بیت کوین به عنوان بهترین دارایی در پشت طلا باقی مانده است ، در اینجا دلیل بیت کوین حباب نیست؟

طی دو سال گذشته ، حتماً متوجه شده اید که برخی از افراد تمایل دارند پیش بینی کنند که بیت کوین حبابی در آستانه ترکیدن است. از “حباب” به عنوان دارایی ناشی از رفتار غیر منطقی و پرشور بازار یاد می شود که منجر به سقوط می شود. بنابراین ، معامله واقعی با بیت کوین چیست و چرا مردم از طریق اینترنت از آن به عنوان حباب یاد می کنند؟ از همان روزهای ابتدایی ارز رمزنگاری شده ، برخی از افراد همیشه درباره اولین رمزنگاری تردید داشته اند ، که منجر به یک دروغ یا “حقیقت نادرست” درباره بیت کوین شده است. 

در این پست ، ما در ChangeNOW ، پیشرو هستیم تبادل رمزنگاری فوری خدمات ، قصد دارند همه چیز را برای شما روشن کنند. 

در وهله اول چرا بیت کوین “حباب” خوانده شد ?

بیت کوین یک ارز دیجیتال است که پس از بحران مالی در سال 2008 ظهور کرد. توسط بانک مرکزی تنظیم نمی شود ، به کاربران امکان می دهد بانک ها و گزینه های پرداخت سنتی کالاها و خدمات را دور بزنند. قیمت بیت کوین از آن زمان به طور مداوم در حال رشد است. اما دلیل اصلی بدبینی اکثر مردم امروز در مورد بیت کوین این است که در سال 2017 ، قیمت بیت کوین در بالاترین حد خود قرار داشت و در کمتر از یک سال 900 درصد رشد داشت ، و افزایش ارزش آن حتی قابل پیش بینی نیست. این امر باعث شده تا مردم از بیت کوین س questionال کنند و اینکه در صورت اعتماد کورکورانه به ارز رمزپایه شده سرمایه گذاران چه خواهد کرد. 

btc همه اوقات بالا استbtc همه اوقات بالا است

اولین استدلال بزرگی که آنها مطرح می کنند این است که بیت کوین ملموس نیست ، بلکه غیرمتمرکز است ، به این معنی که هیچ دولتی از معاملات و عملیات خود پشتیبانی نمی کند. برعکس ، ارزهای فیات دارای ثبات هستند زیرا از طرف دولت ها و بانک های بزرگ پشتیبانی می شوند. علاوه بر این ، ارزهای فیات تحریم و تحریک می شوند – می توان از ارزهای فیات برای امور رسمی مانند پرداخت مالیات استفاده کرد. این مورد بیت کوین نیست. دولت ها و نهادهای نظارتی مختلف تمایل دارند ارزهای رمزپایه را به روش های مختلف تحریم کنند زیرا صاحب مشخصی ندارند – حتی یک سازمان یا شخص دیگری بیت کوین را کنترل نمی کند.

برخی معتقدند که از آنجا که بیت کوین اولین پدیده در نوع خود بود ، به سادگی متورم و بیش از اندازه اندازه گیری شد.

فقط چند سرمایه گذار بودند که آن را خریداری کردند تا در واقع از آن استفاده کنند. دیگران به سادگی علاقه مند بودند که آن را ورق بزنند – کم خرید و فروش بالا. بنابراین استدلال این است که از آنجا که بیت کوین از حمایت حامیانی که به فکر رفاه آن هستند پشتیبانی نمی کند ، قیمت آن به طور مداوم توسط کسانی که فقط می خواهند از بیت کوین “سود سریع” بدست آورند افزایش می یابد..  

بنابراین ، آنچه “باعث می شود بیت کوین مانند حباب به نظر برسد”?

افراد مشکوک معتقدند که حباب های بیت کوین پس از ورود موج جدیدی از سرمایه گذاران جدید به بازار رمزنگاری ، تمایل به گسترش دارند. این تجربه در سال 2011 و به دنبال آن وضعیت مشابه در سال 2013 رخ داد. آنچه باعث شد مردم فکر کنند بیت کوین در واقع یک حباب است ، این است که قیمت بیت کوین در سال 2017 به بالاترین رقم 20،000 $ رسیده است. ارزش واحد BTC 20،000 $ بود. این همچنان رکورددار قیمت در تاریخ ارز رمزنگاری شده است. با این وجود ، یک افت به دنبال داشت و ارز دیجیتال در کمتر از 2 ماه تقریباً 7300 دلار و در یک سال 3200 دلار پایین آمد..

امروز ، قیمت بیت کوین کمتر از 50 درصد از بالاترین قیمت خود است. بنابراین ، برخی از مردم فکر می کنند که یک رونق ناگهانی دیگر ایجاد خواهد شد که منجر به افزایش قیمت بیت کوین خواهد شد – و پس از مدتی دوباره کاهش می یابد ، که بیت کوین را بسیار غیر قابل پیش بینی می کند و به حباب بودن آن اشاره می کند.

قیمت بیت کوین همیشه در معرض شکست های فناوری است. اگر اتفاق بدی برای پروتکل بیت کوین رخ دهد ، ممکن است قیمت تحت تأثیر قرار گیرد. از آنجایی که ایرادات فنی همیشه در صنعت اتفاق می افتد ، برخی افراد دیگر به Bitcoin اعتماد ندارند و آن را حباب می نامند.

این استدلال ها برای اولین ارز رمزنگاری شده بود که حباب بود. با این حال ، این تنها یک طرف داستان است – در بخش بعدی ، ما ثابت خواهیم کرد که این ماهیت بیت کوین نیست. 

چرا بیت کوین “نیست” حباب است?

همانطور که می بینید ، اینترنت پر از افرادی است که علیه Bitcoin و سایر ارزهای رمزپایه صحبت می کنند و آنها را حباب می نامند. آنها هیچ کاری انجام نمی دهند جز ترس در میان علاقه مندان به رمزنگاری و مخاطبان عام و سرمایه گذاران مشتاق که واقعاً می خواهند از بیت کوین استفاده کنند تا اینکه آن را برای کسب سود استفاده کنند. از مبحث فوق الذکر ، یک واقعیت واضح است – مردم می ترسند که نوسانات بالای قیمت بیت کوین منجر به نابودی ذهن سرمایه گذاران و افرادی که در این صنعت هستند می شود.. 

در واقعیت ، حقیقت این است که کسانی که از بیت کوین انتقاد می کنند در واقع با بازار رمزنگاری آشنایی ندارند و در مورد بیت کوین گیج هستند.

نظریه های حباب فقط در صورت مفید بودن دقیق هستند و خوشحال می شویم بگوییم که چنین نیستند. افرادی که ادعا می کردند بیت کوین حباب 20 دلار است ، کاملاً به شما توصیه می کردند که سرمایه گذاری نکنید ، همانند کسانی که ادعا کردند حباب آن 200 دلار است. اکنون می توانید به وضوح مشاهده کنید که این توصیه کاملاً بی فایده بود. در واقع ، اگر از توصیه حامیان حباب پیروی می کردید ، واقعاً فرصت کسب سود بالا را برای سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه از دست داده اید.. 

شاید به یاد داشته باشید که در سال 2012 ، سهام اپل 100 دلار برای هر سهم بود و این شرکت با حباب برچسب خورده بود ، و “طرفداران حباب” انتظار داشتند که به بازار عرضه شود. 7 سال گذشته است و هنوز هیچ انفجاری رخ نداده است. کسانی را تصور کنید که در آن زمان در اپل سرمایه گذاری کرده بودند. آنها قطعاً چند دلار بزرگ بدست آوردند. 

بنابراین ، اخلاق داستان این است که گرفتن مشاوره از نظریه پردازان حباب بهترین تصمیم سرمایه گذاری نیست. آنها فقط به بدترین سناریوهای ممکن نگاه می کنند و در کل از مزایای مثمر ثمر چشم پوشی می کنند.

چرا بیت کوین از سایر حباب ها خاص است?

بیت کوین شرکتی نیست که مستعد از دست دادن سودآوری باشد و همچنین گمانه زنی نیست که به دلیل بانک یا ترفندهای ناشی از دولت از بین برود. در اینجا آنچه که بدبینان رمزنگاری در مورد بیت کوین متوجه نیستند:

  • ارزش بیت کوین در حال افزایش است زیرا یک اختراع مالی انقلابی است و به دلیل دروغ گفتن در بازار نیست. 
  • ارزش بیت کوین در حال افزایش است زیرا تعداد بیشتری از افراد از آن استفاده می کنند. 
  • ارزش بیت کوین در حال افزایش است زیرا “اثر شبکه” در حال جابجایی است. 

سرمایه گذاران عمومی هیجان زده هستند که با بیت کوین سوار می شوند و همین امر باعث افزایش قیمت بیت کوین می شود. اما آن را با حباب متورم شده مصنوعی اشتباه نگیرید ، که ناشی از یک “حقیقت نادرست” است. قیمت بیت کوین با احتمال بیشتری که افراد بیشتری با این ارز رمزنگاری شده درگیر می شوند ، بالاتر می رود.. 

در نتیجه ، به نظر می رسد نظریه های حباب پوچ هستند و هیچ فایده ای ندارند. اگر به محصولی اعتقاد دارید ، پیش بروید و روی آن سرمایه گذاری کنید. چقدر سخت است؟ از مشاوره از افرادی که از تغییر می ترسند متوقف شوید زیرا بیت کوین ، در میان ارزهای رمزپایه دیگر ، واقعاً آینده است. بله ، سرمایه گذاری های بد و خوبی انجام شده است ، اما به این معنی نیست که همه آنها حباب هستند. بازار ارزهای رمزپایه با بازار سهام و سهام عادی تفاوت اساسی دارد. قبل از اینکه بتوانید در آن قدم بگذارید ، نیاز به شناخت مناسب از صنعت دارد. بنابراین ، تئوری های حباب را باور نکنید. تحقیقات خود را انجام دهید ، و بازار به شما نشان می دهد که چگونه واقعا کار می کند.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط نظر نویسنده آن را منعکس می کند و توصیه مالی نیست. ما هیچ مسئولیتی در قبال نتایج تصمیم یا اقدام معامله گران نداریم.

مقاله از https://changenow.io/blog/bitcoin-bubble تهیه شده است

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner