آیا توسعه دهندگان dApp باید نگران خطرات ETH 2.0 باشند؟

در میان این همه هیاهوی تبلیغاتی درباره ETH 2.0 ، دلایلی وجود دارد که ممکن است توسعه دهندگان احساس نگرانی کنند. این پروژه از قبل دارای یک جدول زمانی طولانی برای توسعه است اجرای کامل هنوز هم احتمال دارد بیش از دو سال با ما فاصله داشته باشد. حتی در آن زمان ، پس از تأخیرهای فراوان تا به امروز ، هیچ چیز قطعی به نظر نمی رسد. 

در این بین ، راه حل های لایه دوم به عنوان یک راه حل برای سیستم عامل های مقیاس پذیری مستند Ethereum مورد تبلیغ قرار می گیرند. اوایل ماه ژوئن ، ویتالیک بوترین توییت کرد این راه حل های لایه 2 “فقط موفق شده اند” فقط برای افرادی که با پروژه هایی که از سیستم عامل استفاده می کنند درگیر هستند متناقض ادعای او. 

آیا می توان ETH 2.0 Transition Risk Ethereum’s Decentralization? 

به سختی می توان ویتالیک بوترین را بخاطر داشتن موفقیت برای Ethereum مقصر دانست. با این حال ، از نظر توسعه دهنده ، اطمینان از اینکه راه حل کوتاه مدت مقیاس پذیری Ethereum هنوز آنطور که باید کار نمی کند ، اطمینان بخش نیست ، در حالی که راه حل طولانی مدت برای اجرا آماده نیست. 

اکنون به نظر می رسد آخرین خبر این است که حتی اگر توسعه دهندگان اصلی Ethereum بتوانند ETH 2.0 را سریعتر پیاده سازی کنند ، چالش های دیگری وجود دارد که باید برطرف شوند. اخیر گزارش ها توضیح دهید که چگونه گذار بر معدنچیان تأثیر می گذارد. به نظر می رسد این احتمال وجود دارد که برخی از افراد تصمیم بگیرند Ethereum را برای سایر شبکه ها کنار بگذارند ، قبل از انتقال به سمت اثبات سهام که نقش آنها و سخت افزار استخراج آنها را از کار می اندازد. با این کار به آنها فرصتی داده می شود تا در شبکه ای متفاوت از دیگران پیشی بگیرند. 

یک توسعه دهنده حتی استدلال می کند که ممکن است بودجه کافی برای راه اندازی موفقیت آمیز سهام وجود نداشته باشد ، و هم تنظیم ETH 2.0 و هم پایان چرخه زندگی ETH 1.0 را در معرض خطر قرار می دهد. با کاهش ماینرها یا استکرهای شرکت کننده ، تمرکززدایی و در نتیجه امنیت شبکه به خطر می افتد. 

علاوه بر این ، با عدم شفافیت در مورد چگونگی مدیریت انتقال ، بسیاری از توسعه دهندگان dApp ، از جمله سیستم عامل DeFi پر سر و صدا Ethereum, مشخص نیست چگونه بر آنها تأثیر می گذارد. 

بنابراین به طور کلی ، این عدم اطمینان احتمالاً باعث ناراحتی بسیاری از توسعه دهندگان خواهد شد. همراه با مقابله با مقیاس مقیاس پذیری طولانی مدت ، اگر امنیت نیز به یک تهدید تبدیل شود ، ممکن است کاربران خود را از دست بدهند. 

Blockchain Bridges – قابلیت همکاری برای یک راه حل مقیاس سازی امن

بنابراین اگر لایه های دوم هنوز در جای لازم قرار نگرفته اند ، ETH 2.0 دور است و به نظر می رسد از نظر امنیتی می تواند یک پیشنهاد خطرناک باشد ، آیا در افق نوری وجود دارد؟ یک راه حل برای توسعه دهندگان Ethereum dApp که می خواهند خطر خود را جبران کنند ، در حالی که به مقیاس پذیری واقعی دسترسی دارند ، استفاده از پل بلاکچین است. 

پل های بلاکچین از قابلیت همکاری برای استفاده از توسعه دهندگان برای دسترسی به مزایای سیستم عامل های دیگر بهره می برند. Syscoin اوایل سال جاری نسخه اختصاصی خود از یک پل را راه اندازی کرد و Ethereum را به شبکه خود متصل کرد که با کارمزد معاملاتی کم کارایی بالایی دارد. 

Syscoin سالهاست که فعالیت خود را آغاز کرده و ICO خود را در سال 2014 راه اندازی کرده است. بر خلاف Ethereum ، این سیستم عامل چندین تکرار داشته است. در حال حاضر در نسخه چهار ، جدیدترین به روزرسانی ، لایه Z-DAG را راه اندازی کرد که مخفف نمودار بدون دایره جهت دار تأیید صفر است. Z-DAG در بالای لایه اثبات Syscoin کار می کند تا تسویه حساب فوری انجام شود. 

این همچنین یک پروتکل تعاملی است که امنیت معامله را ارائه می دهد که در طول زمان احتمال دارد. بنابراین معاملات کم ارزش می توانند از تسویه حساب 99.9٪ اطمینان در برابر هزینه دو برابر بهره مند شوند. با این حال ، معاملات با ارزش بالاتر می توانند چند ثانیه بیشتر صبر کنند تا اطمینان 99.9999٪ حاصل شود. عملکرد Z-DAG بوده است به طور مستقل ثابت شده است برای رسیدن به 60،000 تراکنش در ثانیه. 

پل Syscoin به هر توسعه دهنده Ethereum اجازه می دهد رمز خود را برای پردازش به اکوسیستم Syscoin ارسال کند. منبع توکن از طریق مکانیسم دو طرفه نعناع و سوزاندن ثابت نگه داشته می شود. اثبات ضرب و شتم و سوزاندن به بزرگی بلوک تبدیل می شود ، که توسط Bridge Agents تأیید می شود ، و آنها انگیزه می گیرند تا پل Syscoin را با استفاده از سهام کارمزد معاملات به عنوان پاداش ، به طور روان کار کنند. به این ترتیب ، پل Syscoin کاملا غیرمتمرکز است. 


این برای توسعه دهندگان DApp چه معنی دارد? 

توسعه دهندگانی که استفاده از پل Syscoin را انتخاب می کنند می توانند از آن به عنوان روشی برای جبران خطرات احتمالی امنیتی ارتقا E یافته ETH 2.0 استفاده کنند. تمام تراکنش های dApp با استفاده از پل با استفاده از یک پروتکل تعاملی تأیید می شود که در آن توسعه دهندگان یا کاربران حتی می توانند سطح امنیت معاملات خود را انتخاب کنند. علاوه بر این ، Syscoin با Bitcoin ادغام می شود ، و اطمینان از عدم تمرکز واقعی را فراهم می کند. 

استفاده از پل همچنین به این معنی است که توسعه دهندگان می توانند به جای انتظار برای بروزرسانی ETH 2.0 ، مقیاس پذیری را انجام دهند. علاوه بر این ، آنها می توانند بدون نیاز به کنار گذاشتن Ethereum و تمام قابلیت همکاری با سایر dApp های مبتنی بر Ethereum که به آنها ارائه می شود ، به همه این مقیاس های مقیاس پذیری و امنیتی دسترسی پیدا کنند.. 

به طور کلی ، به نظر می رسد آخرین اخبار مربوط به ETH 2.0 نشان می دهد که کارهای بیشتری برای تأمین امنیت Ethereum در مقایسه با آنچه در ابتدا تصور شده بود ، باید انجام شود. در نهایت ، این می تواند به معنای احتمال تأخیرهای بعدی باشد. خوشبختانه ، پل ها برای توسعه دهندگانی که به دنبال مقیاس پذیری با اطمینان از امنیت و خدمات بدون وقفه هستند ، بدون توجه به آنچه در توسعه آینده Ethereum اتفاق می افتد ، یک راه حل طولانی مدت و عملی ارائه می دهند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map