 88،202،687،601 دلار. این یک پلت فرم محبوب برای ساخت برنامه ها بر روی آن بوده است ، به طوری که بیش از 1000 برنامه غیرمتمرکز قبلاً در آن ایجاد شده است.

معمولا ، قیمت اتر در روند حرکت می کند با بیت کوین و در چند ماه گذشته روند صعودی و نزولی داشت. در آغاز سال 2017 ، اتر قیمت های خود را افزایش داد و در پایان آن ، قیمت آن افزایش یافت 300 دلار.

Ethereum در هنگام انتقال پول و دارایی به بیشترین انتخاب تبدیل شده است. علاوه بر این ، پذیرش بیشتری از این سیستم عامل ارز دیجیتال صورت گرفته است که در آینده قیمت های آن بیشتر خواهد شد.

جوانب مثبت و منفی Ethereum

تمرکز Eethereum این است که به عنوان بستری عمل کند که بتوان برنامه های غیرمتمرکز را ساخت و اجرا کرد.

چند مزیت اساسی شبکه Ethereum عبارتند از:

  • پشتیبانی از توسعه دهنده – تیم توسعه این پلت فرم بسیار کارآمد و محکم است که به طور فعال بر روی فن آوری های جدید کار می کند. یک تلاش مستمر برای بهبود امنیت ، مقیاس پذیری ، عملکرد و امنیت بلاکچین آن وجود دارد.
  • آسان برای استفاده – رمز ERC20 از بلاکچین Ethereum ایجاد شده آسان و ساده است. همچنین ، سریع است اما برای دستیابی به نتایج خود باید دانش فنی ابتدایی برنامه توکن را داشته باشید.
  • استفاده از زنجیره بلوک Ethereum – هنگامی که برنامه خود را روی Ethereum ایجاد می کنید ، نیازی به ایجاد یا نگهداری بلاکچین شخصی خود ندارید ، می توانید به سادگی از طریق بلاکچین Ethereum کار کنید.
  • منابع خود را ذخیره کنید – با اجازه دادن به بلاکچین Ethereum کار خود را مدیریت کنید ، از طریق این همگام سازی در تلاش ، وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید. حتی پیچیده ترین قراردادها نیز می توانند در این شبکه اجرا شوند.
  • راه اندازی ICO آسان و سریع است – Ethereum راه اندازی سریعتر پروژه های ICO را آسان کرده است. مجموعه ای از دستورالعمل های دقیق برای شروع ICO در وب سایت آن موجود است.

این نیز منفی های خود را دارد:

  • به اندازه کافی موثر نیست – به عنوان یک پلت فرم ، Ethereum نمی تواند به اندازه سایر بلاک چین هایی که برای ارزهای رمزنگاری شده طراحی شده اند ، موثر باشد. Ethereum اساساً سعی می کند یک باشد تولید کننده قرارداد هوشمند, ابر رایانه و دفتر برای تعدادی از کاربران. مطمئناً این قابلیت انعطاف پذیری را برای آن فراهم می کند اما در عین حال ، برای یک مورد استفاده کمتر بهینه می شود.
  • اشکالات فنی – قراردادهای هوشمند Ethereum مستعد بروز اشکال و خطاهایی است که می تواند برای هر شغلی فاجعه بار باشد. علاوه بر این ، به دلیل غیرمتمرکز بودن بلاکچین ، هیچ نقطه کنترل مرکزی وجود ندارد که بتواند مشکلی را مهار کند.
  • هزینه گاز – در حالی که از Ether استفاده می کنید ، هر بار که معامله ای در رمز شما رخ می دهد ، برای غنی سازی آن ، هزینه خاصی وارد شبکه Ethereum می شود. این اساساً روشی برای اثبات کامل معاملات است. این هزینه ممکن است در ابتدا زیاد نباشد اما بعداً ، بعنوان مقیاس کسب و کار شما ، هزینه چند برابر می شود و شما قبض را از سود خود پرداخت می کنید.

Ethereum چگونه کار می کند?

درست مانند ساختار بلاکچین بیت کوین ، Ethereum رکورد کل تاریخ معاملات را به اشتراک می گذارد. هر گره در این شبکه یک نسخه از تاریخچه را ذخیره می کند که آخرین وضعیت در هر قرارداد هوشمند است.

این شبکه اطلاعات فعلی همه برنامه هایی را که شامل کد قرارداد هوشمند ، موجودی کاربران و مکانی که در آن ذخیره شده است ، برای هر یک از برنامه های Ethereum ردیابی می کند..

در مورد Smart Contracts ، یک ارز یا دارایی در برنامه ای قرار می گیرد که در آن کد اجرا می شود. این قراردادها به طور خودکار تعیین می کنند که آیا دارایی باید به شخص دیگری منتقل شود یا به حامل اصلی آن دارایی مسترد شود. در تمام مدت ، دفتر مرکزی غیرمتمرکز این بلاکچین سند را ذخیره و تکثیر می کند و آن را با امنیت و شفافیت ارائه می دهد.

آیا س moreالات بیشتری در مورد ethereum ، blockchain یا قراردادهای هوشمند دارید؟ در زیر نظرات را با ما در میان بگذارید ، ما آنها را در مقاله دانش بعدی خود قرار خواهیم داد.

مشترک شدن در به روزرسانی های روزانه اخبار درباره بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner