استراتژی هالووین چگونه بر قیمت بیت کوین (BTC) تأثیر می گذارد؟

استراتژی هالووین

استراتژی هالووین نظریه ای است که معامله گران و سرمایه گذاران برای هدایت تصمیمات سرمایه گذاری در بازار سهام از آن استفاده می کنند. این تئوری بیان می کند که بازار از 31 اکتبر هر سال تا اول ماه مه سال پس از آن وارد روند صعودی می شود. به عبارت دیگر ، دارایی ها در این دوره نسبت به نیمه باقی مانده سال بازده بهتری از سرمایه گذاری دارند. بر اساس این تئوری ، کارشناسان سرمایه گذاری خرید سهام را از ابتدای ماه نوامبر و فروش آن را در ابتدای ماه مه توصیه می کنند.

استراتژی هالووینnews.bitcoin.com

معامله گران و سرمایه گذاران علاوه بر تجزیه و تحلیل فنی و بنیادی ، این استراتژی را نیز اتخاذ کرده اند که از استراتژیهای رایج در فضای ارزهای رمزپایه است. اگرچه این یک استراتژی اثبات شده در مورد سهام و سایر بازارهای اصلی است ، ما سعی خواهیم کرد نحوه تأثیر آن بر قیمت بیت کوین را به عنوان یک دارایی در این مقاله بررسی کنیم.

عملکرد تاریخی قیمت بیت کوین

بورس سهام و همچنین هر بازار تحت تأثیر احساسات انسانی است که به تغییر قیمت تبدیل می شود و سپس الگویی را نشان می دهد. بازار ارزهای رمزنگاری متفاوت نیست و بیت کوین به عنوان اولین و برترین ها ارزهای رمزنگاری شده, همچنین الگوهای عملکرد قیمتی خود را نشان داده است.

به عنوان مثال ، این یک واقعیت شناخته شده است که ماه سپتامبر معمولاً یک ماه سخت برای بیت کوین است. این ممکن است برای هر سال درست نباشد ، اما به طور کلی از داده های تاریخی درست است. در حالی که هیچ توضیح روشنی برای این الگو ارائه نشده است ، اما حقیقت آن به راحتی انکار نمی شود. چیزی که به وضوح قابل توجه است این است که سپتامبر یک ماه نسبت به استراتژی هالووین برای پایان قسمت ضعیف سال است..

به طور کلی ، قیمت بیت کوین سال به سال افزایش یافته است ، به استثنای سالهایی مانند 2017 که ممکن است قیمت بالاتر از سال بعد باشد. این افزایش کند ، البته ثابت بوده است و پیش بینی می شود که ادامه یابد. به عنوان مثال ، سال گذشته ، بیت کوین سال را با قیمت کمی بیش از 7000 دلار در ماه دسامبر بسته کرد. امسال ، بیت کوین در حال حاضر با قیمت 12،787.72 دلار است و انتظار می رود بالاتر بسته شود ، به این معنی که احتمالاً با قیمت بسیار بالاتری نسبت به سال گذشته بسته خواهد شد.

قیمت با استراتژی هالووین چگونه متفاوت است

گفته می شود استراتژی هالووین از 31 اکتبر تا آغاز ماه مه سال آینده در حال اجرا است. اما تغییرات دقیق قیمت بیت کوین در این دوره از سال دقیقاً چگونه از داده های تاریخی متفاوت است؟ برای پاسخ به این سوال ، بیایید نگاهی بیاندازیم به گردهمایی های عمده قیمت بیت کوین. ما دو مورد برجسته را در نظر خواهیم گرفت ، 2013 و 2017.

رالی 2013

استراتژی هالووینii.co.uk

اولین رالی بزرگ بیت کوین در اکتبر 2013 آغاز شد. از زمان آغاز به کار آن در سال 2009 ، تاکنون هیچ تغییری در ارزش آن ایجاد نشده است. قیمت از 100 دلار در اوایل ماه اکتبر افزایش یافت تا در پایان ماه تقریبا 100٪ افزایش یابد. با آغاز ماه نوامبر ، قیمت به 200 دلار رسیده بود و در اواخر ماه نوامبر به شدت افزایش یافت و به 1075 دلار رسید. این اولین و یکی از سریعترین تجمعات در تاریخ بیت کوین بود که عمدتا ناشی از هجوم مبادلات جدید و ماینرها ، بیشتر در چین بود. اگرچه نوسانات زیادی در پی این تجمع وجود داشت ، اما مهر و نوامبر سودآورترین ماههای سال برای سرمایه گذاران بود.

رالی 2017

استراتژی هالووینفارکس. آکادمی

BTC بیشترین افزایش قیمت را در دسامبر 2017 تجربه کرد. از این به عنوان بزرگترین رالی بیت کوین یاد می شود زیرا قیمت را به بالاترین قیمت نزدیک به 20،000 $ رساند. بیت کوین در آن سال از کمتر از 1000 دلار افزایش یافت و بیشترین میزان افزایش را بین ماه های اکتبر و دسامبر داشت. پس از رسیدن به 4337 دلار در پایان سپتامبر ، بیت کوین از همان سطح ادامه داد و در 12 اکتبر از 5000 دلار عبور کرد.

در تاریخ 1 نوامبر ، بیت کوین با بیش از 6،600 دلار معامله شد و ماه را با 10653 دلار بسته کرد. از آنجا ، قیمت در 17 دسامبر به اوج 19،772 دلار رسید قبل از اینکه دوباره شروع به کاهش کند. در مجموع ، دارایی بین 1 اکتبر و 17 دسامبر 2017 و حدود 2000٪ در طول سال تقریبا 400 ،000 به دست آورد.


نکته جالب توجه این است که هر دو این تجمع ها بین اکتبر و دسامبر و همچنین کوچکترهای دیگر که همزمان با دوره ای است که استراتژی هالووین بیشتر احساس می شود.

نتیجه

از تاریخ افزایش قیمت Bitcoin مشخص است که دارایی از استراتژی هالووین سود می برد و ممکن است این استراتژی برای سرمایه گذاری در آن مفید باشد. از آنجا که تأیید شده است این استراتژی برای سهام کار می کند ، تعجب آور نیست که این مورد برای بیت کوین نیز اعمال می شود ، زیرا حرکت قیمت آن با بازار سهام شناخته شده است. با این حال ، ممکن است وقتی بیت کوین سرانجام از سهام جدا شود ، این تغییر کند ، اما هیچ سرنخی از احتمال وقوع این اتفاق وجود ندارد.

تصویر ویژه: newsbtc.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map