راهنمای نحوه انتخاب بهترین بستر برای تجارت بیت کوین

علاقه به تجارت بیت کوین سال به سال همچنان افزایش می یابد و هجوم معامله گران به سیستم عامل های مختلف تجاری نیز همین است. متأسفانه ، اکثر سیستم عامل های معاملات بیت کوین علائم منفی را بر روی کاربران و معامله گران بالقوه با نگرانی های متعدد برجای می گذارند. بسیاری از معامله گران پس از از دست دادن تمام وجوه خود درمانده شده اند و سپرده های خود را قفل کرده اند. یک نمونه معمول Mt.Gox منسوخ شده و بسیاری دیگر از وب سایت های تجاری معروف است. درست است که در هر برهه از زمان برای هر پلتفرم تبادل ممکن است هر اتفاقی بیفتد: با این وجود خطر از دست دادن همه چیز قابل کنترل است. در این مقاله نحوه انتخاب بهترین بستر برای تجارت بیت کوین به شما معرفی می شود.

امنیت – بهتر از تأسف ایمن است

امنیت باید اولین چیزی باشد که باید هنگام انتخاب یک بستر تجاری مورد توجه قرار گیرد. دلیل آن ساده است: این پلتفرم اطلاعات شخصی شما از جمله نام ، آدرس ، شماره شناسایی مودیان ، اطلاعات کارت اعتباری و سایر جزئیات حساس را درخواست می کند. این به طور غیرمستقیم به آنها امکان دسترسی به بخشی از زندگی مالی و خصوصی شما را می دهد ، بنابراین ارائه تمام این جزئیات به یک بستر اشتباه تاثیری در شما خواهد داشت. همچنین ، شما باید نگران امنیت باشید زیرا این پلتفرم میزبان تمام سپرده های تجاری شما و میلیون ها نفر دیگر خواهد بود. مهم است که بررسی کنید آیا سیستم عامل از ذخیره سازی سرد یا گرم برای ذخیره دارایی استفاده می کند. اگر چه سردخانه معایب خود را دارد ، این یک روش ایمن تر برای ذخیره دارایی از دسترس هکرها است.

در زمینه امنیت ، مهم است که بررسی کنید آیا صرافی بیمه شده است یا خیر. صادقانه بگویم با شما ، بیشتر سیستم عامل های تجارت بیمه نیستند. فقط تعداد معدودی از معروف ها مانند Gemini و Coinbase بیمه هستند. در صورت نقض امنیت جسمی ، امنیت سایبری و سرقت کارکنان ، این امر می تواند بخشی از کل دارایی های از دست رفته شما را بازیابی کند.. 

از همه مهمتر ، انتخاب بستری که آدرس وب HTTPS باشد به جای HTTP در نظر بگیرید. اطمینان حاصل کنید که برای ورود به سیستم ، تأیید اعتبار راستی آزمایی و تأیید نامه الکترونیکی دو عاملی وجود دارد.

اصالت 

راه اندازی یک بستر معاملاتی آسانتر از آن است که فکر می کنید. چرا؟ زیرا تنها آنچه شما نیاز دارید یک نام دامنه ، میزبانی وب و برخی از منابع مالی است. این زمینه را برای ورود بسیاری از سیستم عامل های تقلبی و ثبت نشده به صنعت باز کرده است. برای تصمیم گیری در مورد انتخاب سکوی تجاری ، ابتدا به سایت مراجعه کنید تا ببینید آیا آدرس فیزیکی دیگری غیر از آدرس P.O.BOX آن وجود دارد یا خیر. پس از آن ، بررسی کنید که آیا سیستم عامل به طور واقعی ثبت شده است یا خیر. تا آنجا که ممکن است سعی کنید بانیان و تیم پشت پلتفرم را بشناسید. اگر به نظر می رسد همه این موارد گم شده است ، با مهربانی به خود توصیه کنید. یک روش ساده برای یافتن همه این اطلاعات جستجو در Google است. صنعت ارز رمزنگاری شده اطلاعات زیادی در مورد موتور جستجوی افراد غیر روحانی دارد تا هر آنچه را که لازم است بدانند پیدا کند.

مکان – آیا سیستم عامل رمزنگاری شده می تواند در کشور شما کار کند?

با توجه به شرایط مقررات رمزنگاری ، توصیه می شود بررسی کنید که آیا کشور شما واجد شرایط استفاده از یک بستر تجاری در نظر گرفته شده است یا خیر. بیشتر مبادلات یا سیستم عامل های تجاری کاربران برخی از کشورها ، عمدتا ایالات متحده را محدود می کنند. اگرچه برخی از آنها ممکن است کاربران برخی از ایالات در ایالات متحده را بپذیرند ، اما تعدادی از آنها بازرگانان بسیاری از ایالت های دیگر را محدود می کنند. در این شرایط ، برخی از معامله گران سعی می کنند با استفاده از VPN هوشمندانه بازی کنند. این بسیار خطرناک است زیرا بازیابی وجوه قفل شده تقریباً غیرممکن است. 

هزینه ها و نرخ سیستم عامل های تجاری

هزینه ها و نرخ ها معیارهای بسیار مهمی برای انتخاب هستند بهترین بستر برای تجارت بیت کوین. برخی از سیستم عامل های تجاری از بازرگانان هزینه های سازنده و دریافت کننده را می گیرند. اکثر سیستم عامل های بزرگ تجاری در مقایسه با سیستم های نوظهور هزینه کمی دارند. همچنین ، نرخ بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه از مبادله ای به مبادله دیگر متفاوت است. عمدتا ، نرخ بیت کوین توسط حجم معاملات یا تعامل تقاضا و عرضه در سیستم عامل های مختلف تعیین می شود. این باعث می شود نرخ ها در سیستم عامل های تجاری متفاوت باشد. از نظر هزینه ها ، Binance توصیه می شود.

علاوه بر این ، توجه به این نکته مهم است که حداقل میزان برداشت بیت کوین و دارایی های دیگر در برخی از سیستم عامل های تجاری بیشتر از بقیه است. این مهم است زیرا واریز 0.003 BTC و به شما گفته می شود که باید حداقل درخواست برداشت 0.005 BTC را صادر کنید بسیار ناامید کننده است.

نقدینگی و قفل شده در ویژگی

سیستم عامل های تجاری با نقدینگی بالا در مقایسه با کسانی که نقدینگی کمی دارند معاملات سریع را تضمین می کنند. بسیار نا امید کننده است که ساعت ها منتظر بمانید تا خریدار به سفارش فروش پیشنهادی خود علاقه نشان دهد. هر چه سفارش بیشتر بماند و منتظر خریداران بماند ، احتمال فروشنده با نوسان قیمت بیشتر است. توجه داشته باشید ، نقدینگی با جفت متفاوت است. نقدینگی بالا BTC / ETH نسبت به ETH / BTCP ممکن است باشد. 

همچنین ، بررسی کنید آیا پلت فرم از ویژگی قفل شده ای برخوردار است یا خیر. قفل شدن در ویژگی تضمین می کند فروشندگان بدون در نظر گرفتن تغییر قیمت در بازار ، قیمت دقیق سفارش خود را دریافت می کنند.

علاوه بر این ، سیستم عامل های تجاری باید کاربر پسند باشند و دارای سیستم پشتیبانی از چت زنده یا ایمیل کارآمد باشند.

نمونه هایی از سیستم عامل های تجاری ثبت شده و قانونی Bitcoin با توجه به بررسی های عمومی ، Binance ، Coinbase ، Gemini ، CREX24 ، Kraken و HitBTC هستند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner