Stablecoins چیست؟ آیا آنها نوسانات رمزنگاری را حل می کنند؟

شناخته شده است که ارز رمزنگاری شده مستعد نوسانات شدید است و در نتیجه ، تلاش های زیادی برای تلاش برای حل این مشکل انجام شده است. در حالی که ارز رمزپایه قابل انعطاف ، قابل انتقال ، راحت ، قابل تجارت و ارزشمند است ، اما ارزش پایداری ندارد. به همین دلیل ، بسیاری از فروشگاه ها و شرکت ها محتاطانه پذیرش پرداخت ها در بیت کوین یا سایر altcoins را انجام می دهند زیرا نوسان قیمت برای تجارت روزمره مناسب نیست.

بسیاری پایدار سکه ها را راه حل مسئله نوسانات رمزنگاری دانسته اند ، اما در طرف دیگر ، افراد بدبین هستند که معتقدند این منجر به دستکاری در بازار می شود.

از زمان سقوط بازار در ژانویه ، پایدار سکه ها در لیست جای خود را باز کرده اند. قابل توجه ترین پایدار کوین Tether است که در حال حاضر از نظر سقف بازار در رتبه 8 قرار دارد که ارزش آن به دلار آمریکا وابسته است.

البته بسیاری از سکه های دیجیتال دیگر از این نوع در بازار ظاهر شده اند. در اینجا این س hereال وجود دارد که آیا پایدار کوین ها نوسانات قیمت بازار را حل می کنند یا مشکلات بیشتری ایجاد می کنند.

هدف از حل Stablecoins چیست؟?

با وجود ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم که به طور مداوم با نرخ های سریع در نوسان هستند ، همه از سوار شدن بر موج های متحرک بازار هیجان زده نیستند. اینجاست که سکه های ثابت وارد می شوند.

Stablecoins دارایی های دیجیتالی است که برای حفظ ارزش نسبتاً ثابت علی رغم تغییرات بازار ایجاد شده است. این نوع سکه ها اغلب به یک ارز فیات مانند دلار آمریکا گره خورده اند و یا در مقابل سایر منابع دنیای واقعی وثیقه می گیرند.

آنها ذخیره ارزشی هستند درست مانند پولی که در حساب بانکی نگهداری می کنید و سرمایه گذاری نامشخصی نیست. بسته به نوع پشتوانه آنها ، انواع مختلفی از پول های ثابت وجود دارد.

انواع Stablecoins

برای اینکه ارز رمزنگاری شده به عنوان یک پایدار Bitcoin در نظر گرفته شود ، باید توسط دارایی (یا دارایی) پشتیبانی شود که ارزش واقعی را نشان می دهد. به همین ترتیب ، انواع مختلفی از پول های ثابت وجود دارد:

پشتیبان فیات

این سکه ها توسط ذخایر پشتیبان تهیه می شوند ، به این معنی که ارزش آنها با ارزش دارایی ذخیره شده در ذخیره گره خورده است. Tether به ارزش USD گره خورده است ، اما یک Bitcoin ثابت می تواند با هر نوع دارایی یا ارز پشتیبانی شود ، مانند EURS با یورو پشتیبانی می شود.


پشتیبانی از رمزنگاری

برخی از پول های ثابت از رمز ارز به جای فیات به عنوان وثیقه استفاده می کنند. مثلا, هاون از ارز رمزنگاری شده بومی خود (HAV) برای پشتیبان گیری از پایدار کوین خود (Nomins) استفاده می کند.

پشتوانه های متعدد

یک Bitcoin ثابت می تواند توسط دارایی های متعددی پشتیبانی شود. مثلا, Globcoin و ارز X8 به تعدادی ارز فیات گره خورده اند. TrueUSD نیز یک توکن وابسته به USD است ، اما به جای یک ذخیره مانند Tether به چندین ذخیره بانکی متکی است. همچنین سکه هایی مانند پترو وجود دارد که ادعا می شود از ذخایر طلا ، نفت ، گاز و الماس پشتیبانی می شود.

بدون پشتوانه

برخی سکه ها مانند پروتکل مبنا (Basecoin سابق) از قراردادهای هوشمند و الگوریتم های دیگری برای تنظیم عرضه و همچنین تورم و تورم استفاده می کند.

چه مزایایی را ارائه می دهند?

Stablecoins می تواند بر برخی جنبه های بازار رمزنگاری تأثیر مثبت بگذارد.

1. فرزندخواندگی را تشویق می کند: یک سکه با ارزش پایدار ممکن است مردم را به استفاده از ارز رمزپایه در معاملات روزمره ترغیب کند. ارزهای رمزنگاری شده به طور گسترده ای برای مصارف تجاری اجرا نمی شوند ، بیشتر به این دلیل که مشتریان و بازرگانان نمی توانند به قیمت ها وابسته باشند. اگر یک سکه ثبات قیمت را نشان دهد ، شاید افراد بیشتری تمایل به استفاده از آن داشته باشند.

2. در پرداخت های مکرر استفاده کنید: Stablecoins می تواند توافقات طولانی مدت و پرداخت های مکرر مانند پرداخت اجاره یا وام را امکان پذیر کند. حتی اگر بیت کوین در حال حاضر برای پرداخت مستقیم استفاده می شود ، استفاده از آن برای پرداخت های ماهانه یا سالانه غیرممکن است.

3. نقدینگی آسان برای بازرگانان: Stablecoins می تواند سرمایه گذاران طولانی مدت را در بازار رمزنگاری تشویق کند. از آنجا که ارز فیات معمولاً پایدارتر است ، سرمایه گذاران رمزنگاری ترجیح می دهند دارایی های مجازی خود را در دوره های ناپایداری بالا به پول نقد تبدیل کنند تا بتوانند سود خود را به حداکثر برسانند. اما ، مبادله رمزگذاری به ارز فیات بسیار تنظیم شده ، کند و پرهزینه است. Tether به عنوان ذخیره ارزش پایدار طراحی شده است که می تواند به راحتی در بازار رمزنگاری سرمایه گذاری کند.

آنها چه معایبی دارند?

Stablecoins معایبی نیز دارد:

1. بدون شفافیت: مزیت فناوری بلاکچین این است که همه معاملات به صورت عمومی باز و ذخیره می شوند. از طرف دیگر ، پول های ثابت با پشتیبانی از فیات از ذخایر خصوصی استفاده می کنند که بررسی آنها آسان نیست. Tether همچنان مقدار زیادی توکن را به گردش می اندازد ، و باعث می شود برخی تردید داشته باشند که آیا واقعاً دلار کافی برای ذخیره آن در اختیار دارد.

2. از دست دادن ارزش وثیقه: با سکه های پشتیبان رمزنگاری ، نوسانات هنوز یک مشکل است. اگر از ذخایر رمزنگاری شده خاصی برای حمایت از پایدار کوین استفاده شود و ارزش آن کاهش یابد ، پایدار کوین نیز می تواند تمام ارزش خود را از دست بدهد. برای جلوگیری از چنین اتفاقی ، ذخایر باید بیش از حد دارایی داشته باشند.

3. دستکاری در بازار: از آنجا که برخی از زنجیره های پایدار برای سهولت روند معاملات طراحی شده اند ، می توان از این توانایی استفاده کرد. Tether به تجارت شستشو متهم شده است ، که با مبادله آنها برای Tether و بازگشت دوباره ، حجم معاملات مختلف altcoins را افزایش می دهد. سپس سایت های صرافی و تجزیه و تحلیل بازار ، داده های معاملاتی نادرستی را نشان می دهند که با وحشت سرمایه گذاران ، تجارت را مختل می کند.

4. بدون تقاضا: حتی اگر یک Bitcoin ثابت پشتیبان داشته باشد ، همانطور که برای بسیاری از سکه های دیگر اتفاق می افتد ، ممکن است بی ارزش شود. تعداد زیادی پول پایدار در بازار ظاهر می شود ، بنابراین ممکن است به سرعت مورد غفلت و بی ارزش قرار بگیرند.

در نتیجه

در حال حاضر بسیاری از پول های ثابت در حال تولید هستند و مطمئناً آینده بیشتری نیز در دسترس خواهد بود. حتی اگر این سکه ها همیشه در بازار رمزنگاری جایگاهی داشته باشند ، به تنهایی مسئله نوسان را حل نمی کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map