چگونه مبادلات ارز رمزنگاری شده بیش از 1.5 میلیارد دلار در صندوق های سرمایه گذاری از دست داده اند

ارزش بازار ارزهای رمزپایه در حال حاضر حدود 350 میلیارد دلار است. در مقایسه با بازارهای سنتی تر ، این چندان به نظر نمی رسد. به عنوان مثال ، طلا که معمولاً بیت کوین را با آن مقایسه می کنند ، نزدیک به 8 تریلیون دلار دلار است.

با این حال ، این تنها یک دیدگاه است. دیدگاه متفاوت این واقعیت است که بیش از 1.5 میلیارد دلار وجوه سرمایه گذار از مبادلات مختلف طی 10 سال گذشته به سرقت رفته است.

این پول زیادی است ، و مشکلی است که از بین نمی رود. در حقیقت ، هرچه فناوری تبادل ارز رمزنگاری شده پیشرفت می کند ، تکنیک ها و ترفندهای هک نیز پیشرفت می کنند.

کوه Gox: اشتباهی که از آن یاد نگرفتیم

همه چیز با کوه آغاز شد. Gox عملیاتی بین سالهای 2010 و 2014 ، در اوج خود ، کوه. Gox حداقل 70 درصد از معاملات بیت کوین را انجام می داد.

این واقعیت که کوه سایت Gox در ابتدا قصد داشت تجارت Magic را انجام دهد: کارتهای جمع آوری آنلاین باید روی دیوارهای ارز رمزنگاری شده روی دیوار می نوشتند. متأسفانه نبود.

پس از یک سری نقض امنیت ، فعالیت مشکوک و اشکالات غیر قابل توجیه سیستم ، برداشت از Mt. Gox در فوریه 2104 به طور نامحدود به حالت تعلیق درآمد. اندکی پس از آن ، صرافی اعلام کرد که بیش از 850،000 بیت کوین حساب نشده است.

در آن زمان ، این تعداد بیش از شش درصد از کل بیت کوین موجود را نشان می داد. کل بازار واکنش نشان داد و بیت کوین 20 درصد از ارزش خود را از دست داد. در حالی که فقط 24000 سرمایه گذار صندوق هایی را در اختیار داشتند که مستقیماً تحت تأثیر قرار گرفتند ، اما کل وضعیت سرمایه گذاران را در سراسر جهان به زنجیر انداخت.

کوه اندکی بعد Gox درخواست ورشکستگی کرد. اما خسارت وارد شده و همچنان ادامه دارد. تا به امروز ، پرونده این است ریشه دار شده در قانونی و درگیری. طلبکاران هنوز نتوانسته اند اندکی از ضرر و زیان خود را جبران کنند.

QuadrigaCX: تراژدی یا رسوایی?

آخرین حمله مهم ارزهای رمزنگاری شده در سال 2018 حتی یک هک نبود. این بیشتر یک فاجعه شخصی بود ، گرفتار شایعات و رسوایی های احتمالی بود ، که همچنین منجر به از دست دادن 190 میلیون دلار دارایی سرمایه گذاران شد.

وقتی مدیر عامل QuadridaCX ، جرالد کاتن ، ناگهان از بیماری کرون در دسامبر 2018 درگذشت ، دنیای ارزهای رمزپایه شوکه شد. مثل همیشه وقتی یک جوان از دنیا می رود ، یک ضرر غیرمنتظره و ویرانگر بود.  

ضرر متأسفانه این واقعیت بود که طی هشت ماه گذشته ، هیچ کس ، از جمله تنها وارث کوتن ، همسرش جنیفر رابرتسون ، نتوانسته است به بودجه ای که در کوادریگا داشتند دسترسی پیدا کند. Cotton رمزهای عبور کیف پول های دیجیتال Quadriga را نگه داشت. لپ تاپ رمزگذاری شده وی اثبات نفوذناپذیری دارد.

علاوه بر این ، چندین تصادف سایه دار ، کل وضعیت نابسامان متاسفم را احاطه کرده است. سوالات بی پاسخ کافی وجود دارد که شایعات کلاهبرداری و استراتژی های خروج به وفور یافت می شود.


Binance: Dark Horse Hackers

اگر یک مبادله وجود داشت که هیچ کس انتظار نمی رفت به یک قربانی هک تبدیل شود ، این Binance بود. پس از ورود به صحنه ارز رمزنگاری شده در تابستان 2017 ، Binance به سرعت به یک رهبر صنعت در زمینه امنیت ، تطبیق پذیری و حجم معاملات بزرگ تبدیل شد.

در ماه مه ، صرافی رنج برد هک 40 میلیون دلاری. Binance که تقریباً دو درصد از دارایی های بیت کوین خود را نشان می دهد ، بودجه پشتیبان تهیه کرد تا از دست دادن این حجم را پوشش دهد.

با این حال ، اثرات ناشی از آن در جامعه ارزهای رمزنگاری شده فوری و قدرتمند بود. اگر حتی Binance در برابر هکرها ایمن نبود ، در کجا دارایی های دیجیتال ایمن هستند?

آینده: روشن یا تاریک?

سال 2019 سیل پرتاب های جدید ارز را به بازار وارد کرده است. بسیاری از آنها دارای ویژگی های استاندارد امنیتی هستند که اکنون از طریق بیشتر مبادلات رمزنگاری در دسترس هستند.

با این حال ، راه اندازی صرافی ارز رمزپایه بسیار آسان شده است. علاوه بر این ، یک پیشنهاد سودآور است. این امر منجر به فعالیت مبادله ای فرصت طلبانه زیادی شده است.

به همین دلیل ، انتخاب یک بستر معتبر و معتبر ضروری است. برخی از صرافی های جدید به امنیت و بهترین ارائه خدمات نژادی متعهد هستند.

یکی از صرافی هایی که اخیراً منتشر شده است, ecxx, متعهد به محافظت از دارایی های دیجیتالی ایمن و مورد اعتماد است. صرافی ecxx دارای امنیت چند لایه است که برای تأمین نیازهای سرمایه گذاران حرفه ای و خرده فروشی طراحی شده است.

Ecxx چشم اندازی را بیان می کند که شامل تبدیل شدن به پیشروترین دارایی دیجیتال در جهان است. این به معنای بزرگتر از Coinbase ، Binance یا Kraken است. این همچنین بدان معنی است که آنها مدت طولانی در آن حضور دارند.

هرچه مبادلات دارایی دیجیتال پیشرفت می کند ، کاربرپسندتر و تعاملی تر می شود ، نکته مثبتی است و شاید این بدان معنی است که به نظر می رسد مبادلات این روزها از اشتباهات گذشته غول های گذشته در حال یادگیری است زیرا ecxx یک بستر اختصاصی برای امنیت و اعتماد ساخته است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map