MWC – سرانجام پول شبح مقیاس پذیر بسیار کمیاب وارد شد

چه چیزی باعث می شود پول خوب در عصر اطلاعات؟ کیفیت کالای پولی در درجه اول مربوط به این است که (1) قابل تشخیص ، (2) کمیاب ، (3) مقاوم در برابر سانسور ، (4) با دوام است & تخریب ناپذیر ، (5) قابل توسعه ، (6) قابل فروش ، (7) قابل حمل ، (8) قابل شستشو ، (9) خصوصی و (10) قابل تقسیم.

بزرگترین نوآوری اخلال گر در تاریخ پولی در 31 اکتبر 2008 توسط نام مستعار Satoshi Nakamoto با عنوان Bitcoin: A Peer-to-Peer منتشر شد. نقدی الکترونیکی سیستمی که یک پروتکل نظیر به نظیر غیر متمرکز ضد دستکاری را ترسیم می کند که می تواند تراکنش های دیجیتال را ردیابی و تأیید کند ، از هزینه های مضاعف جلوگیری کرده و یک رکورد شفاف برای بازرسی از همه در زمان واقعی ایجاد می کند.

همانطور که در دهه گذشته با بیت کوین نشان داده شده است ، بازار یک محصول پولی را به دست می آورد ، همراه با گمانه زنی هایی که ممکن است به جای آنچه که بود ، باشد..

تقریباً هشت سال طول کشید تا یک نوآوری پولی مخرب مشابه وقتی تام الویس جدوسور نام مستعار MimbleWimble را قرار داد منتشر شد کاغذ سفید در یک کانال تحقیقاتی بیت کوین و سپس ناپدید شد.

در 49 صفحه اثبات ریاضیات رسمی منتشر شده در سال 2018 با عنوان مجموع وجه نقد: بررسی رمزنگاری Mimblewimble [https://eprint.iacr.org/2018/1039.pdf] ، Fuchsbauer ، و غیره همکاران نتیجه گیری کرد ، “در این مقاله ، ما یک تحلیل امنیتی قابل اثبات برای Mimblewimble ارائه می دهیم. ما تعریف انتزاعی دقیق و تعریف رسمی برای انتزاع Mimblewimble ارائه می دهیم که آن را سیستم نقدی کل می نامیم. سپس ما امنیت Mimblewimble را به طور رسمی در این چارچوب تعریفی اثبات می کنیم. نتایج ما به طور خاص نشان می دهد که دو نمونه طبیعی (با تعهدات پدرسن و امضاهای Schnorr یا BLS) به طور اثبات پذیر در برابر تورم و سرقت سکه تحت مفروضات استاندارد است. “

یک سکه مبتنی بر Mimblewimble شبکه بیشتری را امکان پذیر می کند مقیاس پذیری, حریم خصوصی و قابلیت انعطاف پذیری از پروتکل های blockchain قدیمی. تمام تراکنش های موجود در لایه پایه از CoinJoin همراه با تراکنش های محرمانه و تجمیع امضا استفاده می کنند. هشدار نهنگ حتی با پول شبح فوق العاده مقیاس پذیر نیز امکان پذیر نیست. اما مانند همه موارد ، در ویژگی های اساسی که هر محصول پولی باید ایجاد کند ، داد و ستد وجود دارد.

در سال 2016 پادکست پیتر وویل ، توسعه دهنده هسته بیت کوین اظهار داشت,

“معرفی Mimblewimble به بیت کوین به روشی سازگار با عقب ، یک تمرین دشوار است. ممکن است غیرممکن نباشد اما سخت خواهد بود. من فکر می کنم راهی که اگر مردم با این آزمایش می کردند ، انتظار داشتم که این یک زنجیره مجزا یا زنجیره جانبی باشد. در یک زنجیره جانبی ما ارز رمزپایه جدیدی معرفی نمی کنیم اما این یک زنجیره جداگانه است. نکات منفی Mimblewimble وجود دارد. به طور خاص ، این زبان اسکریپت نویسی ندارد … زبان اسکریپت نویسی برای بازی بسیار شسته و رفته است ، اما از نظر حریم خصوصی یک جنبه منفی دارد. Mimblewimble این را به طرف دیگری می برد که در آن از حریم شخصی بسیار خوبی برخوردار هستید اما دیگر هیچ هزینه دیگری وجود ندارد. “

خوشبختانه ، از آن زمان تحقیقات قابل توجهی انجام شده است و با Mimblewimble این نوع اسکریپت ها و برنامه ها امکان پذیر است: معاملات چند امضایی ، قفل های زمانی ، مبادله های اتمی و قراردادهای قفل شده زمان دار که بلوک اصلی کانال های پرداخت و شبکه رعد و برق هستند.

در ژانویه 2019 ، GRIN و BEAM هر دو به عنوان سکه های لایه پایه Mimblewimble مورد انتظار شدید قرار گرفتند. با این حال ، هر دو نسبت ذخیره به جریان بسیار کم دارند و GRIN دارای محدودیت تأمین نیست.

در تاریخ 18 ژانویه 2019 ، قبل از اینکه GRIN راه اندازی کند ، توسعه دهنده ای مسئله ای را در مورد آن باز کرد گیتهوب در مورد میزان انتشار و محدودیت تولید GRIN اما به طور خلاصه رد شد. به دلیل عدم علاقه GRIN به محدودیت عرضه ، توسعه دهنده آن را به عنوان چراغ سبز برای آزمایش سیاست پولی سالم تر تفسیر کرد..

در فوریه 2019 MWC به عنوان چنگال GRIN اعلام شد. سهام اولیه BEAM و GRIN با استخراج معادنی که بسیار تورمی بود ایجاد شد. برای بودجه توسعه نرم افزار ، GRIN به کمک های مالی متکی است و BEAM بخشی از پاداش بلوک را به یک بنیاد اختصاص می دهد.

در اکتبر 2019 یک بیت کوین و مبادله اتمی MWC در testnet تکمیل شد.

در نوامبر 2019 شبکه اصلی MWC به عنوان یک زنجیره جداگانه آزمایشی راه اندازی شد و از آن زمان مطابق با قوانین اجماع عملکردی بی نقص داشته است. قوانین اجماع در کل 20،000،000 MWC تأمین کنید. 10،000،000 اثبات کار استخراج شده و سهام اولیه 10،000،000 در بلوک پیدایش ایجاد شده است.


سهام اولیه MWC با استفاده از این سه روش متفاوت از GRIN یا BEAM توزیع شد: (1) 2،000،000 به توسعه دهندگان برای کار توسعه نرم افزار بلافاصله پس از استخراج بلوک پیدایش. (2) 6،000،000 حدود یک ماه پس از راه اندازی شبکه اصلی از طریق an برنامه airdrop که عمدتا به مجذوب ترین و پیچیده ترین کهنه سربازان در صنعت رمزنگاری رفته است: دارندگان بیت کوین که بین آوریل و ژوئیه 2019 با بیش از 148،000 BTC در پایین بازار خرس ثبت نام کردند. برخی از آنها ادعا نشده اند و یا سوزانده می شوند ، از بین می روند یا از بین می روند به برنامه HODL اضافه شده است. و (3) 2،000،000 در طی سالهای نوزادی پروژه از طریق a توزیع می شود برنامه HODL به کسانی که همچنان MWC را نگه می دارند. ثبت نام کاربردی است و بیش از 6.7 میلیون از 8 میلیون MWC ثبت شده است. MWC ثبت شده هنوز کاملاً مایع است و بنا به صلاحدید کاربر قابل جابجایی است.

توسعه دهندگان MWC در نقشه راه, “مکان های بالقوه زیادی وجود دارد که می توان منابع توسعه را تخصیص داد و براساس نیازهای بازار با بیشترین اولویت به درخواست هایی که در درجه اول از خریداران و مداحان آخرین گزینه سود می برند ، انتخاب می شود.”

صرف ایجاد یک محصول پولی جدید به این معنا نیست که بازار هر ارزشی را به آن نسبت می دهد. این مورد از 3 ژانویه 2009 تا ژانویه 2011 بود که بیت کوین با کمتر از 0.25 دلار معامله شد.

و این مورد در تاریخ 2 دسامبر 2019 هنگامی که توزیع airdrop MWC شروع شد. در سوم دسامبر MWC در کمترین زمان خود یعنی حدود 0.25 دلار یا سقف بازار کمتر از 2 میلیون دلار رسید.

بیت کوین محدودیت بازار خود را از هیچ در آورده است. به همین ترتیب ، MWC تقریباً بی ارزش بود ، با این وجود ، یک ضربان قلب شناسایی شد و اثر شبکه حدس و گمان آغاز شد. برخی از افراد شروع به تهیه و نگهداری MWC کرده اند درصورت بروز آن. به نظر می رسد که محصولات اساسی اساساً همیشه در نهایت انجام می شوند.

الگوریتم دشواری MWC بر اساس اثبات محض کار است. استفاده از C29 و C31 و در آینده C32 و C33 از GRIN به ارث رسیده است. طبق قوانین اجماع ، C29 قرار است در حدود نوامبر 2019 با نرخ 1٪ در هفته از بین برود. اثبات خالص کار ، که تیم MWC آن را یک شکل برتر امنیتی در مقایسه با گزینه های دیگر مانند اثبات سهام می داند ، نیاز به مبادله بین میزان انتشار و امنیت دارد.

با شروع ثابت شدن قیمت MWC ، تصمیم همه تصمیم گیری در مورد سخت فورک کردن MWC ، حذف بخش های C32 و C33 از کد اجماع و سخت کردن سرعت انتشار MWC توسط همه ذینفعان ذینفع گرفته شد. این باعث می شود MWC تنها سکه الگوریتم C31 باشد.

الگوریتمی که یک ASIC برای آن طراحی شده اما در حال تولید نیست. در 17 ژانویه ، 2020 Innosilicon اعلام کرد,

“متأسفیم که به شما اطلاع می دهیم که ساخت Grin محصول G32 GPU ASIC ما به خوبی توسط ریخته گری پشتیبانی نشده است … بنابراین ما باید این تولید را تا ترخیص آینده متوقف کنیم. Innosilicon سرمایه گذاری عظیمی از R&دلار D برای تکمیل طرح ابتکاری CC31 / CC32 Grin GPU ASIC برای رضایت ما ، زیرا ما به Grin و تیم اصلی آن اعتقاد داریم. “

در 31 مارس 2019 ، هارد فورک MWC بی عیب و نقص رفت و در 7 آوریل 2019 ، میزان انتشار تقریباً 75 درصد کاهش یافت. سهام موجود در جریان از 6.4 به 25.7 تغییر کرد. تا فوریه سال 2021 میزان جریان سهام MWC بیش از 62 خواهد بود.

گرچه هنوز در ابتدای راه است ، MWC به طور مداوم بیش از 100 میلیون دلار در بازار معامله می کند و انتشار معدن ماهیانه آن حدود 500000 دلار است. با استفاده از سرمایه بازار ، این امر MWC را به شماره 3 سکه حفظ حریم خصوصی پشت Monero و Zcash و در 15 اثبات برتر سکه های کار در اطراف Ravencoin و Decred تبدیل می کند. اما در تعداد اسمی ، MWC در مقایسه با 90 میلیون دلار انتشار هفتگی بیت کوین ، کوچک است.

MWC کاملاً مکمل بیت کوین طراحی شده است و مبادله اتمی تنها باعث تقویت این رابطه می شود. بیت کوین می تواند به عنوان یک VPN پولی بسیار موثر عمل کند.

به نظر می رسد عدم تقارن اطلاعات قابل توجهی در مورد Mimblewimble و حتی وجود آن وجود دارد MWC. در نتیجه ، بسیار جالب خواهد بود که ببینیم بازار چگونه به این محصول پولی شش ماهه واکنش نشان می دهد. هنگام انجام محاسبه اقتصادی ، سود به دست کسانی می رسد که به درستی محاسبه می کنند و ضررهایی که به اشتباه محاسبه می کنند. کتاب سفارش داور نظرات خواهد بود.

به هر حال ، در دوره قفل همه گیر ، نجات های بی حد و حصر ، افزایش تورم ، مالیات بر ثروت اقتصادی و سایر آشفتگی های مالی ، سیاسی و ژئو-سیاسی ، ممکن است این باشد که بازار به یک محصول پولی علاقه مند است که یک شبح مقیاس پذیر بسیار کمیاب ارائه می دهد پول.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map