Stablecoins می تواند سودآورتر از Altcoin Staking باشد؟

سهام ارز رمزنگاری شده در سال گذشته محبوبیت زیادی را پشت سر گذاشته است ، زیرا ارزهای رمزپایه بیشتر از هر زمان دیگری به کاربران این امکان را می دهند که در ازای پاداش پرداختی توسط شبکه ، دارایی های خود را سهام کنند.

اگرچه سهام altcoin در بسیاری از موارد می تواند سودآور باشد ، بخش قابل توجهی از سهامداران در حال حاضر متحمل ضررهای ویرانگری می شوند ، به دلیل نوسان اساسی دارایی مورد نظر و یا شرایط بازار حاکم. برای کسانی که اشتهای کمتری برای ریسک دارند ، سرمایه گذاری های ثبات بلاک به عنوان یک گزینه ایمن برای جایگزینی سهام آلتکوین ظاهر شده است ، زیرا دارندگان پایدار بیت کوین اکنون می توانند بازده قابل توجهی داشته باشند در حالی که هنگام انجام این کار ریسک کمی دارند و ریسک نمی کنند..

بسیاری از سکه های Staking دارای APR منفی هستند

اگرچه بسیاری از ارزهای رمزپایه از APR بالایی برخوردارند ، اما ظاهراً به دارندگان این امر اجازه می دهد بدون هیچ ریسک و بدون خطر ، بازدهی چشمگیر از دارایی های خود بدست آورند. حقیقت این است که معاملات ارزهای رمزپایه ای درصورتی که عملکرد قیمتی دارایی اساسی را نیز در نظر بگیرید ، بازده مثبتی دارند. از این گذشته ، سود 50٪ APR در سال چه فایده ای دارد ، در حالی که دارایی اساسی به میزان قابل توجهی کاهش یافته است?

از آنجا که این APR در دارایی اساسی سنجیده می شود ، نه بر اساس ارزش دلار آمریکا (USD) ، بسیاری از سهامداران به اشتباه معتقدند که با ذخیره دارایی های خود سود کسب می کنند – در واقع ، آنها در واقع قرمز هستند. این حالت معمولاً زمانی است که شما به طول عمر یک دارایی نگاه می کنید ، نه اینکه تمرکز خود را روی هرگونه تغییر کوتاه مدت در ارزش خود بگذارید.

مسکوکنمودار Algorand (ALGO): آگوست 2019 تا آگوست 2020. (تصویر: CoinMarketCap)

الگوراند (ALGO) را به عنوان مثال در نظر بگیرید. دارندگان ALGO در حال حاضر می توانند حدود 5.1 AP APR برای ذخیره رمزهای خود دریافت کنند. با این حال ، طبق داده های دریافت شده از CoinMarketCap, Algorand از زمان آغاز به کار خود در ژوئن 2019 تقریباً 90٪ سقوط داشته است – زمانی که اکثر قریب به اتفاق دارندگان ALGO برای اولین بار رمزهای خود را خریداری کردند.

به طور کلی ، اگر ALGO را از تاریخی که پاداش های اولیه (آگوست 2019) معرفی می شد و تا یک سال بعد (آگوست 2020) در آن نگهداری می کردید ، نگه می داشتید ، تقریباً نیمی از پول خود را از نظر ارزش USD از دست می دادید – اما 5 ALGO بیش از آنچه شروع کرده اید – ایده آل نیست.

به همین ترتیب ، مهم است که عملکرد دارایی سهام را برای محاسبه عملکرد واقعی مورد انتظار در نظر بگیریم.

بدون سیستم عامل های متمرکز می توانید بازده داشته باشید

هدف نهایی مالی غیرمتمرکز (DeFi) کمک به افراد است که با کاهش یا از بین بردن اعتماد به م institutionsسسات مالی متمرکز مانند بانک ها ، بازارهای سهام و حتی دولت ها ، کنترل امور مالی خود را پس بگیرند..

با این حال ، در حالی که بسیاری از پروژه های DeFi در ماه های اخیر ظهور کرده اند – بسیاری از آنها تنها هدفشان بازدهی سریع برای سرمایه گذاران است – در واقع تعداد کمی از آنها قدرت ماندن دارند ، زیرا رمز پشت بسیاری از این پروژه ها فاقد کاربرد واقعی است. علاوه بر این ، بسیاری از پروتکل های DeFi در ماه های اخیر مورد بهره برداری قرار گرفته اند ، از جمله سیستم عامل وام دهی DeFi Bzx که هک شده است سه بار امسال و Balancer – که در مدت زمان 24 ساعت دو بار هک شد.

به همین ترتیب ، اگرچه تعداد زیادی سیستم عامل وجود دارد که وعده بازدهی سخاوتمندانه از سپرده های ارز رمزنگاری شده را می دهد ، این سیستم عامل ها تقریباً همیشه در معرض هک و حوادث قوای سیاه قرار دارند که می تواند ضررهای کلی به کاربران وارد کند. این امر باعث شده بسیاری از شرکت ها نسبت به راه اندازی سیستم عامل های DeFi یا پذیرش دارایی های خود در سیستم عامل خود محتاط باشند.

برای کمک به غلبه بر محدودیت های فعلی DeFi و ارائه دارایی تولیدکننده ایمن به فعالان بازار, BXTB راه حل کاملا جدیدی را راه اندازی کرد – اولین راه حل پایدار کوین تولید کننده عملکرد ، معروف به CHIP. برخلاف سایر پول های ثابت که توسط ارزهای فیات پشتیبانی می شوند ، CHIP توسط سایر پول های ثابت مانند DAI و Tether (USDT) پشتیبانی می شود..


تصویر: BXTB

برای ایجاد CHIP ، کاربران باید رمز دوم را به نام BXTB با یک Bitcoin ثابت پشتیبانی کنند ، تا علاوه بر BXTB فعال شده (yBXTB) تعداد معادل توکن CHIP نیز تولید کنند – این یک روند برگشت پذیر است که به کاربران اجازه می دهد پول های ثبات اصلی خود را پس بگیرند.

نشانه های CHIP به گونه ای طراحی شده اند که به پایدار کوین زیرین متصل شوند ، در حالی که BXTB فعال شده دارایی تولید کننده است. با در دست داشتن yBXTB ، کاربران سهمی از درآمد حاصل از معاملات انجام شده در زنجیره جانبی BXTB به دست می آورند.

خطرات استخرهای نقدینگی

استخرهای نقدینگی به سرعت در حال افزایش محبوبیت در میان معامله گران ارزهای رمزپایه هستند ، زیرا آنها به معامله گران اجازه می دهد دارایی های خود را به یک استخر اختصاص دهند و کسری از هزینه های تولید شده هنگام معامله گران دارایی های خود را بدست آورند..

اگرچه مجموعه گسترده ای از سیستم عامل های مبادله غیرمتمرکز (DEX) وجود دارد که به کاربران امکان می دهد نقدینگی را تأمین کنند, از او صرف نظر کنید به دلیل سهولت استفاده ، انعطاف پذیری و سودآوری ظاهری استخرهای نقدینگی ، تاکنون بسیار موفق ترین ظاهر شده است. با این حال ، ارائه دهندگان نقدینگی با تجربه کمتر باید مراقب ضررهای ناگهانی (IL) باشند – که می تواند به طور چشمگیری بر ارزش دارایی های ذخیره شده در مجموعه نقدینگی تأثیر بگذارد.

استخر ETH-RARI در حال حاضر بیشتر از ضررهای ناخواسته (7.83٪) نسبت به کارمزد ماهانه (+93 / 1٪) ضرر می کند. (تصویر: UniswapROI)

این ضررهای ناپایدار زمانی اتفاق می افتد که یک طرف استخر نقدینگی به سرعت در مقایسه با طرف دیگر ارزش خود را از دست بدهد. این می تواند باعث شود کاربرانی که در این مجموعه مشارکت دارند مبالغ قابل توجهی را از دست بدهند – که هزینه های دریافتی برای مشارکت در نقدینگی را شامل نمی شود. به همین دلیل ، Uniswap می تواند هنگام تهیه سودآوری برای دارایی های ناپایدار که مسیر طولانی مدت صعودی ندارند ، خطرناک باشد.

با مشارکت در دارایی های ناپایدار کمتر ، یا کمک به استخرهای نقدینگی کاملاً پایدار در سیستم عامل هایی مانند منحنی.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map