“آیا باید در Bitcoin یا Ethereum پول بگیرم؟”

این امر رایج است که بیت کوین قهرمان رایج در فضای رمزنگاری است ، زیرا اولین ارز دیجیتالی قابل توجه بوده و بر دنیای مالی همانطور که می شناسیم تأثیرگذار است. آنچه معمولاً درک می شود این است که Ethereum مقام دوم را به دست می آورد ، به همان اندازه محبوب اما نه به اندازه مسلط. هر دو حضور پررنگی در تبادل بیت کوین سایت ها و سایر سیستم عامل های معاملات رمزنگاری و همچنین مورد جستجو بسیاری از سرمایه گذاران ، مبتدیان و کارشناسان است.

به نوعی بیت کوین کک است و اتریوم پپسی ارز رمزنگاری شده است. با این حال ، دقیقاً مانند آن مارک های پاپ ، برخی از افراد بیشتر به سمت دیگری گرایش پیدا می کنند. این باعث می شود که بسیاری بپرسند با کدام رمزنگاری بهتر است پول دریافت کرد. پاسخ این سوال در نهایت ذهنی است اما برای دستیابی به دیدگاه مناسب هنوز به تحقیق نیاز دارد. این دو شباهت و تفاوت های خود را دارند و از همه مهمتر اهداف مختلفی دارند.

تفاوت های کلیدی

همانطور که در هنگام انتخاب گزینه ای بر گزینه دیگر اتفاق می افتد ، باید کیفیت های خوب و بد هر یک را تجزیه و تحلیل کنید. همین ایده برای انتخاب بین بیت کوین و اتریوم اعمال می شود. برای انجام این انتخاب ، فرد باید خصوصیاتی را که ارزهای رمزپایه را از یکدیگر متمایز می کند ، درک کند.

اولین و مهمترین ، راه اندازی بیت کوین در ژانویه سال 2009 اتفاق افتاد. با این کار ، آن یک مفهوم منحصر به فرد را از طریق یک کاغذ سفید نوشته شده توسط شخصیت مرموز ، Satoshi Nakamoto معرفی کرد. بیت کوین نوید یک ارز آنلاین را می دهد که امن باشد و فاقد هرگونه مرجع اصلی در راس آن باشد و ارزهای صادر شده توسط دولت را در تضاد قرار دهد.

Ethereum با بیت کوین متفاوت است زیرا چیزی فراتر از ارز رمزنگاری شده است. از نظر فنی ، Ethereum حتی یک ارز رمزنگاری شده نیست. اتر (ETH) است. Ethereum خود صرفاً بستری است که اتر بر اساس آن بنا شده است. Ethereum اجازه استفاده از قراردادهای هوشمند و ساخت برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را می دهد بدون اینکه اشخاص ثالث این عملیات را کنترل یا دخالت کنند. Ethereum با زبان برنامه نویسی خود همراه است که بر روی بلاکچین اجرا می شود ، بنابراین توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های توزیع شده را توسعه دهند و اجرا کنند. 

به زبان ساده ، بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده و Ethereum یک پلت فرم است. با این حال ، عناصر دیگری نیز وجود دارد که این دو را کاملاً متفاوت می کند.

معاملات بیت کوین عمدتا پولی هستند ، در حالی که معاملات اتریوم به احتمال زیاد کد اجرایی هستند. وقتی نوبت به سرعت معاملات می رسد ، معاملات در شبکه Ethereum بسیار سریعتر از معاملات موجود در بیت کوین هستند. در حالی که اتمام زمان بلوک Ethereum تنها چند ثانیه طول می کشد ، Bitcoin’s چند دقیقه طول می کشد.

بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش عمل می کند و راهی برای ارسال پول به مردم فراهم می کند. Ethereum اگرچه راهی برای ارسال پول است اما فقط در صورت بروز برخی موارد این کار را می کند. سرانجام ، Ethereum با بیت کوین متفاوت است و به عنوان یک پلت فرم ساخت DApps و قراردادهای هوشمند عمل می کند ، و این همان چیزی است که به آن امکان می دهد توکن های ارزش را ارسال کند. این مقادیر می تواند طیف وسیعی از موارد فراتر از ارزهای دیجیتال باشد ، از این رو دلیل آن است که موجودیتی متفاوت از بیت کوین است. 

هدف اولیه ایجاد Ethereum این بود که آن را به عنوان یک تعارف از بیت کوین تعریف کنید ، اما در یک پیچ و خم کنایه آمیز ، این یک رقیب شد.

کدام گزینه بهتر است?

بیت کوین تقریبا ده برابر بزرگتر از اتر بر اساس سقف بازار است ، و ارزش یک بیت کوین به طور قابل توجهی بیشتر است. با وجود تفاوت در قیمت های مربوطه ، تحقیقات انجام شده توسط صرافی محبوب ارز رمزنگاری شده ، Binance نشان می دهد که بین قیمت های این دو رابطه وجود دارد.

سرانجام ، در میان سرمایه گذاران ، کارآفرینان و صاحب نظران باتجربه موضوع با تجربه تر ، یک اجماع عمومی وجود دارد. وقتی همه چیز را در نظر می گیریم ، بیت کوین به صورت مقایسه ای است انتخاب بهتر برای خرید و پرداخت. با این اوصاف ، بررسی بیت کوین و Ethereum به طور حتم به بحث بیشتر با محوریت آنچه فناوری بلاکچین می تواند برای بهبود زندگی روزمره انجام دهد منجر خواهد شد. نمی توان انکار کرد که بیت کوین و اتریوم هر دو نقش مهمی در فعالیت های آینده خواهند داشت ، از امور مالی گرفته تا دادگستری گرفته تا توسعه نهایی.

در هسته آنها ، بیت کوین و اتریوم ایده های مختلفی هستند. Ethereum یک بستر غیرمتمرکز برای ایده های غیر متمرکز است و بیت کوین ذخیره ارزش است. ETH ارز رمزنگاری شده ای است که پلتفرمی را اجرا می کند که Ethereum است. گرچه هر دو مهم هستند ، بلاکچینی که آنها را ممکن می کند ایده اساسی برای تأیید و درک است. امروزه وابستگی کمتری به افشای داده های گرانبها برای دیگران برای انجام معاملات وجود دارد.

در پایان ، مانند اکثر گزینه ها ، تصمیم گیری در مورد Bitcoin یا Ethereum (از نظر فنی ETH) ذهنی است. نظر رایج این است که بیت کوین از هر دو بهتر است ، اما اتریوم مزایایی دارد که آن را تا سطح بیت کوین افزایش می دهد. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner