Coinbase Vs Coinbase Pro (GDAX سابق): تفاوت چیست؟

ارز رمزنگاری شده فضای بسیار جالبی بوده است و هر روز که می گذرد صنعت در حال بالغ شدن است و ویژگی های بیشتری به آن اضافه می کند. اما آنچه هنوز بسیاری از مردم را نگران می کند جنبه امنیتی این صنعت است. اگر بسیاری از هکرها یا هر شخصیت مخربی فقط یک روز هوشمندتر از مبادله شوند ، این باعث ترس بسیاری از مردم می شود که پولهای سخت بدست آمده آنها می تواند روزی ناپدید شود.

این جایی است که Coinbase به عنوان یک شرکت و به عنوان یک صرافی در میان صنعت پر از مبادلات برجسته شده است. این شهرت حتی در طول عمر خود حتی یک بار هک نشده است باعث شده بسیاری از مردم به برند ، بورس و در نهایت صنعت اعتقاد داشته باشند. امروز Coinbase متداول ترین مارک های شناخته شده است که کسی در مورد مبادلات ارز رمزنگاری شده صحبت می کند و دیگر فقط امنیت آن نیست ، بلکه به این دلیل است که صرافی فعال بوده و شامل تغییرات و ویژگی هایی است که مناسب هر نوع مشتری آن است..

Coinbase برای ایجاد بهترین محیط معاملاتی به معامله گران تازه کار و تجار باتجربه ، به درستی در صرافی ها ایجاد کرد و بهترین ابزار مورد نیاز هر دسته از معامله گران را فراهم کرد. در حالی که Coinbase معامله گر بی تجربه را با ارز رمزنگاری شده و مبانی تجارت آشنا می کند ، Coinbase Pro (قبلاً با نام GDAX شناخته می شد) هر مهماتی را که یک تاجر باتجربه برای شلیک این عکسهای تجاری نیاز دارد ، می دهد. ویژگی های مختلف دیگری نیز وجود دارد که حتی پس از قرار گرفتن هر دو مبادله در زیر چتر Coinbase یکسان ، متفاوت است.

بستر Coinbase چیست

Coinbase نسخه کاربرپسند محبوب پلت فرم معاملات است. این به کاربران و معامله گران اجازه می دهد بدون نیاز به کسب اطلاعات در مورد سفارشات بازار ، محدود کردن سفارشات ، اسپرد یا هر یک از این موارد ، به راحتی ثبت نام کنند ، یک حساب بانکی ، کارت اعتباری یا بدهی وصل کنند و ارز رمزنگاری شده را خریداری کنند. در زیر رابط کاربری برای بستر پایه Coinbase آورده شده است.

بستر Coinbase چیستمنبع: coinbase.com

Coinbase Pro چیست؟?

Coinbase Pro یک پلتفرم حرفه ای معاملاتی ارز رمزنگاری شده است که اساساً پلتفرم تجاری قدیمی Coinbase ، GDAX ، با رابط کاربری جدید است. با Coinbase Pro معامله گران می توانند ارزهای رمزنگاری شده مشابه ارزهای Coinbase را خریداری کنند ، اما در اینجا شباهت ها به پایان می رسد. ویژگی های اضافی موجود در Coinbase Pro اما Coinbase نیست-

 • تجارت از رمزنگاری به رمزنگاری
 • می تواند سفارشات خود را در بازار انجام دهد ، محدود کند و متوقف کند
 • نمودارهای قدرتمندتر برای تحلیل روند کوتاه مدت (نمودار عمق ، کتاب سفارش ، حجم و غیره)
 • هزینه کمتری و حتی امکان انجام معامله با هزینه صفر با نوع سفارش مناسب

Coinbase Pro چیست؟منبع: pro.coinbase.com Coinbase Pro2 چیست؟منبع: pro.coinbase.com

حتی در حالی که گروه جداگانه ای از معامله گران را هدف قرار داده اید ، این دو سیستم عامل معاملات رمز ارز در نهایت همان موارد ، دقیقاً همان موارد را برآورده می کنند: یک فرد با ارز فیات شروع می کند و در نهایت دستان خود را در ارز رمزپایه می گذارد. سهولت استفاده ، هزینه ها و پیچیدگی مواردی است که این دو تفاوت چشمگیری دارند. پس از خواندن این مقاله ، کاربران درک کاملی از تفاوت ها و شباهت های Coinbase و Coinbase Pro در دسته های زیر خواهند داشت:

 • ارزهای رمزپایه موجود / جفت های معاملاتی
 • راحتی در استفاده
 • هزینه ها
 • امنیت
 • تجارت و قدرت و سرعت

همچنین بخوانید: 10 ارز رمزپایه برتر – آلت کوین ارزان برای سرمایه گذاری در سال 2019

ارزهای رمزپایه موجود / جفت های معاملاتی

در حالی که هر دو کاربر با تقریباً یک سری ارزهای رمزنگاری شده سر و کار دارند ، هر دو مبادله در اینجا سر به سر قرار دارند. پس از اعلام پشتیبانی از نشانه های ERC 20 ، چند سکه وجود دارد که در Coinbase Pro و نه Coinbase موجود است. همچنین ، تفاوت های زیادی بر اساس جغرافیا وجود دارد. در زیر ارزهایی که برای خرید از فیات موجود است در هر دو سیستم عامل وجود دارد:

ارزهای رمزپایه موجود

راحتی در استفاده

Coinbase’s ، به عنوان یک شرکت ، اخلاق همیشه ارائه سهولت استفاده به مشتریان خود بوده است.

Coinbase: رابط کاربری پلت فرم Coinbase آنها یک روش ساده و ساده برای مردم برای خرید محبوب ترین ارزهای رمزپایه بدون نیاز به یادگیری ابزار بازرگانان حرفه ای روز است. Coinbase همچنین یک برنامه هوشمند عالی برای نسخه پایه خود دارد. با استفاده از آن ، یک تاجر می تواند هر آنچه را که نیاز داشته باشد از جمله خرید ، فروش ، ارسال دریافت ، بررسی موجودی کیف پول و قیمت های زنده بازار انجام دهد..

Coinbase Pro: از طرف دیگر ، استفاده از Coinbase Pro دشوارتر از پلتفرم معمولی Coinbase است اما در مقایسه با سایر سیستم عامل های پیشرفته تجارت هنوز کاربر پسند است. به طور کلی رابط کاربری واقعا خوب طراحی شده است ، با پیمایش آسان بین USD ، EUR و GBP ، و همچنین پیمایش آسان به هر ارز رمزنگاری شده که می توانید تجارت کنید: بیت کوین ، Ethereum ، Ethereum Classic ، Litecoin و Bitcoin Cash و سایر توکن ها.

هزینه ها

Coinbase: Coinbase برای خرید ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال ، اسپرد تقریباً نیمی از یک درصدی (0.50٪) را اتهام می زند. با این حال ، ممکن است گسترش واقعی به دلیل نوسانات بازار در قیمت ارزهای دیجیتال در Coinbase Pro بین زمانی که ما قیمت را نقل قول می کنیم و زمان اجرای سفارش ، بالاتر یا پایین باشد..

Coinbase هزینه ای را اضافه می کند (علاوه بر Spread) که بیشتر از (الف) هزینه مسطح یا (ب) درصد متغیر هزینه است که براساس منطقه ، ویژگی محصول و نوع پرداخت تعیین می شود. هزینه های ثابت در زیر آورده شده است:

 • اگر کل مبلغ معامله کمتر یا برابر با 10 دلار باشد ، کارمزد 0.99 دلار است.
 • اگر کل مبلغ معامله بیش از 10 دلار باشد اما کمتر یا برابر با 25 دلار باشد ، این هزینه 1.49 دلار است.
 • اگر کل مبلغ معامله بیش از 25 دلار باشد اما کمتر یا برابر با 50 دلار باشد ، هزینه 1.99 دلار است.
 • اگر کل مبلغ معامله بیش از 50 دلار باشد اما کمتر یا مساوی 200 دلار باشد ، هزینه 2.99 دلار است.

Coinbase Pro: Coinbase Pro برای تعیین هزینه های معاملاتی خود از مدل هزینه سازنده گیرنده استفاده می کند. سفارشاتی که نقدینگی ارائه می دهند (“سفارشات سازنده”) هزینه های متفاوتی نسبت به سفارشات نقدینگی دریافت می کنند (“سفارشات گیرنده”).

هنگامی که یک معامله گر با قیمت بازار سفارش می دهد که بلافاصله پر می شود ، از این معاملات به عنوان متصدی یاد می شود و هزینه ای بین 0.05 تا 0.25 درصد پرداخت می شود. از طرف دیگر ، وقتی معامله گر سفارشی را ثبت می کند که بلافاصله با یک سفارش موجود مطابقت ندارد ، آن سفارش در دفترچه سفارش قرار می گیرد. اگر مشتری دیگری سفارشی را متناسب با معامله گر انجام دهد ، این معاملات سازنده محسوب می شوند و هزینه ای بین 0.00٪ و 0.15٪ را پرداخت می کنند. صرافی جدولی را با توجه به کارمزد در طبقات قیمت گذاری مربوطه ذکر کرده است که به شرح زیر است:

هزینه ها

امنیت

وقتی صحبت از امنیت می شود ، هر دو مبادله از یک پروتکل بسیار مشابه پیروی می کنند. اگر یک معامله گر قصد دارد از یک کیف پول آنلاین برای ذخیره ارز رمزنگاری شده خود استفاده کند ، Coinbase در هر دو سیستم عامل احتمالاً ضد گلوله و ایمن ترین روش برای انجام این کار است. بستر Coinbase 2FA را ارائه می دهد تا معامله گر بتواند یک لایه امنیتی اضافی به حساب خود اضافه کند. این مورد در مورد Coinbase Pro وجود دارد که 2FA را نیز برای افزودن یک لایه امنیتی بیشتر به عملکرد کاربر ارائه می دهد.

اگرچه به طور کلی این خوب به نظر می رسد ، اما مسئله Coinbase این است که تاجر در واقع کلید خصوصی خود را ندارد. آنها برای انجام هرگونه انتقال کاملاً به Coinbase متکی هستند. همچنین ، قابل تحسین است که Coinbase هک نشده است ، اما هیچ تضمینی وجود ندارد که هرگز نتواند اتفاق بیفتد. از این رو توصیه می شود ارز رمزنگاری شده در انبار سرد نگهداری شود.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: بهترین مبادلات رمزنگاری در استرالیا [به روز شده در سال 2019]

سرعت

Coinbase: Coinbase از لحظه ای که معامله گر خرید می کند تا داشتن Bitcoin ، Ethereum و غیره در حساب خود بسیار سریع است. با این حال ، دو نکته با سرعت Coinbase وجود دارد:

 • زمان انتقال حساب بانکی
 • برداشت / ارسال ارز رمزنگاری شده

Coinbase Pro: Coinbase Pro دقیقاً مانند پلتفرم پایه خود ، از نظر سرعت یکسان است. ارسال رمزنگاری از سیستم عامل ممکن است کمی بیشتر طول بکشد ، اما اگر معامله گر در حال ارسال به آدرس دیگری در Coinbase باشد ، بسیار سریع و رایگان است.

هر دو مبادله یک تجربه یکپارچه را در اختیار معامله گران رمزنگاری قرار می دهند ، فقط سطح دشواری است که باعث ایجاد تمایز عمده بین این دو می شود و بنابراین چشم انداز Coinbase را برآورده می کند. آرمسترانگ مانند برایان در وبلاگ خود قرار می دهد

“در نهایت ما می خواهیم طیف وسیعی از دارایی های دیجیتال را پشتیبانی کنیم و برای این کار به مشتریان خود ابزار ، رتبه بندی و بررسی خواهیم داد تا به آنها در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند. هدف ما این است که ضمن اطمینان از دارایی مورد نیاز مشتریانمان ، تجربه قابل اعتمادی را که مشتریان انتظار داشته اند حفظ کنیم. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner