بازی غیرمتمرکز – آیا eSports می تواند به ‘برنامه قاتل’ Blockchain تبدیل شود؟

گیمرها همیشه در خط مقدم نوآوری های جدید فن آوری و پذیرش آنها بوده اند. این تعجب آور نیست زیرا بسیاری از محبوب ترین بازی های فانتزی بازیکنان خود را به دنیای جدیدی پر از فناوری مرموز ، که اغلب نمایانگر چشم اندازهای هنری از آینده هستند ، منتقل می کنند.

با مالکیت کنسول بازی سال به سال در حال رشد و تبدیل شدن مقرون به صرفه تر, و برآورد شده 2.5 میلیارد گیمر در سراسر جهان ، بازی به بخشی از زندگی روزمره بسیاری از افراد تبدیل شده است و قسمت عمده ای از اوقات فراغت و استراحت آنها را تشکیل می دهد.

با این حال ، برای تعداد فزاینده ای از گیمرهای سخت ، بازی های ویدئویی چیزی فراتر از راهی برای گشودن یا سرگرمی با دوستان است. این حرفه آنهاست. نوع جدیدی از ورزش وجود دارد که با سرعتی بی سابقه در حال رشد است ، و این یکی در زمین بازی نمی شود.

مسابقات حرفه ای بازی ، معروف به ورزشهای الکترونیکی, در حال طوفان صنعت بازی و دنیای ورزش های سنتی هستند. عناوین محبوب بازی مانند “League of Legends” ، “Counter-Strike” و “Fortnite” اکنون توسط بازیکنان طرفدار جدی هاردکور که علاقه ای به بازی های گاه به گاه ندارند ، به صورت رقابتی بازی می شوند. آنها علاقه مند به برنده شدن هستند و میزان مخاطرات زیاد است.  

بازی برای Pay – ظهور بازیکنان حرفه ای eSports

eSports ، مخفف “ورزش الکترونیکی” ، یک صنعت نسبتاً جدید است ، اما با سرعت زیادی رشد می کند. امسال ، با سرعت فعلی رشد ، eSports تبدیل به a 1 میلیارد دلار صنعت, انتظار می رود تعداد هوادارانی که برای تماشای تیم های مورد علاقه خود در دنیای مجازی در حال پیاده سازی هستند ، از ورزش های سنتی مانند بسکتبال. در حقیقت ، پیش بینی می شود که تا سال 2020 ، مصرف کنندگان بیش از 5 میلیارد دلار در سال برای تماشای eSports هزینه کنند ، با بیشتر طرفداران هزاره های مرفه که بیشترین علاقه را به این ورزش دارند.

به همین ترتیب ، تیم های eSports حرفه ای انگیزه های جدی برای بازی سخت و پیروزی بزرگ دارند. در حال حاضر ، بازی که در بالای تخت پادشاهی قرار می گیرد برای کل جایزه اهدا شده “Dota 2” است ، یک بازی عرصه نبرد چند نفره که بیش از 175 میلیون دلار در جایزه ، بیش از 1066 مسابقه.

همانطور که انتظار می رفت ، دقیقاً مانند ورزش های بدنی ، گیمرهای جداگانه سوپراستار نیز ظهور کرده اند. سهیل آرورا, یک گیمر حرفه ای آمریکایی ، طبق گزارشات پردرآمدترین ستاره eSports در جهان است. از طریق یک سری پیروزی های مسابقات آنلاین در بازی هایی مانند Counter-Strike و Dota 2 ، Arora سالانه 2.7 میلیون دلار از طریق حمایت مالی و برنده جوایز مسابقات کسب می کند.

اما علیرغم انگیزه های پولی که در ایجاد یک تیم حرفه ای eSports وجود دارد ، جذب آن چنان که انتظار می رفت نبوده است. برای League of Legends ، یکی از پرطرفدارترین عناوین eSports در سراسر جهان ، فقط در اطراف وجود دارد 100 تیم که حرفه ای بازی می کنند گرچه به نظر می رسد این زیاد باشد ، فوتبال ، پرطرفدارترین ورزش فیزیکی در جهان ، بیش از 300000 تیم مستقر دارد.

بنابراین ، دلایل این امر چیست؟ برخلاف ورزش های بدنی ، که استعدادهای درخشان و مدیران تیم ها می توانند با بازیکنان با استعداد ارتباط برقرار کنند و تیم هایی را در زندگی واقعی تشکیل دهند ، گیمرهای حرفه ای غالباً از خانه های خودشان بازی می کنند و فقط تعداد معدودی از مسابقات سالانه را در سال برگزار می کنند. یافتن استعداد در حال رشد ، و پیگیری پیشرفت و مهارت های آنها ، همچنان دشوار است.

به همین ترتیب ، ابزار برای مدیران تیم eSports محدود است و ایجاد و مدیریت تیم ها وقت گیر و گران است. خوشبختانه ، از آنجا که گیمرها زود پذیرنده فن آوری جدید هستند ، راه حل هایی در حال ظهور است – مانند blockchain – که می تواند به eSports کمک کند تا به پتانسیل کامل خود برسد ، و صنعت بازی سریع از آن استفاده کرده است.    

چگونه Blockchain می تواند به رشد ورزش های الکترونیکی کمک کند?  

فناوری دفتر توزیع شده یک اکوسیستم منصفانه و شفاف برای گیمرهای حرفه ای و همچنین فرصتی برای کشف آسان تیم ها و مدیران ایجاد می کند. مسابقات معمولاً فقط از بالا برگزار می شوند 3٪ از ورزش های الکترونیکی بازیکنان ، بیشتر جوایز و پول جایزه را فقط به این بازیکنان برتر تقسیم می کنند.

در عوض ، میلیون ها گیمر وجود دارد که می توانند در یک سطح نیمه حرفه ای یا بالاتر شرکت کنند ، که در حال حاضر فاقد ابزار و تجهیزات برای شرکت در مسابقات اسپانسر هستند. شرکت های eSports در حال حاضر روش های جدیدی برای استفاده از راه حل های بلاکچین برای این مشکل دقیق پیدا کرده اند.

به عنوان مثال ‘Bountie ‘ این پلتفرم به گیمرها در هر سطح مهارت اجازه می دهد تا از بلاکچین برای میزبانی مسابقات خود برای بازی مورد نظر خود استفاده کنند. بازیکنانی که از پلتفرم Bounty استفاده می کنند می توانند پروفایل ها ، رتبه بندی ها و آمار بازی های خود را در یک پایگاه داده غیرمتمرکز بارگذاری کنند تا احتمال دسترسی توسط اسپانسرها و مدیران را افزایش دهند..

به طور مشابه ، تیم رویایی پلت فرم eSports که توسط الکساندر کوخانوسکی در سال 2017 راه اندازی شده است ، از بلاکچین استفاده می کند تا گیمرهای حرفه ای را قادر به یافتن تیم ها ، رشد مهارت های خود از طریق یادگیری هوش مصنوعی ، قرارداد حمایت مالی در بلاکچین و دریافت جایزه از مسابقات کنند. به همین ترتیب ، بومی آنها رمز رویا هم اکنون می توان توسط گیمرها برای پرداخت هزینه خدمات مختلفی که پلت فرم DreamTeam ارائه می دهد استفاده کرد.

این سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین همچنین از ماهیت “بی اعتماد” بلاکچین بهره مند می شوند ، به موجب آن نمرات ، رتبه بندی و آمار eSports می تواند در میان تمام شرکت کنندگان بلاکچین ذخیره شود ، و در نتیجه داده ها و پیشرفت گیمرهای ضد دستکاری منجر شود. این ویژگی به ویژه برای مدیران eSports که به دنبال جذب بازیکن هستند مهم خواهد بود ، زیرا آنها به راحتی می توانند سوابق بازیکنان را در بلاکچین جستجو کنند.  

با بیش از 2 میلیارد گیمر در سراسر جهان ، راه حل های یکپارچه بلاکچین eSports می تواند بلاکچین باشد “برنامه قاتل”, مورد استفاده که فناوری blockchain را به تصویب گسترده منجنیق می کند.

آیا آینده ورزشهای الکترونیکی غیرمتمرکز است?

با رشد بازی های حرفه ای و تبدیل شدن صنعت eSports به ورزش انتخاب بینندگان در بین هزاره ها ، فرصت های زیادی برای همکاری بین بلاکچین و eSports وجود دارد. گیمرهایی که از سیستم عامل های غیرمتمرکز استفاده می کنند ، پیدا کردن تیم های حرفه ای برای بازی راحت تر از همیشه هستند و مدیران و حامیان مالی می توانند بهترین بازیکنان را پیدا کنند و از طریق بلاکچین به آنها پیشنهاد قرارداد دهند..

برای بلاکچین ، دسترسی به 2 میلیارد جامعه بازی قوی که دارای سابقه قوی در استفاده از فن آوری جدید هستند ، می تواند گامی عظیم در جهت پذیرش گسترده باشد. اگر گیمرها از طریق سیستم عامل های محبوب eSports با ارز رمزنگاری شده آشنا شوند ، احتمالاً در آینده راه حل های دیگر بلاکچین مانند پرداخت و امور مالی را کشف می کنند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner