ارزهای رمزپایه ای که برای تأمین بودجه تروریسم توسط گروه های طرفدار داعش و وابستگان القاعده استفاده می شود – گزارش

اگرچه ارز رمزنگاری شده هنوز یک نوآوری نسبتاً جدید در صنعت مالی است ، اما استفاده از آن در میان گروه های جهادی در خاورمیانه رو به رشد است. آ گزارش اخیر توسط JITM (جهاد MEMRI و نظارت بر تهدید تروریسم) نشان می دهد که بودجه تروریسم با ارزهای رمزپایه در حال افزایش است.

رمزنگاری و تأمین مالی ترور

گزارش طولانی تهیه شده توسط JITM توسط موسسه تحقیقات رسانه ای خاورمیانه (MEMRI) در 21 آگوست خلاصه شد و عنوان آن را “طوفان در حال آمدن” عنوان کرد. این گزارش ادعا می کند که تروریست ها ، سازمان ها و حامیان آنها از ارزهای رمزنگاری شده به روش های مختلف از جمله حملات مالی ، خرید تجهیزات ، حمایت از جنگجویان ، خانواده های آنها و موارد دیگر استفاده می کنند..

همانطور که آگاهی در مورد ارزهای رمزپایه در حال افزایش است ، بازیکنان بد بدون شک به تهدیدی برای رشد صنعت تبدیل می شوند. هر بحثی درباره تنظیم ارزهای رمزپایه شامل موضوع ویژگی بحث برانگیز ناشناس بودن مرتبط با معاملات ارزهای رمزپایه است. این ویژگی در حال حاضر توسط گروه های تروریستی استفاده می شود. گزارش مطالعه MEMRI می نویسد ؛

صنعت بلاکچین و ارزهای رمزنگاری شده همچنان به حرکت خود ادامه می دهد و شرکت های بیشتری اجازه استفاده از ارزهای رمزپایه را می دهند و حتی ارزهای خود را نیز راه اندازی می کنند ، قابل درک است و انتظار می رود که عناصر جنایتکار ، از جمله گروه های تروریستی ، حتی با سرعت بیشتری نسبت به امروز حرکت کنند. برای استفاده از آنها.

تحقیقات گسترده پنج ساله حاوی جزئیات این است که یک وبلاگ جهادی از طریق کمک آنلاین بیت کوین به گروههای تروریستی کمک می کند که در نهایت ارز رمزنگاری شده را برای داعش ، اخوان المسلمین ، حماس ، القاعده و غیره ارسال می کند. علاوه بر وبلاگ ، چند گروه تروریستی درخواست کمک مالی در شکل ارز رمزنگاری شده در سایت های شبکه های رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک ، توییتر و دیگران. در حقیقت ، اعتقاد بر این است که تلگرام بستر اصلی مورد استفاده برای جمع آوری کمکهای مالی تروریستها امروز است. این مطالعه نشان می دهد که گروه های تروریستی همچنین کلیپ های ویدیویی آموزنده همراه با آدرس بیت کوین برای راهنمایی اهدا کنندگان بالقوه به اشتراک می گذارند. بیت کوین ، Dash ، Ethereum ، Monero ، Verge ، Zcash چند ارز رمزپایه اصلی هستند که تروریست ها اغلب به عنوان کمک مالی دریافت می کنند. در این گزارش آمده است؛

این مطالعه مهم بدون انکار نشان می دهد که آینده بودجه تروریست ها و جمع آوری کمک های مالی اکنون در حال وقوع است. تهدید برای نادیده گرفتن بسیار مهم است. باید در مورد آن تحقیق شود و به راه حلهایی رسید.

تلگرام برای تأمین بودجه تروریسم بسیار استفاده کرد

این مطالعه همچنین نشان می دهد که شبکه های رسانه های اجتماعی نقاط اصلی تأمین مالی گروه های تروریستی هستند و خواستار سیاست های روشنی در زمینه ممنوعیت / محدود کردن فعالیت های مجرمانه ارزهای رمزپایه در چنین سیستم عامل هایی است. در ادامه ذکر شده است که “آنها می توانند با” عواقب و مجازات های شرکت هایی که چنین کاری نمی کنند “از این اقدامات جلوگیری کنند..

این تحقیق هشدار جدی نسبت به ارز رمزپایه آینده تلگرام ، GRAM ، با زنجیره بلوک TON نشان می دهد. همچنین ادعا می کند که هیچ ابزاری برای مقابله با جمع آوری سرمایه ارزهای رمزنگاری شده که توسط گروه های تروریستی و جهادی استفاده می شود ، تولید نشده است. این ادعا می کند

مقامات مبارزه با تروریسم باید آماده انفجار آینده استفاده تروریستی از ارز رمزنگاری شده تلگرام باشند.

در حالی که تلگرام در حال تبدیل شدن به یک نقطه مهم برای کمک به جهادی ها و حامیانش با بودجه رمزنگاری شده است ، تحقیقات بیان می کند که کارمندان MEMRI نامه های کنگره را به مدیر عامل تلگرام پاول دوروف صادر می کنند. در این نامه درخواست پاسخ فوری آقای دوروف به استفاده گسترده تروریست ها از سیستم عامل وی صورت گرفته است. این تحقیق توضیح داد که نامه خواستار

از جمله ، دوروف “با فوریت فوری پاسخ می دهد و مشخص می کند که یک برنامه اقدام برای مبارزه با محتوای افراطی در تلگرام و ایجاد پادمان هایی برای جلوگیری از استفاده گروه های تروریستی از پلت فرم به عنوان یک ابزار امن برای جمع آوری کمک مالی”.

همانطور که قبلا گزارش شد ، ماهیت تمرکززدایی و ناشناس بودن رمزنگاری باعث شده است که گروه های تروریستی به بیت کوین روی بیاورند و گزارشی مبنی بر اینکه هیچ اقدامی برای پایان دادن به استفاده آن توسط بازیکنان بد انجام نشده است. علاوه بر این ، در این گزارش چند گروه مهم تروریستی که از بودجه رمزنگاری استفاده می کنند و به طور عمده آن را از طریق توییتر ، اینستاگرام و تلگرام برای درخواست ارز رمزنگاری شده به ویژه بیت کوین برای جمع آوری کمک مالی تبلیغ می کنند ، نام برد.

براساس این گزارش تفصیلی ، گروه های طرفدار داعش ، گروه وابسته به القاعده Hay ‘در تحریر الشام (HTS) ، شاخه نظامی حماس ، تیپ های عزالدین القسام و گروه های پشتیبانی آنها بیشتر درگیر رمزنگاری هستند. -فاینانس همچنین ، در این مطالعه آمده است که این گروه ها “پس از شروع توجه رسانه ها و ناظران قانونی” “ظاهراً ناپدید می شوند”.

در طی تحقیق برای این گزارش ، مشخص شد که برخی از گروه ها ، پس از توجه رسانه ها و مقامات ، به همراه کیف پول و آدرس ارزهای رمزنگاری شده ناپدید می شوند.

منبع تصویر – unilad.co.uk

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner