6 بهترین کیف پول سخت افزاری چند ارز رمزنگاری شده

کیف پول ها بخش مهمی از اکوسیستم رمزنگاری هستند زیرا کلیدی هستند که تمام کلیدها را به طور خصوصی یا عمومی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. به همین دلیل اغلب هدف هکرها و مهاجمان قرار می گیرند. از این رو جامعه سرمایه گذاران همیشه به دنبال گزینه هایی هستند که ایمن باشند و نشانه ها و سکه های آنها را ایمن نگه دارند. از آنجا که چنین جنبه مهمی دارد ، لازم است که شخص بفهمد گزینه های موجود چیست و بهترین گزینه برای آنها است.

کیف پول Cryptocurrency چیست؟?

با تعریف رسمی, یک کیف پول رمزنگاری شده یک برنامه نرم افزاری است که کلیدهای خصوصی و عمومی را در خود نگه می دارد و با بلاک چین های دیگر ارتباط برقرار می کند تا به کاربران در ارسال و دریافت ارز دیجیتال و بررسی موجودی آنها کمک کند.. اگر کاربری بخواهد بیت کوین یا ارز رمزنگاری شده دیگری را دریافت یا ارسال کند ، برای انجام این معامله به کیف پول دیجیتال نیاز دارد..

بیش از یک میلیون نفر هستند که از ارز رمزنگاری شده استفاده می کنند کیف پول به صورت روزانه, اما هنوز یک شکاف عمده در دانش وجود دارد که سو multiple تفاهماتی در مورد نحوه کار این کیف پول ها ایجاد می کند. برخلاف کیف پول های ‘جیبی’ به سبک قدیمی ، کیف پول های دیجیتال ارز را ذخیره نمی کنند. در واقع ، ارزها در هر مکان و در هر مکان ذخیره نمی شوند و یا در هر مکانی به هر شکل فیزیکی وجود دارند. همه آنچه وجود دارد سوابق معاملات ذخیره شده در بلاکچین است.

چگونه کیف پول ارز رمزنگاری شده را منتقل می کند

وقتی شخصی بیت کوین یا هر نوع ارز دیجیتالی دیگری را برای شخص دیگری ارسال می کند ، در اصل مالکیت سکه ها را به آدرس کیف پول شخص مقابل منتقل می کند. برای کاربر گیرنده ، برای اینکه بتواند این سکه ها را دریافت کند و قفل وجه را باز کند ، کلید خصوصی ذخیره شده در کیف پول کاربر باید با آدرس عمومی ارزی که اختصاص داده شده مطابقت داشته باشد. در صورت مطابقت کلیدهای عمومی و خصوصی ، تعادل موجود در کیف پول دیجیتال گیرنده افزایش می یابد و بر این اساس از کیف پول فرستنده کاهش می یابد. برخلاف دنیای سنتی امروز ، هیچگونه مبادله واقعی سکه واقعی انجام نمی شود. معامله صرفاً توسط سوابق معامله در بلاکچین و تغییر تعادل در کیف پول رمز ارزهای فرستنده و گیرنده نشان داده می شود..

انواع کیف پول Cryptocurrency

انواع مختلفی از کیف پول وجود دارد که روش های مختلفی را برای ذخیره و دسترسی به ارز دیجیتال شما فراهم می کند. کیف پول های ارز رمزپایه ای که به طور گسترده طبقه بندی می شوند ، می توانند به سه دسته مجزا تقسیم شوند: نرم افزار ، سخت افزار و کاغذ. کیف پول های نرم افزاری بیشتر به دسک تاپ ، موبایل یا آنلاین تقسیم می شوند.

کیف پول های رومیزی:

این کیف پول ها هستند که توسط کاربران روی رایانه شخصی یا رایانه شخصی خود بارگیری و نصب می شوند. این کیف پول ها فقط از طریق یک رایانه قابل بارگیری و نصب در دسترس هستند. کیف دستی های رومیزی با دسترسی به یک نقطه ، یکی از بالاترین سطح را ارائه می دهند امنیت با این وجود اگر رایانه ای که کیف پول در آن قرار دارد ، هک شود یا توسط یک ویروس مورد حمله قرار گیرد ، این احتمال وجود دارد که کاربر تمام سرمایه شما را از دست بدهد.

نکات مثبت در مورد کیف پول های دسک تاپ این است که کلیدهای خصوصی در هیچ سرور شخص ثالث ذخیره نمی شوند و با نرم افزار TOR که یک لایه از حریم خصوصی را ایجاد می کند ، به طور یکپارچه کار می کند. تنها نکته منفی که می توان از کیف پول های دسک تاپ دریافت کرد این است که این کیف پول ها ممکن است نیاز به به روزرسانی به موقع سیستم عامل داشته باشند زیرا برای عملکرد خود به جدیدترین سیستم عامل نیاز دارد.

کیف پول آنلاین:

کیف پول های آنلاین معمولاً روی ابر کار می کنند و از هر دستگاه محاسباتی و از هر مکانی دسترسی کاربر را فراهم می کنند. در حالی که دسترسی به آنها راحت تر است ، کیف پول های آنلاین کلیدهای خصوصی شما را بصورت آنلاین ذخیره می کنند و توسط شخص ثالث کنترل می شوند و این باعث آسیب پذیری آنها در برابر حملات هک و سرقت می شود. از نکات مثبت کیف پول آنلاین این است که برای نگه داشتن مقدار کمی ارز رمزنگاری شده ایده آل است زیرا دسترسی راحت تری را با زمان معامله سریع فراهم می کند ، در حالی که در پایین ترین سطح این کیف پول ها بیشتر در معرض هک و سرقت هستند که خطر بالای بدافزار را دارند..

کیف پول موبایل:

این کیف پول ها اساساً برنامه هایی هستند که روی تلفن کاربر اجرا می شوند. این کیف پول ها توانایی چابکی لازم را به کاربران می دهند زیرا می توانند در هر کجا و در همه جا حمل شوند و به کاربران امکان می دهد در هر نقطه از فروش از جمله فروشگاه های خرده فروشی آن را در اختیار داشته باشند. کیف پول های موبایل به دلیل فضای محدودی که در موبایل وجود دارد ، معمولاً بسیار کوچکتر هستند و عملکرد ساده تری نسبت به کیف پول های رومیزی دارند. بهترین مورد در مورد این کیف پول های موبایل این است که بهترین مورد برای انجام معاملات روزانه است زیرا استفاده راحت تر از آن در هنگام حرکت است. همچنین ، بسیاری از این برنامه ها دارای امکان اسکن کد QR هستند که باعث می شود پرداخت با ارز رمزپایه سریعتر شود.

کیف پول کاغذی:

این کیف پول ها به راحتی قابل استفاده هستند و امنیت بسیار بالایی را ایجاد می کنند. در واقع ، به عنوان پلی بین پایه کاغذ سنتی و رمزنگاری دیجیتال در نظر گرفته شده است. در حالی که اصطلاح کیف پول کاغذی به سادگی می تواند به کپی یا چاپ فیزیکی کلیدهای عمومی و خصوصی شما اشاره داشته باشد ، اما همچنین می تواند به یک نرم افزار که برای تولید ایمن یک جفت کلید استفاده می شود و سپس چاپ می شود ، اشاره دارد. استفاده از کیف پول کاغذی نسبتاً ساده است. انتقال بیت کوین یا هر ارز دیگر به یک کیف پول کاغذی با انتقال وجوه از کیف پول نرم افزار به آدرس عمومی نشان داده شده در اینجا انجام می شود کیف پول کاغذی.

روش دیگر ، اگر کسی بخواهد ارز را برداشت کند یا هزینه کند ، تمام کاری که باید انجام دهد انتقال وجوه از کیف پول کاغذی خود به کیف پول نرم افزار است. این فرآیند “جارو کردن” نامیده می شود و با وارد کردن کلیدهای خصوصی شخصی یا اسکن کد QR روی کیف پول کاغذی انجام می شود. از مزایای کیف پول کاغذی کنترل سطح آن است که به کاربر ارائه می دهد زیرا در هیچ دستگاهی ذخیره نشده است. همچنین ، هک دیجیتال در آنها تقریباً غیرممکن است. گرچه امنیت از حداکثر امنیت است ، اما در نزولی برخی از سرمایه گذاران فکر می کنند که جابجایی ارزهای دیجیتال با کیف پول کاغذی کاملاً دست و پا گیر است.

کیف پول سخت افزار:

کیف پول های سخت افزاری کلیدهای خصوصی کاربر را در دستگاه سخت افزاری مانند USB ذخیره می کنند. اگرچه کیف پول های سخت افزاری دقیقاً مانند کیف پول های نرم افزاری معاملات را بصورت آنلاین انجام می دهند ، اما به صورت آفلاین ذخیره می شوند که امنیت مورد نیاز را افزایش می دهد. کیف پول های سخت افزاری معمولاً با چندین رابط وب سازگار هستند و همچنین از انواع مختلفی از سکه ها و ارزها پشتیبانی می کنند. این فقط به این بستگی دارد که کاربر تصمیم به استفاده از آن بگیرد. علاوه بر این ، انجام یک معامله آسان است. کاربران به سادگی دستگاه خود را به هر رایانه یا دستگاه مجهز به اینترنت وصل می کنند ، پینی را وارد می کنند ، ارز می فرستند و تأیید می کنند. کیف پول های سخت افزاری امکان معامله آسان را فراهم می کند در حالی که پول خود را به صورت آفلاین و به دور از خطر هکرها و سرقت دیجیتال نیز حفظ می کنید. نکات مثبت کیف پول سخت افزاری امنیت بیشتری نسبت به سایر انواع کیف پول ها دارد. جدا از امنیت ، این کیف پول ها دستگاه های قابل حمل هستند که به راحتی قابل جمع شدن و حمل هستند. بیشتر کیف پول های سخت افزاری انواع سکه ها را پشتیبانی می کنند. تنها عیب این کیف پول ها این است که کاربر ممکن است به دانش فنی لازم برای استفاده آسان از آن نیاز داشته باشد.

از آنجا که کیف پول های سخت افزاری جامع ترین راه حل را برای کاربران ارائه می دهند ، باید گزینه های موجود در بازار را مشاهده کنید.

لجر نانو اس

لجر نانو اس

لجر نانو اس بیش از 25 ارز رمزنگاری شده از جمله بیت کوین ، اتریوم ، ریپل و آلت کوین را پشتیبانی می کند و به کاربر اجازه می دهد چندین دارایی را با همان کیف پول سخت افزاری مدیریت کند. کلید خصوصی در Ledger Nano S هرگز در معرض دید قرار نمی گیرد. این تراشه در یک تراشه ایمن که توسط یک کد PIN قفل شده است ، همان تراشه مورد استفاده برای گذرنامه ها و کارت های اعتباری محافظت می شود.

دستگاه ساده است و فقط با 2 دکمه کنترل می شود و تمام عملکردها بر روی صفحه نمایش آن قابل تأیید است. و برنامه های همراه Ledger کاربران را قادر می سازد تا معاملات رمزنگاری شده خود را به راحتی مدیریت کنند.

Ledger Nano S مبتنی بر معماری تراشه دوگانه (ST31 CC EAL5 + ، STM32) است و یکپارچگی سیستم عامل با تأیید رمزنگاری تأمین می شود. تراشه امن هر بار که دستگاه شما را در ایجاد برچسب ضد دستکاری برای محافظت از دستگاه خود کنترل می کند ، یکپارچگی را بررسی می کند.

درست مانند سایر کیف پول های دفتر ، Ledger Nano S نیز از BOLOS ، یک سیستم عامل منحصر به فرد و اختصاصی ساخته شده توسط Ledger ، بهره می برد. این سیستم یک محافظ جداگانه در اطراف هر برنامه روی کیف پول Ledger ایجاد می کند تا از آنها در برابر حمله کنندگان برنامه محافظت کند.

شما همچنین می توانید مانند: Sumsung در تولید کننده محبوب کیف پول سخت افزار بیت کوین ، Ledger سرمایه گذاری می کند

لجر بلو

لجر بلو

لجر بلو یک کیف پول سخت افزاری برتر با تجربه کاربری پیشرفته به لطف رابط صفحه نمایش لمسی بزرگ است. این ساخته شده است در اطراف یک عنصر امن و شامل تمام ویژگی های امنیتی کاربر انتظار می رود از یک دستگاه لجر.

Ledger Blue بیش از 30 ارز رمزنگاری شده از جمله Bitcoin ، Ethereum ، XRP و Altcoins را پشتیبانی می کند ، به شما این امکان را می دهد تا حداکثر 11 دارایی را با همان کیف پول سخت افزاری مدیریت کنید. این کیف پول سخت افزاری یک نمایشگر رنگی و یک صفحه لمسی خازنی بزرگ را با شیشه ضد خراش تعبیه کرده است که در یک پوشش مقاوم محصور شده است.

دقیقاً مانند Nano S ، Ledger Blue to در اطراف یک تراشه محکم طراحی شده است که برای مقاومت در برابر حملات پیچیده ساخته شده است: کلیدهای خصوصی شما با اطمینان در داخل دستگاه جدا می شوند.

Trezor One

Trazor One

ترزور یکی کیف پول سخت افزاری تحت فشار است که طیف گسترده ای از ارزهای رمزپایه را با قیمت مناسب پشتیبانی می کند. شرکتی که پشت TREZOR One (آزمایشگاه های Satoshi) پیشگام در صنعت بیت کوین محسوب می شود و واقعاً در محصول ظاهر می شود. اقدامات امنیتی اضافی مانند کدهای PIN و عبارات عبور این کیف پول سخت افزاری را به همان اندازه که می توانید به “ضد هک شدن” نزدیک کنید.

برخلاف لجر ، کیف پول های TREZOR به طور کلی از 700 سکه و نشانه ERC-20 پشتیبانی می کنند. اصلی ترین سکه های پشتیبانی شده Bitcoin (BTC) ، Ethereum (ETH) ، Bitcoin Cash (BCH) ، Litecoin (LTC) ، Dash (DASH) ، Zcash (ZCH) ، Stellar (XLM) هستند. در حال حاضر کیف پول از Ripple (XRP) ، Monero (XMR) و Cardano (ADA) پشتیبانی نمی کند.

Trezor T

Trazor T

Trezor’s model T با یک رنگ مشکی شیک و یک LCD زیبا 240 240 240 ارائه می شود. از طریق LCD ، کاربر می تواند کیف پول را در صورت نیاز دستکاری و پیکربندی کند. طراحی براق مدل T باعث جذابیت بیشتر آن از نمونه مشابه آن می شود زیرا حال و هوای تمام شده و تصفیه شده ای را ارائه می دهد. علاوه بر این ، صفحه لمسی موجود با Model T لایه امنیتی دیگری ایجاد می کند.

مربوط: TREZOR Wallet Now Lisk Support [LSK] ، Decred [DCR] & Bitcoin Private [BTCP]

دقیقاً مانند Trezor One ، Trezor T نیز می تواند بیش از 500 ارز رمزپایه را مدیریت کند که شامل Bitcoin، Ethereum، Litecoin، Dash، Zcash و بسیاری دیگر است..

کلید نگه داشتن

کلید را نگه دارید

KeepKey در سال 2015 توسط Darin Stanchfield تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در ایالات متحده است. KeepKey کیف پول بیت کوین Multibit را در سال 2016 خریداری کرد و بعداً توسط Shapeshift در آگوست 2017 خریداری شد. این شرکت توسط Darin به عنوان مدیر عامل و Ken Hodler (بله ، Hodler نام اصلی او است) به عنوان CTO هدایت می شود..

در حالی که کیف پول از نظر امنیتی پیچیده ترین است اما از نظر پشتیبانی ارزی از رقبای خود فاصله دارد. KeepKey فقط از 40 دارایی دیجیتال مختلف پشتیبانی می کند.

اصلی ترین سکه های پشتیبانی شده بیت کوین ، بیت کوین کش ، بیت کوین طلایی ، DASH ، Dogecoin ، Ethereum ، Litecoin هستند. ویژگی های دیگری که Keepkey را خاص می کند این است که به کاربر PIN در برابر استفاده غیرمجاز ، حفاظت از عبارت عبور اضافی ، سرعت معاملات قابل تنظیم و آدرس کیف پول Limitless در یک دستگاه محافظت می کند. همچنین با پشتیبانی Shapeshift ، کیف پول سخت افزاری از اعتبار کمی افزوده است.

کیف پول سخت افزاری Archos Safe T mini

کیف پول سخت افزاری Archos Safe T miniکیف پول سخت افزاری Archos Safe T mini

آرکوس یک شرکت فرانسوی است که تاکنون تمرکز اصلی آن تولید تبلت ها ، تلفن ها ، دستگاه های اندرویدی و دستگاه های ذخیره سازی اطلاعات قابل حمل بوده است. با افزایش تقاضا برای رمزنگاری ، این شرکت با کیف پول سخت افزاری خود با نام Archos SafeT وارد فضای رمزنگاری شد. این مانند یک کیف پول سردخانه سخت افزاری معمولی کار می کند که به کاربران اجازه می دهد ارز رمزنگاری شده خود را به روشی امن و آفلاین ذخیره کنند.

همانطور که از نام آن مشخص است ، این محصول نسخه کوچکتری از کیف پول سخت افزاری شاخص Archos به نام Archos Safe-T Touch است. این کیف پول از تراشه STM32 STMicroelectronics ARM Cortex-M3 120 Mhz پشتیبانی می کند که توسط حافظه چیپست رمزگذاری شده با چهار کلید 256 بیتی AES پشتیبانی می شود. Archos Safe-T Mini دارای صفحه نمایش OLED قابل خواندن اما ساده 128x64p با قطر 0.96 اینچ است. از یک ویژگی ایمن به نام EEPROM (حافظه فقط خواندنی قابل برنامه ریزی پاک شونده به روش الکتریکی) استفاده می کند.

محتویات این حافظه فقط خواندنی فقط با استفاده از ولتاژ پالسی قابل پاک و برنامه ریزی مجدد است. Archos Safe-T Mini از مقدار مناسب ارزهای رمزپایه بازار پشتیبانی می کند. Bitcoin (BTC) ، Bitcoin Cash (BCH) ، Bitcoin Gold (BTG) ، Litecoin (LTC) ، Dash (DSH) ، Ethereum (ETH) ، Ethereum Classic (ETC) و مجموعه گسترده ای از نشانه های ERC-20 در حال حاضر قابل ذخیره سازی است روی کیف پول در حالی که چندین ارز رمزپایه اصلی وجود دارد که کیف پول از آنها پشتیبانی نمی کند ، این پروژه ادعا کرده است که آنها به دنبال گسترش پیشنهاد ذخیره سازی خود هستند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner