Blockchain – آنچه شما باید بدانید

در اصل به عنوان دفتر عمومی بیت کوین طراحی شده است ، Blockchain به چیزی بسیار پیچیده تر – و بسیار انقلابی تر تبدیل شده است. این فناوری در حال جالب ترین ، پویاترین و بالقوه متحول کننده جهان است. تخمین های اخیر ارزش بیت کوین را در حدود علامت 9 میلیارد دلار قرار داده است (اگرچه ثروت آن اخیراً کمی نوسان داشته است). قیمت بیت کوین در سال 2017 با خیره کننده ای 1،327٪ افزایش یافت و آن را به بزرگترین ارز رمزپایه در گردش تبدیل کرد.

هر معامله بیت کوین باید به نحوی ، در جایی ثبت شود. و اینجاست که Blockchain وارد می شود.

بلاکچین چیست?

بلاکچین یک دفتر عمومی دیجیتالی و باز است که جزئیات تمام معاملات ارزهای رمزپایه را شرح می دهد. “بلوک” آخرین معامله ثبت شده است ، بنابراین بلاکچین مجموعه ای از معاملات است که روند معاملات ارز رمزنگاری شده را از ابتدا تا انتها ترسیم می کند. این یک رکورد پاک نشدنی و کاملاً امن است – و قدرت آن در آن نهفته است.

بلاک چین ها به جای استفاده از یک نقطه مرکزی نگهداری رکورد ، از شبکه ای از گره ها استفاده می کنند و هر زمان که معامله رخ می دهد ، هر نقطه از شبکه به روز می شود. این به عنوان “فناوری دفتر توزیع شده” (DLT) شناخته می شود و در درجه اول برای تأیید معاملات استفاده می شود. با این وجود ، می توان تقریباً هر نوع اطلاعات را در یک بلوک گنجانید ، و آن را به روشی جالب و کاملاً متفاوت برای پردازش و توزیع داده ها اعم از مالی یا غیرمشخص تبدیل می کند.

بیت کوین به طور مرکزی تنظیم نشده است ، بنابراین دلیل آن این است که دفتر آن نیز نباید غیر متمرکز باشد. کاری که بلاکچین انجام می دهد اثبات معامله ارز اینترنتی (در درجه اول بیت کوین) است. از آنجا که هر بلوک رمزگذاری شده است ، در مقایسه با سایر روش های انتقال داده ایمن تر و قوی تر است ، بنابراین می توان آن را جابجا کرد اما کپی نمی شود.

یک نقطه ضعف وجود دارد ، و این زمانی است که یک بلاکچین به حدی افزایش می یابد که می تواند مشکل ذخیره سازی و هماهنگی را ایجاد کند. بنابراین مدیریت بلاکچین کوتاه تر آسان تر است ، می توان به سرعت توزیع کرد و فضای ذخیره سازی زیادی را اشغال نمی کند.

بلاکچین – فناوری نوظهور با کاربردهای آینده

اشتراک اطلاعات اساس اساسی اینترنت است ، اما بزرگراه ها می توانند به راحتی با داده های زائد مسدود شوند. اکثر مسیرها توسط هکرها نیز گشت زده می شوند ، آنها می توانند به راحتی راه خود را به یک جریان داده برسانند و اطلاعات محرمانه را به میل خود برداشت کنند. جایی که بلاکچین متفاوت است ، ارسال داده ها در بسته های کوچکتر است ، بدون اینکه هیچ مرجع مرکزی تنظیم کننده انتقال بین گره ها باشد. این امر نیاز به ذخیره سازی یا پردازش شخص ثالث را از بین می برد ، به همین دلیل برای معاملات ارزهای اینترنتی کاملاً مناسب است.

بنابراین ، چگونه می توان این فناوری را در زمینه های دیگر به کار برد؟ پاسخ این است که ، به راحتی. اطلاعات ، اعم از جزئیات معامله های محرمانه داخلی بیت کوین در یک کسب و کار ، به سادگی یک جریان کد است. یک سیستم بلاکچین به همه گره های درون شبکه اجازه می دهد تا یک نسخه از بلاکچین و تمام داده های موجود در آن را دریافت کنند. بنابراین ، یک پوشه را تصور کنید که به ترتیب به همراه کلیه صورتحساب های بانکی شما پر شده و بلافاصله برای هر کسی که به آن شبکه خاص دسترسی دارد قابل دسترسی است. این بلاکچین بلاکچین است ، اما بدون امکان دسترسی فردی خارج از شبکه به اطلاعات شما.

امن و امان

بسیار ایمن تر از آن است که به نظر می رسد. در حقیقت ، آنقدر ایمن که صنایع زیادی علاقه مند به تغییر روش انتقال بلاک چین به شبکه های موجود هستند. یک دفتر الکترونیکی باز فقط لازم نیست معاملات مالی را ذکر کند. می توان از آن در شبکه های مختلف ، از شبکه دستگاه های اینترنت اشیا، ، بیمه و فروش الماس به خوبی استفاده کرد. سیستم دفتر الکترونیکی انعطاف پذیر آن حتی می تواند در سیستم های رأی گیری نیز اعمال شود ، اگرچه اجرای آن ممکن است کمی بیشتر طول بکشد.

فناوری DLT عملیات تجاری را ساده می کند ، به ویژه اگر تجارت شما از مرزهای بین المللی عبور کند. این سیستم در حال حاضر جایگزین سیستم های حسابداری داخلی و قدیمی حقوق و دستمزد استفاده شده در بخش مالی شده است ، نه فقط به دلیل اینکه “جدیدترین چیز” است ، بلکه می تواند پس انداز مالی قابل توجهی برای مشاغل نیز باشد. گفته شده است که بلاکچین می تواند هر ساله اپراتورهای بازار سهام در ایالات متحده را تا 6 میلیارد دلار در هزینه های حسابداری صرفه جویی کند ، فقط با ساده سازی و بهینه سازی سیستم های مورد استفاده برای جابجایی پول – از معاملات واسطه ای تا حقوق و دستمزد.

بلاکچین ها – سرمایه گذاری محکم

بیت کوین اخیراً کمی مطبوعات بدی داشته است ، اما حقیقت این است که ارزهای اینترنتی می تواند آینده مالی باشد. با داشتن یک دلایل اساسی و به دور از روش های خرید سنتی (به طور جدی ، آخرین باری که کی پول نقدی را پرداخت کرده اید آخرین باره؟) و معاملات الکترونیکی ، ارزهای اینترنتی جایگزینی مناسب برای نقل و انتقالات سنتی مبتنی بر بانک ارائه می دهد. هیچ واسطه ای برش ندارد ، اما معاملات (به لطف بلاکچین) کاملاً قابل پاسخگویی و پیگیری است.

شرکت های جدید فناوری در حال سرمایه گذاری زیاد در بلاکچین ها هستند ، از وام های بیت کوین گرفته تا ذخیره سازی ابری مبتنی بر یک شبکه مجهز به بلاکچین. از DLT می توان برای ذخیره و توزیع اطلاعات رمزگذاری شده استفاده کرد و آن را برای انتقال قراردادها ایده آل کرد. حتی نام های بزرگی مانند مایکروسافت نیز پتانسیل بلاکچین ها را می بینند و یک محیط ورودی و مبتنی بر ابر را برای توسعه دهندگان و مشتریان ارائه می دهند.

قبل از تبدیل بلاکچین به سیستم انتقال داده های دفتر باز ، برخی از موانع وجود دارد. هنوز بسیاری از برنامه نویسی های back-end برای ایجاد ارتباط بین بلاکچین ها به شبکه های تجاری موجود وجود دارد و صادقانه بگویم ، هنوز هم باید اقناعی انجام شود تا برخی از مشاغل متقاعد شوند که این راه پیش رو است.

اینترنت 3.0

هنگامی که بلاکچین تاسیس شد ، پس از آن سرمایه گذاری در آن می تواند یک روش خوب برای پیشبرد سطح بعدی نرم افزار تجارت آنلاین باشد. این اینترنت 3.0 است و از همان ابتدا تجارت را دنبال می کند.

براساس گزارشی که توسط شرکت نرم افزاری آمریکایی NASDAQ Private Service منتشر شده است ، میزان سرمایه گذاری مخاطره آمیز به بیت کوین و مهمتر از آن بلاکچین در حدود 1 میلیارد دلار تخمین زده می شود و در حال افزایش است. شرکتهایی که بلاکچینهای خصوصی خود را اداره می کنند می توانند یک سرمایه گذاری با تکنولوژی کم خرید و فروش بالا باشند و احتمال انفجار حباب قبل از رسیدن به پتانسیل کامل سرمایه اولیه بسیار کمتر است..

رونق بیت کوین / بلاکچین – آیا شما آماده سرمایه گذاری هستید?

بدیهی است که چیزی به عنوان شرط مطمئنی وجود ندارد ، اما شرکتهای نوپا بلاکچین مطمئناً افزودنی ارزشمند به سایر نمونه کارهای نوظهور متمرکز بر فناوری هستند. توانایی ایجاد مشاغلی انعطاف پذیر و همچنین ایمن (تا زمانی که رمزگذاری بدون نقص باشد) ، سرمایه گذاری در رونق بیت کوین / بلاکچین را به پیشنهادی هیجان انگیز تبدیل می کند. انبوهی از مشاغل کوچک اکنون توجه خود را از ساخت اپلیکیشن (سال گذشته) و بلاکچین معطوف کرده اند. با این حال ، این یک مد زودگذر نیست ، بلکه یک فن آوری مستحکم و آزمایش شده است که می تواند شیوه تجارت ما در اینترنت را تغییر دهد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner