3 نکته ای که باید هنگام انتخاب Stablecoin با پشتوانه طلا در نظر بگیرید

سکه های ثابت با پشتوانه طلا نوع نسبتاً جدیدی از دارایی های دیجیتالی پایدار هستند که توسط طلای فیزیکی پشتیبانی می شوند. اینها طعم های مختلفی دارند ، زیرا اکنون حدود دوازده ارائه دهنده مختلف ثبات Bitcoin با طلا وجود دارد ، اما تعداد انگشت شماری از آنها برای دستیابی به موفقیت چشمگیر ادامه داده اند. 

از آنجایی که ارزهای ثابت با پشتوانه طلا با طلای فیزیکی 1: 1 پشتیبانی می شوند ، قیمت آنها تمایل دارد قیمت لکه طلا را از نزدیک دنبال کند – اگرچه به دلیل بهبود نقدینگی ، قابلیت انعطاف پذیری و قابلیت انعطاف پذیری ، ارزهای ثابتی معمولاً با اندکی حق بیمه معامله می شوند. در نتیجه این ، اکثر پول های پایدار با طلا در ماه های اخیر به طور قابل توجهی از نظر ارزش افزایش یافته اند رونق بازار لکه های طلا, و افراد بیشتری از هر زمان دیگری به دنبال سرمایه گذاری در طلا به عنوان پرچین در زمان عدم اطمینان اقتصادی بزرگ هستند. 

اما همه پولهای پایدار با پشتوانه طلا به یک اندازه ایجاد نمی شوند. در اینجا نحوه انتخاب یک مورد خوب آورده شده است. 

  1. شفافیت

مسلماً اولین چیزی که باید به آن توجه کنید شفافیت صادر کننده رمز است. آیا آنها یک سیستم آسان برای بررسی منطبق بودن منبع در گردش با مقدار طلای ذخیره شده در انبار ارائه می دهند؟ در غیر این صورت ، این می تواند نشانه ای هشدار دهنده باشد که تحقیقات بیشتری را در پی دارد. 

دامنه کنونی پایدارترین های زنجیره ای با پشتوانه طلا همه رویکردی تا حدی متنوع به گزارشگری و شفافیت دارند. برخی از سیستم عامل ها مانند Perth Mint Gold Token (PMGT) و Tether Gold (XAUt) به سادگی وب سایت به روزرسانی دوره ای را ارائه می دهند تا میزان عرضه توکن ها را در مقایسه با دارایی های طلای فعلی جزئیات دهد..

تصویر: CACHE

Cache طلا, از طرف دیگر ، یک راه حل ابتکاری برای مشکل شفافیت با سیستم ردیابی دارایی GramChain خود ارائه می دهد. این به دارندگان CACHE Gold (GCT) اجازه می دهد تا دقیقاً مقدار طلای CACHE را در هر طاق خود بررسی کنند و تصاویر هر میله را مشاهده و مشاهده کنند ، و جزئیات مربوط به تصفیه کننده آن ، شماره سریال ، ارزیابی فعلی و موارد دیگر. از بین بردن کامل نگرانی هایی که ممکن است عرضه با ذخایر مطابقت نداشته باشد. 

2. حداقل موجودی و ارزش بازخرید

اگر در یک بیت کوین با پشتوانه طلا سرمایه گذاری می کنید ، ضروری است که نگاهی به حداقل میزان سرمایه گذاری و همچنین حداقل مقدار بازخرید بیندازید.. 

حداقل مبلغ سرمایه گذاری را می توان به عنوان حداقل ارزش واحد قابل انتقال توصیف کرد. برای بیشتر سکه های پایدار با طلا ، در صورت تمایل می توان حتی به اندازه کسری کوچک از یک رمز واحد انتقال داد. اما برخی دیگر ممکن است نیاز داشته باشند که تراکنش ها به عنوان عدد صحیح کامل انجام شود ، این بدان معنی است که دارندگان باید حداقل یک رمز کامل را نگه داشته یا منتقل کنند. بسته به قیمت رمز ، این می تواند به این معنی باشد که کاربران نیاز به سرمایه گذاری یا نگهداری بیش از حد انتظار خود دارند.

حداقل مبلغ بازخرید نیز هنگامی که با پشتوانه طلا انجام می شود ، وارد عمل می شود پایدار کوین کاربران می خواهند سکه های خود را به طلای واقعی تبدیل کنند. کاربران با دارایی های کوچک ممکن است دریابند که موجودی آنها کمتر از حداقل مبلغ بازخرید است و در عوض نیاز به بازپرداخت دارایی های خود به روش دیگری – مانند فروش توکن های خود در سیستم عامل های تبادل شخص ثالث. 

مروری بر حداقل موجودی ها و مبالغ سرمایه گذاری برای پنج محبوب ترین سکه ثابت با طلا:

حداقل تعادل حداقل بازخرید (رمز) حداقل بازخرید (دلار آمریکا) *
Digix Gold (DGX) 0.000000001 DGX 100 DGX (100 گرم) 6894.10 دلار
PAX Gold (PAXG) 0.000000000000000001 PAXG 430 PAXG (430 اونس) 840409 دلار.
نشانه طلای نعناع پرت (PMGT) 0.00001 PMGT N / A N / A
CACHE Gold (CGT) 0.000000001 CGT 100 CGT (100 گرم) 6894.10 دلار
Tether Gold (XAUt) 0.0000001 XAUt 430 XAUt (430 اونس) 840409 دلار.

* مقادیر از تاریخ 20 آگوست 2020 دقیق هستند. حداقل مقدار بازخرید برای PMGT در دسترس نیست.


بسته به اندازه دارایی های مورد انتظار و مسیر خروجی برنامه ریزی شده شما ، برخی از نشانه های پشت طلا ممکن است بهتر از دیگران با نیازهای شما متناسب باشد.

3. نقدینگی و عمق کتاب سفارش

همانند تقریباً همه ارزهای رمزپایه ، توکن های دارای طلا در هر دو سیستم عامل صرافی متمرکز و غیرمتمرکز قابل معامله هستند. این یکی از مهمترین راههایی است که مشتریان می توانند بدون خرید مستقیم آنها از صادر کننده یا ضرب طلا ، آنها را در اختیار بگیرند..

با این حال ، همه نشانه های پشت طلا نقدینگی و عمق کتاب سفارش یکسانی را ارائه نمی دهند ، که همچنین به این معنی است که برخی از آنها در حفظ قیمت خود تا حد ممکن طلا بهتر از دیگران هستند.

در حال حاضر از بین 5 سکه ثابت با پشتوانه طلا ، طلای CACHE (CGT) بالاترین نقدینگی را دارد. (تصویر: تماشای سکه زنده)

یکی از ساده ترین راه ها برای بررسی این موضوع ، مشاهده نمودار عمقی مورد نظر برای پایدار بودن طلا است. بیشتر سیستم عامل ها این را به صورت نمودار عمق +2 / -2 نشان می دهند ، که اندازه سفارش خرید مورد نیاز برای افزایش دارایی 2٪ (+2) و اندازه سفارش فروش مورد نیاز برای کاهش 2٪ قیمت را نشان می دهد (-2). 

مقدار زیاد برای این نشانگر دفتر سفارش ضخیم ، نقدینگی زیاد و از این رو مقاومت در برابر دستکاری بازار است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map