آیا Coinbase برای خرید و ذخیره ارزهای رمزپایه بی خطر است؟

Cryptocurrency دیگر “واحد پول مجرمان” نیست و به آرامی پرونده استفاده خود را فراتر از دنیای جنایت و شبکه تاریک گسترش می دهد. با پیشرفت در شهرت رمزنگاری و استعدادهای زیادی که به صنعت بلاکچین و رمزنگاری منتقل می شوند ، اکوسیستم رمزنگاری بالغ شده و بسیار ایمن تر شده است. اما هنوز یک چیز وجود دارد که حتی بهترین استعدادها در صنعت رمزنگاری نتوانسته اند راه حلی برای هک های تبادل پیدا کنند. هر زمان که جهان سعی می کند یک هک مبادله را فرض کند که آخرین مورد است ، یک مورد دیگر ظاهر می شود ، بیش از اندازه بزرگتر و بر روی یک سیستم قوی تر. یکی از دلایلی که ویتالیک بوترین آرزو می کند مبادلات متمرکز “در جهنم بسوزند”.

مبادله های رمزنگاری شده و پشتیبان های آنها

هر تبادل متفاوت است و هک نیز متفاوت است. اما در هر هکی که رخ داده است شباهت هایی وجود دارد. خصوصیاتی که هک تبادل رمزنگاری از آن برخوردار است معمولاً ترکیبی از سیستم و خطاهای انسانی است که آگاهانه یا ندانسته هنوز بی پاسخ مانده است. این طور نیست که صرافی ها سعی در جبران این روزنه ها نداشته اند اما به نظر می رسد هکرها هر بار هوشمندتر می شوند. برخی از ویژگی های مشترک بین اکثر هک ها هستند-

منابع بزرگ رمزنگاری کیف پول داغ

هرکسی که مبادله رمزنگاری کرده است این را می داند که هر ارز دارای کیف پول داغ است. کیف پول داغ (یا کیف پول آنلاین) معاملات را در صرافی پردازش می کند ، بدون اینکه مجبور شوید ارزها را بین کیف پول های آفلاین به جلو و عقب منتقل کنید. با این حال ، کیف پول گرم یکی از جذابیت های اصلی برای حمله است. در هر زمان ، یک صرافی می تواند صدها میلیون دلار ارز رمزنگاری شده در یک کیف پول داغ داشته باشد و این موضوع را به یک نقطه هکر برای حمله و غارت تمام صندوق تبدیل می کند. Bittrex ، Bithumb ، Coinrail یا Zaif باشد هر کدام از هک هایشان مقدار زیادی پول در کیف پول داغ دیده اند.

همچنین ممکن است دوست داشته باشید: 6 بهترین کیف پول سخت افزاری چند ارز رمزنگاری شده

مسائل زیرساختی

در حالی که صدها دلیل در مورد سخت افزار ، معماری و نرم افزاری وجود دارد که مبادله رمزنگاری از آنها استفاده می کند ، گزارش اخیر ICO Rating که به امنیت مبادلات مربوط می شود چهار منطقه را در معرض آسیب پذیری مبادلات ارزهای رمزپایه قرار داده است. این ها بودند –

  • خطاهای کنسول
  • امنیت حساب کاربر
  • ثبت نام و امنیت دامنه
  • امنیت پروتکل های وب

در حالیکه این مشکلات در هر مرحله با تبادل وجود دارد ، اما همه اینها به نوع آسیب پذیری کد و / یا اینکه آیا طرف های مخرب از این آسیب پذیری اطلاع داشته اند و سودآوری آن بستگی دارد.

خطای انسانی

دلیل اینکه بسیاری از مردم در یک جهان غیر متمرکز از مبادلات متمرکز متنفر هستند زیرا هیچ یک از مبادلات غیرمتمرکز مستقل نیستند. حتی در پشت موفق ترین صرافی ها ، یک تیم اختصاصی برای زنده نگه داشتن و بدون خطا کار می کند. در بیشتر موارد به خوبی کار می کند. با این حال ، انسانها ناقص هستند و به همین دلیل اعتماد آنها را به همراه دارند. خطاهای انجام شده توسط انسان نقض اعتماد آن ، حملات فیشینگ یا حذف ناشناخته توسط تیم امنیتی است که می تواند در نهایت به هم ریختگی و از دست دادن بودجه منجر شود

ظهور Coinbase به عنوان یک بندر امن

Coinbase محبوب ترین صرافی رمزنگاری در ایالات متحده است. این شرکت که از سال 2011 فعالیت می کند ، به کاربران امکان خرید ، فروش و ذخیره رمزهای رمزگذاری مانند Bitcoin و Ethereum را می دهد. این مبادله توسط مهندس سابق Airbnb برایان آرمسترانگ تأسیس شد و اولین بار توسط Y Combinator بودجه تأمین شد. در سال 2012 ، بنیانگذار دیگر فرد ارسام ، که قبلاً در گلدمن ساکس به عنوان تاجر کار می کرد ، به این شرکت پیوست ، پس از آن Coinbase خدمات خرید و فروش خود را آغاز کرد. پایگاه مشتری Coinbase تقریباً به 32 کشور و معاملات و ذخیره سازی بیت کوین در 190 کشور در سراسر جهان گسترش یافته است.

در اکتبر 2018 ، Coinbase در یک دوره سری E 300 میلیون دلار جمع آوری کرد و ارزش آن را با هدایت Tiger Global Management ، با شرکت کنندگان از جمله Andreessen Horowitz ، Y Combinator Continuity ، Wellington Management و Polychain ، به 8 میلیارد دلار رساند..

در حالی که دنیای رمزنگاری جهان همچنان به مبارزه ادامه می دهد ، Coinbase با دیوانگی دنبال انطباق با مقررات موجود و اجرای قانون ، قرار دادن آن در سمت راست قانون – دارایی عظیم دیگری در بخشی است که هنوز به شدت به راهنمایی نظارتی نیاز دارد.

همه چیز در جای خود ، آنچه باعث شده Coinbase در رقابت قابل رقابت نباشد ، رمپ آن برای سرمایه گذاران اصلی رمزنگاری است زیرا صرافی خود را به عنوان یک بندر امن در میان مبادلات رمزنگاری قرار می دهد. این صرافی ، مانند تاریخ ، اتفاقاً صرافی قابل توجهی است که برخلاف بسیاری از رقبای آن ، هرگز هک نشده است.

آنچه Coinbase را امن می کند

امنیت یکی از مواردی است که Coinbase واقعاً جدی می گیرد و چیزی است که اکثر مبادلات باید از Coinbase درس بگیرند. Coinbase گام های مهم و استراتژیکی را برداشته است که آن را به قلعه ای تبدیل می کند که قابل شکستن نیست.

اعتبار زیادی برای این قلعه به تیم امنیتی تعلق دارد که رئیس آن فیلیپ مارتین ، مدیر امنیت در Coinbase است. مارتین از زمینه های امنیتی بالا برخوردار است و همچنین روانشناسی های مخرب را می فهمد. وی پیش از این عضو بنیانگذار تیم امنیتی پالانتیر ، یک عامل ضد جاسوسی در ارتش ایالات متحده بود و تعداد زیادی از موفقیت های چشمگیر دیگر را نیز در اختیار دارد. فیلیپ یک تیم نخبه متشکل از متخصصان امنیت سایبری از دره سیلیکون و سراسر جهان ساخته و بر آنها نظارت دارد و از سرمایه گذاری های شما 24/7/365 نظارت و محافظت می کند.

سردخانه

دلیل عمده ای که Coinbase به خوبی از سکه ها محافظت کرده این است که 98 درصد از وجوه مشتری را به صورت آفلاین ذخیره می کند و از این طریق از ضرر و سرقت جلوگیری می کند. Coinbase کارها را یک قدم جلوتر می برد. این نه تنها سکه ها را به صورت سرد ذخیره می کند بلکه از نظر جغرافیایی در طاق ها و صندوق های امانات توزیع می کند.

با توجه به امنیت داده ، Coinbase اقدامات احتیاطی مشابهی را انجام می دهد. داده های حساس قطع شده از اینترنت قبل از اینکه در پشتیبان های کاغذی و درایوهای USB FIPS-140 کپی شوند ، با افزونگی تقسیم شده و با AES-256 رمزگذاری می شوند. دقیقاً مانند وجوه ، این پشتیبان های کاغذی و درایوهای USB اطلاعات حساس نیز از نظر جغرافیایی در طاق ها و صندوق های امن در سراسر جهان توزیع می شوند.

بیمه ارز دیجیتال و بیمه FDIC برای سپرده های USD

Coinbase برای دادن سپر نهایی به وجوه کاربر ، یک بیمه گر شخص ثالث در برابر سرقت و هک کردن دارایی های دیجیتال دارد. در صورت هک شدن در شرایطی که تیم قادر به نجات و محافظت از دارایی ها نباشد ، بیمه گر شخص ثالث وارد عمل خواهد شد و خسارت آنها را به کاربران بازپرداخت می کند.

با توجه به سپرده و ذخیره سازی دلار آمریکا ، Coinbase از پشتیبانی کامل FDIC توسط دولت ایالات متحده برخوردار است. این بدان معنی است که اگر حساب کاربری هک شود ، آنها به برخی از شرکت های بیمه اعتماد نخواهند کرد که چرا آنها نباید ادعا را پرداخت کنند.

برنامه Coinbase Bounty

وقتی صحبت از روش هویج یا چوب است ، Coinbase هویج را انتخاب می کند. به جای اینکه هکرها هر زمان که نقاط ضعفی پیدا کردند از Coinbase سرقت کنند ، می توانند خلاها را به جای Coinbase گزارش دهند ، بنابراین می توانند در عوض حقوق بگیرند. به این ترتیب ، پولی که به دست می آورند در واقع تمیز است و نیازی به تلاش خطرناک برای فروش سکه های مسروقه بدون گرفتار شدن نیست. برای توضیح اینکه این استراتژی برای Coinbase چقدر خوب کار کرده است ، در 14 فوریه 2019 ، Coinbase برای یک اشکال مهم که در سیستم آنها یافت شد ، به وی 30،000 دلار پاداش عظیم پرداخت کرد.

مراحل امنیتی برای برنامه

Coinbase به عنوان پیشگیری در برابر حملات CSRF ، از فیلترهای تزریق SQL برای تأیید صحت درخواست های POST ، DELETE و PUT استفاده می کند. همچنین نرخ برخی اقدامات در وب سایت مانند تلاش برای ورود را محدود می کند. Coinbase علاوه بر این ویژگی های موجود در لیست های سفید را در بین مدل ها نشان می دهد بنابراین هیچ آسیب پذیری انتساب انبوه وجود ندارد.

از نظر امنیت با فرآیندهای احراز هویت ، Coinbase رمزعبورها را در پایگاه داده خود با استفاده از رمزنگاری به همراه یک فاکتور 12 هزینه هش می کند. هنگامی که یک کاربر یک حساب کاربری ایجاد می کند یا رمز عبور خود را بازنشانی می کند ، Coinbase گذرواژه های قوی را بررسی می کند. در آخر ، اطلاعات کاربری را جدا از پایگاه کد و پایگاه داده ذخیره می کند.

امنیت فرصت شغلی بیشتری ایجاد می کند: حضانت Coinbase

Coinbase با اطمینان از نگهبانان خود و به خوبی شکستن معیارهای امنیتی ، تجارت خود را به تجارت حضانت گسترش داد. Coinbase حضانت ، امروز به عنوان یک تجارت مستقل و دارای سرمایه مستقل برای Coinbase ، Inc فعالیت می کند. Coinbase حضانت امروز طبق قانون بانکداری ایالت NY امانتداری است. تمام دارایی های دیجیتال برای منافع مشتریان ما تفکیک شده و مورد اعتماد هستند. این پیشنهادی است که هزینه راه اندازی آن 100000 دلار و حداقل دارایی 10 میلیون دلار است ، بنابراین می توانید متوجه شوید که هدف آن بانک ها ، صندوق های تامینی و سایر موسسات مالی است که چنین خدماتی را لازم دارند.

نتیجه

با نکاتی که در مورد آنها بحث شد به راحتی می توان گفت که Coinbase یک بستر بسیار ایمن است. فقط بخاطر داشته باشید که اگر اکوسیستم رمزنگاری در حال رشد و امنیت بیشتری است ، هکرها نیز هوشمندتر می شوند. همچنین مثل اینکه به طور گسترده ای گفته می شود در دنیای امروز هیچ چیز غیرقابل مهار نیست ، هیچ کس نمی داند چه کسی به Coinbase بعدی نگاه می کند. اما به دلیل امنیت درجه یک Coinbase ، شکستن آنها برای هکرها بسیار سخت است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner