همانطور که تنظیم کننده ها به Libra نزدیک می شوند ، وقت آن است که DeFi را دو برابر کنید

جنبش غیرمتمرکز مالی (DeFi) شاید یکی از مهمترین تحولات در فضای رمزنگاری طی 12 ماه گذشته باشد. در طول سال های 2017 و 2018 ، بحث های زیادی پیرامون اتخاذ بلاکچین توسط غول های مالی و چگونگی آسیب رساندن به اخلاق تمرکززدایی وجود داشت. با این وجود ظهور DeFi در نیمه دوم سال 2018 این بحث را خنثی کرد. 

DeFi دنیای رمزنگاری را نشان می دهد که جدا از ساختارهای سنتی مالی است. این روشهای جدیدی را برای مدیریت مالی برای نسل دیجیتالی معرفی می کند که مدتهاست از این نسل ناامید شده اند سو mis پیشینه های بانکی بزرگ

Libra Imperative

اکنون که فیس بوک در حال انتقال به رمزنگاری است ، تنظیم کننده ها در حال چرخش هستند. برای مدت طولانی ، آنها تمایلی به اظهارات مشخص در مورد رمزنگاری ندارند. تنظیم آنچه غیرمتمرکز است ، معمای مهمی است. بدون هیچ نقطه کنترل مرکزی ، این مقررات را به چه کسی هدایت می کنند? 

با این حال ، در روزهای منتهی به کنفرانس سنا از مارک زاکربرگ در مورد اهداف وی برای ارز Libra ، دولت فعلی ایالات متحده شروع به ابراز احساسات خود بسیار واضح کرده است. 

رئیس جمهور دونالد ترامپ خود را اعلام کرد “طرفدار نیست” بیت کوین با استفاده از رسانه ارتباطی مورد علاقه خود ، توییتر. چند روز بعد ، وزیر خزانه داری استیون منوچین در یک جلسه مطبوعاتی اظهار داشت که او “نگرانی های بسیار جدی” در مورد ارزهای رمزنگاری شده ، از جمله پیشنهاد برای Libra. 

با توجه به همه اینها ، این یک فرض کاملاً ایمن است که به نظر می رسد ناظران ایالات متحده در هر تلاشی توسط Libra برای دور زدن زیرساخت های مالی سنتی سخت گیر خواهند شد. 

درست است که کشورهایی مانند چین و پاکستان ارزهای رمزپایه را ممنوع کرده اند. با این حال ، تمرکززدایی ثابت کرده است مقاوم در برابر سانسور Geoblocking ممکن است برای رابط های کاربر کارساز باشد ، اما خود فن آوری را نمی توان فایروال کرد. 

بنابراین ، اگر قرار است رمزنگاری آینده ای داشته باشد ، تمرکززدایی بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد. با این حال ، برای تمرکززدایی برای دستیابی به حداکثر اثر ، مفهوم DeFi باید در کل اکوسیستم بلاکچین گسترش یابد نه اینکه خودش را به اتریوم محدود کند. به همین دلیل ، همکاری پذیری در حال حاضر یکی از بزرگترین چالشهای پیش روی فضا است. 

با در نظر گرفتن چالش قابلیت همکاری

تا رسیدن بانکر, صرافی های متمرکز تنها وسیله تجارت رمزهای میان بلاکچین های مختلف بود. مبادلات غیرمتمرکز ، ساخته شده در یک بلاکچین منحصر به فرد ، به طور محدود به نشانه های سیستم عامل اصلی آنها محدود می شود. 

با این حال ، شبکه نقدینگی Bancor اولین پلتفرم تجاری غیرمتمرکز و بلاکچین-اگنوستیک است که امکان تعویض بین نشانه های Ethereum و EOS را فراهم می کند. برخلاف صرافی ، Bancor به ایده “جفت معاملات” اعتماد نمی کند. در عوض ، هر رمز EOS یا Ethereum با دیگری قابل معامله است. در حال حاضر ، این بدان معنی است که 140 نشانه با بیش از 8500 جفت قابل تجارت وجود دارد. 

Bancor قصد دارد در آینده بلاکچین های بیشتری اضافه کند تا بتواند چشم انداز خود را در مورد معامله هر توکن برای هر رمز دیگر تحقق بخشد. این توانایی تبادل رمزهای متقابل بلاکچین به روشی کاملاً غیرمتمرکز واقعاً مفهوم DeFi را در بر می گیرد.

در پاسخ به فشارهای نظارتی ایالات متحده ، اخیراً بانكور گامهایی را برای جلوگیری از مسدود كردن کاربران آمریكایی از رابط كاربری خود برداشت. با این حال ، همانطور که شرکت در آن زمان اشاره کرد ، پروتکل خود همچنان غیرمتمرکز باقی مانده و بنابراین بدون سانسور است. 

فراتر از تجارت

البته ، در یک دنیای واقعاً غیرمتمرکز ، بلاکچین ها می توانند آزادانه با یکدیگر ورای عملکرد خالص مبادله رمزهای ارتباطی آزادانه ارتباط برقرار کنند. اینجاست که وانچین جلو می آید. 

پروتکل ارتباطی میان زنجیره ای Wanchain امکان تبادل داده ها و همچنین دارایی ها را بین زنجیره های مختلف فراهم می کند. این شبکه همچنین می تواند میزبان dApps باشد ، به برنامه های کاربردی اجازه می دهد تا در سایر سیستم عامل های بلاکچین فعالیت کنند. اساساً ، هر اسکریپت Ethereum dApp یا Bitcoin می تواند با Wanchain کار کند ، به زودی ادغام EOS شروع می شود. 

عملکرد Wanchain تأثیرات گسترده ای در توسعه DeFi دارد. اگر برنامه های مالی غیرمتمرکز توسعه یافته در Ethereum بتوانند با بیت کوین ، EOS و سایر بلاکچین ها ارتباط برقرار کنند ، می توانند از لحاظ نمایی قدرتمندتر شوند. 

علاوه بر این ، Wanchain به شرکت ها فرصت می دهد تا دفترهای مجوز خود را ادغام کنند. یکی از انتقادهایی که بنگاه هایی مانند Walmart در ایجاد دفاتر توزیع شده اختصاصی خود دارند ، این است که آنها “باغ های محصور شده” هستند که در درک مزایای اتصال بلاکچین موفق نیستند. قابلیت همکاری ارائه شده توسط Wanchain می تواند این موانع را پشت سر بگذارد. 

در یک مصاحبه اخیر با کریپتوپتو, جک لو مدیر عامل شرکت Wanchain حتی از حمایت خود از Libra گفت. وی گفت که برنامه های فیس بوک را تهدید نمی داند. در واقع ، او حتی پیشنهاد کرد که Wanchain می تواند پلی ایجاد کند تا تجارت مستقیم بین Libra و سایر ارزهای رمزپایه را امکان پذیر کند. 

علیرغم یک همکاری Wanchain-Libra ، برنامه های فیس بوک در حال حاضر تهدید می کنند که رمزنگاری را از آن خارج می کنند. بنابراین ، ما به عنوان کاربر ، وظیفه داریم از تمرکززدایی در هر کجا که بتوانیم پشتیبانی کنیم. این بهترین و تنها راه برای محافظت از آینده ارزهای رمزپایه است که یکبار تنظیم کننده ها وارد عمل می شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner