نحوه خرید بیت کوین

هنگامی که بیت کوین برای اولین بار در سال 2008 راه اندازی شد ، تعداد کمی از اوج ارتفاعات سکه را تصور کردند. امروزه ، بیت کوین استاندارد طلای ارز رمزنگاری شده است. در حالی که قیمت می تواند نوسانات شدیدی داشته باشد ، ارز همچنان پتانسیل سودهای چشمگیر را دارد.

مطمئناً شما باید از Bitcoin بهره مند شوید تا از این دستاوردها استفاده کنید. اگر آماده سوار شدن به قطار بیت کوین هستید ، به مکان مناسب رسیده اید. ما تمام مواردی را که باید درباره نحوه خرید بیت کوین بدانید و همچنین گزینه های ذخیره سازی دارندگان بلند مدت و کوتاه مدت به شما آموزش خواهیم داد..

چگونه بیت کوین خریداری می کنید?

روند خرید بیت کوین در طول سالها تکامل یافته است. در سال های ابتدایی سکه ، تنها راه دستیابی به آن خرید مستقیم آن از سایر کاربران بیت کوین یا استخراج آن بود. با افزایش محبوبیت بیت کوین ، گزینه های دیگری برای خرید سکه ظاهر شد.

خرید تصویر سازی بیت کوین

امروزه چندین روش قانونی برای خرید بیت کوین بدون استفاده از استخراج پر هزینه وجود دارد. امروز ، ما همراه با ارائه برخی روش های جایگزین برای دستیابی به آن ، به چگونگی خرید بیت کوین خواهیم پرداخت.

خرید بیت کوین: مرحله به مرحله

بسیاری از افراد از ورود به بیت کوین اجتناب می کنند زیرا فکر می کنند روند کار پیچیده خواهد بود. واقعیت این است که خرید و فروش بیت کوین از همیشه آسان تر است. امروز ، ما یک فرآیند ساده چهار مرحله ای برای خرید بیت کوین به شما ارائه خواهیم داد. ما از راه اندازی کیف پول بیت کوین تا اولین خرید شما را راهنمایی خواهیم کرد.

مرحله 1: انتخاب کیف پول بیت کوین

کیف پول بیت کوین مانند کیف پول فیزیکی است اما دارای ویژگی های اضافی است. از کیف پول برای ذخیره ارز دیجیتال شما استفاده می شود ، اما می تواند برای ارسال و دریافت بیت کوین نیز مورد استفاده قرار گیرد.

نسخه های مختلف کیف پول بیت کوین در دسترس است ، و در این بخش ، رایج ترین کیف پول های موجود را تجزیه خواهیم کرد.

کیف پول کاغذی

این ساده ترین شکل کیف پول بیت کوین است. این فقط یک کاغذ است که آدرس Bitcoin و کلیدهای خصوصی شما چاپ شده است. این کیف پولها عموماً به صورت کد QR چاپ می شوند تا بتوان آنها را به راحتی در کیف پول دیجیتالی اسکن کرد.

از کیف پولهای کاغذی به عنوان سردخانه یاد می شود زیرا از نظر جسمی به اینترنت متصل نیستند. اگر قصد دارید بیت کوین خود را برای مدت طولانی HODL انجام دهید و نیازی به دسترسی فوری به رمزنگاری خود ندارید ، این یک گزینه مطمئن است.

کیف پول موبایل

کیف پول های موبایل به راحتی محبوب ترین شکل کیف پول بیت کوین هستند زیرا به راحتی تقریباً در هر دستگاه موبایلی قابل استفاده هستند. این موارد برای افرادی است که بیت کوین معامله می کنند یا برای خریدهای منظم از بیت کوین استفاده می کنند. Airbitz ، Blockchain.info و Mycelium کیف پول های محبوب تلفن همراه هستند.

کیف پول های دسک تاپ

کیف پول های رومیزی کیف پول های بیت کوین هستند که روی دسک تاپ یا لپ تاپ شما ذخیره می شوند. کیف پول های رومیزی به شما امکان کنترل بیشتر کیف پول شما را می دهند ، از جمله امکان تهیه نسخه پشتیبان از کیف پول در درایو خارجی. Electrum یکی از محبوب ترین کیف پول های رومیزی است که دارای گزینه های دیگری از جمله Atomic و Exodus است.

کیف پول سخت افزار

امن ترین کیف پول موجود کیف پول سخت افزاری است. آنها دستگاه های کوچکی هستند که شما برای ذخیره بیت کوین خود و انجام هرگونه معامله از آنها استفاده می کنید. بجز زمانی که برای انجام معاملات به وب متصل می شوید ، بیت کوین شما آفلاین می ماند. کیف پول های سخت افزاری کلیدهای خصوصی شما را ایمن می کنند و قابل کنترل نیستند. نکته مهم در کیف پول های سخت افزاری این است که هزینه بالایی دارند و راه اندازی آنها دشوار است. Nano Ledger و Trezor دو از ارائه دهندگان کیف پول سخت افزاری نخبه هستند.

مرحله 2: تنظیم کیف پول خود

راه اندازی کیف پول بیت کوین کار چندان دشواری نیست. اکثر مراحل به صورت خودکار انجام می شود. دو نکته وجود دارد که باید به آنها دقت کنید. اولین دانه کیف پول شما است. بیشتر کیف پول ها یک عبارت عبور 12 کلمه ای ایجاد می کنند که باید آن را نگه دارید. این را بنویسید و ایمن نگه دارید. در صورت فراموش کردن رمز ورود یا خرابی کامپیوتر ، این امر به شما کمک می کند کیف پول خود را بازیابی کنید.

در مرحله بعدی ، باید یک رمز ورود امن برای کیف پول خود ایجاد کنید. از رمز عبوری که در جای دیگری استفاده شده است استفاده نکنید. همانطور که نمی خواهید کسی پین خودپرداز شما را بداند ، همچنین نمی خواهید کسی رمز ورود کیف پول شما را بداند.

بعد از اینکه بذر خود را تأیید کردید و گذرواژه خود را تنظیم کردید ، بقیه تنظیمات کیف پول شما باید به طور خودکار انجام شود. کیف پول شما آدرسی را ایجاد می کند که برای ارسال و دریافت بیت کوین استفاده می شود. این نیز به عنوان یک کلید عمومی شناخته می شود. می توانید این آدرس را در بخش دریافت کیف پول خود پیدا کنید. برای ارسال بیت کوین ، به قسمت ارسال بروید تا آدرسی را که می خواهید رمزنگاری ارسال کنید وارد کنید.

در آخر ، بیایید در مورد کلیدهای خصوصی کیف پول خود صحبت کنیم. کلیدهای خصوصی نحوه انجام معاملات فیزیکی کیف پول شما است. کلید عمومی خود را به عنوان آدرس حساب بانکی خود در نظر بگیرید. کلید خصوصی شما سوزنی است که برای دریافت پول نقد از دستگاه خودپرداز لازم است.

توجه داشته باشید که کلید خصوصی شما مهمترین قطعه پازل است. اگر شخصی کلید خصوصی شما را در دست بگیرد ، می تواند کیف پول شما را کنترل کند. مانند دانه های خود ، هرگز کلیدهای خصوصی کیف پول خود را به کسی ندهید. اکنون که کیف پول خود را راه اندازی کرده اید ، وقت آن است که یاد بگیرید چگونه Bitcoin را بخرید.

مرحله 3: انتخاب بیت کوین بورس

مبادلات بیت کوین به طور مشابه با سیستم عامل های بورس کار کنید. صرافی برای بیت کوین یا ارزهای رمزپایه دیگر قیمت تعیین می کند و شما می توانید با استفاده از کارت اعتباری یا نقدی خود برای تأمین اعتبار حساب خود سفارش دهید. برخی صرافی ها حتی انتقال مستقیم بانکی را نیز قبول می کنند. مانند بورس های سهام ، می توانید یک بازار ، محدودیت یا سفارش ضرر کنید.

پس از خرید بیت کوین ، می توانید رمزنگاری خود را در صرافی نگه دارید یا آن را به کیف پول بیت کوین خود بفرستید. به طور کلی ایده خوبی است که بیت کوین خود را مستقیماً به کیف پول خود ارسال کنید. به این ترتیب ، در صورت بروز ایرادات فنی در تبادل و یا هک شدن ، شما هیچ تأخیری ندارید.

مبادلات بی شماری وجود دارد ، اما برخی از بهترین ها شامل Binance ، Coinbase pro و eToro است. از مبادلات رمزنگاری جدیدتر یا مشکوک به نظر برسید.

همچنین ، بیشتر مبادلات ارزهای رمزنگاری شده نیاز به انجام مراحل تأیید مشتری دارند. این به دلیل شروع سرکوب معاملات رمزنگاری توسط دولت ها است. برخی از مبادلات در حال مسدود کردن برخی از کشورها مانند ایالات متحده هستند. برای اطمینان از مجاز بودن معاملات از کشور خود ، با صرافی تماس بگیرید.

مرحله 4: نحوه خرید بیت کوین در بورس

هنگامی که صرافی را انتخاب کردید و برای یک حساب کاربری ثبت نام کردید ، وقت آن است که مقداری بیت کوین بخرید. ابتدا باید حساب صرافی خود را تأمین مالی کنید. برای بیشتر شما ، این به معنای تأمین اعتبار حساب شماست. برخی به شما امکان خرید بیت کوین با کارت های اعتباری را می دهند. دیگران به شما واریز می کنند یا از طریق کارت اعتباری یا حساب جاری. صرافی شما ممکن است سایر گزینه های پرداخت را بپذیرد.

بعد از اینکه حساب خود را تأمین کردید ، اکنون می توانید Bitcoin خریداری کنید. برای سریعترین خریدها ، می توانید سفارش Market را انتخاب کنید که بیت کوین را با قیمت تعیین شده هنگام اجرای سفارش خریداری کند. اگر می خواهید بیت کوین را با قیمت خاصی خریداری کنید ، پس باید سفارش Limit را اجرا کنید.

هنگامی که نوع سفارش خود را انتخاب کردید و اینکه می خواهید چه مقدار بخرید ، سفارش را اجرا کنید. پس از تکمیل سفارش ، بیت کوین شما مستقیماً به حساب شما منتقل می شود. سپس می توانید بیت کوین خود را به کیف پول بیت کوین خود منتقل کنید.

راه های دیگر خرید بیت کوین

گزینه های دیگری برای خرید بیت کوین در صرافی های آنلاین وجود دارد. بیایید نگاهی به نحوه خرید Bitcoin در برخی از محبوب ترین گزینه ها و حتی استفاده از یک برنامه تلفن همراه بیندازیم.

دستگاه های خودپرداز

یکی از محبوب ترین گزینه ها برای مبادلات آنلاین ، دستگاه های خودپرداز بیت کوین است. این دستگاه ها در فروشگاه های رفاه و سایر مکان ها قرار دارند و مانند دستگاه های خودپرداز بانکی کار می کنند. شما پول را به دستگاه واریز می کنید و آن را به بیت کوین مبادله می کنید. رمزنگاری شما می تواند به کیف پول بیت کوین شما ارسال شود یا به صورت کد QR چاپ شود.

چندین شرکت از جمله GetCoins ، ByteFederal ، NetCoins و دیگران خودپردازهای بیت کوین را ارائه می دهند. نقطه ضعف اصلی استفاده از دستگاه خودپرداز بیت کوین این است که شما به طور کلی هزینه رمزنگاری خود را نسبت به صرافی آنلاین پرداخت خواهید کرد. چندین وب سایت بصورت آنلاین لیست خرید Bitcoin با استفاده از دستگاه های خودپرداز را ذکر می کنند.

انتقال نظیر به نظیر

گزینه دیگر خرید مستقیم از دیگر دارندگان بیت کوین است. LocalBitcoins.com یک وب سایت معروف نظیر به نظیر است که به شما امکان می دهد بیت کوین را مستقیماً از مالکان دیگر خریداری کنید. می بینید که آنها برای هر سکه چقدر می خواهند و شرایط عمومی فروش آنها. هنگامی که آماده خرید هستید ، می توانید برای انجام فروش مستقیماً با مالک تماس بگیرید.

خرید بیت کوین با پی پال

اگر به دنبال خرید بیت کوین با Paypal هستید ، گزینه های شما محدود می شود. تنها صرافی که از Paypal استفاده می کند eToro است. بیت کوین محلی یک گزینه است ، اما شما مستقیماً از سایر کاربران خرید می کنید تا اینکه مستقیماً از صرافی خرید کنید. از پی پال باید به عنوان گزینه “آخرین چاره” برای خرید بیت کوین استفاده شود.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
banner
banner