آیا IEO ها به غرب خواهند آمد؟ شاید.

در حال حاضر ، ما مقالات و پستهای وبلاگ زیادی را مشاهده کرده ایم که فضایل IEO را تحسین می کنند ، اما اخیراً ما به زمین بازگشتیم و معایب احتمالی مکانیسم جدید جمع آوری پول را که در دنیای بلاکچین رایج است بررسی کردیم: -اول ، بعداً س questionsال کنید حتی Changpeng Zhao ، مدیرعامل Binance ، در اصل شخصی صادر کرد بیانیه در سال 2018 ، نشان دادن تزلزل در صدور IEO در سیستم عامل خود.

طول عمر بالقوه مدیران عامل و وضعیت صنعت رمزنگاری ممکن است به شدت مورد مناقشه قرار گیرد ، اما اکنون بیشتر و بیشتر آشکار شده است که IEO ممکن است هنوز باد دوم داشته باشد. تاکنون IEO تا حد زیادی یک پدیده آسیایی بوده است. اما با غروب خورشید در شرق ، در غرب شروع به طلوع می کند.

در دنیای “راه اندازی سنتی” – “کپی کردن از چین“به طور فزاینده ای شتاب بیشتری می گیرد (اگر شک دارید فقط به اطراف South Bay نگاه کنید و به اسکوترهای Lime که در حال بزرگنمایی هستند) نگاه کنید. از این لحاظ ، طبیعی است که این الگو به دنیای محبوب رمزنگاری / بلاکچین ما نفوذ کند … و من پیش بینی می کنم ، با پیشنهادات اولیه مبادله (IEO).

چگونه و چرا این شروع شد?

بازار ICO در اواخر سال 2017 تا اوایل سال 2018 بیش از حد گرم شد اما تا اواخر سال 2018 به یک بن بست ناگهانی تبدیل شد (به یاد داشته باشید سقوط BTC قبل از شکرگذاری?) همزمان با تغییر احساسات سرمایه گذاران رمزنگاری ، تلاقی حوادث متعدد وجود داشت.

برخی از عوامل رانندگی این موارد را شامل می شود ، اما به این موارد محدود نمی شود:

  1. مورد استفاده برای پروژه ها کاملاً ساده نشده است.
  2. پذیرش بسیار کندتر از حد انتظار بود (بچه های رمزنگاری نمودارها را در DappRadar برای مدت طولانی و فقط با 500 DAU نگه داشتند) و
  3. وعده پول نهادی شروع به توهماتی کرد (“گله از سال 2017 می آید ، دقیقاً مانند Starks با” زمستان “).

علاوه بر این ، با شروع روند نزولی بازار (حدود -80٪ ​​در سال تقویمی 2017-2018) ، دارندگان رمز به این واقعیت پی بردند که به طور معمول به سهامداران سنتی حق کمی ندارند. به عنوان مثال ، امانتداری از طرف تیم مدیریتی در برابر دارندگان توکن هنوز موضوعی نامشخص و مورد بحث و جدال است که دادگاه ها به دنبال حل این مشکل هستند. وقتی موج آب تمام شد ، شما واقعاً می توانید ببینید که چه کسی برهنه شنا می کند.

پروژه ها نیز این فشار را احساس کردند ، حتی اگر به نظر می رسید حداقل نوار مورد نیاز برای راه اندازی های رمزنگاری افزایش می یابد. حتی پروژه های با کیفیت بالاتر با فناوری پیشرفته تر ، نقشه راه ها و تیم های پرداخت شده ، که می توانستند $ 200 میلیون دلار + ارزیابی شبکه را در 1Q18 داشته باشند ، در کسری از این اوج ها تلاش کردند. علاوه بر این ، خستگی سرمایه گذاران خرده فروشی واقعی وجود داشت زیرا بازار از بالاترین سطح صعود گم کرد ، که ناگهان در ژانویه 2018 پایان یافت و به سرعت تقریباً -60 points واحد در 1H18 کاهش یافت. وقتی پول دیگر بهم نمی ریخت ، “سندیکاها” خرده فروشی درگیر شدند و حضور کلاهبرداری ، کلاهبرداری ، عدم حمایت از مصرف کننده و حداقل شفافیت در مورد پروژه هایی که در نقشه راه آنها ارائه می شد ، به طرز دردناکی آشکار شد. علاوه بر این ، هیچ تضمینی برای نقدینگی یا لیست وجود نداشت ، زیرا فقط 7٪ از پروژه های 2Q18 قادر به تأمین لیست ها در اوایل 4Q184 بودند.

فراموش نکنیم ، یکپارچه های صنعت رمزنگاری ، مبادلات خود نیز با کاهش از بالاترین سطح قند 2017 روبرو شدند. اولاً ، تعداد مبادلات در این مدت از تعداد انگشت شماری به بیش از 500 مورد در اواسط آوریل 2018 منفجر شده بود 5. این رشد در تعداد مبادلات با رشد برابر در کاربران رمزنگاری / معامله گران مطابقت نداشت – نسبت صنعت به کاربران مبادله افتاد. با پایین آمدن بازار ، رقابت برای یک پای کوچک شده بیشتر بود.

با این حال ، یک هدف استراتژیک از مبادلات که مدتهاست آغاز شده بود ، ادغام عمودی سهام خدمات مالی سنتی ، مسئولیت پذیری چندین ارائه دهنده خدمات سنتی مانند صرافی ، تسویه حساب ، بانک متولی ، و غیره بود. برای صرافی طبیعی بود ” مسابقه تسلیحاتی داغ می شود و مبادلات خاصی شروع به بررسی بخش دیگری از معما می کنند: پذیره نویسی “ICO” مشابه آنچه بانک های سرمایه گذاری “IPO” را در جهان سنتی می نویسند. برای زنده ماندن در “زمستان رمزنگاری” برای ادامه زنده ماندن ، علاقه مندی جامعه و سود به مبادلات خاصی نیاز بود.

وارد کنید: IEO

IEO را احتمالاً می توان در Binance و از اوایل 4Q17 با IEO از نان و گیفو. از این تجربه ، Binance احتمالاً حداقل تجربه عملیاتی مورد نیاز برای ایجاد یک مدل تجاری مناسب را کسب کرده است. بیش از یک سال بعد ، Binance با Janance Launchpad و IEO BitTorrent Token (BTT) در ژانویه 2019 شروع به کار کرد. آنچه در پی آن جالب بود ، با سرعت شگفت انگیز ، بسیاری از مبادلات عمده آسیایی با سیستم عامل های IEO که در Huobi اعلام شده بود ، دنبال کردند Kucoin و OkEx فقط برای ذکر چند مورد. سرانجام ، حتی Bittrex نیز به این معرکه پیوست و یک نهاد مالتی (خانه Binance مورد علاقه طرفداران) ایجاد کرد تا فضای نظارتی محلی مطلوبی را تضمین کند.

و در این مرحله باید “آه!” وجود داشته باشد لحظه – چرا IEO هنوز به غرب نفوذ نکرده است؟ در یک کلمه: مقررات.

شما همچنین می توانید بپسندید: آیا ICO جایگزین IEO می شود؟ | IEO چگونه صنعت را تغییر می دهند

بازی مقررات

راهنمایی های اخیر نظارتی توسط SEC به این معنی است که دست عمده مبادلات ایالات متحده بسته است. با گفتن این ، برخی از مبادلات غربی ممکن است بیش از بقیه نسبت به این مدل باز باشند – زیرا ممکن است در حوزه های قضایی با مقررات مطلوب اقامت داشته باشند ، یا از یک سیستم نظارتی دوستانه رمزنگاری بیشتر برخوردار باشند یا به سادگی آنها تمایل بیشتری به کشف این تجارت دارند مدل را با گشایش نهادهای دریایی برای مزیت رقابتی و مشکلی ندارید که کمی بیشتر خطر را دنبال کنید تا فعالیت های جدید و راه های رشد را دنبال کنید.

برخی از مبادلات که احتمالاً چنین کاری انجام می دهند چیست؟ Poloniex ، Bitfinex و تا حدی Kraken.

مبادلاتی که هرگز خواب ، جرات و مراقبت از آنها را نمی بینید چیست? Coinbase و جوزا.

متأسفانه ، در آینده ای قابل پیش بینی ، به دلایل قانونی ، شهروندان ایالات متحده به وضوح نمی توانند مخاطبان هدف باشند ، اما وقتی به شرق نگاه می کنیم ، هنوز امید وجود دارد. مبادلات غربی ممکن است به دنبال جذب بیشتر کاربران آسیایی باشد ، زیرا سیستم عامل های IEO راه اندازی شده اند و پایگاه کاربران عمده مبادلات آسیایی برای جستجوی مراتع سبز ترغیب می شوند.

علاوه بر این ، این کاربران فوق الذکر مطمئناً ممکن است با دسترسی به پروژه های با کیفیت برتر غربی (که تا به امروز ، اکثریت قریب به اتفاق ، نه همه ، پروژه های راه اندازی شده در IEOs شرقی یا حداقل غیر غربی) بوده اند ، بیشتر فریب داده شوند. به همین ترتیب ، داستان IEO ها به غرب هنوز تحت پوشش نازک آن است ، ماجرای مبادله هایی است که کاربران و حجم زیادی از شرق به ارمغان می آورد. فرسودگی بازی باید خشمگین شود ، اما این بدان معنی است که هنوز باید در IEO محبوب زندگی شود.

منابع:

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner