قراردادهای هوشمند Blockchain را از مبانی بیاموزید

درک بلاکچین با قراردادهای هوشمند به عنوان مبانی 

یک پروتکل رایانه ای که برای فعال کردن ، تأیید اعتبار یا اجرای سازش یا ارائه توافق نامه طراحی یا پیش بینی شده است. در قراردادهای هوشمند ، هیچ شخص ثالثی برای انجام وظیفه معاملات قابل اعتماد که قابل پیگیری اما برگشت ناپذیر هستند ، لازم نیست.

طرفداران قراردادهای هوشمند که برای اولین بار توسط نیک سابو در سال 1994 معرفی شد ، می گویند اگرچه یک قرارداد هوشمند می تواند کاملاً خود اجرا و خود اجرا شود ، اما همین قرارداد را می توان تا حدی نیز انجام داد. همچنین ، امنیت ارائه شده در حالی که از همان استفاده می کنید در مقایسه با قانون قرارداد سنتی بسیار بهتر است.

و فراموش نکنید که قراردادهای هوشمند با هزینه عملیاتی مختصر کار می کنند.

همچنین read Busting 5 رایج ترین افسانه های بیت کوین را بخوانید

قراردادهای هوشمند در بلاکچین 

بلاکچین بدون شک یکی از بهترین سیستم های غیر متمرکز موجود است. همانطور که به همه طرفها اجازه می دهد تا در وقت و جنگ صرفه جویی کنند ، آن هم بدون پرداخت هزینه واسطه ها. حتی اگر این فناوری بلاکچین دارای مشکلات خاص خود باشد ، اما باز هم اشتباه نخواهد بود که بگوییم همان روش سریع تر ، ارزان و ایمن تر از بسیاری از روش های تجارت قدیمی تجارت به سبک قدیمی است.

همانطور که قبلاً می دانیم ، قراردادهای هوشمند در تبادل پول ، دارایی و هر چیزی که ارزش آن را دارد ، به صورت شفاف و بدون تعارض کمک می کنند. به علاوه یک مرد میانی نیز برای انجام همان کار لازم نیست. از این رو اشتباه نخواهد بود که بگوییم قراردادهای هوشمند مانند ماشین های فروش هستند. با این حال همان به راحتی می تواند در انجام مسائل چند وجهی پشتیبانی کند.

در واقع ، پس از تجزیه و تحلیل مورد استفاده از قراردادهای هوشمند بود که ، نیک سابو ، احساس سیستم غیرمتمرکز معروف به زنجیره بلوک و قراردادهای هوشمند به درستی با یکدیگر کار می کنند.  

با این حال ، در این ارتباط ، تنظیمات به کد PC تغییر می یابد ، کنار گذاشته می شود و در سیستم عامل کپی می شود و توسط سیستم رایانه های شخصی که زنجیره بلوک را اجرا می کنند ، اداره می شود. این امر به همین ترتیب ورودی رکوردی را ایجاد می کند ، به عنوان مثال ، مبادله پول نقد و پذیرش کالا یا اداره.

به قول کارشناسان 

ویتالیک بوترین ، برنامه نویس 22 ساله Ethereum ، در مورد قرارداد هوشمند توضیح داد,

“همانطور که یک دارایی یا ارز به یک برنامه منتقل می شود” ، و برنامه این کد را اجرا می کند و در برخی موارد به طور خودکار یک شرط را تأیید می کند و به طور خودکار تعیین می کند که دارایی باید به یک نفر برود یا به شخص دیگر برگردد یا اینکه باید بلافاصله به شخصی که آن را ارسال کرده یا ترکیبی از آن بازپرداخت شود. در همین حال ، دفتر مرکزی غیرمتمرکز نیز سندی را ذخیره و تکثیر می کند که به آن امنیت و تغییرناپذیری خاصی می بخشد “.

بگذارید بهتر درک کنیم – بگذارید بگوییم ، شما به طور فرضی یک آپارتمان را اجاره کرده اید ، که با استفاده از بلاکچین و ارز دیجیتال به عنوان حالت پرداخت می توانید به سرعت این کار را انجام دهید. شما یک قرارداد مجازی دریافت می کنید ، و طرف دیگر یک کلید عبور رایانه ای دریافت می کند که با یک تاریخ از پیش تعیین شده ارائه می شود.

در حال حاضر ، کلید به موقع پیش نمی رود ، بلاکچین تخفیف می گیرد. در حالی که در صورت ارسال کلید قبل از دوره اجاره ، ظرفیت آن را نگه می دارد ، این هزینه را برای شما و هم برای طرف دوم درگیر در قرارداد هنگام رسیدن تاریخ تخلیه می کند.

در واقع ، این چارچوب به “اگر-سپس مقدمه” ضربه می زند و توسط چندین نفر دیده می شود تا بتوانید منتظر یک انتقال کامل باشید. یعنی مطمئناً بابت تحویل کلید به شما پول پرداخت می شود. و وقتی طرف کلید را گرفت طرف دیگر متهم می شود. بایگانی پس از گذشت زمان کاهش می یابد ، و کد نمی تواند توسط هر دوی ما مداخله شود بدون اینکه دیگران بدانند ، زیرا همه اعضا در همان زمان هشدار دارند.

به عبارت ساده – از قرارداد هوشمند می توان به طور موثر برای همه نوع شرایطی استفاده کرد که از شرکت های تابعه مرتبط با پول گرفته تا حق بیمه حمایت از حق بیمه ، قراردادهای پارگی ، قانون املاک ، مجوز اعتبار ، دولت های پولی ، رویه های تعیین شده و ادعاهای سرمایه گذاری گسترده تأمین می شود..

روش های مختلف استفاده از قرارداد هوشمند 

جذب سرمایه – موارد استفاده واقعی از قراردادهای هوشمند می تواند در برنامه هایی باشد که نیاز به شفافیت در انتقال وجوه باشد. سازمانهایی که می توانند براساس این قراردادها درخواست دهند ، سازمانهای غیر انتفاعی (NPO) ، سازمانهای غیر دولتی (NGO) ، بسترهای جمع آوری کمک مالی برای شرکتهای نوپا و غیره هستند..

دولت – در این واقعیت که چارچوب سیستم رأی گیری قابل اصلاح نیست ، شکی نیست. با این حال ، باید این نکته را بپذیریم که قرارداد مشابه (قرارداد هوشمند) با ارائه چارچوبی بی حد و حصر مطمئن ، همه نگرانی ها را برطرف می کند. از این گذشته ، برای رمزگشایی آرا led یک دفتر مرکزی غیر متمرکز به انرژی ثبت کننده برتر احتیاج دارد.

مدیریت – در حالی که سوابق انفرادی را می توان به عنوان یکی از دلایل اصلی استفاده از قرارداد هوشمند و بلاکچین در مدیریت ذکر کرد. از بین بردن سخنان احتمالی در ارتباطات و گردش کار به دلیل ویژگی های آن مانند شفافیت ، سیستم خودکار و دقت نیز نباید فراموش شود.

خودرو – با استفاده از همه چیزهای ربات ، عینک باهوش و خودروهای درخشان ، می توانیم به سرعت در لیست حقایقی بیان کنیم که از مهره داران قبل از انسان بطن خود به ربات های بسیار باهوش پیشرفت می کنیم. خوب ، این وضعیت در صورتی است که قراردادهای هوشمند بهتر به ما کمک می کنند.

به عنوان مثال با استفاده از قراردادهای هوشمند ، در سازمان حفاظت از حوادث ، با توجه به شرایط و شرایطی که مشتریان در حال کار با وسایل نقلیه خود هستند ، می توانند نرخ های مختلفی را دریافت کنند..

مراقبت های بهداشتی – سوابق رفاه فردی را می توان رمزگذاری کرد و با استفاده از یک کلید خصوصی در blockchain قرار داد که دسترسی به افراد بسیار خاص را فراهم می کند. رسیدهای جراحی را می توان در جای دیگری بر روی بلاکچین قرار داد و در نتیجه برای تأمین کنندگان محافظت به عنوان شواهدی از حمل و نقل ارسال کرد. همچنین ، می توان از این سوابق برای خدمات عمومی خدمات انسانی نیز استفاده کرد ، به عنوان مثال ، استفاده از داروها ، ثبات جهت ، آزمایش در حال انجام و نظارت بر منابع بیمه اجتماعی.

مزایای قراردادهای هوشمند 

خودمختاری – از بین بردن نیاز به واسطه یکی از بهترین موقعیت ها است قراردادهای هوشمند خدمت می کند ، زیرا با همان خطر دستکاری توسط شخص ثالث می توان کاهش داد یا تا حدودی نادیده گرفت.

اعتماد – هیچ یک از این سندها را نمی توان گم کرد یا گمراه کرد ، زیرا در یک دفتر مشترک رمزگذاری شده اند.

پشتیبان گیری – در بلاکچین ، با پشت سر گذاشتن آخرین همراه شما ، فرصتی برای از دست دادن حساب سرمایه گذاری شما وجود نخواهد داشت. در حقیقت ، گزارش های شما در بسیاری از شرایط کپی می شوند.

امنیت – با رمزگذاری سایت ها و گزارش های محافظت شده ، تقریباً امکان هک وجود ندارد. برای کشف کد و نفوذ به یک برنامه نویس بسیار عجیب و غریب نیاز است.

سرعت – با قراردادهای هوشمند ، تمام آنچه شما نیاز دارید کدهای برنامه نویسی است ، این بدان معناست که می توانید ساعت ها را از دامنه فرم تجارت صرفه جویی کنید.

صندوق های سرمایه گذاری – قراردادهای هوشمند شما را از پول نقد پس انداز می کند ، زیرا آنها نزدیکی فرد میانه را از بین می برند. به عنوان مثال ، شما نیاز دارید که به یک حسابدار عمومی پول پرداخت کنید تا شاهد مبادله شما باشد.

دقیق بودن قراردادهای هوشمند سریعتر اما ارزانتر هستند و همچنین فاصله استراتژیکی را از اشتباهاتی که از گرد و غبار جمع شدن سازه ها ایجاد می شود ، حفظ می کنند..

معایب قراردادهای هوشمند 

هیچ چیز در این دنیای فناوری کامل نیست و در مورد قرارداد هوشمند نیز چنین است. به عنوان مثال ، اگر اشکالی در کد شما وارد شود ، چه کاری انجام می دهید؟ در حالی که اینها قراردادهای هوشمند بلاکچین با لیستی از مزایا همراه است ، قطعاً معایب کمی وجود دارد که هنوز قابل رفع نیستند.

چند نمونه از بلاکچین که در حال حاضر با قراردادهای هوشمند کار می کنند

بیت کوین – با توانایی محدود در پردازش اسناد ، بیت کوین در پردازش معاملات بیت کوین معجزه می کند.

زنجیره های جانبی – در حالی که در مجاورت بیت کوین در حال اجرا است ، همان زمینه بیشتری برای پردازش قراردادها دارد.

NXT – بلاکچین عمومی در حال کار با الگوهای محدود قرارداد هوشمند است.

اتریوم – یکی از پیشرفته ترین بلاک چین در زمینه پردازش قراردادهای هوشمند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که پرداختی را با اصول اخلاقی انجام دهید ، و هر کاری را که می خواهید تغییر دهید می توانید اداره کنید.

نظر شما در مورد Blockchain Smart Contracts چیست؟ در زیر نظرات خود را با ما در میان بگذارید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner