10 ارائه دهنده استخر نقدینگی برتر در سال 2020

مجموعه نقدینگی مشکلات نقدینگی ناکافی مدل کتاب سفارش را به چالش می کشد. به همین دلیل ، مبادلات به داوطلبان و گیرندگان برای پر کردن کتاب سفارش بستگی نخواهند داشت. همچنین ، صرافی های سنتی که معمولاً معاملات را برای جلب سرمایه گذاران دستکاری می کنند ، دیگر مجبور به انجام چنین کاری نخواهند شد. در نتیجه ، بدانید که چه مواردی نیاز به وجود نقدینگی را دارد. 

پیش از این ، بازارهای سنتی از جمله Cryptocurrency ، سهام و فارکس از نقدینگی ناکافی رنج می بردند. برای هر معامله ، یک خریدار باید منتظر بماند تا فروشنده قیمت ها را تعیین کند. تا زمانی که هر دو طرف در مورد قیمت توافق نکنند ، هیچ معامله ای انجام نخواهد شد.

با این حال ، معاملات ممکن است اتفاق نیفتد یا گاهی بیشتر به طول می انجامد. در حل ماهیت بوروکراتیک کتاب سفارش ، جستجوی راهی برای تأمین نقدینگی ضروری است زیرا مانع سرمایه گذاری می شود در حالی که مانع پروژه های امیدوار کننده می شود.  

در همین حال ، مدل کتاب سفارش فقط به مبادلات متمرکز محدود نمی شود زیرا صرافی های غیرمتمرکز در مرحله اولیه خود از همان سرنوشت برخوردار می شوند. در نتیجه ، حجم نقدینگی – از طریق قراردادهای هوشمند خودکار ، خلا gap را پر می کند. 

با این حال ، جالب خواهد بود که شما درک اساسی از نقدینگی و دلیل نیاز آنها دارید.

نقدینگی چیست و چرا؟?

نقدینگی اغلب در سهام ، فارکس ، ارز رمزنگاری شده و سایر خدمات مالی یک چالش است. این به سهولت تبدیل یک دارایی به دارایی دیگر بدون تأثیر بر قیمت بازار اشاره دارد.

در نتیجه ، این یکی از مشکلات مدل تبادل کتاب سفارش است زیرا تاجران گاهی اوقات تمایل به خرید در سطح قیمت مشخص ندارند. بنابراین ، مبادلات سنتی برای ایجاد نقدینگی به مدل بازار ساز متوسل می شوند. با این حال ، همین امر می تواند در مورد مبادلات غیرمتمرکز نیز اعمال شود.

مطابق با متیو پرویت, مشاور اقتصادی رمزنگاری در Amentum Capital و سرپرست مشترک RadicalxChange و استیون مک کی, مدیرعامل Amentum Capital,

“نقدینگی ورودی و خروجی برای ایجاد و رشد بازارهای مالی ضروری است”.

آنها معتقدند که یک مجموعه نقدینگی را باید یک دستاورد چشمگیر در ایجاد موسسات غیر متمرکز و پیش شرط رشد طیف وسیعی از سایر موسسات ، مالی و غیره در نظر گرفت.. 

استخر نقدینگی چیست?

استخرهای نقدینگی استخرهایی از نشانه ها هستند که در یک قرارداد هوشمند بسته شده اند تا تجارت را با تأمین نقدینگی تسهیل کنند. آنها توسط استفاده می شود سازندگان بازار خودکار (AMM) برای کاهش تغییر قیمت هنگام معاملات در صرافی های غیرمتمرکز. این دلیل منحصر به فرد و کمتر حدس و گمان برای مردم در اختیار داشتن نشانه هایی است که هنوز پایگاه کاربری زیادی ندارند.

استخرهای نقدینگی چگونه کار می کنند?

استخرهای نقدینگی مغایر با مدل های کتاب سفارش هستند. یک قرارداد هوشمند خودکار به شما کمک می کند تا سفارشات خرید / فروش را به جای موتور منطبق پر کنید. 

در نتیجه ، روش های جمع آوری نقدینگی ثابت را حفظ می کنند در حالی که نوسان قیمت بی سابقه را کاهش می دهند. از جمله مزایای دیگر منابع نقدینگی برتر: 

  • هزینه های پایین تر گاز. 
  • همه را قادر به تأمین نقدینگی با استفاده از قرارداد هوشمند خودکار کنید. 
  • از طریق کمک به اثبات خودکار, تأمین کنندگان نقدینگی می تواند درآمد منفعل کسب کند. 

چگونه سودآورترین مجموعه نقدینگی را شناسایی کنیم?

بنابراین ، اگر شما هرگز می خواستید در بازار نقدینگی تجارت کنید ، باید بهترین ارائه دهندگان استخر نقدینگی DeFi را در نظر بگیرید. همزمان, استخرها شما را در چگونگی یافتن 10 استخر برتر نقدینگی راهنمایی می کند.

با این حال ، لیست جامع نبود ، از این رو ، استخرهای تحت پوشش این مقاله. 

10 ارائه دهنده برتر استخر نقدینگی

بانکر یکی از اولین پروژه هایی است که نقدینگی را معرفی می کند و پروژه دوم توسط Uniswap محبوب می شود. همانطور که در زیر نشان داده شده است ، آنها از بهترین ارائه دهندگان استخر نقدینگی هستند:

1. از او صرف نظر کنید

بدون سر و صدا کردن

از او صرف نظر کنید یک صرافی غیر متمرکز ERC-20 است که 50٪ از قراردادهای Ethereum و 50٪ از سایر دارایی های هدف (ERC-20) قرارداد را پشتیبانی می کند. به شما امکان می دهد ETH را به صورت غیرمتمرکز با هر رمز دیگر ERC-20 مبادله کنید.

این یک مبادله منبع باز انجام می دهد که در آن می توانید یک جفت ارز جدید را در یک گروه نقدینگی جدید برای هر رمز و بدون هیچ گونه هزینه لیست ایجاد کنید. با این حال ، این سیستم عامل از swappers 0.3٪ هزینه تعویض دریافت می کند و با ارائه دهندگان نقدینگی به اشتراک گذاشته می شود. ممکن است لیست نشانه ها را پیدا کنید اینجا یا همچنین قادر به ایجاد مورد جدید است.

مشابه سایر تأمین کنندگان استخرهای نقدینگی ، هنگام تأمین نقدینگی به سادگی برای دریافت رمز Uniswap رمزنگاری می کنید. به عنوان مثال ، هنگامی که DAI را واریز می کنید ، مبلغی معادل رمز Uniwap دریافت خواهید کرد. این شامل چندین استخر نقدینگی به شرح زیر است: yDAI + yUSDC + yUSDT + yTUSD ، AD ، LGO-WETH ، WETH-AMPL و بسیاری از استخرهای دیگر.

2. منحنی امور مالی

استخر نقدینگی منحنی مالی

منحنی استخر نقدینگی غیرمتمرکز مبتنی بر Ethereum برای تجارت پایدار بیت کوین است. مشابه محدب ، لغزش کمتری را برای کاربران فراهم می کند زیرا سکه پایدار فرار نیست. این پلتفرم یک رمز بومی ندارد اما ممکن است یک توکن Curve (رمز CRV) راه اندازی کند.

این سکو دارای 7 استخر با جفت استخر ERC-20 اختصاصی خود است. این از تعویض دامنه های ثابت پول و دارایی در استخرهای زیر پشتیبانی می کند: مرکب ، PAX ، Y ، BUSD ، sUSD ، Ren و sBTC.

3. بالانس کننده

استخر نقدینگی بالانسر

این یک مدیر پرتفوی غیر حضوری ، تأمین کننده نقدینگی و حسگر قیمت است که بر روی Ethereum ساخته شده است. به هر کسی اجازه می دهد نقدینگی خود را به استخرهای سفارشی ایجاد یا اضافه کند و هزینه های معاملاتی را بدست آورد.

بالانس کننده پروتکل استخر قابل ترکیب است و چندین نوع استخر از جمله استخرهای خصوصی ، اشتراکی و هوشمند را کار می کند. استخر خصوصی فقط به مالک امکان تأمین نقدینگی ، به روزرسانی پارامترها و مجوز کامل را می دهد. برخلاف استخرهای خصوصی ، تمام پارامترها مانند وزن ، نشانه ، هزینه و غیره برای همیشه در یک استخر مشترک تنظیم می شوند.

در نتیجه ، هیچ امتیاز خاصی وجود ندارد زیرا هر کسی می تواند نقدینگی اضافه کند در حالی که مالکیت استخرها با Balancer Pool Token پیگیری می شود. از طرف دیگر ، استخر هوشمند یکی دیگر از انواع استخرهای خصوصی است که قراردادهای هوشمند معاملات را کنترل می کنند. با این وجود ، نقدینگی را در هر کجا می پذیرد و با Balancer Pool Token پیگیری می شود.

این پروتکل که در مارس 2020 راه اندازی شد اخیراً یک رمز حاکمیت به نام BAL را از طریق فرایندی به نام استخراج نقدینگی به ارائه دهندگان نقدینگی توزیع کرد.

Balancer چندین استخر نقدینگی را فراهم می کند ، از جمله DIA / USDC ، USDC / BAL ، NMR / WETH و غیره.

4. بانکر

بانکر

Bancor یک پروتکل Blockchain مبتنی بر Ethereum است که از نقدینگی جمع شده استفاده می کند. مشابه Curve ، Uniswap و موارد دیگر ، از مکانیزم های الگوریتمی ایجاد بازار از طریق استفاده از “توکن های هوشمند” برای اطمینان از نقدینگی و قیمت های دقیق با حفظ نسبت ثابت در برابر توکن های متصل (به عنوان مثال ، ETH) و تنظیم عرضه آنها.

استخر نقدینگی آن رله Bancor نامیده می شود. این Bancor կայուն Bitcoin را برای حل نوسانات نقدینگی به دلیل وابستگی به BNT ، رمز بومی معرفی می کند. در نتیجه ، از جمع شدن نقدینگی بین رمزهای BNT ، Ethereum یا EOS و سکه پایدار آن (USDB) پشتیبانی می کند..

بنابراین ، از BNT برای تسهیل مبادله بین بلاک چین های دیگر که در حال حاضر از زنجیره های Ethereum و EOS پشتیبانی می کند ، استفاده می کند. بر خلاف Uniswap با هزینه تعویض خاص ، بسته به استخر ، Bancor دارای هزینه های مختلف 0.1-0.5 است.

5. شبکه سایبر

استخر نقدینگی سایبر

سایبر یک پروتکل نقدینگی زنجیره ای مبتنی بر Ethereum است که به DApps اجازه می دهد نقدینگی را برای افزایش تجربه کاربر فراهم کنند. در نتیجه ، فروشندگان و کیف پول ها به کاربران امکان پرداخت ، تعویض ، دریافت انواع رمزها را در یک معامله واحد می دهند.

این یک رمز بومی به نام KNC برای پاداش دادن و اداره اکوسیستم دارد. بنابراین ، دارندگان برای شرکت در حکمرانی و کسب پاداش همانطور که از قبل در قرارداد هوشمند تعریف شده است ، سهام را در اختیار می گیرند.

6. پروتکل محدب

Convexity یک ارائه دهنده استخر نقدینگی غیرمتمرکز است. این یک چارچوب کلی برای قراردادهای گزینه های توکن سازی ERC-20 قابل اجرا ایجاد می کند اتوکن. کاربران می توانند قراردادهای گزینه های وثیقه ای بنویسند و آن قراردادها را به صورت توکن بفروشند.

با این حال ، به عنوان یک مفهوم جدید ، موارد استفاده محدودی دارد. یکی از موارد خاص این سیستم عامل ، بیمه نقدینگی است. بنابراین ، برای معامله گران جدید یا تأمین کنندگان نقدینگی ایمن تر است.

7. ICTE

استخر نقدینگی Icte

این یک مجموعه نقدینگی بین مبادله ای است. این یک پروتکل متقابل زنجیره ای DeFi است که مبادلات منطقه ای مبتنی بر ابر را به هم متصل می کند. طبق این پروژه ، آنها معتقدند که اتصال صرافی ها تأخیر ، امنیت و بازداشت را حل می کند در حالی که نقدینگی گسترده ای را برای سهامداران فراهم می کند. 

با این حال ، هر مبادله کاملاً به تنهایی عمل می کند اما در سطح جهانی است ICTE زیرساخت آلفا سرور. 

8. DeversiFi

متنوع

DeversiFi یک مبادله غیر حضوری و غیرمتمرکز است که با معاملات زیاد در ثانیه شناخته می شود. از موتور مقیاس گذاری لایه 2 StarkWar برای دستیابی به حداکثر 9000 TPS استفاده می کند. 

به دلیل سرعت بالای آن ، جمع آوری نقدینگی جمع شده و کارمزد نزدیک به صفر را ارائه می دهد. 

پروتکل DeversiFi کیف پول های رمزنگاری خصوصی و عمومی را قادر می سازد دارایی را در قرارداد هوشمند بومی به نام DeversiFi zkSTARK واریز کنند. از طریق قرارداد هوشمند ، معامله گران معاملات خارج از زنجیره و تعادل درون زنجیره ای را انجام می دهند. فعالیت ها با رمز NEC ، رمز اصلی پروتکل انجام می شود. 

رمز بومی ، رمز NEC مزایای دیگر مبتنی بر ابزار را فراهم می کند از جمله: 

  • 0٪ تخفیف هزینه تجارت
  • حضور در شهد DAO که تا 17000 ETH تعهد شده است. 
  • درآمد از بازده گندم گرا. 

9. OIN امور مالی

روغن

این یک مجموعه نقدینگی جالب و جدید است. این اولین DeFi است که بر روی Blockchain Ontology ساخته شده است. اگرچه هنوز راه اندازی نشده است ، اما قول می دهد خدمات مختلف DeFi مانند OINwap ، کیف پول ، Lend ، Stabecoi و DAO را ارائه دهد.. 

با استفاده از رمز سودمندی ، دارندگان می توانند نقدینگی را تأمین کرده و به عنوان شرایط قراردادهای هوشمند درآمد کسب کنند. با این حال ، بسیاری از جزئیات در زمان نوشتن مقاله در دسترس نیست. بدون در نظر گرفتن ، مالی OIN تیم اخیراً 1 میلیون دلار در یک دلار تضمین کرده است دور خصوصی در 24 آگوست ، در حالی که دو روز بعد برای فروش عمومی آماده می شد. 

10. KeeperDAO

استخر نقدینگی KeeperDao

مشابه اکثر استخرهای نقدینگی DeFi, KeeperDAO یک پروتکل DeFi مبتنی بر Ethereum است. بهتر است آن را پذیره نویسی DeFi روی زنجیره بنامیم. این پروتکل از نظر اقتصادی مشارکت را تشویق می کند و بنابراین مدیریت انحلال و توازن مجدد برنامه ، تجارت حاشیه ، وام و مبادلات را کنترل می کند. 

نتیجه

DeFi ثابت کرده است که چالش های نقدینگی غرقاب فضای سنتی ارزهای رمزنگاری شده را از طریق قراردادهای هوشمند خودکار – جمع آوری نقدینگی حل می کند. در نتیجه ، ارزش کل قفل شده DeFi با توجه به بیش از 8.75 میلیارد دلار است نبض DeFI. با این حال ، پروتکل های بیشتر و بیشتر هنوز در تلاشند نقدینگی بیشتری را به ارمغان بیاورند. از این رو ، هدف خود بانکداری DFi امکان پذیر خواهد بود. 

سلب مسئولیت محتوای ارائه شده ممکن است شامل نظر شخصی نویسنده باشد و منوط به شرایط بازار است. قبل از سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه ، تحقیقات بازار خود را انجام دهید. نویسنده یا نشریه هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت مالی شخصی شما ندارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner