Token2049 – مصاحبه با Loi Luu ، بنیانگذار Cyber

لوی لو ، بنیانگذار شبکه سایبر در مورد چگونگی شروع DEX (مبادله غیرمتمرکز) و تفاوت آن با DEX های موجود در بازار در مصاحبه ما در Token2049 صحبت می کند. با اعلام Binance و NEO DEX خود ، Loi همچنین ارزش اصلی شبکه Cyber ​​را در ویدئوی زیر به اشتراک می گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر آن را تماشا کنید.

 

ما در اینجا با Loi Luu ، بنیانگذار Kyber هستیم و در Token2049 هستیم.

آیا می خواهید واقعیتی جالب درباره خودتان برای ما بگویید?

بنابراین من تازه دکترای خود را سه ماه پیش گرفتم. مسئله این است که من Cyber ​​را قبل از اینکه آن را تمام کنم شروع کردم. وقتی مدرسه فهمید ، آنها فهمیدند که من دیگر برای دکترا وقت ندارم ، بنابراین آنها مرا به بالا بردند و از من خواستند که زود فارغ التحصیل شوم.

بنابراین اخلاق داستان این است که ، اگر می خواهید دکترا را زودتر به پایان برسانید ، باید ICO انجام دهید. &# 128578؛

آیا می توانید با ارائه پیش زمینه ای درباره خود ، شروع کنید?

من حدود پنج سال پیش به سنگاپور نقل مکان کردم. من در حال تحقیق با رمزنگاری کاربردی بودم – رمزگذاری ، رمزگشایی و مواردی از این قبیل. در اوایل سال 2014 ، من با بیت کوین و بلاکچین آشنا شدم. همه به دلیل سقوط قیمت در مورد آن صحبت می کردند. بنابراین توجه من جلب شد ، من به آن علاقه مند شدم ، کمی بیشتر در مورد آن تحقیق کردم. فهمیدم که از نظر تحقیق فرصتهای زیادی در آن وجود دارد. ما چند مقاله تحقیقاتی درباره BTC و بلاکچین می نویسیم.

و در سال 2015 ، ETH را از طریق نامه سفید آنها شناختم و بلافاصله به دلیل پتانسیل آنها علاقه مند شدم. بنابراین از نظر دانشگاهی به آن نزدیک شدم. بنابراین ما تحقیقات بیشتری انجام دادیم – آن را برای ویتالیک ارسال کردیم تا نظرات او را دریافت کنیم و او لطف کرد پاسخ دهد و پاسخ طولانی و مفصلی به ما بدهد. بنابراین از آن زمان صحبت کردیم و به تبادل نظر ادامه دادیم.

و هنگامی که ما Kiber را شروع کردیم ، من پرسیدم که آیا او راضی است که مشاور ما شود و او موافقت کرد.

بنابراین واضح است که اکنون ، مردم مزیت DEX (ارز غیرمتمرکز) را می بینند ، اما شما یکی از اولین کسانی بودید که با آن کار می کردید. پس چه چیزی ایده انجام DEX را برای شما به وجود آورد?

ما قبل از شبکه سایبر روی چند پروژه دیگر نیز کار می کردیم. یکی از آنها یک تحلیلگر هوشمند قرارداد است که در خدمت توسعه دهندگان است. مورد دیگر یک استخر هوشمند است. پس از این پروژه ها ، ما مخاطبان مورد نظر خود را دیدیم – بسیار زیبا و کوچک بود. بسیاری از توسعه دهندگان واقعاً از ابزار ما استفاده نمی کنند. استخراج کنندگان به مرکزی بودن یا نبودن استخر هوشمند اهمیتی نمی دهند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم روی چیزی تأثیرگذارتر کار کنیم که می تواند به سود میلیون ها کاربر باشد.

بنابراین در این اکوسیستم غیرمتمرکز – هنوز یک م majorلفه اصلی وجود دارد که هنوز متمرکز است ، که در مبادلات است ، بنابراین ما به دنبال تمرکز آن هستیم.

آیا می توانید کمی درباره اینکه بازاریابی چیست یا تأمین کننده نقدینگی چیست صحبت کنید?

ما می خواستیم Kyber را برای کاربران جریان اصلی قابل استفاده کنیم – حتی کسانی که درکی از یک کلید خصوصی ندارند و غیره بنابراین قابلیت استفاده اصلی ما است.

اگر به سایر DEX ها نگاه کنید – نقدینگی یک مشکل اساسی است زیرا تصویب کم است. حتی وقتی می خواهید تجارت کنید ، پیدا کردن طرف مقابل برای تجارت با شما دشوار است.

و چرا نقدینگی در این DEX کم است?

فکر می کنم به این دلیل است که رابط کاربری به اندازه کافی خوب نیست. کاربران با مبادلات غیرمتمرکز آشنا نیستند ، آنها بیشتر با Binance یا Bittrex آشنا هستند. به همین دلیل ما می خواستیم استفاده از آن را برای کاربر بسیار آسان کنیم. بنابراین ما روی جنبه غیرمتمرکز آن تمرکز نمی کنیم. ما بیشتر روی جنبه قابلیت استفاده از آن تمرکز می کنیم.

به همین دلیل است که همه سازندگان بازار را در سیستم عامل خود قرار می دهیم. بنابراین این سازندگان بازار افرادی هستند که می خواهند مستقیماً با کاربران تجارت کنند. شبکه سایبر بستری است که همه سازندگان بازار را به کاربران نهایی متصل می کند.

بنابراین تفاوت بین شما و سایر DEX های موجود در این است که با این سازندگان بازار در ارتباط هستید؟ بنابراین من می خواهم یک سکه خاص بخرم یا بفروشم ، کسی آنجا است که طرف دیگر تجارت را بگیرد؟ و دیدم یکی از Market Makers به ​​نام Prycto است؟ آیا می توانید توضیح دهید که چه عواملی باعث جذب یک سازنده بازار به این سیستم عامل شده است?

مانند سایر سازندگان بازار – آنها سود زیادی از گسترش تجارت کسب می کنند ، بنابراین بگویید من چیزی را به قیمت 1.1 دلار به شما می فروشم و آن را از برخی دیگر از کاربران با قیمت 0.99 سنت خریداری می کنم ، تفاوت قیمت خرید و فروش برای من است سود. بنابراین ما کاربران زیادی را به سیستم عامل خود می آوریم. و این سازندگان بازار فقط باید بر تغذیه قیمت ها و حفظ ذخایر خود تمرکز کنند.

و اگر می خواستم مثلاً شبکه Kyber را بخرم و بدیهی است که می توانم این کار را از طریق DEX شما انجام دهم ، فایده آن نسبت به DEX دیگر این است که یک سازنده بازار در آنجا وجود دارد بنابراین برای من قیمت دارد. قیمت چگونه با سایر صرافی های متمرکز مقایسه می شود – آیا یکسان است ، آیا متفاوت است?

بنابراین قیمت بورس ما کمی بدتر از آن چیزی است که آنها در صرافی های متمرکز می بینند. اما نکته ای که کاربران باید توجه داشته باشند این است که قیمتی که در مبادلات متمرکز مشاهده می کنند ، قیمت نهایی نیست که مشاهده می کنند زیرا هنوز نیاز به پرداخت هزینه های پنهان دارند. و پس از تجارت ، اگر آنها بخواهند از آنجا خارج شوند ، هزینه های برداشت نیز وجود دارد. در حالی که در سایبر ، آنچه می بینند چیزی است که می گیرند. بنابراین ، در واقع ، قیمت ما به طور معمول بهتر از صرافی های متمرکز است

اکنون واضح است که شما یکی از رهبران بازار در فضای تبادل غیرمتمرکز بودید. اکنون ، شما چندین نام بزرگ مانند Binance و Neo دارید که DEX خود را اعلام می کنند. آیا احساس می کنید در صنعت تشخیص داده شده است که اینجا همان جایی است که جهت تبادل حرکت می کند؟ و این چگونه روی سایبر تأثیر می گذارد?

این خوب است زیرا به شما کمک می کند تا کاربران در مورد مبادلات غیرمتمرکز و مزایای استفاده از این موارد برای تجارت و تبدیل سکه هایشان آموزش ببینند.

ما به آرامی در حال درک چالش ها هستیم زیرا وقتی Binance می گوید که آنها کاری را انجام می دهند ، آنها آن را انجام می دهند. آنها قبلاً نشان داده اند که می توانند در چند ماه بهترین Xchange را بسازند. اما در حال حاضر یک شروع اصلی داریم بنابراین بر روی ویژگی های دیگر تمرکز می کنیم. بخشی از محصول اصلی Kyber ویژگی های پرداخت است زیرا ما همه چیز را به صورت زنجیره ای اجرا می کنیم. بنابراین می توانیم به عنوان چیزی مانند Visa یا Mastercard برای همه برنامه های دیگر در بلاکچین ETH فعالیت کنیم. بنابراین اگر تاجر هستید و فقط می خواهید ETH را بپذیرید و مشتری شما OMiseGo دارد – چگونه آنها به شما پول می دهند؟ برای آنها واقعاً ناخوشایند است. با این حال ، با Cyber ​​، آنها می توانند OMiseGo خود را مستقیماً به ما بفرستند و ما بلافاصله این را به ETH تبدیل می کنیم و پرداخت را به شما انتقال می دهیم. و این در یک معامله واحد اتفاق خواهد افتاد.

کمی به سمت مقررات حرکت کنیم – اکنون اخبار زیادی درباره این مقررات در فضا منتشر شده است. به طور سنتی در بازار سهام ، صرافی ها تنظیم می شوند. آیا احساس می کنید که باید در آن مسیر و به ویژه برای Centralized حرکتی انجام شود – آنها چگونه این کار را انجام می دهند?

مقررات مناسب و مناسب برای محافظت از مردم و از بین بردن کلاهبرداران از این اکوسیستم است. اما در سنگاپور ما باید مرتباً با تنظیم کننده های خود صحبت کنیم تا آنها را در مورد چگونگی تنظیم در این فضا راهنمایی کنیم. ما به آنها نیاز داریم تا آن را به گونه ای راهنمایی کنند که مردم هنوز فضای کافی برای نوآوری و ساخت چیزهای جدید داشته باشند. من فکر می کنم مقررات به همه جا خواهد آمد ، سنگاپور روی آن کار می کند ، ژاپن هم اکنون آن را دارد.

تا زمانی که از نزدیک با آنها کار کنیم ، فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاید.

آیا می توانید کمی در مورد حجم تجارت در سایبر صحبت کنید و آیا شما یک هدف مشخص دارید – میان مدت ، بلند مدت?

کمی کردن دقیق حجم صرافی های متمرکز واقعاً دشوار است. اخیراً گزارشی منتشر شده مبنی بر اینکه در برخی از مبادلات عمده ، 95٪ از حجم جعلی است. اما با DEX همه چیز خیلی شفاف است ، می توانید آن را در بلاکچین ببینید. بنابراین برای ما ، حجم فعلی 100000 تا 150،000 دلار در روز است. خیلی کوچک است اما ما تازه راه اندازی کردیم. و ما بیشتر در تلاش هستیم تا به کاربران آموزش دهیم تا واقعاً فایده استفاده از DEX را ببینند.

و برای س finalال آخر ، بیشتر از چه چیزی هیجان زده اید ، امسال برای سایبر?

Mainnet – پشتیبانی از سایر ارزهای رمزپایه مانند BTC ، ZCash و Litecoin. بنابراین ما در حال حاضر با ICON ، WanChain کار می کنیم و احتمالاً در آینده نیز با Cosmos کار خواهیم کرد. بنابراین ما می توانیم نسخه دیگری از Kyber را در این بلاکچین ها مستقر کنیم ، بنابراین کاربران فقط می توانند بین سکه های مختلف تجارت کنند. ما همچنین می خواهیم با کیف پول های بیشتر و سیستم عامل های بیشتری که پرداخت Crypto را می پذیرند کار کنیم تا بتوانیم دسترسی مستقیم به کاربران داشته باشیم.

ممنون بخاطر وقتی که گذاشتید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner