نحوه خرید بیت کوین: هر آنچه شما نیاز دارید

نحوه خرید تصویر روی جلد وبلاگ بیت کوین

بیت کوین موضوعی تفرقه افکن است و همیشه نیز وجود داشته است. برخی از پتانسیل سرمایه گذاری و فقدان مقررات آن را دوست دارند ، در حالی که دیگران ممکن است از زیربنای آزادیخواهانه آن و فن آوری های موجود در آن متنفر باشند ، یا به نوسانات آن بی اعتماد باشند.

از آن متنفر باشید یا آن را دوست داشته باشید ، بیت کوین هم محبوب شده و هم سودآور. هنگامی که برای اولین بار وارد بازار شد ، ارزش آن 0.0008 دلار بود. در زمان نوشتن این مقاله ، ارزش واحد بالغ بر 37390 دلار است که احتمالاً اگر می دانید چگونه بیت کوین بخرید ، می دانید. خوشبختانه ، شما به جای مناسب رسیده اید: این یک راهنمای دقیق و گام به گام در مورد همه مواردی است که شما برای خرید ایمن و سریع بیت کوین نیاز دارید.

مراحل خرید بیت کوین

  1. کیف پول شخصی ایجاد کنید.
  2. یک ارز مبادله ای قابل اعتماد پیدا کنید.
  3. روش پرداخت را انتخاب کنید.
  4. خرید بیت کوین.

یک سرمایه گذاری بیت کوین

آیا قرار دادن پول خود در بیت کوین هوشمندانه است؟ طبق معمول ، هیچ پاسخ صحیحی وجود ندارد. به دلایل زیادی بیت کوین بدنام است ، بنابراین چقدر آماده هستید که در صورت کاهش ناگهانی قیمت از دست بدهید ، باید یک عامل اساسی در تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری در بیت کوین باشد. همچنین هنوز در مرحله به دست آوردن جایگاه خود است: بر خلاف ارزهای فیات ، بیت کوین موسسه مالی مرکزی برای تنظیم آن ندارد و هنوز در حال ساخت است – یک معیار اصلی برای ارزها از هر نوع. به همین ترتیب ، به دلیل تعداد کمتری از افرادی که از ارزی که عرضه محدودی دارد استفاده می کنند ، اغلب افت یا جهش قیمت رخ می دهد. این مشکل در نهنگ های بیت کوین – صاحبان ذخایر عظیم بیت کوین که تهدید به بی ثبات سازی بیشتر ارز می کنند ، به طور گسترده ای نمایان می شود. از این رو ، سرمایه گذاری در بیت کوین به طور کلی خطرناک تلقی می شود.

به عنوان مثال ، فروش مقدار قابل توجهی بیت کوین می تواند ارزش آن را به سرعت کاهش دهد. علاوه بر این ، بیت کوین یک مشکل نقدینگی مداوم دارد. برخی از کارشناسان معتقدند که یکی از موضوعات اصلی تجارت بیت کوین این است که بیشتر از یک ارز به یک فرصت سرمایه گذاری تبدیل شده است – برای سودآوری معامله می شود و بندرت برای انجام معاملات استفاده می شود.

هنوز هم ، به دلیل افزایش سریع پذیرش و ارزش ، بیت کوین به طور فزاینده ای برای سرمایه گذاران محبوب می شود. سرمایه گذاری بیت کوین خطرات خاص خود را به همراه دارد ، اما اکنون نسبت به سال های گذشته بسیار ایمن تر است. و اگر قصد استفاده از بیت کوین برای انجام معاملات قمار را دارید ، این یک پتانسیل باورنکردنی را دارد. تمام تراکنش های بیت کوین به لطف رمزنگاری محرمانه و ایمن است و معمولاً کمتر از 10 دقیقه به طول می انجامد. علاوه بر این ، هیچ هزینه بانکی وجود ندارد ، اما شما باید کارمزد استخراج Bitcoin را پرداخت کنید. مبادلات رمزنگاری شده همچنین می توانند هنگام خرید بیت کوین ، درصدی را شارژ کنند – بعداً در مورد این اطلاعات بیشتر.

آیا بیت کوین بی خطر است?

حریم خصوصی و امنیت معامله نقاط قوت اصلی بیت کوین است. بدون اینکه هویت خود را فاش کنید می توانید با خیال راحت اقدام به خرید بیت کوین کنید. در عین محرمانه بودن ، معاملات کاملاً ناشناس نیستند. بلاکچین بیت کوین که در اصل یک دفتر توزیع شده است ، تمام معاملات انجام شده را به صورت عمومی نشان می دهد. زنجیره بلوک فقط کلید عمومی شما را در کنار معامله نشان می دهد ، اما هیچ اطلاعاتی برای نشان دادن هویت دارنده کلید وجود ندارد. هم شما و هم دیگران می توانید همه معاملات را مشاهده کنید ، اما نمی توانید طرف های درگیر را شناسایی کنید.

خوب ، اما آیا یک مجرم سایبری ماهر می تواند بیت کوین شما را سرقت کند ، زیرا همه آنلاین است ، حتی اگر بیت کوین را به صورت ناشناس بخرید؟ خوشبختانه خیر ، زیرا بیت کوین اساساً یک سیستم ضد دستکاری است: تمام معاملات توسط هر گره در شبکه بلاکچین تأیید می شود ، و تغییرات خارجی را غیرممکن می کند. اگر به دنبال روشی ناشناس ، سریع و ایمن برای انجام معاملات هستید ، بیت کوین راهی است که باید دنبال کنید.

راهنمای گام به گام

مرحله اول – ایجاد یک کیف پول شخصی

کیف پول های رمزنگاری شده نرم افزاری هستند که کلیه معاملات شما را ثبت می کنند و کلیه معاملات بیت کوین بین کیف پول ها صورت می گیرد. بنابراین ، اولین قدم برای کسانی که مایل به خرید و ذخیره بیت کوین هستند باید ایجاد کیف پول شخصی باشد. ما می گوییم شخصی زیرا صرافی های ارز رمزنگاری شده نیز پیشنهاد می کنند کیف پول بیت کوین برای شما درست کنند. هنوز هم ، شما باید از اینها فقط به عنوان واسطه استفاده کنید ، زیرا امنیت آنها به ایمنی کلی مبادله رمزنگاری بستگی دارد. در صورت به خطر افتادن سایت صرافی ، شما به طور بالقوه می توانید دسترسی به Bitcoin خود را از دست بدهید ، بنابراین همیشه باید سعی کنید بیشتر آن را به کیف پول شخصی خود منتقل کنید.

قبل از اینکه در انتخاب کیف پول رمزنگاری عمیق تر شویم و نحوه خرید Bitcoin را به شما نشان دهیم ، باید با تمایز کیف پول گرم Bitcoin و کیف پول سرد آشنا شوید..

کیف پول های داغ روی دستگاه های متصل به اینترنت مانند رایانه ها ، تلفن های هوشمند یا تبلت ها اجرا می شوند. دلیل اصلی نگه داشتن بیت کوین در کیف پول داغ ، انجام معاملات آنلاین است ، بنابراین قطعاً برای تجارت به آن نیاز خواهید داشت. اما ، مانند هر دستگاهی که به اینترنت متصل باشد ، خطر خاصی وجود دارد: کیف پول های داغ کلیدهای خصوصی لازم برای دسترسی به بیت کوین را تولید می کنند ، بنابراین اگر دستگاه شما به خطر بیفتد ، ممکن است شخصی دسترسی غیرمجاز به وجوه شما را بدست آورد. اگر از خود می پرسید که چگونه بیت کوین را بصورت آنلاین خریداری کنید ، اولین پیش نیاز داشتن کیف پول داغ است ، اما بهتر است فقط بخشی از منابع بیت کوین خود را روی آن نگه دارید ، به ویژه وجوهی که قصد دارید در آینده نزدیک منتقل یا استفاده کنید. . قسمت عمده ارز رمزنگاری شده شما باید در کیف پول های سرد نگهداری شود.

هنگام استفاده از کیف پول های داغ ، همچنین بسیار مهم است که اقدامات امنیتی لازم را انجام دهید ، مانند آنچه در هنگام محافظت از حساب های مهم دیگر انجام می دهید. ضروری است که هنگام خرید بیت کوین بالاترین سطح امنیت ممکن را حفظ کنید. اینها برخی اقدامات احتیاطی اجباری است:

  • هرگز از طریق شبکه ها و دستگاه های ناامن مانند شبکه های Wi-Fi عمومی و رایانه های مشترک به کیف پول داغ خود دسترسی پیدا نکنید.
  • هرگز اعتبار کیف پول خود را با کسی به اشتراک نگذارید.
  • از اعتبارنامه های مشابهی که برای حساب های دیگر استفاده می کنید استفاده نکنید.
  • تأیید اعتبار دو عاملی را اضافه کنید.

از طرف دیگر کیف پول های سرد به اینترنت متصل نیستند و کلید خصوصی شما را در یک فضای آفلاین ذخیره می کنند. آنها امن ترین راه برای ذخیره بیت کوین هستند ، زیرا ماهیت آفلاین آنها را در برابر بیشتر حملات سایبری ایمن می کند. بهترین راه برای خرید بیت کوین شامل تهیه مقداری سردخانه نیز می شود و دو نوع اصلی وجود دارد – کیف پول های سخت افزاری و کاغذی.

کیف پول های سخت افزاری معمولاً درایوهای USB ویژه ای هستند که برای محافظت از کلید خصوصی شما از اقدامات امنیتی سطح بالا استفاده می کنند. این برنامه ها شامل برنامه هایی هستند که به شما امکان خرید یا فروش بیت کوین را می دهند.

خدمات آنلاین برای تولید کلیدهای عمومی و خصوصی به شما امکان چاپ این موارد را می دهد ، بنابراین یک کیف پول کاغذی ایجاد می کنید. اگر کیف پول سرد شما یک کاغذ است که دارای شناسنامه است ، هر صرافی که ادعا می کند بهترین مکان برای خرید بیت کوین است ، به شما امکان می دهد با “جارو” کردن کلید خصوصی کیف پول کاغذی خود ، بدون به خطر انداختن حریم خصوصی آن ، وجوهات خود را تهیه کنید..

در حالی که کیف پول سرد از نظر امنیت انتخاب بهینه است ، شما هنوز مجبورید از آنها به طور همزمان با کیف پول گرم استفاده کنید ، که برای معاملات آنلاین اجباری است. اگر به تازگی وارد بیت کوین می شوید ، احتمالاً می توانید برای مدتی بدون کیف پول سرد کار کنید ، به ویژه هنگام مقابله با مقادیر ناچیز. با این حال ، منحصراً به کیف پول دیجیتال چسبیدن ، هدف شما را برای سرقت راحت تر می کند ، بنابراین مطمئن شوید که امنیت خود را حداکثر حفظ می کنید.

این راهنمای رمزنگاری توصیه می کند که کار خود را با یک کیف پول گرم شخصی شروع کنید. برخی از بهترین گزینه ها Mycelium ، Exodus و SoFi هستند. بیشتر این کیف پول ها رایگان هستند اما ممکن است برخی از ویژگی های برتر قفل شده را داشته باشند. اگر قصد دارید از کیف پول برای تجارت با ارزهای دیگری به غیر از بیت کوین استفاده کنید ، مطمئن شوید که کیف پول دریافتی را می توانید برای ذخیره آن استفاده کنید.

کلیدهای عمومی و خصوصی

اکنون یک لحظه عالی خواهد بود تا کمی در مورد کلیدهای عمومی و خصوصی صحبت کنیم. آنها را به عنوان نام کاربری و رمز عبور کیف پول خود در نظر بگیرید: کلید عمومی بیت کوین شما عملاً آدرس بلاکچین شماست. هنگامی که بیت کوین را با پول نقد خریداری می کنید یا مقداری برای شما ارسال می شود ، این رشته 34 کاراکتری به عنوان آدرس گیرنده عمل می کند و برای هر کاربر بلاکچین قابل مشاهده است.

کلید خصوصی بیت کوین شما از 64 نویسه تشکیل شده است ، و این همان کلمه ای است که شما باید برای حفظ آن ایمن و شناخته شده باشید ، زیرا آنها راهی برای دسترسی به بیت کوین در کیف پول شما هستند. کلیدهای خصوصی قابل تغییر نیستند – گزینه “کلید خصوصی را فراموش کرده اید؟” وجود ندارد. اگر به نوعی آن را جا به جا کرده باشید ، هیچ کس نمی تواند به شما در بازیابی آن کمک کند. بنابراین حفظ دسترسی به کلید خصوصی شما یکی از اصول ارز رمزنگاری شده است. شما می توانید بسیاری از داستان های ترسناک در مورد افرادی را که کلیدهای خصوصی خود را گم می کنند و از ثروت بیت کوین محصور می شوند ، پیدا کنید – مانند این برنامه نویس سانفرانسیسکو که دسترسی خود را به 7،002 BTC ، به ارزش 267.8 میلیون دلار از دست داده است.

مرحله دوم – یک ارز مبادله ای قابل اعتماد پیدا کنید

صرافی های رمزنگاری سیستم عامل های آنلاین هستند که به کاربران امکان خرید ، فروش و ذخیره بیت کوین را می دهند. در مسیر رسیدن به ثروت بیت کوین ، مبادلات رمزنگاری یک توقف ضروری برای انجام معاملات سریع و ایمن است. به عبارت دیگر ، آنها پاسخ س theال “از کجا بیت کوین بخریم؟” هستند. باز هم ، دو نوع وجود دارد – مبادلات ناشناس و آنهایی که نیاز به شناسایی دارند.

قانون مشتری خود را بشناسید (KYC) بسیاری از سایتهای تبادل – به ویژه سایتهایی که به مشتریان ایالات متحده ارائه می دهند – نیاز به شناسایی شناسنامه توسط دولت از کاربران دارد. بسیاری از کاربران مربوط به حریم خصوصی در استفاده از مبادله بیت کوین KYC مردد هستند ، اساساً به این دلیل که بسیاری از آنها در گذشته نقض امنیت داشته اند. هنوز هم تعداد زیادی مبادله KYC با سوابق ایمنی بی عیب و نقص وجود دارد. معروف ترین ها Coinbase ، Kraken و Gemini هستند.

از طرف دیگر ، اگر می خواهید BTC را به صورت ناشناس خریداری کنید ، انتخاب گسترده ای از صرافی های غیر KYC قابل اعتماد در اختیار شماست. Binance محبوب ترین مورد است ، اما Nominex و Bybit نیز گزینه های رایجی هستند. در سایتهایی از این قبیل ، می توانید بیت کوین را بخرید یا بفروشید بدون اینکه اطلاعات قابل شناسایی باقیمانده باشد – بخشش خدا برای کاربرانی که حریم خصوصی را در اولویت قرار می دهند. با این حال ، سایتهایی از این قبیل خود را به افراد سایه دار وام می دهند و اغلب برای معاملات شیطانی مورد استفاده قرار می گیرند. اگر شما جزو آنها نباشید ، این به هیچ وجه تاثیری در تجربه تبادل شما نخواهد داشت ، زیرا به لطف بلاکچین هنوز کاملا ایمن هستید.

ممکن است اکنون برای خرید بیت کوین عجله داشته باشید ، اما به سادگی انتخاب محبوب ترین صرافی بیت کوین می تواند اشتباه باشد. چندین نکته وجود دارد که باید هنگام تصمیم گیری در مورد یک سیستم عامل تجاری به خاطر بسپارید. ابتدا بررسی کنید که آیا صرافی روش انتخابی شما را قبول می کند یا خیر. دوم ، هزینه های Bitcoin را که ممکن است هنگام خرید این ارز رمزپایه از شما کسر شود ، بررسی کنید ، زیرا این تفاوت بین روش های پرداخت و مبادلات است. در آخر ، بررسی کنید که آیا صرافی هرگونه altcoin یا ارزهای دیگر مورد علاقه شما را می پذیرد.

مرحله سوم – روش پرداخت را انتخاب کنید

خوب ، شما ارزان ترین روش خرید بیت کوین را در صرافی متناسب با نیازهای خود پیدا کرده اید ، اما چگونه باید هزینه آن را پرداخت کنید؟ انتخاب روش پرداخت بخشی از مرحله دوم است ، در صورتی که فقط یک خیابان در اختیار دارید و می خواهید مطمئن شوید که مبادله رمزنگاری انتخابی آن را قبول می کند. انتقال بی سیم ، کارت اعتباری و بدهی همه به طور گسترده ای پذیرفته شده اند. از طرف دیگر ، روش های معامله با تکیه بر کیف پول الکترونیکی کمیاب است و اغلب فقط برای برداشت وجوه قابل استفاده است. خوشبختانه ، اکنون می توانید بیت کوین را مستقیماً با PayPal خریداری کنید: این شرکت در نوع خود اولین شخصی است که Bitlicense مشروط را در ایالات متحده دریافت می کند و به کاربران خود امکان خرید و فروش بیت کوین از طریق PayPal را می دهد..

در واقع هیچ راهی برای پرداخت هزینه بیت کوین وجود ندارد ، اما مواردی وجود دارد که باید مراقب آنها باشید. همانطور که قبلا ذکر شد ، صرافی های بیت کوین می توانند هزینه های مختلف معامله را برای روش های مختلف پرداخت از شما بگیرند ، و ممکن است گاهی اوقات به ایالت شما بستگی داشته باشند. همچنین ممکن است صرافی ها سیاست های متفاوتی برای کارگران معدن داشته باشند: آنها ممکن است آن را از معامله شما کم کنند ، یا آنها را در بالا اضافه کنید ، و غیره.

عاقلانه خواهید بود که نگاه بانک خود را درمورد معاملات مربوط به ارزهای رمزپایه بررسی کنید. خرید بیت کوین با کارت نقدی فقط برای اینکه بانک شما رد معامله یا ایجاد مشکلاتی را انجام دهد ، آزار دهنده خواهد بود. خوشبختانه ، بیشتر و بیشتر بانک ها شروع به استفاده از ارزهای رمزپایه می کنند.

هنگامی که نحوه پرداخت بیت کوین را انتخاب کردید ، باید آن را به حساب صرافی رمزنگاری خود متصل کنید ، مانند اکثر سیستم عامل های معاملات سهام / سرمایه گذاری. روش مورد نظر خود را انتخاب کنید ، جزئیات خود را اضافه کنید ، تأیید شوید و همه چیز آماده است.

قبل از اجازه انجام معامله در سایتهایی که به شما امکان نمی دهند بیت کوین را با کارت اعتباری بصورت ناشناس خریداری کنید ، باید اسکن اسناد را بارگذاری کنید. اسنادی که باید ارائه دهید به مبادله ای که استفاده می کنید و ایالتی که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. در بیشتر موارد ، این موارد شامل گذرنامه ، گواهینامه رانندگی یا اسکن شناسنامه صادر شده توسط دولت و موارد دیگر است. پس از بارگذاری موارد ضروری ، قرار است اولین بیت کوین خود را خریداری کنید.

مرحله چهارم – خرید بیت کوین

تاکنون کیف پول شخصی ایجاد کرده اید ، صرافی ارز رمزنگاری شده مناسب خود پیدا کرده اید و در مورد روش پرداخت بهینه تصمیم گرفته اید. اکنون ، ما به مرحله آخر در راهنمای “نحوه خرید بیت کوین” – خرید واقعی رسیده ایم. اکثر مبادلات به شما امکان می دهد چندین کیف پول به حساب خود وصل کنید.

یک کار هوشمندانه که باید قبل از ثبت سفارش انجام شود ، بررسی مقدار فعلی بیت کوین است. خوشبختانه ، تقریباً همه سیستم عامل های تبادل رمزنگاری ، نمای کاملی از نوسانات اخیر بازار را به شما ارائه می دهند. شما می توانید مقدار مشخصی بیت کوین بخرید یا مقدار ناچیزی را که مایل به صرف آن هستید اضافه کنید و پلتفرم تا آنجا که ممکن است با این مبلغ بیت کوین خریداری خواهد کرد. پس از تصمیم ، سفارش را انجام دهید و کارتان تمام شد.

تبریک می گویم ، شما به تازگی یاد گرفته اید که چگونه BTC بخرید! علاوه بر خریدهای دستی ، صرافی هایی مانند Coinbase به شما امکان می دهد سفارشات متوقف شده و خریدهای تکراری را با پارامترهای خاص و قیمت بیت کوین به صورت خودکار انجام دهید. با استفاده از این گزینه ها ، هم کارشناسان تجارت بیت کوین و هم سرمایه گذاران جدید می توانند تجارت موثر داشته باشند.

روش های جایگزین برای خرید BTC

مبادلات همتا به همتا

صرافی Bitcoin P2P مشابه صرافی غیر KYC است ، اما به کاربران این امکان را می دهد تا مستقیماً با یکدیگر معامله کنند. یک صرافی KYC مانند Coinbase یا Kraken به شما امکان می دهد زمان خرید بیت کوین برای خود یا خرید خودکار BTC با کمترین قیمت ممکن را تنظیم کنید. از طرف دیگر ، مبادلات P2P به درخواست های فروش دستی یا خرید نیاز دارند ، اما می توانید پیشنهادات دیگران را در سایت آزادانه مرور کنید و بدون واسطه تجارت کنید..

خودپرداز بیت کوین

دستگاه های خودپرداز بیت کوین دستگاه هایی هستند که می توانید بیت کوین را به صورت نقدی خریداری کرده و به کیف پول خصوصی خود منتقل کنید. امروزه برخی از کیوسک های خودپرداز بیت کوین به شما امکان می دهند BTC را به صورت نقدی نیز بفروشید. صرف نظر از آنچه در اینترنت دیده اید ، فقط انتظار نداشته باشید که بیت کوین های طلایی از دستگاه خارج شوند.

سالات متداول

چگونه می توان بیت کوین خریداری کرد?

فقط راهنمای تبدیل پول نقد به بیت کوین ما را دنبال کنید – کیف پول رمزنگاری شده ، صرافی پیدا کنید ، روش پرداخت را انتخاب کنید و سفارش خرید دهید.

چگونه افراد مبتدی بیت کوین خریداری می کنند?

مبتدیان اولین بیت کوین خود را با خرید آن با ارزهای فیات از طریق سایت های مبادله ارز رمزپایه مانند Coinbase یا Kraken خریداری می کنند.

آیا می توانم بیت کوین را به قیمت 1 دلار خریداری کنم?

بله ، اکثر مبادلات رمزنگاری (و PayPal) به شما امکان می دهد یک بیت کوین به ارزش یک دلار خریداری کنید.

آیا اکنون بیت کوین ارزش خرید دارد?

اگرچه ممکن است برای شروع استخراج خیلی دیر باشد ، بیت کوین قطعاً هنوز ارزش سرمایه گذاری یا تجارت را دارد.

آیا بیت کوین امن و قانونی است?

همانطور که راهنمای “نحوه خرید بیت کوین” به شما می گوید ، بیت کوین در اکثر کشورهای پیشرفته کاملاً ایمن و کاملا قانونی است. فقط مطمئن شوید که کلید خصوصی خود را به اشتباه قرار ندهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner